QUOTE(korida @ 2014 01 14, 14:31)
Nu ka vyrukai is zemes pasimu delta t 12-13lC prie tokios lauko temperaturos kaip sios kelios paros lauke -1...-3lC. pravedinu keturis kart minimum po pusvalandi net ir iki valandos

... pradedi jausti ,kad geras oras pasidaro namie...
Tai zinant ir zinant ventiliatoriaus debita galima jau ir paskaiciuoti ekonomine ZS nauda nevertinant rekuperatoriaus .
Nu Edzkia reiškis
Brangutė, kuo toliau - tuo mažiau pasitikėjimo tavo žodžiais. Prieš orą dienų rašei, kad temperatūrų skirtumas yra 10C ir per porą valandų nukrito iki 9C. Po tuo lauke buvo panaši temperatūra, bet rašai, kad skirtumas paaugo net 44% - iki 13C.
- ...??? Kas atsitiko? Gal žemė staiga įšilo?
Kaip galima tikėti parodymais, kurių reikšmė šokinėja daugiau nei 40%, o apie pasipriešinimą bei oro debitą galima tik spėlioti iš paveiksliuko ventiliatoriaus kataloge??
Ir apie kokią ŽŠ naudą galima šnekėti, kai kalbama tik apie 2 val. per dieną?

Palyginimui - kai aš praeitame komentare skaičiavau ŽŠ naudą (ir gavau 10Lt per metus), priėmiau kad ŽŠ naudojamas 40% šildymo sezono, t.y. - 2000 val.
Kad per daug nesidžiaugtumėte gavus rezultatus po pirmų kelių valandų, norėčiau dar kartą pakartoti: vamzdžio temperatūra po žeme nėra pastovi. Leidžiant per jį šaltą orą, po truputi atšąla aplink esantis žemės sluoksnis. Jei manymi netikite - paklauskite Vilienės. (nors tikėtina, kad jis ir į jūsų prašymą vietoje skaičių vėl prirašys pusę lapo tuščių samprotavimų).
Tai - ŽŠ dirba kaip akumuliatorius, atiduodantis šilumą. Su kiekviena valanda atiduodama tam tikra dalis šilumos ir grunto temperatūra tampa žemesnė (skirtumas sudaro vos dali laipsnio, tad turėtumėte pastebėti tik po poros šimtų valandų).
Tad jei savo ŽŠ naudosite daug valandų (ir dažniausia - naktimis, kai lauko temperatūra yra daug mažesnė) - į žiemos pabaigą vamzdžio temperatūra taps labai žema. Juolab, kad gruntas aplink vamzdį vėsta ne tik šildant orą, bet ir dėl tuo, kad lauke šaltą. Žiema gruntas įšąla vidutiniškai iki 0.5 gilio ir be papildomo aušinimo. 2m. gilyje yra kiek geresne situacija. Manau, ten temperatūra ne nusileistų daugiau kaip iki +4C. Tad, galima skaičiuoti, kad rudenį ŽŠ temperatūra bus +16 ir staigiai kris, o į žiemos pabaiga bus +4C minus tiek, kiek ataušinsite naudojant šilumą tiekiamam orui.
Klausimas - kiek gi tos šilumos turi šis žemės "akumuliatorius"?
Esant nedideliam temperatūrų skirtumui tarp kaimyniniu sluoksnų, žemėje labai lietai perduodama šilumą. Tvirtinama, kad vamzdį šildo sluoksnis, esantis ne toliau kaip 0.5m spinduliu nuo jo. Toliau esantis gruntas per žiema tiesiog nebespėja perduoti savo šilumos gruntui, apglaudžiančiam vamzdį. Tad, aplink 40 m ilgio vamzdį yra tik ~40m3 grunto, kurio šilumą mes galime naudoti. Tai nėra daug. Palyginimui, 2a namuko sienos iš plonų silikatinių blokelių (storis 18sm + 2 sm tinko, neįskaitant šiltinimo medžiagas bei kitką) - sudaro 30% didesnį turį: 6.5m*40m*0.2m=52m3
Tad, gruntas aplink vamzdį atauš per panašu laiką kaip namo sienos. Vizuliai galima palyginti su situacija gegužės pabaigoje, kai lauke staiga pasidarys +30C ir mes pradėsime į vidų pusti +26С orą. Namo sienos (kurios iki to momento buvo ~ +20С) laikys vėsumą. Esant tik 6C skirtumui, per apšiltinimo sluoksnį, sienos beveik nešyla nuo lauko karščio. (Panašiai, kaip žemė, esanti 2m gylyje, rudenį labai lietai vėsta, nepaisant tuo, kad laukė yra ~0C. ) Tad, sienos įšyla tik nuo karšto oro, kurį tiekiam vėdinimui. Tiksliau - 1/3 laiko (naktį) namas vėsinamas, o tik 2/3 laiko namas šildomas ir iš jų tik kelios valandos, kai temperatūrų skirtumas išauga iki 6C.
Pasakykite, ar matėte tokį namą, kurio sienos sugebėtų be jokių papildomų vėsinimo priemonių sugebėtų taip lietai šilti, kad išlaikytų vėsumą iki pat vasaros pabaigos? (Aš jau nekalbų apie tai, kad apart išorinių sienų vėsuma yra akumuliuota ir vidiniuose pervaruose, ir grindyse/lubose, ir balduose bei visuose viduje esančiuose daiktuose, tad bendras "akumuliatoriaus" tūris yra kelis kartus didesnis nei minėti 40m3 grunto).
Papildyta:
QUOTE(korida @ 2014 01 13, 22:28)
QUOTE
Būtų gerai jei suskaičiuotumėte kiek kainavo ...
- 40 m vamzdžio x 40 Lt = 1600 Lt
Edzka ka Jus cia bezdat jau vien paimu vamzdzio kaina paprastam mirtingajam ATSIBUSKIT :
http://www.gairana.l...dn160-l6000.htm
O toliau net nera ka kalbeti nes viska jus riebinat isavo puse

. hau
Atleiskit, aš pamiršau kad "pasidaryk pats" klubo nariai mėgsta visokį š... naudoti savo "išradimams". Aš skaičiavau vamzdį, skirta atviram gruntui. Tačiau, naudojant vamzdyną skirta vidaus darbai, sutaupysite ~900 Lt. Vietoje 2900 Lt ŽŠ kaštuos ~2000 Lt. Tai nesudaro esminio skirtumo, kai atsipirkimas skaičiuojamas vos dešimtimis Lt per sezoną.
Aišku, galima dar išmesti automatines pavaras, bet tada kam tos šnekos, kad valdysite ŽŠ panaudojimą? (ir ypač, apie tai kad valysite ir dezinfekuosite požeminį kanalą).