QUOTE(Hiver @ 2015 04 19, 19:29)
Oi ne

Gerai butu aisku, as irgi taip noreciau

bet deja... Fiziniu (mineraliniu) filtru veikimo laikas prasideda tiksliai nuo to momento kai jie uztepami ant odos, o cheminiu filtru veikimo laikas skaiciuojasi nuo to laiko kai ivyksta kremo reakcija su oda ( 20 minuciu begyje) ir poveikis prasideda. Taip kad marinuotis namuose nevertetu.
Cia galima daugiau pasiskaityti:
http://www.veidas.lt...auga-nuo-saules
Va čia Jūs tikrai esate neteisi, todėl ir tikslinausi. Pateikėte kažkokį abejotiną šaltinį, kuriame tik pusė tiesos.

SPF nėra veikimo laikas nuo užtepimo. Jūsų pateikto straipsnio teisinga dalis yra ta, kad tiesiog vieną užtepus apsauga išėjus į saulę būtų gauta iš karto, kitą užtepus reikėtų palaukti 20 minučių ir tada būtų galima eiti nebijant nudegti.
Bet sėdint rūsyje kad ir 5 valandas ir po to išėjus į lauką, SPF filtras pradės veikti būtent nuo tiesioginio kontakto su saulės spinduliais akimirkos. (atsiprašau, blogai man su lietuviška terminologija)
Pvz. čia.
http://www.paulascho...apply-sunscreen Tingiu ieškoti, bet PC būtent moksliniais tyrimais remiasi ir dezinformacijos stengiasi neskleisti. Ir daug jie yra kalbėję ta tema, tingiu ieškoti.
Dėl laiko:
Sunscreen actives break down in response to direct exposure to daylight, not by the passage of time. So, on an average day, your morning application of sunscreen is still going to provide some UV protection on your way home.
Dėl aktyvavimosi:
Synthetic sunscreen actives (common examples include avobenzone, octinoxate, and oxybenzone) must be applied 20 minutes before exposing your skin to daylight because they need time to "get situated" and provide their protection (assuming you applied enough!).
Mineral sunscreen activestitanium dioxide and zinc oxideon the other hand, provide immediate sun protection, and it's not necessary to wait with these formulas.