Įkraunama...
Įkraunama...

"Magdė" pyragas

Jo ir as jo visada vaziuoju i Maksima pirkti ,valgau ir prisimenu vaikyste.
Atsakyti
Na visos čia giriat, o aš niekada nesu jos valgiusi, bet norėčiau pasigaminti, tai gal kas turėtų tikslią receptūrą?? nes iš akies nelabai kas gautųsi. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2006 11 17, 19:19)
Magdės neturiu, bet žinau iš ko ji susideda. Tai trapus lakštas, pateptas obuolių marmeladu su cinamonu - būtent jis priduoda tą nostalgišką skonį, o po to pilamas kakavinis paukščių pienas, ne zefyras - tai skirtingi dalykai. Paukščių pienas daromas šitaip - plakamas sviestinis kremas iš sviesto, kond. pieno, kakavos ir pagal idėją turėtų būti konjako. Atskirai verdamas cukraus sirupas ir juo užpilami išplakti baltymai, taip padaromas plikytas beze kremas. Į kiek ataušusius baltymus įdedama sviestinio kremo ir plakama, kol išsimaišys smile.gif

Radau panašų į Glacee „Magdės“ puriojo sluoksnio aprašymą:
Pyrago „Magdė“ kremui gaminamas šokoladinis paukščių pienas. Namuose jį pasigaminti įmanoma, bet sudėtinga.

Kremui reikia:

15 g želatinos,
225 g cukraus,
100 g vandens,
140 g kiaušinių baltymų,
5 g citrinų rūgšties,
100 g sviesto,
190 g kondensuoto pieno su cukrumi,
20 g kakavos

Želatiną užmerkti ir ištirpinti. Cukrų ir vandenį kaitinti tol, kol ims kilti burbuliukai. Tuo pačiu metu išplakti kiaušinių baltymus. Verdantį sirupą plona srovele supilti į baltymus. Plakti toliau, įberti citrinų rūgšties. Atskirame inde sumaišyti ištirpintą sviestą, kondensuotą pieną ir kakavą. Baltymų masei pravėsus, supilti sviesto, kondensuoto pieno ir kakavos mišinį. Pabaigoje supilti ištirpintą želatiną. Paruoštą kremą supilti į formą ant trapaus papločio.

Aš dar nebandžiau, bet labai lauksiu atsiliepimų tų, kurios ryšis išbandyti. mirksiukas.gif
Atsakyti
Taigi, pati išbandžiau šį "Magdės" kremą ir, mano nuostabai, gerai gavosi yahoo.gif
Visai toks pats kaip tarybiniais laikais. Reikės kitą kartą bandyti ir tą trapųjį pagrindą išsikepti. Tik dar reikės susikurti jo receptą.
Na, tiesa, nereikia perkaitinti cukraus sirupo, nes aš viriau kaip glajui- kol tįs nuo šakutės siūlai, tai padėjus atvėsti jis sukietėjo ir teko gaminti kitą. Taigi reikia tik ištirpinti ir maišant palaukti, kol ims kilti burbuliukai ir iškart nukelti, ir atvėsinti iki 70 laipsnių, o tada pilti plona srovele vis plakant į baltymus.
Ir dar- nežinau kaip reikėtų teisingai sumaišyti ištirp. sviestą, kondens. pieną ir kakavą, nes aš į kakavos miltelius po truputį vis maišant pyliau vos šiltą tirpintą sviestą kol supyliau visą, o po to kondens. pieną- rodos viskas gerai išsimaišė, bet kai kremas sustingo jis pasidarė toks su labai mažais kakavos taškeliais (tolygiai taškuotas), bet skoniui tai įtakos neturėjo. Manau, kad gal sviestas buvo per vėsus ar maišyti reikėjo kitaip? Gal kas galėtų paaiškinti?
O šiaip tai galit drąsiai bandyti gaminti. Laukiu atsiliepimų.
Atsakyti
QUOTE(Letunė @ 2007 12 04, 19:15)
Taigi, pati išbandžiau šį "Magdės"  kremą ir, mano nuostabai, gerai gavosi yahoo.gif
Visai toks pats kaip tarybiniais laikais. Reikės kitą kartą bandyti ir tą trapųjį pagrindą išsikepti. Tik dar reikės susikurti jo receptą.
Na, tiesa, nereikia perkaitinti cukraus sirupo, nes aš viriau kaip glajui- kol tįs nuo šakutės siūlai, tai  padėjus atvėsti jis sukietėjo ir teko gaminti kitą. Taigi reikia tik ištirpinti ir  maišant palaukti, kol ims kilti burbuliukai ir iškart nukelti, ir atvėsinti iki 70 laipsnių, o tada pilti plona srovele vis plakant į baltymus.
Ir dar- nežinau kaip reikėtų teisingai sumaišyti ištirp. sviestą, kondens. pieną ir kakavą, nes aš į kakavos miltelius  po truputį vis maišant pyliau vos šiltą tirpintą sviestą kol supyliau visą, o po to kondens.  pieną- rodos viskas gerai išsimaišė, bet kai kremas sustingo jis pasidarė toks su labai mažais kakavos taškeliais (tolygiai taškuotas), bet skoniui tai įtakos neturėjo. Manau, kad gal sviestas buvo per vėsus ar maišyti reikėjo kitaip? Gal kas galėtų paaiškinti?
O šiaip tai galit drąsiai bandyti gaminti. Laukiu atsiliepimų.



Šaunuolė Letunė !!! drinks_cheers.gif aš irgi norečiau išbandyti tavo receptuka, bet mano mažės visa brangų laika "suvalgo" ax.gif
Gerai būtų, jei kas patartų, kaip tą pyrago pagrindą issikepti.

Lauksim, kol kas visą pyrago paslaptį "išrutuliuos"
Darbščiausiai (tai, kuri įveiks šią užduotį) atsiūsim šimtą (100) biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KaKavine: 05 gruodžio 2007 - 06:46
dariau siandien ta pyraga.kai paskaiciau ta tema ir prisiminiau "Magde",o jau buvau pamirsusi.Tai nezinau dar kas gavosi,saldytuve sala.bet jei viskas gerai,galesiu papasakot lotuliukas.gif
Atsakyti
user posted image
Stai jis,pyragas.gavosi skanus,labai skani trapi mase,tik galetu buti kiek maziau.
Atsakyti
Atrodo labai skaniai thumbup.gif Gal gali parašyti, pagal kokį receptą darei ir kaip gaminai pagrindą.
Atsakyti
QUOTE(dekoratyvine @ 2008 02 08, 18:50)
Atrodo labai skaniai  thumbup.gif  Gal gali parašyti, pagal kokį receptą darei ir kaip gaminai pagrindą.

ta ruda virsutine mase dariau pagal Letunes recepta.Pagrinada kepiau toki.
250g sviesto
1 kiausinis
150g cukraus
1 a.s.kepimo milteliu
miltu(apie dvi stiklines,kad butu minksta mase)
Minksta sviesta istrinti su kiausiniu ir cukrumi,supilti miltus,sumaisytus su kepimo milteliais,isminkyti minksta tesla,kad neliptu prie ranku ir iskloti i riebalais istepta skarda.(As nekociojau,nes tesla gavosi minksta,ir ja rankomis isplojau).Kepti 15-20min 175 tem orkaiteje,kol graziai pagels.kai iskeptas pagrindas atveso aptepiau abrikosu ogiene sumaisyta su trupuciu cinamono.Tada padariau ta ruda mase ir uzpyliau.Saldziau kelias val.
Mano skardele nebuvo didele,todel gal to pagrindo reiketu maziau,uztektu is puses normos.
user posted image
Atsakyti

kaip zadejau, paciai darbsciausiai, uz triusa ir gera darba - siunciam simta sypseneliu:
biggrin.gif + 99 biggrin.gif = 100 biggrin.gif thumbup.gif !!!!!!!!!!

P.S. supermama.lt administracija neleido ikelti visu sypseneliu lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KaKavine: 10 vasario 2008 - 21:22
aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2008 02 11, 09:27)



manau, jus abi su Letune pradziuginot visas "tarybiniu laiku" mamyciukes ! mirksiukas.gif

!!!!!!!!!!!!!!! Aciu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. o "Maximoj" toli grazu jau nebe toks pyragas.. greiciau tik pavadinimas likes lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KaKavine: 11 vasario 2008 - 19:03