QUOTE(kristinka_2010 @ 2014 10 16, 13:16)
Keliu tema aukstyn.
Kadangi esu vedinimo sistemos stadijoje, gavau uzklausas su kainomis, rekuperacija mano namukui - 11000LT
Mano galva sito neisnesa, nejau nera kazkokiu alternatyvu, kurias naudojant butu galima tureti normalu ora namuose??
O jeigu irengus paparasta mechanine vedinimo sistema? Vasara ar taip ar taip norisi lauko oro atsidarius langus, o ziema mat ji bala ismesiu siluma lauk, bet uz 11000LT man regis n metu galesiu savo SS vel prisildyti??
ar cia nera jokios logikos tokiuose pamastymuose?
Jei kalbėti apie apsimokėjimą, tai savaiminės ventiliacijos įrengimas irgi kainuoja, vien tik ventiliacijos kaminėlis jau šiokią tokią sumą sudaro, o jei dar norėsite kokios tai protingesnės sistemos, kuri padidėjus drėgmės kiekiui patalpose pradarytų orlaides, o jai sumažėjus pridarytų (aereco), sumokėsite visam namui, panašią sumą, kaip ir už vėdinimo sistemą su rekuperacija. Tai šiuo atveju, manau rekuperacinė vėdinimo sistema be konkurencijos.
Vis tik mąstymas teisingas. Net PN institutas teigia, kad investuoti į dvi pakankamai brangias sistemas (šildymo ir vėdinimo) yra neprotinga. Atsisakius vėdinimo namo šildymui reikės dvigubai daugiau šilumos, tad reikės galingesnės šildymo sistemos kurios ekspluatacija yra pigesnė - labai panaši sistemą, kaip pas Jus su ŠS.
Investavus į vėdinimo sistemą, per pus sumažėja šilumos poreikis ir šildytis galima pigiai net elektra.
Kadangi suinvestuota į ŠS, rekuperacinė vėdinimo sistema jau ekonominės naudos neatneš, bet jos siūlau neatmesti, dėl kokybiškos ventiliacijos užtikrinimo. Bus sveikesnis klimatas, gaivesnis oras, apsisaugosit nuo pelėsio name, nereikės pastoviai varstyti langų, mažiau jausis negeri kvapai ir pan.
Vis tik, už ~10000 Lt gavau pasiūlymą įrengti vėdinimo sistemą mano namui, kurio plotas ~123m2. Jūsų namo kvadratūros tiksliai nepamenu, bet rodos sukasi apie 80m2, taigi, namas pirmiausiai mažesnis, antras dalykas, jis vieno aukšto, o pas mane du aukštai, tad mano supratimu, rekuperacinė Jums tikrai gali būti pigesnė, gal arčiau arkavos varianto. Vis tik labai nenusipiginsi, nes patys rekuperatoriai kainuoja pakankamai brangiai.
Papildyta:
QUOTE(kristinka_2010 @ 2014 10 16, 21:56)
Nu ir as nesuprantu kas is to zemes silumokaicio jei nera rekupo.. kaip tas oras vaiksto, gal ventiliatoriu pastato ir tiek?
Taip, tuomet statomas atskiras ventiletorius. Vienas niuansas, reikės ir panašaus dydžio skylės oro pašalinimui, arba namas turės būti an tiek nesandarus, kad per vamzdį pripūstas oras, spėtų pasišalinti, nespėjus name sukilti spaudimui.
QUOTE
Manes neapleidzia mintis pasistatyti du tokius irenginius
http://orokondiciona...eratorius-kaina virs gipso lubu, lubose irengiant groteles kiekvienam kambaryje oro patekimui... kazin cia yra kiek nors logikos??

Logikos tai tikrai yra, bet vis tik tie įrenginiai man nepatinka, nes jie yra su plokšteliniais šilumokaičiais, o jie per šalčius arba neveiks, nes užšals ir gausis, kad pirktas įrenginys žiemai absoliučiai neatlieka savo funkcijos, o gerai veikia, kada ir šeip malonu langus laikyti pastoviai atidarytus, arba paduodamo oro pašildymui sunaudos elektros energijos daugiau, nei ŠS viso namo ir vandens šildymui.
Norint įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą pigiausiai, ir kad ekspluatacija būtų pigiausia, reikia rinktis tiktai rotorinį rekuperatūrių, jokiu būdu ne plokštelinį.
Perkant plokštelinį, norint kad ekspluatacija būtų pigi, reikia brangios instaliacijos, nes be rekuperatoriaus, dar papildomai reikia įdiekti žemės šilumokaitį.
Norint plokštelinį rekuperatorių įrengti pigiai, jis įrengiamas be žemės šilumokaičio, bet tuomet įsijungia kitos apsaugos nuo šilumokaičio užšalimo priemonės. Jei tai elektrinis tenas, tai jo ekspluatacija gali kainuoti brangiau, nei viso namo šildymas, jei tai žaidimas su srautais, tai didesnę laiko daly bus tiekiamas nepašildytas oras.