Iš priešužšaliminės apsaugos veikimo pamąstymų kilo sekanti mintis dėl plokštelinio rekupo veikimo kartu su ŽŠ. Visuotinai priimta ŽŠ ir rekuperatorių konstruoti nuosekliai, t.y. paduodamas oras pirmiausia pašildomas po žeme, po to rekuperatoriuje. Prie rekupo veikimo ŽŠ prisideda nedaug, temperatūrinio NK prasme, labiau tiesiog užtikrina kad rekupas veiks visada, prie bet kokių oro sąlygų.
O ką jei sandariame name rekupas ir ŽŠ būtų jungiami lygiagrečiai? Kai lauke 0C, ar kokia kita "saugi" temperatūra, rekupas dirba "projektiniu" rėžimu. Temperatūrai pakritus žemiau saugios, rekupas pradeda disbalansuoti srautus. Jei namas sandarus kaip Minto, namo viduje slėgis krenta, o trūkstamas oras vidun gali patekti vien tik pro ŽŠ, ir pro niekur kitur. Jei namas nesandarus - tai jau daug sudėtingiau. Ant ŽŠ turėtų būti montuojamas ventiliatorius, valdomas priklausomai nuo rekupo srautų disbalansavimo lygio. Abejoju, ar nors vienas rekupas turi taip veikiantį išėjimą išorinio ventiliatoriaus valdymui.
Kuo tai geriau už nuoseklų jungimą? Pirmiausia tai, kad ŽŠ eksploatuojamas ne nuolat, o kai jo tikrai reikia ir būtent tokiu intensyvumu, kokio tikrai reikia. Dėl minimizuoto srauto, ŽŠ turės daugiau laiko regeneracijai, taip pat lėčiau judantis oras turės daugiau laiko įšilimui. Iš to seka - kadangi ŽŠ apkrovimas nusimato labai nedidelis, palyginti su lygiagretaus jungimo atveju, tai ir pats ŽŠ gali būti daromas daug mažesnis. Na ir visais lygiagretaus jungimo atvejais galiojantis privalumas - mažesnis srauto pasipriešinimas. Na o tai, kad prie pliuso rekupas gaus ne +8C, o tarkim +1C, anot ed@ skaičiavimų, paduodamo į kambarius oro temperatūrai atsilieps ganėtinai nereikšmingu dydžiu.
Kas dėl mano atvejo - šis postas nereiškia kad taip ir darysiu. Kadangi mano ŽŠ ganėtinai galingas, toliau lieku prie plano porą metų pagyventi be rekuperatoriaus, ir tik tada spręsti dėl rekuperatoriaus poreikio. Bet jei apsispręsčiau rekuperatorių įsigyti, jungimas kogero būtų lygiagretus.
QUOTE(mintas @ 2014 11 02, 01:51)
Siūlyčiau paklausti, kokiu būdu užtikrinama priešužšaliminė apsauga. Kad disbalansuojant oro srautus tai aišku, bet disbalansas kompensuojamas bypasso pagalba ar tikimasi pritekėjimų per namo nesandarumus? Jei per Bypassą, tai sakyčiau dar pusę velnio, jei per namo nesandarumus, tai sandariam namui toks rekuperatorius netinka.
<{POST_SNAPBACK}>