QUOTE(melynas dangus @ 2014 05 08, 22:48)
plotis apie 1 metras, ilgis apie 3,5 metro, aukštis 20 cm
na ne per mažas mano supratimu... aš daryčiau taip (tiksliau dariau, pasiteisino)...
viršutinį sluoksnį derlingąjį sluoksnį nusikasi į šoniuką. pas mane ten to dirvožemio ne prūdai, vos 15 cm, tai kasiau papildomai ir jau nederlingą žemę iki 30 cm gylio, bet jau visai į kitą krūvą. Į gautą griovį dėjau šakas, į pačią apačią stambiausias, į viršų smulkiausias. Tada dar seno šienu užklojau, ir taip užpildžiau beveil visą iškastą griovį. Tada kroviau kompostą (neperpuvęs čia tinka net ir labai), o ant viršaus vėl užkasiau tą patį viršutinį prieš tai nusikąstą sluoksnį, na ir jau paskui augalus be abejo mulčiavau. Gaunasi lovelis su "rūsiu"

. Pliusas tokios lysvės, kad ji nėra taip aukštai iškelta, todėl mažiau džiūsta. Be to, kai pas mus giliai apačioje molis, tai tame griovyje susikaupia vanduo, šaknys neužmirksta, nes pagaliukai veikia panašiai kaip drenažas, ir tuo pačiu, jais vanduo pakyla iki dirvožemio, ir taip drėkina iš apačios. Tiesa kraunant į apačią visą turtą taip jau papresuot kojomis verta, kad kuo kompaktiškiau būtų. Kiek dairiausi nete, tai galim sakyt nekapotas malkas krauna žemiausiame sluoksnyje, man tai kažkaip gaila, aš malkas į pečių geriau... tai dėjau tokius krūmokšnius, kur palei melioracijos kanalą priaugusius išpjovėm. Bet jai šakų nėra, tinka ir šiaudai, tik pasak permakultūrininku, šiaudai suyra per metus (kaip suprantu suyra tiek, kad nebeatlieka savo funkcijos). Šis variantas netinka, jai aukštai gruntiniai vandenys.
Šitoks dalykas man šovė galvon pagal senovinius viduržemių sodus, nes ten kur sausa buvo daromos ne pakeltos, o įleistos lysvės, būtent dėl drėkinimo, o pakeltos lysvės ir šiaip daug greičiau džiūna... Na tai sumąsčiau kad reik pamėgint taip padaryt. Ir pasiteisino - nereikėjo visai laistyt, net kai viskas aplink išdžiūvo.