Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos maistui

Taip, dviems asmenims, bet mažiau prapirkti neišeina, ir taip jau kovą padariau 'eksperimentą' - pirkom savaitei, kruopščiai žymėjausi išlaidas, pavienių pirkinių, be kurių galėtume iš bėdos išsiversti, - tik vienas kitas (1 indelis alyvuogių, 1 indelis riešutų sviesto blush2.gif ).. Prisiminiau, kad dar 1 kartą lašišos ir 1 kartą upėtakio pirkom, na bet čia papildomai apie 60 Lt ir tą dieną vištos nevalgėm biggrin.gif Iš prieskonių perkam maltus pipirus, čili paprikėles, saldžiąsias paprikėles, česnakų granules, baziliką, karį, mišinius labai retai... Patys neauginam blush2.gif
Atsakyti
O mum nesigauna pirkti savaitei viso maisto schmoll.gif Nes dažniausiai tada lieka maisto ir tenka bent dalį jo išmesti. Taip pat turime tik mažiuką šaldytuvą be šaldymo kameros, tad ir jokių šaldytų atsargų negalime sau leisti. Bet dažniausiai kartą per savaitę ar dvi užsiperkame daržovių, pieno produktų, dešryčių, konservų,duonos... o savaitės bėgyje tik dasiperkame mėsos, žuvies ar dar kažko, kas būna gaminama vakarienei. Taip mūsų tas pagrindinis apsipirkimas būna ~50-80Lt, o papildomi 2-3k per savaitę ~10-30Lt.

Kalbant apie prieskonius, tai mišinius turiu du: paukštienos ir plovo - naudoju jau antri metai ir dar tik įpusėjau biggrin.gif
Šiaip perkame druską, juoduodius pipirus, mairūnus, čiobrelius, rozmarinus, raudonėlius, maltas aitriasias paprikas arba čili, muskatą, kalendras ir krapus - bendrai prieskonių perku po ~maišiuką per mėnesį, tuos kurie baigiasi. Tad išlaidos būna ~3Lt mėnesiui.

Auginti auginu ant palangės, bet visą derlių sunaudoju šviežią, o auginti džiovinimui man asmeniškai neatrodo pigiau įvertinant laiką, kurį užima užauginimas, džiovinimas, smulkinimas. Bet gal čia tik man taip 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Okokionera: 04 balandžio 2014 - 08:41
prieskoniu perku gan daug smile.gif bet misiniai be druskos ir ne vegetos . Ant palanges pasiauginu siek tiek , bet uztenka tik svieziam vartojimui , sio to nupirkau seklu ir paprasiau , kad kaime paaugintu , matysim kaip gausis smile.gif planas ryt I turgu nulekt , nes maximoj prie namu jau kraupu daros -nieko neparsinesu , o cekis virsija logika doh.gif
Atsakyti
Sveikos!

As taip pat noreciau pasidalinti savo islaidomis maistui: kovo menesi isleista 295 eur dviem asmenims. Man tai yra daug, kadangi paprastai isleidziame apie 250 eur, bet jauciasi kai kuriu maisto produktu pabrangimas: darzoviu ir vaisiu (nes dar ne sezonas), pieno produktu... Mesos gaminiams turime savo 'taska', kur perkame pigiau. Tiesa, karta per savaite apsilankome turguje, kuriame geresnes kokybes produktai, taciau brangesni nei prekybcentriuose (kiausiniai, darzoves, mesos ir zuvies produktai, duonos gaminiai). Perkame megstamus ir patikrintus maisto produktus, vadovaujames poziuriu, jog geriau nusipirkti maziau ir geros kokybes, nei daug ir prastesnes.

Noreciau pridurti, kad daug gaminu pati- pietaujame visada namie, dazniausiai karstas mesos arba zuvies patiekalas + darzoves ir ryziai/makaronai/bulves/kynva/bulguras. Vakare kazkas lengvesnio: lietiniai blynai su kumpiu ir suriu, ivairios trintos sriubos, quiche su zaliom salotom, salotos su feta, omletas ir pan. Desertu ir uzkandziu stengiames atsisakyti: kas del sveikatos, kas del dietos smile.gif
Atsakyti
Maxėj maisto neperku - tai jokio pabrangimo nepastebėjau smile.gif
Papildyta:
QUOTE(gustika @ 2014 04 03, 22:45)
o zoleliu pacios uzaugintu neitu pakeist I tuos parduotuvinius prieskonius?
nes realiai tai viisi misiniai,kai paskaitai ju sudeti,tai viso labo zoliu misinys.

Savaitei 150-200 lt,tai sakyciau lb netgi liuks suma dar palyginus thumbup.gif

Aš auginu pati, bet man labai ilgai auga ir labai mažai užauga unsure.gif Šiuo metu auginu: krapus, petražoles, mėtas, baziliką, svogūnų laiškus, špinatus. Vien špinatų derlius visas sunaudojamas per 1 kartą (pvz gaminant canelloni su varške ir špinatais ar sriubą), o sekančio reikia laukti kokius 2 mėn g.gif

Prieskoniams išleidžiam daug, perkam jų labai daug rūšių, norėtus ką nors keisti šioj vietoj, bet ką? unsure.gif
Atsakyti
as daznai pagaudau visokiu akciju per prekybos centrus.... na visumoj, tai tikrai pasitaupo smile.gif visam gyvenimui neprisipirksi, bet vienur, kitur ir ziurek, jau kokiam sampes buteliui sutaupyta drinks_cheers.gif
Atsakyti
Savaitiniu pirkimu perkam tik tuos produktus, kuriuos tikrai suvalgysim per savaitę arba kurie gali pastovėti (kruopos, tunas). Kasdien valgom praktiškai tuos pačius produktus, tai nėra baimės, kad tarkim suges varškė. Jei lieka keli pakeliai su trumpu galiojimu, gaminu varškės apkepą.

Aš irgi norėčiau sutaupyti su prieskoniais, nes per mėnesį apie 10 Lt tikrai išleidžiam (čia tik tiems 'miltukams') g.gif Bet kai taip paprastai valgom, norisi pasiskaninti blush2.gif

Patiko Robulio komentaras, mes irgi kartais tam tikslui panaudojam sutaupymus per akcijas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2014 04 04, 11:19)

Prieskoniams išleidžiam daug, perkam jų labai daug rūšių, norėtus ką nors keisti šioj vietoj, bet ką? unsure.gif



Gal padėtų maistą gardinti ne tik prieskoniais, o ir padažasi. Aš asmeniškai naudoju tokius kaip sojos, vorčesterio, austrių, žuvies, grybų (šis naminis), aitriųjų paprikų pastą ir saldų čili padažus, visada turiu atkimštą sauso vyno butelį šaldytuve. Jie sąlyginai brangesni (ypač perkant ne per akciją), tačiau maistui pagardinti jų susinaudoja mažiau nei prieskonių. smile.gif
Atsakyti
Nelabai įsivaizduoju ką galima sutaupyti iš prieskonių. g.gif na nebent pastoviai kažką gaminant šaukštais tuos prieskonius beriat? Aš asmeniškai nemėgstu prieskoniais perkrauto maisto, tai pas mane tradiciškai tik druska, pipirai, prieskonių paukštienai/mėsai mišinys, malta paprika, džiovintas bazilikas, mairūnas. O perku kai būna akcijos 30-40 %, daugiau pokelių prisiperku ir ilgam užtenka, ir susitaupo nemažai. Bandžiau kažkada ant palangės žoles augintis, bet nepatiko joms, nežinau ar sėklos prastos, ar ūkininkė iš manęs nekokia, bet greičiau antras variantas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Okokionera @ 2014 04 04, 12:30)
Gal padėtų maistą gardinti ne tik prieskoniais, o ir padažasi. Aš asmeniškai naudoju tokius kaip sojos, vorčesterio, austrių, žuvies, grybų (šis naminis), aitriųjų paprikų pastą ir saldų čili padažus, visada turiu atkimštą sauso vyno butelį šaldytuve. Jie sąlyginai brangesni (ypač perkant ne per akciją), tačiau maistui pagardinti jų susinaudoja mažiau nei prieskonių. smile.gif

Naudoju padažus, bet jie dar brangesni, nei prieskoniai unsure.gif

QUOTE(BonPari* @ 2014 04 04, 12:35)
Nelabai įsivaizduoju ką galima sutaupyti iš prieskonių.  g.gif na nebent pastoviai kažką gaminant šaukštais tuos prieskonius beriat?

Aš beriu net ne šaukštais, o pakeliais mirksiukas.gif Na tas mažas pakelis, nežinau tiksliai, kiek ten gramų (galėsiu vakare patikslinti) man vienam kartui ( t y ne vienai lėkštėj patiekalo, o visam puodui). Aišku, čia kalba ne apie pipirus biggrin.gif
Aš naudoju daug rūšių prieskonių, galėsiu paskaičiuot, bet iš akies - ~30. Plius padažai.

Mėnesiui šitiems dalykams išeina 60-70 lt.
Ir perku žinoma tik per nuolaidas.
Ir auginu kažkiek.
Atsakyti
O as net negalvoju taupyt prieskoniu saskaita,atvirksciai,stengiuosi kuo ivairesniu turet..CIA mano pagrindinis maisto taupymo kozyris,turedama daug skirtingu prieskoniu is paciu pigiu produktu galiusukurt kruva skirtingu skoniu patiekalu.ir seima patenkinta,nebumba kad kasdien tas pats biggrin.gif
Atsakyti
Na jei vartojama tokiais kiekiais, tai nelabai ką čia ir išmąstysi g.gif

Aš gamindama vadovausjuosi taisykle, kad vienam patiekalui pagardinti naudojama 1 prieskonių mišinys ARBA 3 atskiri prieskoniai, neskaitant bazinių druskos ir pipirų. O kiekis ir skonis, žinoma, individualus dalykas, bet niekada nededu prieskonių tiek, kad kiltų klausimas ar tai vištienos troškinys pagardintas rozmarinais ar rozmarinai vištiena - kas patiekale pagrindinis,to ir skonis juntamas labiausiai:)

O tuos pačius produktus verčiu naujais patiekalais keisdama jų priedus(garnyrus/ne bazines sudedamasias dalis), paruošimo būdus (kepta/virta/troškinta/garinta) ir tik paskiausiai prieskonius smile.gif
Atsakyti