Įkraunama...
Įkraunama...

Reumatoidinis artritas VII tema

QUOTE(JOLKA999 @ 2014 05 01, 10:37)
kas per blogis/geris tas movalis g.gif labai kenkia jis? as ji nuo skausmo kelias ampules leidaus i raumenis...

Aš žinaua tik tiek, kad Medrolis yra hormoninis vaistas, o Movalis cheminis, jis mažina uždegimą ir skausmą. Gydytoja man aiškino, kad Movalis mažiau žalingas, nes hormoninio tipo vaistai jaunoms moterims (iki klimakso) nerekomenduojami, bet to, nuo jo gali atsirasti kraujagyslių tinklas ant veido. Kai vartojau du metus Medrolį jaučiausi kaip sveikas žmogus, o dabar vartodama Metotreksata ir pagal poreikį Movalį nuolatos vis jaučiu kur nors ką nors sad.gif
Vėl pasidariau kepenų fermentų tyrimus, GPT ir GOT padidėję du kartus. Kaip gydytoja aiškina, tai netragiška (kai pdidėję 10 kartų jau hepatitas ir pan.), bet didinti Metotreksato dozes negalima (12.5mg per savaitę). Nežinau ką ir daryti, "Carsil" mano kepenų niekaip nepagerina. Galvoju gal kreiptis į homeopatą, kad žolelių pagalba man kepenis atstatytų. Gal kas susidūrėt su tokiu žolininku ir galit parekomenduoti (geriausiai Kaune)?

QUOTE(bartukas @ 2014 05 06, 14:16)
labas 4u.gif
gal galite parasyti, kam is jusu nustatytas darbingumo lygis,
kokia RA stadija turejot? 4u.gif
aciu

Aš dabar auginu mažylę (rudenį 2 metai bus,planuoju prasitęsti "atostogas" dar trečius metus), kolkas neįsivaizduoju, kaip galėčiau eiti į kažkokį darbą, nes man kiekvieną savaitę vis kurioj nors vietoj skausmai, o Movalis nesuveikia tuoj pat, pasijaučia tik po pusdienio pagerėjimas. Kai pakerta riešus, aš vos apsirengt galiu, o jau mašinos vairuot niekaip (negalėčiau nusigauti niekur). Apie ateitį baisu ir pagalvoti. Manau, kad gurpę skiria tik kai jau vėlyva reumatoidinio artrito stadija, kai jau dideli pakitimai ir operacijos atliktos. Kol sąnariai neišsukioti ir gali "pašliaužti" niekas darbingumo nemažins.
Atsakyti
Sveikos,
tos kurioms skauda kelio sanariai, ar vazinejat su dviraciu? Kaip sekasi ar neskauda keliu?
Skaiciau, kad artritu sergant gerai plaukioti, vazineti dviraciu. ax.gif

Noriu pirkti, bet abejoju ar galesiu normalai pavaziuoti ir man neskaudes.
Atsakyti
Laba.
Kuri laika nieko nerasiau, tik skaiciau.
Laukiau vizito pas kita gydytoja-reumatologe.
Labai patiko, isklausinejo visus nusiskundimus (ne taip kaip pirmoji: 5min ir viso gero). Perskaite ligos istorija, paskyre tyrimus, rentgenus.
Vakar buvau atsakymo: pakeite man diagnoze i "reaktyvusis artritas". Pasake, kad duomenu uz uzdegimine reumatologine patalogija nepakanka.
Israse tabletes Vimovo skausmui numalsinti ir liepe save atidziai stebet.
Tai va...gyvensim toliau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ikulia @ 2014 05 16, 11:24)
Laba.
Kuri laika nieko nerasiau, tik skaiciau.
Laukiau vizito pas kita gydytoja-reumatologe.
Labai patiko,  isklausinejo visus nusiskundimus (ne taip kaip pirmoji: 5min ir viso gero). Perskaite ligos istorija, paskyre tyrimus, rentgenus.
Vakar buvau atsakymo: pakeite man diagnoze i "reaktyvusis artritas". Pasake, kad duomenu uz uzdegimine reumatologine patalogija nepakanka.
Israse tabletes Vimovo skausmui numalsinti ir liepe save atidziai stebet.
Tai va...gyvensim toliau smile.gif


Laba diena Ikulia. jei negaila parasyk pas kokia nauja reumatologe buvai? As klaipediete, bet vakar irgi buvau pas nauja reumatologe ir pasake kam kankiniesi gerk medroli ir ateik vel kai baiksi maitinti vaika. O sakau kaip vaikui ar nepakenks? saltai atsake ne. Tai po tokiu apsilankymu jau klaipedos reumatologais visais esu nusivylusi. galvoju gal Vilniuje pavyktu konkreciai kad nustatytu koks tai man artritas.
Atsakyti
QUOTE(renatamik @ 2014 05 17, 10:48)
Laba diena Ikulia. jei negaila parasyk pas kokia nauja reumatologe buvai? As klaipediete, bet vakar irgi buvau pas nauja reumatologe ir pasake kam kankiniesi gerk medroli ir ateik vel kai baiksi maitinti vaika. O sakau kaip vaikui ar nepakenks? saltai atsake ne. Tai po tokiu apsilankymu jau klaipedos reumatologais visais esu nusivylusi. galvoju gal Vilniuje pavyktu konkreciai kad nustatytu koks tai man artritas.

sveika, as irgi is Klp. O pas ka buvai ir kokioje klinikoje? man net pikta, nes man reumatologe Bukauskiene net atsisake komentuoti del medrolio kai paklausiau, sake paklausti pas pediatra doh.gif , kuri is viso uzdraude. del to nemaitinau beveik savo mergyte.... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(renatamik @ 2014 05 17, 10:48)
Laba diena Ikulia. jei negaila parasyk pas kokia nauja reumatologe buvai? As klaipediete, bet vakar irgi buvau pas nauja reumatologe ir pasake kam kankiniesi gerk medroli ir ateik vel kai baiksi maitinti vaika. O sakau kaip vaikui ar nepakenks? saltai atsake ne. Tai po tokiu apsilankymu jau klaipedos reumatologais visais esu nusivylusi. galvoju gal Vilniuje pavyktu konkreciai kad nustatytu koks tai man artritas.

Vienos forumietes patarimu uzsiregistravau i Santariskiu kliniku konsultacine poliklinika, pas dakatre Sigita Stropuviene. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Tikrai verta buvo laukti 3 menesius.
Atsakyti
Laba visiems,
man 40 metų. Po MRT vienoje kojoje nustatytas artritas 4 stadija, šiandien padare klubo sanarius rentgenas 1-2 stadija , stuburo nuotrauka 1 stadija degeneraciniai pakitimai. Galiu susitaikyti su stuburu, sako kad 80 proc žmonių jau nuo 30 metų vergsta su tokai liga.
Dabar tokioj būsenoj tiesiog gyvent nebenoriu. Šeima guodžia, o aš jau susiruošiau invalido vežimėlį pirkti.
Paskaičiau , juk Jūs irgi jaunos susirgot, taip? kaip gyventi, koks gyvenimas laukia? Nežinau nei kodėl man taip atsitiko, nei kaip su tuo gyventi, nei kas laukia ateityje/ Kad kas pasakytų kiek dar turėsiu pilnaverčių gyvenimo metų iki invalidumo. koks gyvenimas žmogaus su tokiom ligom?
Atsakyti
Sveikos... Kaip gyvenat? Man jaučiu teks eit pas reumatologę poliklinikoj ir grįžt prie kažkokio gydymo... klubus baisiai skauda kasdien... nugarą, kelius... unsure.gif O jau džiaugiausi, kad gerai tempiu be Plakvenilio ir Relifex'o.... Ištempiau, nieko negali sakyt, be Relifex porą mėn. be plaquenilio... 4mėn. kažkur.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(renatamik @ 2014 05 17, 10:48)
As klaipediete, bet vakar irgi buvau pas nauja reumatologe ir pasake kam kankiniesi gerk medroli ir ateik vel kai baiksi maitinti vaika. O sakau kaip vaikui ar nepakenks? saltai atsake ne.

Kadangi pati naudojuosi neonatologės (naujagimių gyd.) Dr. E. Markūnienės duota vaistų duomenų bazės nuoroda (skirta medikams/pacientams), tai galiu nuraminti, kad Medrolį galima drąsiai gerti žindančiai.

http://e-lactancia.org/search?q=Medrol

Aš užsirašiusi pas P.Girčienę Santariškėse, žiūrėsim ką tirs ir ką pasakys..
Atsakyti
Sveikos,
Noriu pasidalinti savo mazyciais pasiekimais: jauciu pagerejima nedideli smile.gif. Visdelto padeda man atsisakymas cukraus ir gliuteno. ax.gif Jau 3 men. kaip beveik nevartoju.

facebuke radau tokia grupe Rheumatoid Arthritis Mamaged naturally. Tai ten daug kes raso, kad atsisako cukraus ir gliuteno, dar geria svieziai spaustas sultys ir pan. ir sulaikia rezultatu bigsmile.gif .
Tai siulau pabandyti, prarasti jau nebeturim ka biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos,

Senokai nerasiau. Konkrecios ligos man kol kas nepatvirtinino, kaip ir gydymo. Vartoju Cymbalta, kurie mazina sanariu skausma, bit migruojanys skausmai po visa kuna liko.
Del maisto, tai as irgi isitikinau, kad jis daro labai dedele itaka savijatai. Pati stengiuosi nevartoti cukraus ir miltiniu produktu, bet kartais neatsispiriu doh.gif

Dar darau joga: kuo tuoliau tuo labiau negaliu atsidziauti, koks lankstus tampa kunas.
Nors tam reikia istvermes ir laiko, bet rezultatas to vertas.


Atsakyti
QUOTE(ajd @ 2014 05 27, 19:15)
Laba visiems,
man 40 metų. Po MRT vienoje kojoje nustatytas artritas 4 stadija, šiandien padare klubo sanarius rentgenas 1-2 stadija , stuburo nuotrauka 1 stadija degeneraciniai pakitimai. Galiu susitaikyti su stuburu, sako kad 80 proc žmonių jau nuo 30 metų vergsta su tokai liga.
Dabar tokioj būsenoj  tiesiog gyvent nebenoriu.  Šeima guodžia, o aš jau susiruošiau invalido vežimėlį pirkti.
Paskaičiau , juk Jūs irgi jaunos susirgot, taip? kaip gyventi, koks gyvenimas laukia? Nežinau nei kodėl man taip atsitiko, nei kaip su tuo gyventi, nei kas laukia ateityje/ Kad kas pasakytų kiek dar turėsiu pilnaverčių gyvenimo metų iki invalidumo.  koks gyvenimas žmogaus su tokiom ligom?


Laba diena,

skaitau Jūsų laišką ir šiurpas eina visu kūnų tokia jauna,o jau apie invalido vežimėlį rašai.Viską galima dar pakeisti į gerą pusę tavo gyvenime patykėk manimi kalbu iš savo asmeninės patirties. Buvau lygiai tokioje pat situacijoje.
Atsakyti