Įkraunama...
Įkraunama...

Žmonės, būkit budrūs

QUOTE(simyte @ 2014 04 30, 16:33)
Nu per 10 metų buvimo kinologijoj dar nemačiau,kad kas nors kilmės dokumentuose rašytų kainą, sąlygas ir taip toliau. Tam yra šuns perdavimo aktas.

Keista, kad per tiek metų nesusidūrėte su normaliais veislynais, ir aišku, gaila, nes nereikia nė 10 metų norint įsitikinti, kad perkant šunį iš normalaus veislyno , yra visi normalūs dokumentai, su kainom, su grąžinimo sąlygom, su paveldimomis ligomis ir operacijų kompensacijomis bei įvairiais įsipareigojimais iš pirkėjo pusės. O kad Lietuvoje yra "a lia" veisėjų, tai nieko naujo. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo viltuse: 01 gegužės 2014 - 19:47
QUOTE(viltuse @ 2014 05 01, 17:37)
Keista, kad per tiek metų nesusidūrėte su normaliais veislynais, ir aišku, gaila, nes nereikia nė 10  metų norint įsitikinti, kad perkant šunį iš normalaus veislyno , yra visi normalūs dokumentai, su kainom, su grąžinimo sąlygom, su paveldimomis ligomis ir operacijų kompensacijomis bei įvairiais įsipareigojimais iš pirkėjo pusės. O kad Lietuvoje yra "a lia" veisėjų, tai nieko naujo. ax.gif

Jusu suns kilmes dokumentuose parasyta kaina? Ne sutartyje, kuria pasirasete su veiseju, bet LKD kilmes dokumentuose?
Atsakyti
QUOTE(k_azu @ 2014 05 01, 21:34)
Jusu suns kilmes dokumentuose parasyta kaina? Ne sutartyje, kuria pasirasete su veiseju, bet LKD kilmes dokumentuose?


Papildyta:
Taip, sutartyje, kurioje yra viskas aiskiai apibrezta ir isdestyta. Kalba eina ne tik apie kilmes dokumentus, bet ir priedus prie jo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo viltuse: 01 gegužės 2014 - 22:35
QUOTE(viltuse @ 2014 05 01, 23:25)
Papildyta:
Taip, sutartyje, kurioje yra viskas aiskiai apibrezta ir isdestyta. Kalba eina ne tik apie kilmes dokumentus, bet ir priedus prie jo.

Reikėtų atskirti dvi sąvokas - šuns kilmės dokumentus ir pirkimo pardavimo sutartį. Tai du skirtingi dokumentai.
Atsakyti
QUOTE(viltuse @ 2014 05 01, 20:37)
Keista, kad per tiek metų nesusidūrėte su normaliais veislynais, ir aišku, gaila, nes nereikia nė 10  metų norint įsitikinti, kad perkant šunį iš normalaus veislyno , yra visi normalūs dokumentai, su kainom, su grąžinimo sąlygom, su paveldimomis ligomis ir operacijų kompensacijomis bei įvairiais įsipareigojimais iš pirkėjo pusės. O kad Lietuvoje yra "a lia" veisėjų, tai nieko naujo. ax.gif

Ačiū už gražius žodžius lotuliukas.gif Ir ačiū, kad žinote apie mano šunis ir mano patirtį per tuos 10 metų. lotuliukas.gif
Šuns kilmės dokumentai ir šuns perdavimo aktas (sutartis, kurioje yra jūsų išvardinti dalykai) yra du skirtingi aktai. Kilmės dokumentai nurodo kilmę, o ne sąlygas, kuriomis perkate šunį. Šuns perdavimo aktas, kurį LKD privalomu padarė prieš keletą metų, privalo būti, nes ją veisėjas privalo pristatyti klubui, o klubas turi pristatyti LKD.
Tačiau dauguma veisėjų, ypatingai jei parduoda perspektyvų šuniuką, dar papildomai sudaro ir kitą sutartį (tiek iš mano asmeninės, tiek iš kitų veisėjų patirties, galiu teigti, kad vietos sąlygoms perdavimo akte tikrai tikrai per mažai), kurioje nurodyta kur kas daugiau negu kainos, paveldimos ligos ir grąžinimo sąlygos.
Atsakyti
Aš parašiau, kad kilmės liudijime neparašė, už kokią sumą pirkau. Atsiprašau, ne juose, bet šuns perdavimo sutartyje turėjo įrašyti visa tai. Man taip pasakė Kinologų draugijoje, pati jos prezidentė. Jeigu dabar pirkčiau šunį, tai žinočiau, ko reikia reikalauti iš veisėjos, o tada pirmą kartą pirkau, nieko nežinojau. Jeigu ji būtų sąžininga, pati būtų įrašiusi, bet neįrašė nieko ir dabar nieko aš negalėčiau net ir teisme įrodyti, kad pirkau ir užmokėjau pinigus. Tokios kaip ir garantijos nėra.
Patikėkit manim, aš jau tokius kryžiaus kelius perėjau, tiek institucijų, kad baisu. Lieka tiktai teismas.
Kažkas klausė, kiek tas šuo sveria? Jis dabar sveria 6,1 kg ir tikrai nėra nei nušertas, nei kažkoks. Jis didelis, stambus
Atsakyti
QUOTE(zilkonas @ 2014 05 02, 10:21)
Jeigu dabar pirkčiau šunį, tai žinočiau, ko reikia reikalauti iš veisėjos, o tada pirmą kartą pirkau, nieko nežinojau.

Vienaip ar kitaip, įgijus patirties mes visi dažniausiai kažką darytume kitaip, jei atsuktume laiką atgal. Nemoralizuosiu, kad reikia domėtis prieš perkant, nes tą daryti yra Jūsų pareiga. Visų variantų nenumatysi, visko nenuprognozuosi. Nei veisėjas, nei juo labiau pirkėjas negali žinosi, kas bus ir kaip bus. Net daugelio metų patirtis neleidžia tiksliai nuspėti, o juo labiau garantuoti, koks šuo užaugs ir kaip "sukris" genai.
Niekur nepaminėta, kokiu tikslu buvo pirktas šuo - jei parodoms, veisimui, tuomet tikrai rinkotės ne visai atsakingai, nesidomėjot. Na, o jei namų džiaugsmui, tai meilė nuo to, kad šuo sveria daugiau, neturėtų būti mažesnė.
Neginu veisėjo - jis privalėjo surašyti aktą. Tačiau... visokių žmonių yra. Vieniem šunų veisimas yra tikslas daryti kuo geriau, kitiems - kuo pelningiau. Bet tokios kategorijos egzistuoja visame pasaulyje visose srityse.
Atsakyti
QUOTE(zilkonas @ 2014 05 02, 10:21)
Aš parašiau, kad kilmės liudijime neparašė, už kokią sumą pirkau. Atsiprašau, ne juose, bet šuns perdavimo sutartyje turėjo įrašyti visa tai. Man taip pasakė Kinologų draugijoje, pati jos prezidentė. Jeigu dabar pirkčiau šunį, tai žinočiau, ko reikia reikalauti iš veisėjos, o tada pirmą kartą pirkau, nieko nežinojau. Jeigu ji būtų sąžininga, pati būtų įrašiusi, bet neįrašė nieko ir dabar nieko aš negalėčiau net ir teisme įrodyti, kad pirkau ir užmokėjau pinigus. Tokios kaip ir garantijos nėra.
Patikėkit manim, aš jau tokius kryžiaus kelius perėjau, tiek institucijų, kad baisu. Lieka tiktai teismas.
Kažkas klausė, kiek tas šuo sveria? Jis dabar sveria 6,1 kg ir tikrai nėra nei nušertas, nei kažkoks. Jis didelis, stambus

Tikrai jus suprantu pagal tai ką aprašėte. Į visus iš eilės jums neigiamai rašančius narius nekreipkite dėmesio, nes įtariu, kad pas jus užėjo įvairių veislių veisėjai, kurie nemėgsta akmenukų, kad ir į ne savo bet kaimyninį daržą. Toks jorkšyro svoris nėra normalus tikrai. Normalus taip pavadinkim dar būtų max. iki kokiu 4,5 kg, jei šuo turėtų kažkokiu būdu paveldėjęs kiek kitokią, stambesnę nei daugumos jorkų kaulų struktūrą. Bet dar šiek tiek virš 6 kg tikrai nėra ką kalbėti. Jums džiaugsmas nebent bus tik tas, kad su tokiu šuniuku mažiau pavojinga daugelyje situacijų, nes jis žymiai tvirtesnis už 2,5 kg jorkšyrus. mano nuomone jūsų minėtas veislynas neturi aiškios veisimo vizijos. Galbūt tai tas variantas kai nusiperka viena ar du patinus ir kelia juos iš eilės ant visų turimų kalių, nežiūrėdami nei proporcijų nei svorių. Tikrai nežinau ką jūsų vietoje daryčiau. Jei šuo sveikas, bet kokiu atveju jis tik džiaugsmas, bet jei buvo ambicių dalyvauti parodose, mokėta ne mažiau kaip 2,500 lt tada tikrai blogai. Teisme jei nenukryptumete su emocijomis, o tik baksnotumete teisėjams jorkų standartą, galbūt laimėtumėte, nes teisme reikia faktų. O jei dar spalva pas suaugusį jorką būtų netiksli pagal standartą, tai dar būtų vienas įrodymas teisėjams. Tik greičiausiai kviestų vietinius ekspertus, tai tada tikriausiai susidurtumėte su korupcija iš LKD pusės. Veisėjų man tikrai negaila, nes kiekvienas iš jų save statosi į padanges, o iš tikrųjų nedaug yra gerų jorkšyrų Lietuvoje jau vien pagal spalvą, nes neturi būti nei raudonų galvų, nei juodo plauko, splava gi labai aiškiai standarte apibrėžta.
Atsakyti
QUOTE(zilkonas @ 2014 05 02, 10:21)
Kažkas klausė, kiek tas šuo sveria? Jis dabar sveria 6,1 kg ir tikrai nėra nei nušertas, nei kažkoks. Jis didelis, stambus

blink.gif Čia jau ne tas žodis didelis ir stambus, jorkų standartas, jei gerai prisimenu, yra iki 3.2 kg.
QUOTE(Zabyte @ 2014 05 02, 10:44)
Normalus taip pavadinkim dar būtų max. iki kokiu 4,5 kg, jei šuo turėtų kažkokiu būdu paveldėjęs kiek kitokią, stambesnę nei daugumos jorkų kaulų struktūrą. Bet dar šiek tiek virš 6 kg tikrai nėra ką kalbėti. mano nuomone jūsų minėtas veislynas neturi aiškios veisimo vizijos. Galbūt tai tas variantas kai nusiperka viena ar du patinus ir kelia juos iš eilės ant visų turimų kalių, nežiūrėdami nei proporcijų nei svorių.


Man labai įdomu,kokius šunis reikia veist,kad gautum 6 kg jorką? Suprasčiau, jei šuo būtų peršertas...
Aišku, su genais nepažaisi, bet prieš kergiant tam tikrą porą reik domėtis kokius palikuonis linijos duoda ir tik tada atitinkamai rinkti poras. Žinoma, tikrai ne visi veisėjai tai daro, bet net gi ir kergiant "belekaip" nemanau,kad yra labai lengva gauti tokio svorio šunį. Juolab, veisėja turėjo matyt iš augančio šuniuko svorio kokio dydžio jis bus užaugęs ir apie tai pasakyti būsimam šeimininkui, ir įrašyti apie tai perdavimo akte.

Be abejo, gaila, kad taip nutiko, bus gera pamoka, kad net ir perkant šunį su kilmės dokumentais reikia labai domėtis iš kokio veislyno perki.
Atsakyti
svarbiausia kad ieškojau specialiai pirkti iš veislyno, nes galvojau, kad jau veislynuose tai bet kokio šuns nenusipirksiu, bet išėjo atvirkščiai. Ta veisėja man atrodo turi vieną šunį ir dvi kalytes ir taip juos veisia. žodžiu, varo biznį kaip reikalas. Man nebūtų taip kaip rusai sako abidna, jeigu aš būčiau nusipirkusi iš žmonių a lia veisėjų ir jis būtų toks išaugęs, bet nusipirkau iš atseit rimto veislyno ir štai turiu rezultatą.
Pirkau aš jį parodoms, aišku, bet kaip aš galiu jį dabar nuvesti tokį į parodas? aišku, kad ne. Ir užmokėjau, kaip už parodinį šunį.
Kur aš kreipiausi, visur man sako, kad reikėjo žiūrėti, kas išaugs, kad dabar nieko negalima padaryti, nieko negalima pakeisti, kad viskas. Žodžiu, apmaudu, todėl ir noriu, kad kiti žmonės neužsimautų ant panašių atvejų.
Atsakyti
QUOTE(zilkonas @ 2014 05 02, 10:59)

kiek šuniukui laiko?
Atsakyti
QUOTE(simyte @ 2014 05 02, 10:57)
blink.gif Čia jau ne tas žodis didelis ir stambus, jorkų standartas, jei gerai prisimenu, yra iki 3.2 kg.
Man labai įdomu,kokius šunis reikia veist,kad gautum 6 kg jorką? Suprasčiau, jei šuo būtų peršertas...
Aišku, su genais nepažaisi, bet prieš kergiant tam tikrą porą reik domėtis kokius palikuonis linijos duoda ir tik tada atitinkamai rinkti poras. Žinoma, tikrai ne visi veisėjai tai daro, bet net gi ir kergiant "belekaip" nemanau,kad yra labai lengva gauti tokio svorio šunį. Juolab, veisėja turėjo matyt iš augančio  šuniuko svorio kokio dydžio jis bus užaugęs ir apie tai pasakyti būsimam šeimininkui, ir įrašyti apie tai perdavimo akte.

Be abejo, gaila, kad taip nutiko, bus gera pamoka, kad net ir perkant šunį su kilmės dokumentais reikia labai domėtis iš kokio veislyno perki.

Ar jūs pastebėjote jorkšyrų įvairovę parodose? Ar visi jie jums atrodo beveik vienodi, nebent tik truputį pagal dydį skirtingi? Atsakymas - jie visi labai skirtingi, kaip skirtingų veislių, bendri tik bantukai. Taip būti neturėtų, nes tai veislė su labai aiškiai apibrėžta spalva ir dydžiu, kuris turėtų tik nedaug skirtis, nes paprastai labai mažų, nepilnai standartiškai išsivysčiusių jorkšyrų nereikėtų vesti į parodas, tai jau "Pet". Pagal tai aišku, kad dauguma šios veislės veisėjų dirba labai prastai ir prognozių patys nežino. Tokia liūdnoka situaicja sad.gif
Atsakyti