Įkraunama...
Įkraunama...

Žmonės, būkit budrūs

QUOTE(zilkonas @ 2014 05 02, 10:59)
Žodžiu, apmaudu, todėl ir noriu, kad kiti žmonės neužsimautų ant panašių atvejų.

Apmaudu. Tikrai. Iš veisėjo pusės taip būti neturėtų. Tačiau aš matau ir Jūsų pirkime keletą esminių klaidų. Matėt, kad veisėjas turi porą, kurią nuolat kartoja. Turėtumėt suprast, kad veislei tai nieko gero neduoda. Ir toks veisimas yra tik pinigų gaudymas. Minimalios investicijos su maksimalia grąža. Kitas dalykas - jei pirkot parodom, tikrai turėjot žinot, kad visko gali būti ir sutarties turėjote reikalauti pati, jei jau veisėjas jos nesiūlė.
Aš labai tikiuos, kad šuniukas auga sveikas. O tai svarbiausia.

QUOTE(Zabyte @ 2014 05 02, 11:08)
Tokia liūdnoka situaicja sad.gif

Bet tokia liūdna situacija yra su bet kuria veisle, kuri "pataiko" ant bangos... Liūdna. Labai.
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2014 05 02, 11:17)
Apmaudu. Tikrai. Iš veisėjo pusės taip būti neturėtų. Tačiau aš matau ir Jūsų pirkime keletą esminių klaidų.

apmaudu tai apmaudu, bet jau yra kaip yra.. Turbūt realiausia būtų atgauti kainos skirtumą tarp show ir Pet šuniuko kainos...
Atsakyti
QUOTE(zilkonas @ 2014 05 02, 10:59)
svarbiausia kad ieškojau specialiai pirkti iš veislyno, nes galvojau, kad jau veislynuose tai bet kokio šuns nenusipirksiu, bet išėjo atvirkščiai. Ta veisėja man atrodo turi vieną šunį ir dvi kalytes ir taip juos veisia. žodžiu, varo biznį kaip reikalas. Man nebūtų taip kaip rusai sako abidna, jeigu aš būčiau nusipirkusi iš žmonių a lia veisėjų ir jis būtų toks išaugęs, bet nusipirkau iš atseit rimto veislyno ir štai turiu rezultatą.
Pirkau aš jį parodoms, aišku, bet kaip aš galiu jį dabar nuvesti tokį į parodas? aišku, kad ne. Ir užmokėjau, kaip už parodinį šunį.
Kur aš kreipiausi, visur man sako, kad reikėjo žiūrėti, kas išaugs, kad dabar nieko negalima padaryti, nieko negalima pakeisti, kad viskas. Žodžiu, apmaudu, todėl ir noriu, kad kiti žmonės neužsimautų ant panašių atvejų.

Savo reputaciją saugantys veislynai pakeičia šunis. Jei jūs norite lankyti parodas, vadinasi veisėja turi iš jūsų atgal atpirkti šį šuniuką ir parduoti jį tiems, kam jis tiks kaip namų džiaugsmas arba pasilikti sau kaip atminimą apie jos pačios darbo broką, kad kitą sykį labiau stengtųsi wink.gif Jums turi arba pakeisti šuniuką tikrai parodiniu arba atiduiti pinigus, kad įsigytumėte kitur. Pas reputaciją saugančius tai net nerašytos taisyklės. Jūsiškė veisėja vadinasi "padėjusi' ant veisėjo reputacijos.
Pasidomėkite tokių situaicjų teismų praktika. Jei turite bent kokį įrodymą, kad jai sumokėjote pinigaus, galbūt labai lengvai laimėtumėte, nes čia piniginiai sandoriai kaip perkant prekę ar paslaugą. Juk nekokybiškos, aprašymų neatitinkančios prekės keičiamos, už nekokybiškas paslaugas irgi yra sankcijos, atlyginami nuostoliai. Nes ši dabartinė situacija kenkia jums ir jūsų šuniui. Šuo nekaltas, kad neatitiko jūsų lūkesčių, o jūs nekalta, kad jus apgavo, kad veisėja nemoka atskirti kur "Pet", o kur "Show"
Papildyta:
QUOTE(Agnnyte @ 2014 05 02, 11:17)
Apmaudu. Tikrai. Iš veisėjo pusės taip būti neturėtų. Tačiau aš matau ir Jūsų pirkime keletą esminių klaidų. Matėt, kad veisėjas turi porą, kurią nuolat kartoja. Turėtumėt suprast, kad veislei tai nieko gero neduoda. Ir toks veisimas yra tik pinigų gaudymas. Minimalios investicijos su maksimalia grąža. Kitas dalykas - jei pirkot parodom, tikrai turėjot žinot, kad visko gali būti ir sutarties turėjote reikalauti pati, jei jau veisėjas jos nesiūlė.
Aš labai tikiuos, kad šuniukas auga sveikas. O tai svarbiausia.
Bet tokia liūdna situacija yra su bet kuria veisle, kuri "pataiko" ant bangos... Liūdna. Labai.

Teisiškai nemanau, kad pirkėja neša atsakomybę smile.gif Pirkėja kreipiasi į tos srities profesionalus, veisėjus, perka veislę su dokumentais, žino veislės standartą iki 3,175 kg, moka rinkoje nustatytą apytikrę sumą kaip už parodinį šunį ir tikisi standartinio šuns. Viskas, kas čia dar gali būti sprendžiama?
Moralinės jos atsakomybės irgi nėra, nes jei pirkėja turi tiek daug žinoti kaip veisėja privalo ką su kuo veisti, kokį vaisių turi išgauti tie konkretūs suporuoti tėvai, tai ji jau ne pirkėja gautųsi, o ekspertė, pati kaip veisėja, ar ne? wink.gif Tam žmogus ir eina į veislyną, kad ten jo kaip turguje neapgautų.
Atsakyti
iš kur man žinoti koks jis gali išaugti? veisėja turbūt tai matė, bet iškišo kaip parodinį ir tiek. aš gi tiek nenusimanau, neperku šunų kas dieną ar kas keli metai?
o veisėja nei pinigų negrąžino, nei pusės sumos, nei kito šuniuko davė, nei nieko. žodžiu, visiškai nebendrauja ir į skambučius neatsako
Papildyta:
žodžiu mano situaciją su šituo šuniu pasižiūrėkit per LNK 24 VALANDOS, nes jau ir televiziją buvau išsikvietusi, ir į Kinologijos centrą važiavau, bet nieko...
Atsakyti
QUOTE(zilkonas @ 2014 05 02, 12:01)
iš kur man žinoti koks jis gali išaugti? veisėja turbūt tai matė, bet iškišo kaip parodinį ir tiek. aš gi tiek nenusimanau, neperku šunų kas dieną ar kas keli metai?
o veisėja nei pinigų negrąžino, nei pusės sumos, nei kito šuniuko davė, nei nieko. žodžiu, visiškai nebendrauja ir į skambučius neatsako
Papildyta:
žodžiu mano situaciją su šituo šuniu pasižiūrėkit per LNK 24 VALANDOS, nes jau ir televiziją buvau išsikvietusi, ir į Kinologijos centrą važiavau, bet nieko...

Ar rašėte oficialų, pasirašytą skundą ir siuntėte reg. laišku? Turėjote nurodyti standartą ir jūsų manymu neatitikimą jam bei prašymą pakeisti šuniuką arba grąžinti skirtumą tarp Pet ir Show. Tik oficialūs kreipimaisi duoda naudos.
Kuri data tos laidos? Ar dar tik išeis į eterį?
Atsakyti
QUOTE(zilkonas @ 2014 05 02, 12:01)
iš kur man žinoti koks jis gali išaugti? veisėja turbūt tai matė, bet iškišo kaip parodinį ir tiek. aš gi tiek nenusimanau, neperku šunų kas dieną ar kas keli metai?
o veisėja nei pinigų negrąžino, nei pusės sumos, nei kito šuniuko davė, nei nieko. žodžiu, visiškai nebendrauja ir į skambučius neatsako
Papildyta:
žodžiu mano situaciją su šituo šuniu pasižiūrėkit per LNK 24 VALANDOS, nes jau ir televiziją buvau išsikvietusi, ir į Kinologijos centrą važiavau, bet nieko...

Į Kinologijos centrą, ar Lietuvos Kinologų draugiją? Tai žiauriai didelis skirtumas, Kinologijos centras-tai policijos kinologai, kurie nieko bendro su veisimu, Lietuvos Kinologų draugija neturi, čia tas pats kas į pasienį ar muitinę kreiptis
Atsakyti
kinologų draugiją
Atsakyti
Aišku tai papildomos išlaidos, bet aš pvz tokį šunį sąžiningai vesčiau į parodas, klausimas kam? O gi tam, kad žmonės pamatę ryškiai ne tokį šuniuką tuoj žiūri į katalogą iš kur tai. Ir tai visų pirma labai didelė anti reklama veisėjui, kaip kad būtų reklama jei šuniukas būtų super gražus
Atsakyti
Man tai neaisku kaip tokiam suniukui isduoti dokumentai? blink.gif 6kg ir 3kg yra didziulis skirtumas. Tai, kad suniukas bus gigantas palyginus su standartu turetu buti pastebeta jau suniukams gimus... Tai ir vienas is tevu turetu buti milzinas. Suniukai buna kartais didesni uz tevus, bet juk 3kg is kazkur islindo. Tai kaip jo tevai praejo parodas? Gal dokai suniuko padirbti?
Atsakyti
QUOTE(k_azu @ 2014 05 02, 13:31)
Man tai neaisku kaip tokiam suniukui isduoti dokumentai? blink.gif 6kg ir 3kg yra didziulis skirtumas. Tai, kad suniukas bus gigantas palyginus su standartu turetu buti pastebeta jau suniukams gimus... Tai ir vienas is tevu turetu buti milzinas. Suniukai buna kartais didesni uz tevus, bet juk 3kg is kazkur islindo. Tai kaip jo tevai praejo parodas? Gal dokai suniuko padirbti?

Jei kilmės dokumentai išduodami, tai jie išduodami visai vadai, o ne keliems šuniukams, kurie labiausiai atitinka standartą. Visiški veislės brokai taip pat gauna kilmės dokumentus.
Kitas dalykas, šovęs man į galvą, kad šuniuko tėvai arba bent vienas iš tėvų gali būti su nuliniais dokumentais, kai kilmės dokumentai išduodami ir šunims, kurie neturi kilmės dokumentų, bet išoriškai atitinka kokios nors veislės standartą. Gal temos autorius atsakys, kiek kartų yra šuniuko dokumentuose? Ir kokie veislynų vardai ten dominuoja?
Atsakyti
bet dokumentus tai išduoda lkd. tai kaip tada galėjo juos padirbti?
Atsakyti
QUOTE(k_azu @ 2014 05 02, 13:31)
Man tai neaisku kaip tokiam suniukui isduoti dokumentai? blink.gif 6kg ir 3kg yra didziulis skirtumas. Tai, kad suniukas bus gigantas palyginus su standartu turetu buti pastebeta jau suniukams gimus... Tai ir vienas is tevu turetu buti milzinas. Suniukai buna kartais didesni uz tevus, bet juk 3kg is kazkur islindo. Tai kaip jo tevai praejo parodas? Gal dokai suniuko padirbti?

Nebūtinai į tėvus gali būti panašūs šuniukai. Gali būti į senelius, net į kurį nors prosenelį.
Be abejo, įmanomos ir machinacijos. Įmanoma pridėti prie gimusių šuniukų šuniuką iš pašonės, juk čia ne vaiko pagimdymas gimdykloje, kur yra liudininkai, o ir tai, juk įmanoma pagimdyti ir ne gimdykloje pvz. namuose wink.gif Be to jei veisimas buvo neatsakingas, veisėja nežiūrinti savo reputacijos, kas jau akivaiždžiai matyti, tai visko gali būti, kad per kelias kartas parinkti labai neatitaikyti šuniukai vienas su kitu. Prisiminkite Jorkšyrų veislės pradžią Lietuvoje. Pirmieji veislynai turėjo labai įvairių individų nuo mažiausių iki tikrai didžiulių, nors ir dominavo mažieji. Taip veisiant, tarpusavyje permaišant ir tik prieš gal kokius 3 metus susipratus, kad tie trumpakojai, ilgo kūno jorkšyrai nėra gražūs, juk ne Ši Tzu, o Jorkšyrai, Lietuvoje irgi jie pradėti keisti į trumpesnius ir ilgom kojom. O tai jau genetiniai žaidimai, kurie pavyksta su skaudžiomis pasekmėmis. Tokia yra mano nuomonė ir pastebėjimai.
Atsakyti