Įkraunama...
Įkraunama...

Nedarbingumas

QUOTE(solnisko... @ 2014 05 21, 12:24)
Sveiki turiu klausima esu vaiko prieziuros atostogose iki kol vaikui sukaks du metai tai yra iki sio menesio 24 dienos norejau paklausti jei man reikia i darba sekmadieni ir vaikas suserga ar galiu paimti biliuteni nuo penktadienio nes sekmadieni niekas gi neatidaris .( zinau kad jis nebus apmokamas nes dar tuo metu skaitisis kad as vaiko prieziuros atostogose bet ar ji visai isduos kad tiesiog pateisinti neatvikima i darba )Arba dar klausimas jei pas gyditoja penktadieni nueiti bet atidariti nuo sekmadienio biliuteni ne nuo ligos pradzios ar taip isvis imanoma ar duoda gyditoja i prieki biliuteni, ir isvis ar galima per iseigines atidariti.Arba dar gal but galima pazima gauti uz iseigines kuri pateisina neatvikima i darba del vaiko ligos o nuo pirmadienio atidarit biliuteni ar taip galima.

Atgaline data biuleteniai neišduodami, "į priekį" išduodami tik "susitarus" neoficialiai, jei nenori pvz. sekmadienį į darbą, paprašai, kad išduotų nuo penktadienio, bet biuletenis ir įsigalios penktadienį. Patepsi - greičiausiai gausi biggrin.gif nes nu iš kur taip jau puikiai žinai, kad būtent sekmadienį susirgs? mirksiukas.gif Savaitgaliais, jei staiga kažkas suserga, poliklinikos turi arba budinčius gydytojus, arba teks važiuoti į ligoninės priimamąjį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ciccio: 21 gegužės 2014 - 13:13
Bet o kodel negalima penktadieni pas gyditoja ateiti bet biliuteni atidariti nuo sestadienio ar tik per darbo dienas gali gyditojas atidariti biliuteni ?bet jei vaiko prieziuros atostogose as dar penktadieni ir sestadieni tai ji negales turbut isduoti biliutebi tom dienom turbut gales pazima isduoti o pirmadieni biliuteni .Gerai suprantu as cia ar ne?
Atsakyti
QUOTE(solnisko... @ 2014 05 21, 14:42)
Bet o kodel negalima penktadieni pas gyditoja ateiti bet biliuteni atidariti nuo sestadienio ar tik per darbo dienas gali gyditojas atidariti biliuteni ?bet jei vaiko prieziuros atostogose as dar penktadieni ir sestadieni tai ji negales turbut isduoti biliutebi tom dienom turbut gales pazima isduoti o pirmadieni biliuteni .Gerai suprantu as cia ar ne?

Tokia tvarka numatyta įstatyme. Gydytojas tau išduoda biuletenį (o ne biliutenį, šiek tiek raštingumo nepakenktų), tą dieną, kai tu pas jį lankaisi, įvertinęs tavo (ar tavo vaiko) būklę. Gali būti, kad tau išduos pažymą iki pirmadienio (tokiu atveju, už sekmadienį negausi atlyginimo), o pirmadienį išduos biuletenį. Gydytojas negali tau išduoti biuletenio, jei jis tą dieną nedirba. Tik niekaip nesuprantu - tavo vaikas serga, ar tu tiesiog į darbą nenori?
Atsakyti
Tai svarbiausia kad gyditojas gali pazyma isduoti per iseigines (as zinau kad nebus apmokamas) vaikas jau serga ir manau iki to laiko dar nepasveiks Dar aisku nelabai rimtai gal dar nesikomplikos bed praktika rodo kad dazniausiai sergam ilgai , aciu uz paaiskinima i mano klausimus
Atsakyti
Man diagnozuota onkologija, esu dirbanti, bet šiuo metu turiu biuletenį. Gydymas truks ilgai. Bet ne tai dabar rūpi. Niekur nerandu informacijos, kiek gali būti tęsiamas biuletenis su onkologine diagnoze. Apie 120 nepertraukiamų ir 140 su pertrūkiais Sodros apmokomo biuletenio dienų max skaičių skaičiau, dar skaičiau, kad su rimtesnėmis ligomis (pvz. sergant tuberkulioze, biuletenis gali būti per metus iki 240 ar 280 dienų) o vat onkologijos ligoms gydyti atskiro punkto aprašyto niekur nerandu. Man gegužės 30 dieną sueina tas 140 su pertrūkiais biuletenio max laikas. Kas toliau???? Kaip su darbu, jo prarasti nesinori, o ir darbdavys žadėjo laukti, tiek, kiek reikės. Yra laikinai priimtas žmogus į mano darbo vietą. Esu visiškoje nežinioje su tolesniu nedarbingumo pratęsimu, nes gydymas dar nesibaigė ir tęsis dar mažiausiai tris ar keturis mėn. (optimistinis variantas) unsure.gif
Tai va, pripainiojau čia visko į vieną gniutulą. Tad bandau suformuluoti klausimą konkrečiau: sergant onkologija koks max galimas apmokamo biuletenio dienų skaičius? Ir kas po to, kai jį išnaudoji? Kokia tolesnė seka, kaip su išsilaikymo darbe perspektyvomis, jei bus suteiktas kažkoks procentas neįgalumo?
Atsakyti
Pasibaigus maksimaliam biuletenio terminui, bet esant būtinumui tęsti gydymą, apie biuletenio tęstinumą sprendžia komisija.
Darbdavys turi teisę atleisti, jei darbuotojas viršyja nustatytą maksimalų biuletenio laiką (133 str. 2 d. DK), bet kol esat "ant biuletenio" jis negali to padaryti (131 str. DK), tą jis gali padaryti kai pasibaigs biuletenis.
Neįgalumą nustato komisija, tinkamumą dirbti tam tikrą darbą - šeimos gydytojas arba speciali gydytojų komisija poliklinikoje.
Perspektyva tokia, kad biuletenis greičiausiai bus pratęstas, kol gydysitės niekas neatleis, o po to viskas priklausys nuo darbdavio.
Atsakyti
Sveikos, is artimu rato patirties, pasibaigus su onko liga max.dienu biuletenis yra siunciamas ligonis i komisija invalidimui gauti, niekas netesia jokiu biuleteniu nei bent pries mirti, arba esant gulimam rezime su vaistais. Zmogus taip pat buvo dirbantis, isejo savo noru. Sveikatos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Polijana @ 2014 05 24, 10:17)
Sveikos, is artimu rato  patirties, pasibaigus su onko liga max.dienu biuletenis yra siunciamas ligonis i komisija invalidimui gauti, niekas netesia jokiu biuleteniu nei bent pries mirti, arba esant gulimam rezime su vaistais. Zmogus taip pat buvo dirbantis, isejo savo noru. Sveikatos 4u.gif

Tai piklauso nuo pasveikimo ir darbingumo prognoziu,g.b .ir pratestas N/P,serganciam onkologine liga,gavus Sodros leidima dar 60 dienu,jeigu prognozes palankios... mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Varinija: 24 gegužės 2014 - 13:08
QUOTE(Varinija @ 2014 05 24, 14:07)

4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės.
Turiu klausimukų, kurie neramina.
Įsidarbinau į įmonę, jie manęs neinformavo, kad yra kenksmingas darbas sveikatai. Bedirbant pasigavau alergiją, kurią baigiu išsigydyti po 12 dienų biuletenyje.
Nežadu grįžti į tą įmonę. Bet žinau, kad jei atleis darbdavys dėl sveikatos sužalojimo, stojus į biržą, man ji mokės 6 mėn. Ar aš teisi?
P.S Pagal kokį straipsnį turi jie mane atleisti dėl sveikatos sužalojimo?
Alga mėn 1100 Lt. Kokia suma su biuleteniu ( kur darbdavys moka 2d. ) turi būti? Išdirbau 9 dienas . Slenkantis pas mus 3d.d 3d. laisva Per mėnesį gaunasi 15 d.d
Paskaičiavau, išvedus vidurki 660 Lt. O kaip su tomis 2d. biuletenio?

Įmonėje dirbu nuo 2014/04/15d

Širdingai dėkoju.
Atsakyti
QUOTE(ERIKULKA @ 2014 05 26, 12:34)
Sveikos mamytės.
Turiu klausimukų, kurie neramina.
Įsidarbinau į įmonę, jie manęs neinformavo, kad yra kenksmingas darbas sveikatai. Bedirbant pasigavau alergiją, kurią baigiu išsigydyti po 12 dienų biuletenyje.
Nežadu grįžti į tą įmonę. Bet žinau, kad jei atleis darbdavys dėl sveikatos sužalojimo, stojus į biržą, man ji mokės 6 mėn. Ar aš teisi?
P.S Pagal kokį straipsnį turi jie mane atleisti dėl sveikatos sužalojimo?
Alga mėn 1100 Lt. Kokia suma su biuleteniu ( kur darbdavys moka 2d. ) turi būti? Išdirbau 9 dienas . Slenkantis pas mus 3d.d 3d. laisva Per mėnesį gaunasi 15 d.d
Paskaičiavau, išvedus vidurki 660 Lt. O kaip su tomis 2d. biuletenio?

Įmonėje dirbu nuo 2014/04/15d

Širdingai dėkoju.

Kenksmingas darbas sveikatai - čia pati taip nustatei? Ir alergija kilo būtent dėl kenksmingų darbo sąlygų? Nes matai, taip paprastai tas nenusistato. Netgi biuletenis tuomet yra apmokamas kitaip ir kitu kodu išrašomas. O susižalojus darbe yra atliekama tam tikra tos traumos įforminimo procedūra (surašomas aktas ir t.t.) ir apie tai privaloma pranešti darbo inspekcijai. Ar viskas buvo įforminta tinkamai?

Kadangi į darbą priimta esi dar tik šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį - greičiausiai tavo darbo sutartyje yra numatytas bandomasis laikotarpis (standartiškai jis būna maksimalus 3 mėn.), jo metu darbdavys tave gali atleisti įspėjęs apie tai prieš 3 deinas. Gali būti, kad šiuo atveju taip ir bus padaryta.
Sodra neatsižvelgia į tai, dirbi tu slenkančiu grafiku ar ne. Sodros išmokos skaičiuojamos preziumuojant, kad žmogus dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo darbo grafiko priklauso ar už pirmas dvi ligos dienas darbdavys tau mokės ar ne (čia tuo atveju, jei biuletenis išduotas ne dėl traumos ar nelaimingo atsitikimo darbe).

Vienžo yra nemažų niuansų:
1. Koks tavo darbo stažas apskritai?
2. Koks bandomasis laikotarpis?
3. Kaip nustatyti kenksmingi faktoriai ir įformintas biuletenis?

Pasiskaityk čia apie pašalpos skyrimą bendruoju atveju:
http://www.sodra.lt/index.php?cid=324

O čia dėl pašalpos skyrimo traumos darbe atveju:
http://www.sodra.lt/index.php?cid=345

Atkreipiau dėmesį, kad pati rašai, jog biuletenis tau išduotas su 2 darbdavio dienom, reiškia, joks sužalojimas darbe tau nebuvo pripažintas. Tokiu atveju tau atskirai teks įrodinėti, kad tavo alergija tai trauma darbe.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ciccio: 26 gegužės 2014 - 13:05
QUOTE(Ciccio @ 2014 05 23, 19:54)



QUOTE(Varinija @ 2014 05 24, 13:07)


Ačiū už informaciją 4u.gif
Atsakyti