Įkraunama...
Įkraunama...

Nedarbingumas

QUOTE(..seNse.. @ 2014 06 22, 12:53)
Kraupi vergvaldystė, viskas tik darbdaviams.

Argi??? blink.gif O darbdaviui ką daryti? Va, sugalvos kurią dieną "susirgti" 7 iš 10 darbuotojų, tai ką jam daryti? Naujų ieškoti toms 2-3 dienoms, apmokyti juos, priimti į darbą ir vėl atleisti ar stabdyti gamybą/ prekybą/ bet kokią kitą veiklą ir patirti nuostolius, kol "ligoniai" pasveiks? Ar pačiai patiktų, jei, užsiregistravus pas gydytoją iš anksto ir atvykus konsultacijai paaiškėtų, jog jis "susirgo" ir šiandien nedirbs? Gaisrininkas jei sugalvotų "susirgti" tą dieną, kai dega tavo namas (nelinkiu niekam)? Greitoji negalėtų atvykti pas mirštantį artimą, nes nėra kam vairuoti, vairuotojas "serga"...
Tam yra darbo kodeksas, tam ir reikalinga tvarka, apibrėžianti darbo santykius. Susirgai - būk malonus, eik pas gydytoją, pasiimk tai pateisinantį dokumentą ir sirk kiek nori. Reikia susitvarkyti asmeninius reikalus - rašyk prašymą dėl neatvykimo į darbą administracijos sutikimu, nelaimė šeimoje - DK tokiu atveju numato 3 neapmokamų atostogų dienas.
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2014 06 22, 13:15)
Argi??? blink.gif  O darbdaviui ką daryti?

Ir vėl viskas apie darbdavį...
Net nematau, ko ginčytis. Prieš akis turiu pavyzdį. Tenka įgyti patirties kitoje valstybėje. Gyvi tie darbdaviai, o žmonės ima laisvadienius, kai prispiria. Kaip ir visur, pasitaiko simuliuojančių, pasitaiko rimtų priežasčių, bet pasaulio pabaiga dar niekam neatėjo.

O galiausiai, jei aš turėsiu jėgų nueiti pas gydytoją, tai nusivilkti galiu ir iki darbo. Nes jei jau susirgau, žinau save, 2 dienas mirsiu iš lovos nepakildama, o poto lyg niekur nieko galiu grįžti dirbti. Net medikai liepia nesikreipti pirmas 3 dienas, nes tada dar negalima net ligos nustatyti ir numatyti jos rimtumo ar paskirti tinkamų vaistų.
Turėjau vilties, kad įstatymai visgi nesikerta su logika. Gavau atsakymus, nusivyliau. Dėkinga už informaciją, bet diskutuoti nėra apie ką, nes nei jūs juos kuriat, nei aš įrodysiu jų nelogiškumą ar juolab pakeisiu. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Tepaluota @ 2014 06 22, 13:15)
Va, sugalvos kurią dieną "susirgti" 7 iš 10 darbuotojų, tai ką jam daryti?
Susirgai - būk malonus, eik pas gydytoją, pasiimk tai pateisinantį dokumentą ir sirk kiek nori.

O jei sugalvos tą dieną susirgti tie patys 7 darbuotojai su "pateisinančiu dokumentu"? Nuo to visos kitos bėdos, jūsų aprašytos, dings? (Atsakymo nereikia, su popieriuku ar be jo žmogus jei serga, tai serga, ar namai dega, ar žmonės miršta.)
Atsakyti
QUOTE(..seNse.. @ 2014 06 22, 12:53)
Kraupi vergvaldystė, viskas tik darbdaviams.
Iš tiesų net keista, kad kažkuriais metais bent prabilta buvo apie 10 dienų per metus (5 kartus po 2), skirtų gydytis be gydytojo lapelio. Vadinasi metai bėga, o darbdavių sąmoningumas neprogresuoja.

kodel viskas tik darbdaviams? abieju teises lygios

ir jeigu neteko susidurti su samoningais darbdaviais ir darbuotojais, tai nereikia kitu kaltinti, neprogresavimu. Asmeniskai man 5 kartai per metus atrodyti ziauriai per daug. Na suprantu 1 ar 2 kartai per metus, bet 5 blink.gif
Atsakyti
Gal galėtumėte paaiškinti...
Už pirmas 2 dienas apmoka darbdarvys, po to 5 dienas 40 proc. moka sodra. Sodra skaičiuoja kalendorines ar darbo dienas (čia turiu omeny savaitgalius)?Nuo pašalpos sodra dar atskaito pajamų ir sodros mokesčius?
Atsakyti
QUOTE(Ausrinka @ 2014 06 28, 00:30)
Gal galėtumėte paaiškinti...
Už pirmas 2 dienas apmoka darbdarvys, po to 5 dienas 40 proc. moka sodra. Sodra skaičiuoja kalendorines ar darbo dienas (čia turiu omeny savaitgalius)?Nuo pašalpos sodra dar atskaito pajamų ir sodros mokesčius?

1. Ligos pašalpa mokama už darbo dienas.
2. „Sodros“ teritoriniai skyriai, apskaičiuodami mokesčius nuo pašalpų, išmokamų nuo 2009 m. sausio 1 d. taiko 15 proc. dydžio tarifą gyventojų pajamų mokesčiui apskaičiuoti ir 6 proc. tarifą sveikatos draudimo įmokoms apskaičiuoti.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2014 06 28, 00:23)
1. Ligos pašalpa mokama už darbo dienas.
2.  „Sodros“ teritoriniai skyriai, apskaičiuodami mokesčius nuo pašalpų, išmokamų nuo 2009 m. sausio 1 d. taiko 15 proc. dydžio tarifą gyventojų pajamų mokesčiui apskaičiuoti ir 6 proc. tarifą sveikatos draudimo įmokoms apskaičiuoti.


ačiū
tai reiškia, jeigu turiu nedarbingumo lapelį nuo 06-25 iki 07-04. Tai 25, 26 - moka darbdavys, 27,30,1,2,3 - 40 proc. sodra, 4 - 80 proc. sodra?
Atsakyti
QUOTE(Ausrinka @ 2014 06 28, 10:49)
ačiū
tai reiškia, jeigu turiu nedarbingumo lapelį nuo 06-25 iki 07-04. Tai 25, 26 - moka darbdavys, 27,30,1,2,3 - 40 proc. sodra, 4 - 80 proc. sodra?

Taip.
Darbdavys moka,jeigu pagal grafika 25,26 d. yra jusu darbo dienos.
Atsakyti
QUOTE(..seNse.. @ 2014 06 22, 12:53)
Ačiū už atsakymus.  4u.gif
Nenudžiugino visai... Kraupi vergvaldystė, viskas tik darbdaviams. Iš tiesų net keista, kad kažkuriais metais bent prabilta buvo apie 10 dienų per metus (5 kartus po 2), skirtų gydytis be gydytojo lapelio. Vadinasi metai bėga, o darbdavių sąmoningumas neprogresuoja.


Dirbau Klaipedoje vienoje privacioje kompanijoje. Darbdavys leisdavo iki 2 dienu be biuletenio sirgti. Sakydavo, jei nepasveiksit per tas dvi dienas, jau imkit biuleteni. Niekas nepiktnaudziavo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2014 06 28, 10:26)
Taip.
Darbdavys moka,jeigu pagal grafika 25,26 d. yra jusu darbo dienos.

o sodros dienas pagal proc. gerai surašiau?
Tada siaubas, susergi rimčiau ir gali bankrutuoti blink.gif

Pašalpą skaičiuos iš 2014-02 - 04 mėn? O priedas už metinius rezultatus, jeigu priskaičiuotas per tuos mėnesius skaičiuosis į vidurkį? Koks galimas išmokamas maximumas po mokesčių?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ausrinka: 28 birželio 2014 - 11:32
sena tema

Laba diena, aš turiu pora klausimų.

X Jei gydytojas (pavaduojantis mano atostogaujantį) liepė ateiti dėl nedarbingumo pažymėjimo tęsimo/ nutraukimo šiandien, o aš nepasirodžiau, tačiau rytoj ryte eisiu pas kitą-poliklinikoje budintį gydytoją, nes simptomai dar nedingo ir netgi paryškėjo kai kurie, kaip bus su biuleteniu-pažeistas, nutrauktas ar tęsiamas? Gal kas pasiplėstų, neteko susidurti.

X Ir dėl paties biuletenio išdavimo: ar gydytojas gali klausti, koks mano darbo grafikas? Tarkime rytoj 6-dienis, t.y. savaitgalis, tai esamas biuletenis tęsis ar ne? Ar biuletenis privalo būti išduodamas pagal ligos trukmę, ar gali būti atsižvelgiama į darbo grafiką?
Aš manau tai pašalpos skyrėjų reikalas, o ne gydytojo, kuris tik konstatuoja patį ligos faktą ir jos trukmę. Bet norėtųsi tikslios informacijos 4u.gif Neradau tokios info.

Aplamai, tiesiog susidūriau su gal net kiek arogantišku ir netaktišku pavaduojančiu gydytoju, kuris klausinėjo koks mano darbo grafikas-biuletenį teišdavė 4 dienoms (iki šiandien), klausinėjo ar dirbu legaliai doh.gif Koks mano darbas, kad negaliu dirbti su esama savijauta (naktinis kosulys iki pykinimo tad bemiegės naktys, nulis energijos, temperatūra, karščiavimas, didelė sloga).
Na aš su temperatūra eilėje laukiau 2 val., atėjau su išoriškai plika akimi matomais simptomais ir gavau daug netakto su akivaizdžiom užuominom lyg simuliuočiau, o be to klausdama kuo malšinti simptomus, kad ir tą nesveiką kosulį, negavau rekomendacijos dėl vaistų, tik pakišą, kad čia matyt eilinis virusas (padarė kraujo tyrimą, kuris esą nerodė pakitimų) ir gerčiau arbatas, tokia "ne liga" praeis pati.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tursi: 04 liepos 2014 - 17:21
QUOTE(tursi @ 2014 07 04, 18:13)
Laba diena, aš turiu pora klausimų.

X Jei gydytojas (pavaduojantis mano atostogaujantį) liepė ateiti dėl nedarbingumo pažymėjimo tęsimo/ nutraukimo šiandien, o aš nepasirodžiau, tačiau rytoj ryte eisiu pas kitą-poliklinikoje budintį gydytoją, nes simptomai dar nedingo ir netgi paryškėjo kai kurie, kaip bus su biuleteniu-pažeistas, nutrauktas ar tęsiamas? Gal kas pasiplėstų, neteko susidurti.

X Ir dėl paties biuletenio išdavimo: ar gydytojas gali klausti, koks mano darbo grafikas? Tarkime rytoj 6-dienis, t.y. savaitgalis, tai esamas biuletenis tęsis ar ne? Ar biuletenis privalo būti išduodamas pagal ligos trukmę, ar gali būti atsižvelgiama į darbo grafiką?
Aš manau tai pašalpos skyrėjų reikalas, o ne gydytojo, kuris tik konstatuoja patį ligos faktą ir jos trukmę. Bet norėtųsi tikslios informacijos 4u.gif Neradau tokios info.

Aplamai, tiesiog susidūriau su gal net kiek arogantišku ir netaktišku pavaduojančiu gydytoju, kuris klausinėjo koks mano darbo grafikas-biuletenį teišdavė 4 dienoms (iki šiandien), klausinėjo ar dirbu legaliai doh.gif Koks mano darbas, kad negaliu dirbti su esama savijauta (naktinis kosulys iki pykinimo tad bemiegės naktys, nulis energijos, temperatūra, karščiavimas, didelė sloga).
Na aš su temperatūra eilėje laukiau 2 val., atėjau su išoriškai plika akimi matomais simptomais ir gavau daug netakto su akivaizdžiom užuominom lyg simuliuočiau, o be to klausdama kuo malšinti simptomus, kad ir tą nesveiką kosulį, negavau rekomendacijos dėl vaistų, tik pakišą, kad čia matyt eilinis virusas (padarė kraujo tyrimą, kuris esą nerodė pakitimų) ir gerčiau arbatas, tokia "ne liga" praeis pati.


Del pirmo nezinau,gal ir bus nutrauktas,o del antro klausimo,tai neturetu rupeti gydytojo koks jusu darbo grafikas,biliutenis tesemas tiek kiek reikia,kol zmogus nepasveiksta.
Atsakyti
Labas vakaras. Biuletenis isduotas antradieni. Maniski atostogaujanti gyd.vaduojantis gydytojas sake ateiti siandien, taciau nenuejau. Ryt eisiu i poliklinika pas kazkoki budinti gyd, klausimas kaip bus su biuleteniu del to, kad siandien nebuvau nuejusi? Simptomai ne visi isnyke, o kai kurie ir dar ryskesni.
Atsakyti