Įkraunama...
Įkraunama...

Grybautojų kampelis, 2014 metai

Aš šiandien su tėvuku į mišką buvau išlėkusi. Penkis kibiriokus mikso pririnkom. Baravykai, raudoviršiai ir lepšiokai. Lepšiukai tokie, kad galima kai kuriuos su baravykais sumaišyti - tvirti, storakočiai, pūstom apačiom, spalva gelsvai rusva. Raudonviršiai praktiškai sveikučiai, lepšiokai mažesni sveikučiai, didesnius kartais paskyliavę kirmėliukai, na o baravykai pakramtyti dauguma, retas kurs visiškai sveikas. Tai kotas, tai kepurė sušaudyti.
Lepšiukų tokiom krūvom nemačiusi gyvenime.
Rudmėsiukės beveik visos geros. dar radom mažiukų makavykiukų, kazlėkiukų, tėtis kelias guotes.
Žodžiu, linksma.
Ir aš pripaparacinus, tik nuotraukų įkelti nemoku.
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2014 08 27, 14:40)
Darbuose irgi tas pats, kaskeik rado arba neradoirkur važiuos grybauti  biggrin.gif

Ažiotažas rimtas prasidėjęs. Aplink mane irgi draugai, kolegos - vis nerimauja, "kruta" biggrin.gif

QUOTE(Arraja* @ 2014 08 29, 18:16)
As tai vaziavau link Vilkaviskio, tai bet kur sustojau, radau kokiu 30 silbaravykiu per valanda, nu sriubai uzteko   biggrin.gif


Bent jau Šakių kryptim tai tikrai nieko doro schmoll.gif

QUOTE(Pou @ 2014 08 30, 20:40)
Aš šiandien su tėvuku į mišką buvau išlėkusi.
Ir aš pripaparacinus, tik nuotraukų įkelti nemoku.


biggrin.gif
- O kur grybavote? [sąrašiuke neradau rolleyes.gif ]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rastafarinas: 30 rugpjūčio 2014 - 20:44
QUOTE(georgiana @ 2014 08 30, 13:04)
Ka tik is misko per 1 val. kibiras silbaravykiu
Į sąrašiuką kokį mišką traukti biggrin.gif
QUOTE(georgiana @ 2014 08 30, 14:24)
Aciu Fuksiukai Tau,kaip gera tuos pacius Nickus cia rast 4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif
4u.gif
QUOTE(Pou @ 2014 08 30, 21:40)
Aš šiandien su tėvuku į mišką buvau išlėkusi. Penkis kibiriokus mikso pririnkom. Baravykai, raudoviršiai ir lepšiokai. Lepšiukai tokie, kad galima kai kuriuos su baravykais sumaišyti - tvirti, storakočiai, pūstom apačiom, spalva gelsvai rusva. Raudonviršiai praktiškai sveikučiai, lepšiokai mažesni sveikučiai, didesnius kartais paskyliavę kirmėliukai, na o baravykai pakramtyti dauguma, retas kurs visiškai sveikas. Tai kotas, tai kepurė sušaudyti.
Lepšiukų tokiom krūvom nemačiusi gyvenime.
Rudmėsiukės beveik visos geros. dar radom mažiukų makavykiukų, kazlėkiukų, tėtis kelias guotes.
Žodžiu, linksma.
Ir aš pripaparacinus, tik nuotraukų įkelti nemoku.
Į sąrašiuką kokį mišką traukti biggrin.gif
QUOTE(racke @ 2014 08 30, 18:29)
Oi kaip faina, ir as noriu i miska  biggrin.gif  Skaitau jusu zinutes, ir nervuojuosi, kad nera prie niku gyvenamosios vietos parasyta. Tada butu aiskiau kur tie grybai  rolleyes.gif

Mūsų grybautojos grybauja user posted image

aurasta2 - dažniausiai Dzūkijoj, aplink Prienus, kartais Kazlų Rūdoj ar Jurbarke;
Astaite1 – Vandžiogalos miške ;
B'ena - aplink Nemenčinę, kartais Labanore ar Pabradėje;
ErikaN – Raseiniuose;
fikuse – Jonavos rajone;
fukse - Nemenčinės miškuose, važiuojant link ežerų;
hugutel22 - Tauragės rajone;
IngridaB - Panevėžio rajone, Upytės miške;
Irjuda - Vilniaus apylinkėse, dažniausiai netoli Dūkšto arba Pagirių miškuose;
jurasaule – už Nemenčinės, beveik Baltarusijos pasienyje;
Lerikyte- Prienų rajone;
Lyžuka - Ruklos poligone, Jonavos miškuose, Vievyje, Strošiūnų šile, dar Varėnos miškuose;
Millli - Rūdninkų girios biosferos poligone;
Minela*- Kėdainių raj., Josvainių miškuose, Medininkuose, Kaune;
Muzika mano siela - Utenos raj., Balčių girininkijoje;
rastafarinas - Kauno raj, link Braziūkų km., Šakių pusėje;
rituker - Labanoro girioje;
Saintlina – Varėnos raj., ties Valkininkais;
Smala- Nemenčinės miškuose, link Tapelių;
Streamy - Nemenčines miskuose;
Teoleda - Gegužinėje, Ruklos poligone, Gaižiūnuose, Naujasodyje, Kulvos miškuose;
Valentina27- Biržų raj., Žaliojoje girioje;
Vėta - Šiaurės Lietuvoje;



p.s. ką praleidau g.gif

Atsakyti
QUOTE(Vėta @ 2014 08 29, 19:52)
[...] Ir dar prisikepėm nemažai rudmėsių. Apvoliojau su miltais. Šeima sakė, kad skanu.


O ten, kur aš grybauju rudmėsių retai randu.

- Beje, o prieš apkepant miltuose išverdat, taip? Ar žalią apkepat?
Atsakyti
QUOTE(rastafarinas @ 2014 08 30, 20:43)
Ažiotažas rimtas prasidėjęs. Aplink mane irgi draugai, kolegos - vis nerimauja, "kruta"  biggrin.gif
Bent jau Šakių kryptim tai tikrai nieko doro schmoll.gif
biggrin.gif
- O kur grybavote? [sąrašiuke neradau  rolleyes.gif ]

Mes paprastai grybaujam, kur ir jūs smile.gif , t.y. link Braziukų (kalpokai, voveraitės ir rudnosiukai), bet ten dabar tuuuuuščia. O šiandien grybavome netoli Vandžiogalos. Vietos nežinomos, tiesiog važiavom, stojom ir sukom ratus po mišką. Grybautojų siaubingai daug, bet mes esam pakankamai patyrę grybautojai, kiti "ant dugno", o mes po didžiausią kibirą, krepšį parvilkom. Tėtis mėgėjas lėkti, aš mėgstu ratukais. Jis su manim lėčiau grybauja, tad ir pririnkom daugiau, nes šiuose miškuose pastebėjau, kad jie linkę slėptis, kelis kartus apsisukus randama dar ir dar.
Dar grybauju netoli Raudondvario miškuose.

QUOTE(fukse @ 2014 08 30, 20:47)
Į sąrašiuką kokį mišką traukti  biggrin.gif
4u.gif Į sąrašiuką kokį mišką traukti  biggrin.gif

Mūsų grybautojos grybauja user posted image

aurasta2 - dažniausiai Dzūkijoj, aplink Prienus, kartais Kazlų Rūdoj ar Jurbarke;
Astaite1 – Vandžiogalos miške ;
B'ena - aplink Nemenčinę, kartais Labanore ar Pabradėje;
ErikaN – Raseiniuose;
fikuse – Jonavos rajone;
fukse - Nemenčinės miškuose, važiuojant link ežerų;
hugutel22 - Tauragės rajone;
IngridaB - Panevėžio rajone, Upytės miške;
Irjuda - Vilniaus apylinkėse, dažniausiai netoli Dūkšto arba Pagirių miškuose;
jurasaule – už Nemenčinės, beveik Baltarusijos pasienyje;
Lerikyte- Prienų rajone;
Lyžuka - Ruklos poligone, Jonavos miškuose, Vievyje, Strošiūnų šile, dar Varėnos miškuose;
Millli - Rūdninkų girios biosferos poligone;
Minela*- Kėdainių raj., Josvainių miškuose, Medininkuose, Kaune;
Muzika mano siela - Utenos raj., Balčių girininkijoje;
Pou - Kauno raj, link Braziūkų km., Šakių pusėje; Vandžiogalos miškai; Raudondvario miškai;
rastafarinas - Kauno raj, link Braziūkų km., Šakių pusėje;
rituker - Labanoro girioje;
Saintlina – Varėnos raj., ties Valkininkais;
Smala- Nemenčinės miškuose, link Tapelių;
Streamy - Nemenčines miskuose;
Teoleda - Gegužinėje, Ruklos poligone, Gaižiūnuose, Naujasodyje, Kulvos miškuose;
Valentina27- Biržų raj., Žaliojoje girioje;
Vėta - Šiaurės Lietuvoje;





Papildyta:
QUOTE(rastafarinas @ 2014 08 30, 20:59)
O ten, kur aš grybauju rudmėsių retai randu.

- Beje, o prieš apkepant miltuose išverdat, taip? Ar žalią apkepat?


Rudmėses galima kepti ir neapvirus. Skanus grybas, bėda, kad mėgsta ir kirmėliukai jas. Kiek aš pernai jų buvau radusi, tiltais, siaubingai daug, tačiau bemaž visos sukirmijusios buvo.
Atsakyti
Ir rudmėses, ir baravykus kepu žalius ant sviesto.

Nuotraukas lengva kelti per:

http://www.part.lt/

Talpink paveikslėlį - Pasirinkite (iš savo kompiuterio) - keisti paveikslėlio dydį (aš dedu 640 px)- Talpinti - pasirenkame Paveikslėlis forumui kodą ir įkeliame čia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vėta: 30 rugpjūčio 2014 - 21:27
QUOTE(Pou @ 2014 08 30, 21:12)
Mes paprastai grybaujam, kur ir jūs smile.gif , t.y. link Braziukų (kalpokai, voveraitės ir rudnosiukai), bet ten dabar tuuuuuščia. O šiandien grybavome netoli Vandžiogalos. Vietos nežinomos, tiesiog važiavom, stojom ir sukom ratus po mišką. Grybautojų siaubingai daug, bet mes esam pakankamai patyrę grybautojai, kiti "ant dugno", o mes po didžiausią kibirą, krepšį parvilkom. Tėtis mėgėjas lėkti, aš mėgstu ratukais. Jis su manim lėčiau grybauja, tad ir pririnkom daugiau, nes šiuose miškuose pastebėjau, kad jie linkę slėptis, kelis kartus apsisukus randama dar ir dar.
Dar grybauju netoli Raudondvario miškuose.
Papildyta:
Rudmėses galima kepti ir neapvirus. Skanus grybas, bėda, kad mėgsta ir kirmėliukai jas. Kiek aš pernai jų buvau radusi, tiltais, siaubingai daug, tačiau bemaž visos sukirmijusios  buvo.

drinks_cheers.gif O, smagu - kolegės smile.gif. Nu man ryt irgi bus premjera Prienuos - žėsiu.
Ačiū smile.gif. 4u.gif Reiks išbandyt rudmėsiukių, gal rasiu kur doh.gif smile.gif .
QUOTE(Vėta @ 2014 08 30, 21:21)
Ir rudmėses, ir baravykus kepu žalius ant sviesto.

Ačiū. - Jau užsinorėjau keptų baravykų biggrin.gif essen.gif user posted image
Atsakyti
QUOTE(Vėta @ 2014 08 30, 21:21)
Nuotraukas lengva kelti per:

ačiū, bandau smile.gif
user posted image]
user posted imageuser posted image]My Webpage[/URL]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pou: 30 rugpjūčio 2014 - 22:19
Pagaliau ir į mūsų keimą atėjo šventė smile.gif, nu ne baravykų, bet kazlėkas irgi iš baravykinių šeimoa mirksiukas.gif , radom tooookias vietas, kad kaip mano vyras sako pasiimk trimerį ir šienauk biggrin.gif, išrinkti neįmanoma, jau toj vietoj sutikom vieną šeima, kuri pilną bagažinę vežės, sako širdis skauda palikti, bet ir kur dėti nera jau, nu jo galvoju , aš tai nepaliksiu...deja. deja., neįmanoma visų jų išrinkti doh.gif , parsivežėm apie 100 litru, vien galvu ir kas įdomiausia visi sveiki, na gal kokiu 4 max išmetėm, iš pradžiu dar pjoviau kelias galvas tikrinau, bet paskui nerasdama prie ko prisikabinti mečiau tą įprotį smile.gif...šiaip gyvenime esu tiek panašiai tik egliu jaunuolynuose rudmėsių radus smile.gif
Atsakyti
Labukas visoms grybautojoms ir dideliausi sveikinimai su grybų metais smile.gif
Aš kartais čia pasirodau savo laimikius, bet šiemet tai nebespėju blush2.gif
Grybauju aš Pasvalio r. Moliūnų miške, kuris su Žaliaja giria susisiekia, tai ir ten kartais užklystam. Grybautojų visur tiek, kad nėra vietos pastatyti automobilio-miško keliukai siauri, reikia kokio įsukimo į mišką, o jie visi užimti doh.gif
Bet grybų bigsmile.gif Juodai ištrypti takai, atrodo nieko neberasi, bet per dvi val. 60 baravykų, krūvelė storakočių jaunų lepšiukų ir raudonikių thumbup.gif
Rudmėsės tik pradėjusios dygti, jaunutės, sveikos, pietūs buvo neįtikėtinai gurmaniški-svieste keptos rudmėsės ir jauni baravykučiai ax.gif
user posted image
Baravykus mes džiovinam el. džiovyklėj supjaustę riekelėmis. Jau turim 3 trilitrinius stiklainius . Pati puikiausia dovana prieš Kūčias draugams ir giminėms smile.gif Kitus grybus trumpai apverdu , ir porcijomis šaldiklyje šaldau. Skanu į sriubą ar pasikepti žiemą. Bet irgi daug išdovanoju smile.gif
Atsakyti
Vakar grybavom už Varėnos prie Lavyso ežero. Tai septyniese (vienas iš jų vaikas) pririnkom tiek, kad kibiriukas virtų gavosi ir dar pintinė džiovinimui liko. Per visus 40 kažkeli baravykai, o šiaip tai dauguma rudkepuriai/rudagalviai baravykai (nežinau kaip jie kitaip vadinami, panašūs į baravykus, tik kotas tamsus). Voveraitės daugumoje senos, baravykų buvo ir senų ir jaunų, o rudgalviukai daugumoje jaunučiai...
Grybų nėra labai daug, bet prisirinki galima, o žmonių nėra visiškai... turbūt nuolatinis teigimas, kad "Dzūkijoje nėra grybų" visus įtikino smile.gif
Atsakyti
Sveikos grybautojos ,vis paziurineju jusu laimikius,tai net pavydu pasidaro blush2.gif imetu savo laimiki pries savaite rinkta ,buvom jeigu neklystu barsukynes miske ,jonavos raj. ,gyvenime tiek grybu nebuvau nei radus nei macius thumbup.gif uzejom kur dar nebuvo zmoniu pagrybauta tai prisirnkom nemazai per keles valandas tryse 500 baravyku ir koki 50 raudinikiu,

user posted image

norejau paklasusti kokia programele naudojasi kazkuri forumiete kur sake galima pasizymet vieta kur masina ,nes kai tiek grybu randi tai galva apsisuka nori nenori ,jei ne kiti grybautojai tai butumem nugrybave visai i kita puse doh.gif

Ir gal galit kuri nufotografuot kaip rudmeses atrodo nes niekad nesu radus ju gal praleidziu nezinodama kaip atrodo blush2.gif
Atsakyti