Įkraunama...
Įkraunama...

Žmonių kultūra viešose vietose

QUOTE(Robertyyyte @ 2015 04 08, 09:04)
Nu jau tik nereikia perdėti. Sunku patikėti, kad aplink neatsirastų nei vienos pažįstamos, kartu su vaikučiu namie sėdinčios. Jei galvojat, kad vidury baltos dienos tik pagyvenę žmonės ant suoliukų sėdi, tai labai klystate. Bent jau mano gyvenamajame rajone dienos metu pilnas kiemas ir jo apylinkės mamyčių su mažais vaikais, kurios tarpusavy kuo puikiausiai bendrauja ir susibendrauja kiekvieną dieną susitikusios kieme.

zinai as galiu uz svetima vaika (tiksliau kudiki) prisiimti atsokamybe lygiai 2 kartus. 3 ir paskesniems kartams bus tartas grieztas NE. VAIKAS YRA TIK MANO IR VYRO. TASKAS. AS NETURIU TEISES KASKART UZKRAUT TOOOOOOOOOOKIA ATSOKOMYBE KITIEMS. ir nenoriu kad kas nors uzkrautu ir man. NIEKADA neprasiau nei savo draugu nei kaimynu pagalbos.

Papildyta:
QUOTE(Maja Di @ 2015 04 07, 19:12)
Ir dar kritikuojam NO įstatymus doh.gif .

kai pas mus socialine aplinka bus sutvarkyta kaip NO, bus galima pakalbeti. Kol kas mama, ypac vienisa, gali kliautis tik savimi. ir savo organizaciniai sugebejimais. Valstybe jai nepades mirksiukas.gif

ir is vis - pasiskaicius tai cia susirenka jau tooooooooooooooooookios tobulos, toooooooooooookios teisingos, kad net nuo perdeto saldumo pykint pradeda. Nu netikiu kad nebuvo tokios situacijos, kai neteko vaika viena palikt - kad ir tom paciom 3 minutem lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VIVULIA: 08 balandžio 2015 - 10:03
QUOTE(VIVULIA @ 2015 04 08, 10:59)
zinai as galiu uz svetima vaika (tiksliau kudiki)  prisiimti atsokamybe lygiai 2 kartus. 3 ir paskesniems kartams bus tartas grieztas NE.  VAIKAS YRA TIK MANO IR VYRO. TASKAS. AS NETURIU TEISES KASKART UZKRAUT TOOOOOOOOOOKIA ATSOKOMYBE KITIEMS. ir nenoriu kad kas nors uzkrautu ir man. NIEKADA neprasiau nei savo draugu nei kaimynu pagalbos.



Aš ir nesakau, kad tai pats geriausias variantas, kuriuo reikia piktnaudžiauti, bet kai situacija tokia, kad tikrai nėra galimybės vaiko su savim pasiimti, tai tikrai yra geriau tokia išeitis, negu vaiką vieną palikti.
Atsakyti
QUOTE(Robertyyyte @ 2015 04 08, 11:13)
Aš ir nesakau, kad tai pats geriausias variantas, kuriuo reikia piktnaudžiauti, bet kai situacija tokia, kad tikrai nėra galimybės vaiko su savim pasiimti, tai tikrai yra geriau tokia išeitis, negu vaiką vieną palikti.

Paprasčiau žiūrėkit į gyvenimą, tai mažiau jis ir įtemptas bus mirksiukas.gif Nesakau, kad nereikia saugotis, bet iš esmės juk niekaip nuo visko neapsisaugosi, tai neįmanoma. Galima nebent pasikliauti savo nuojauta, daugiau niekuo, nes gyvenime viskas priklauso nuo aplinkybių, ne nuo tavęs vieno.
Atsakyti
QUOTE(Robertyyyte @ 2015 04 08, 10:13)
Aš ir nesakau, kad tai pats geriausias variantas, kuriuo reikia piktnaudžiauti, bet kai situacija tokia, kad tikrai nėra galimybės vaiko su savim pasiimti, tai tikrai yra geriau tokia išeitis, negu vaiką vieną palikti.

kas jam mieganciam nutiks per 5-10 min? tulike, buna, ilgiau sedi bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2015 04 08, 10:18)
O žiemą pvz. irgi sėdi, dubces šąla? biggrin.gif Draugė su vaiku gali gyventi toliau, neturėti mašinos ar nemokėti vairuoti. Negalimas toks scenarijus? Negėda būtų kitą žmogų, taip pat turintį mažą vaiką per pūgą temptis į savo namus dėl 10-ies minučių pagalbos? Juk ji gal irgi negalėtų taip imti ir atlėkti, reikėtų suruošti vaiką ir t.t. g.gif

O kas tokio gali namie nutikti ar ko tokio baisiai mirtinai reikalingo prisireikti, kad reiktų lėkti į parduotuvę palikus vaiką namie vieną? Jei kažkas negero nutiks, skambini 112. O maisto apsipirkti galima ir savaitgalį ar vakare, kai vyras grįžta iš darbo. Dauguma turbūt turim šaldytuvus su šaldikliu, tad galima nusipirkti kai kurių maisto produktų ilgesniam laikui, kad nereiktų žiemą siaučiant pūgai lėkti iki pardės vaiką palikus namie.

QUOTE(VIVULIA @ 2015 04 08, 11:24)
kas jam mieganciam nutiks per 5-10 min? tulike, buna, ilgiau sedi  bigsmile.gif

Prabusti ir į jo verkimą niekas neatsilieps, jei nieko nėra namie. Kadangi mažas vaikas nesuvokia laiko, jam net 1 min prilygsta visam gyvenimui ir jei niekas neatsiliepia į jo verksmą, jam tolygu pasaulio pabaigai. Jei būsi kitame kambaryje ar kad tualete, į vaiko verksmą atsiliepsi. Juk ir vyresni vaikai baisiai išsigąsta, jei netikėtai supranta, kad liko vieni, o jei vaikui vos 1 mėn?
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2015 04 08, 12:29)
O kas tokio gali namie nutikti ar ko tokio baisiai mirtinai reikalingo prisireikti, kad reiktų lėkti į parduotuvę palikus vaiką namie vieną? Jei kažkas negero nutiks, skambini 112. O maisto apsipirkti galima ir savaitgalį ar vakare, kai vyras grįžta iš darbo. Dauguma turbūt turim šaldytuvus su šaldikliu, tad galima nusipirkti kai kurių maisto produktų ilgesniam laikui, kad nereiktų žiemą siaučiant pūgai lėkti iki pardės vaiką palikus namie.
Prabusti ir į jo verkimą niekas neatsilieps, jei nieko nėra namie. Kadangi mažas vaikas nesuvokia laiko, jam net 1 min prilygsta visam gyvenimui ir jei niekas neatsiliepia į jo verksmą, jam tolygu pasaulio pabaigai. Jei būsi kitame kambaryje ar kad tualete, į vaiko verksmą atsiliepsi. Juk ir vyresni vaikai baisiai išsigąsta, jei netikėtai supranta, kad liko vieni, o jei vaikui vos 1 mėn?

O maža ko gi gali prisireikti gimus pirmam kūdikiui gyvenime, kai nėra patirties.
Toks jausmas, kad čia dauguma vaidina, kad visą gyvenimą į priekį susiplanavę tobulybės. Juokinga ax.gif
Jau perdedat tai be saiko. Galų gale kaip žinote ką galvoja, jaučia kelių dienų kūdikis? smile.gif Kaip paaiškinsite tuomet tuos faktus, kai pas paskutinius girtuoklius, asocialus ir kitokius nevispročius užauga pakankamai sveiki vaikai? Neteigiu, kad taip būna visada, bet pakanka ir tokių atvejų, ns tikrai ne visi atvejai nelaimingi.
Atsakyti
QUOTE(VIVULIA @ 2015 04 08, 10:59)
zinai as galiu uz svetima vaika (tiksliau kudiki)  prisiimti atsokamybe lygiai 2 kartus. 3 ir paskesniems kartams bus tartas grieztas NE.  VAIKAS YRA TIK MANO IR VYRO. TASKAS. AS NETURIU TEISES KASKART UZKRAUT TOOOOOOOOOOKIA ATSOKOMYBE KITIEMS. ir nenoriu kad kas nors uzkrautu ir man. NIEKADA neprasiau nei savo draugu nei kaimynu pagalbos.

Papildyta:

kai pas mus socialine aplinka bus sutvarkyta kaip NO, bus galima pakalbeti. Kol kas mama, ypac vienisa, gali kliautis tik savimi. ir savo organizaciniai sugebejimais. Valstybe jai nepades  mirksiukas.gif

ir is vis  - pasiskaicius tai cia susirenka jau tooooooooooooooooookios tobulos, toooooooooooookios teisingos, kad net nuo perdeto saldumo pykint pradeda. Nu netikiu kad nebuvo tokios situacijos, kai neteko vaika viena palikt - kad ir tom paciom 3 minutem  lotuliukas.gif


Vivulia, o man atrodo atvirksciai. Cias tos tobulos supermamos, kurios viska paaaacios padarys, nieko niekada pagalbos neprasys. As supermama - galiu viska pati.
As asmeniskai mielai padeciau mamai. Musu kaimyne per dienas su trijais mazuciais. Vyras kitame mieste. Is karto pasakeme, kad jei kas sakyk - padesim. Dar neprireike. Ir vaiku vienu dar nepalikinejo. O ju visi trys - 6 metu, 2.5 metu ir 3men.
Kazkoks asocialumas siais laikais. Zmones su kaimynais nebendrauja, pagalbos bijo prasyt ir gink dieve tubut ir patys jos nepasiulys, nors zino kokia kaimynes situacija.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2015 04 08, 12:33)
O maža ko gi gali prisireikti gimus pirmam kūdikiui gyvenime, kai nėra patirties.
Toks jausmas, kad čia dauguma vaidina, kad visą gyvenimą į priekį susiplanavę tobulybės. Juokinga ax.gif
Jau perdedat tai be saiko. Galų gale kaip žinote ką galvoja, jaučia kelių dienų kūdikis? smile.gif Kaip paaiškinsite tuomet tuos faktus, kai pas paskutinius girtuoklius, asocialus ir kitokius nevispročius užauga pakankamai sveiki vaikai? Neteigiu, kad taip būna visada, bet pakanka ir tokių atvejų, ns tikrai ne visi atvejai nelaimingi.

Tam yra pamokėlės prieš gimstant vaikui, be to, pilnas internetas informacijos, ir dar ligoninėje nemažai jos suteikia. Ir dar kartą pakartosiu, kad gimusiam vaikui tereikia dviejų būtinų dalykų: sauskelnių ir mamos pieno.
Nors vieną pateikit pavyzdį ko taip mirtinai gali prireikti ką tik gimusiam kūdikiui, kad mama negalėtų iki vakaro palaukti?
Matyt dauguma yra atsakingesni nei tamsta, ir planuoja kiek toliau nei ta diena.
Tai yra aprašyta psichologų, ir ne kartą. Vėliau augant vaikui galima ir pačiam stebėti tai kaip vaikas suvokia laiką. Ir kaip gali tik ką gimęs vaikas suvokti kad mama tik keliom minutėm išbėgo? Juk jis dar tik mokosi pažinti pasaulį. Ir prie ko čia sveiki užaugę vaikai?
Dažnai juk kalbama, kad Lietuvoje daug vaikų/paauglių žudosi. Kaip manot kodėl? Ir turbūt dauguma vaikystėje patirtų išgyvenimų čia ne prie ko.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2015 04 08, 09:47)


Šiaip tai suaugę žmonės paprastai vidury dienos dirba rolleyes.gif o jei aplink kokie senukai, tai tikriausiai jie nėra jaunų mamų bičiuliai, geriausi draugai biggrin.gif laba diena ir tiek žinių, ar ne taip g.gif ar pati dabar sėdi ir kavutę geri su namo senukais ir chatini čia SM? bigsmile.gif


Kokios problemos,galima apsipirkti ir iš vakaro,ir keliom dienom.Pasidarai sąrašiuką ir apsiprekini,ko tau reikės.Mąstyt reikia.Užsieny aplamai žmonės apsiperka savaitei ,ir nieko,išgyvena..O jei kokių pipirų pritrūksta,tikrai galima išgyventi dieną ar kol vaikas miega ir be jų.Ar jums tai tampa asmeniškai gyvybės ir mirties klauimu?Tik kitom labai patogu eiti visur be vaiko,be vežimėlio.Tiesiog tai neatsakingumas ir tiek.
Papildyta:
QUOTE(VIVULIA @ 2015 04 08, 10:59)
zinai as galiu uz svetima vaika (tiksliau kudiki)  prisiimti atsokamybe lygiai 2 kartus. 3 ir paskesniems kartams bus tartas grieztas NE.  VAIKAS YRA TIK MANO IR VYRO. TASKAS. AS NETURIU TEISES KASKART UZKRAUT TOOOOOOOOOOKIA ATSOKOMYBE KITIEMS. ir nenoriu kad kas nors uzkrautu ir man. NIEKADA neprasiau nei savo draugu nei kaimynu pagalbos.





VIVULIA,tai jūs dabar įsiskaitykit ,ką parašėt biggrin.gif
Jūs negalit prisiimti atsakomybės už kito žmogaus kūdikų kelio valandom ,valandai ar pusvalandžiui.Ir paskui rašote,kad nieko tokio,kad tas kūdikis,už kurų jūs bijote pasiimti atsakomybę,nieko tokio,kad pabus vienas.Tai ko jūs bijote?Juk tai nieko tokio,tegul jis sau būna,o jūs ramiai teliką pažiūrėsit,kol draugė krautuvėn sulakstys biggrin.gif Ar vis tik bijote dėl to,kad jo gal nenuraminsite,gal jis atpils ir užsprings,ar šeip kas atsitiks?O gal,jei didesnis,prabudės kažko išsigąs ,pradės šauktis mamą,nežiūrint jūsų raminimų.?Tokiu atveju jums vis tiek nieko tokio,kad jis pabus ir vienas? biggrin.gif
Nors gal ir nieko,juk išsigandusiems vaikams būna tik kokie ten tikai,mikčiojimai,šlapinimasis į lovytė.Ai,dzin visa tai,alia užtai pipirų į pudą įdėsiu.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2015 04 08, 11:29)
O kas tokio gali namie nutikti ar ko tokio baisiai mirtinai reikalingo prisireikti, kad reiktų lėkti į parduotuvę palikus vaiką namie vieną? Jei kažkas negero nutiks, skambini 112. O maisto apsipirkti galima ir savaitgalį ar vakare, kai vyras grįžta iš darbo. Dauguma turbūt turim šaldytuvus su šaldikliu, tad galima nusipirkti kai kurių maisto produktų ilgesniam laikui, kad nereiktų žiemą siaučiant pūgai lėkti iki pardės vaiką palikus namie.

Prabusti ir į jo verkimą niekas neatsilieps, jei nieko nėra namie. Kadangi mažas vaikas nesuvokia laiko, jam net 1 min prilygsta visam gyvenimui ir jei niekas neatsiliepia į jo verksmą, jam tolygu pasaulio pabaigai. Jei būsi kitame kambaryje ar kad tualete, į vaiko verksmą atsiliepsi. Juk ir vyresni vaikai baisiai išsigąsta, jei netikėtai supranta, kad liko vieni, o jei vaikui vos 1 mėn?

mano atveju vyras dirbo....tfu ...are 12-14 val per para,nu sorry pardes arba dar nedirbo arba jau nedirbo, kai jis namo parsirasdavo bigsmile.gif tad visokiu smulkmenu begdavau uz mazdaug 20 m.(!!!!) nuo namu esancia parde. + turiu suni kuri reikejo vesti i lauka (tuo metu min 5 k.) + didesne dukra, kuria reikedavo karts nuo karto nuvest parvest i/ is darzo (kai mama negakledavo). Ir jus man siulot visuos tuos dalykus daryt su vaiku ant ranku??????? blink.gif taip geru oru - jokiu problemu, bet per saltu/puga/lietu ne neketinau to daryt bigsmile.gif beje vaikas buvo RAMUS. vaikas uzaugo - radiatoriau nesprogo/lubos nenukrito bigsmile.gif ir vaikas per ta laika NE KARTO nepabudo tongue.gif


o kaip auklejimas kuri praktikuoja N tevu - kai vaikas turi nurimti pats, pvz. nubudus, ir ismokti buti vienas bigsmile.gif man cia didesnis vaiko kankinimas, nei keli isbegimai is namu po 5 min gerai vaika uzmigdzius mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(VIVULIA @ 2015 04 08, 13:17)
mano atveju vyras dirbo....tfu ...are 12-14 val per para,nu  sorry pardes arba dar nedirbo arba jau nedirbo, kai jis namo parsirasdavo  bigsmile.gif  tad visokiu smulkmenu begdavau uz  mazdaug 20 m.(!!!!) nuo namu esancia parde. + turiu suni kuri reikejo vesti i lauka (tuo metu min 5 k.) + didesne dukra, kuria reikedavo karts nuo karto nuvest parvest i/ is darzo (kai mama negakledavo). Ir jus man siulot visuos tuos dalykus daryt su vaiku ant ranku???????  blink.gif  taip geru oru - jokiu problemu, bet per saltu/puga/lietu ne neketinau to daryt  bigsmile.gif  beje vaikas buvo RAMUS. vaikas uzaugo - radiatoriau nesprogo/lubos nenukrito  bigsmile.gif  ir vaikas per ta laika NE KARTO nepabudo  tongue.gif
o kaip auklejimas kuri praktikuoja N tevu - kai vaikas turi nurimti pats, pvz. nubudus, ir ismokti buti vienas  bigsmile.gif man cia didesnis vaiko kankinimas, nei keli isbegimai is namu po 5 min gerai vaika uzmigdzius  mirksiukas.gif


Jums tiesiog pasisekė.Yra labai daug atvejų,kaip sėkmė šiuo atveju praslenka pro šoną.Todėl savo vaiku tikrai nerizikuočiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(adrija @ 2015 04 08, 13:22)
Jums tiesiog pasisekė.Yra labai daug atvejų,kaip sėkmė šiuo atveju praslenka pro šoną.Todėl savo vaiku tikrai nerizikuočiau 4u.gif

Nepasiseka ir prižiūrėtiems. Tai kas tada? Iš viso išprotėti galima ir pačiam nusigalabyti, kad taip prižiūrėjau, o nutiko kažkas baisaus. Žmonės ir namuose nuo laiptų ar baldų nukrenta. Kiekvioenas gyvena pagal savo galimybes, situaciją ir supratimą. Vienos tobulos formulės nėra.
Atsakyti