Įkraunama...
Įkraunama...

Nuostabūs retriveriai

Na ir pas jus, kadangi myliu tuos padūkusius retriverius, negaliu neparašyt:
o aš noriu paskatinti visus prisijungti prie smagių mokslų - vis tik rugsėjis, metas kibti į darbus smile.gif smile.gif Turėsime smagią grupę su įvairių veislių jaunais šuniukais - nuo jorkšyrų iki bordo dogų ir kt.
P.S. bus ir kolega retriveris mirksiukas.gif
Kursas startuoja jau šį pirmadienį, rugsėjo aštuntą. Daugiau apie kursą ir registraciją čia: http://www.canis.lt/?page_id=187

Kas sakė, kad rimti mokslai negali vykti smagiai? smile.gif smile.gif
Net ir rimti šunys, kažkada pradėjo nuo pradinio dresūros ABC.
Pvz. "pareigūnės" Baros pirmieji žingsniai valdomo, patikimo ir socialiai atsakingo šuns link prasidėjo taip:
http://youtu.be/8zmHVVVo8fs

user posted image
Atsakyti
Sveiki, norėčiau pasiteirauti apie auksaspalvių retriverių šampūnus, pasiimsim šuniuka tik 3 mėnesių, bet kadangi artėja ruduo, tai tikriausiai bus ir daug smagiu "vartaliojimosi" balose ir pan, todėl gryžus teks eit praustis. Kas naudojat kokius šampūnus? 4u.gif
Atsakyti
Laba diena, suniuku myletojos. Visu pirma atsiprasau, jei klausimas ne vietoje ar jau pasikartojantis ( gal blogai ieskojau). Kaip ir jus visos isimylejau retriverio veisle, o butent populiaruji labradoro retriveri. Planuojam isigyti suniuka. Tik visi aplinkui isgirde musu pasirinkima gasdina,jog nera didesnio namu ir ramybes griovejo uz labradoro retriveri. Mes puikiai suprantam, kad norim pirkt ne katina,kampe tas suo negules,demesio reikes, bet nejau, kaip pasake vieni draugai,iskart galim mest lauk savo odine sofa ir iprasti visa gyvenima slepti batus,ir isvis jokiu daiktu zemai nelaikyti. doh.gif turim beveik dvieju metu vaika, skaiciau uz labradoro retriveri geresnio draugo vaikui nerasi,o " patarejai" ir vel - turesi begiot ne tik paskui vaika, bet ir suni ( atseit,antras vaikas), tas suo gali pargriaut vaika ir toliau trypt jam ant galvos ir pan. Nenoriu tiketi,kad tokie nuostabus sunys gali buti tokie. Prasau,parasykite tos, kurios augina butent labradoro retriverius,noreciau isgirsti realia nuomone,o ne " kazkur skaiciau...maciau youtube" ir pan. Aciu ir dar krta atsiprasau, jei klausimas ne vietoj ar kvailas.
P.s.jei tai svarbu, tai gyvenam nuosavame name su kiemu nemazu ir esam pasirenge skirti suniukui kiek imanoma daugiau demesio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Olytee: 08 rugsėjo 2014 - 10:45
QUOTE(Olytee @ 2014 09 08, 11:42)
Laba diena, suniuku myletojos.


Nors pas mus auksaspalvė retriverė, bet labai noriu jums atsakyti smile.gif
Tai va, pas mus kalytė namie (bute) dar tik mėnesį su trupučiu, bet puikiausiai draugaujam (tik pirmą savaitę parsivežus buvo streso, kol naujoj aplinkoj apsiprato ji ir kol mes pripratom prie naujo dienos ritmo) ir namai sveiki. Dantukai užimti žaisliukais, kramtukais, tai ir nekyla noras baldus ar sienas padailinti. Aišku nemėtom ant žemės ar ant sofos nepaliekam to, ką šuniukas gali sugraužti, batus pasidedam į spintą mirksiukas.gif
"Patarinėtojų" nuomonių daaaug prisiklausėm, kai tik pasakydavom kam, kad tuoj turėsim šuniuką. Ir "bus kaip mažas vaikas", "nesusitvarkysit", "kiek jam daug dėmesio reikės", "niekur nebeišvažiuosit" ir t.t. Bet juk kai myli gyvūną, neskaičiuoji, kiek dėmesio jam skiri. Būni kartu namie, pažaidi, pamokai komandų, lauke pasivaikštai, gerų emocijų pasikrauni smile.gif Dabar jau neįsivaizduoju, kaip reiktų gyventi be jos wub.gif
Tik gaila, kad negaliu iš savo patirties pasakyti, kaip mažas šuniukas su mažu vaikučiu sutartų, nes neturim dar leliukų ax.gif

O šiaip pas mus naujienos tokios, kad jau turim skiepukus visus ir einam padūkti, susipražinti su kitais šunimis į šunų aikštelę. Ir nuo savaitgalio pradedam dresūrą lankyt smile.gif
Atsakyti
Nors pas mane ne retriveriai, bet pažystų labradorus pakankamai. Dvejų metukų vaikui labradoras per didelis kaip draugas. Kol bus mažylis vargsite saugodami ir auklėdami, kad aštriais dantukais nesubraižytų vaiko. Kai šuniui bus devyni mėn ir daugiau - šuo bus virš trisdešimt kilogramų svorio, judrus šoklus ir dar ganėtinai kvailas, bei labai energingas. Tikrai gali būti sunku kol šuo subręs ir surimtės. Siūlyčiau arba pagalvoti apie kitą veislę arba kiek palaukti kol vaikas bus truputį didėlesnis. Nesvarbu, kad visa literatūra rašo, kad labradoras nuostabus šeimos draugas. Ne visi šunys myli vaikus, kita vertu pagal dydį retriveriai puikūs draugai vaikams virš dešimt metų. O su mažais leliukais gera laikyti jau subrendusius, išauklėtus šunis.
Atsakyti
QUOTE(Olytee @ 2014 09 08, 11:42)
Laba diena, suniuku myletojos.


Aš asmeniškai niekuomet neatsisakyčiau auginti šuniuką esant galimybei, net jeigu turėčiau visai mažytį vaikutį. Mūsiškis (dabar jau 2metai) gimė jau gaujoje, t.y. namuose turėjome du šunis, ir daug kačių. Problemų neturėjau. Viena kalytė buvo auksaspalvis retriveris, kita haskis, vaikui buvo gera augti tarp jų. Nors mūsų kalės jau buvo gerokai vyresnės, prisiminus ką tik parsivežtą šuniuką taip, bene vienintelis dalykas kuris nervindavo, kad begdama užkliudydavo žmogų, stiprokai. Mane pargriaudavo, ir yra pargriovus ne kartą, bet aš ir nesistengdavau mirtinai to išvengti. Bet čia iki kokių pusantrų metų. Vėliau jau mokėjo meistriškai išsisukti neužkliudydama mūsų. Nieko nebuvo man sugraužusi, nei batų nei laidų nei aplamai nieko, bet aš labai daug užsiimdavau su šuniuku. Jūsų vaikutis gal į darželį jau pradėjo eiti? Tuomet ir jūs laiko tikrai nemažai turėtumėte užsiimti su šuniuku. Nežinau kiek supratingas jūsų vaikutis, ar nepavydės šuniukui, nes tokiu atveju abu kentėtų. Nuo dantukų spygliukų kandžiojimosi kol keičiasi tikrai galima apsisaugot, drausti, taip pat duoti daug įvairiausių kramtalų, nematau tame bėdos. Iš esmės viskas yra jūsų noro ribose, priklausomai nuo to kiek labai ir kaip stipriai norit šuniuko. Bet kad turėsit antrą vaiką tai čia yra teisybė, ta prasme mažas šuniukas tikrai reikalauja labai daug laiko, bet suaugs tas šuniukas per porą metų tikrai, taip kad iš esmės noro reikalas. Bet pvz pasakysiu taip, jeigu būtų galimybė turėti paaugintą šuniuką arba įsigyti jau suaugusį aš rinkčiausi būtent tą variantą, nes vistiek ir balučių namuose kurį laiką pasitaikys ir šiaip mažas šuniukas dideli vargai lotuliukas.gif Bet kiek rimtai jūs esate apsisprendusi dėl veislės? Šuo suprantama yra didžiulė atsakomybė tad su juo reiks gyventi dar bent 15 metų, reikia apsvarstyti ir apgalvoti tikrai tikrai viską.
Atsakyti
QUOTE(paselusi_ @ 2014 09 08, 11:17)
Sveiki, norėčiau pasiteirauti apie auksaspalvių retriverių šampūnus, pasiimsim šuniuka tik 3 mėnesių, bet kadangi artėja ruduo, tai tikriausiai bus ir daug smagiu "vartaliojimosi" balose ir pan, todėl gryžus teks eit praustis. Kas naudojat kokius šampūnus? 4u.gif

Sveika,
Praktiškai jokių šampūnų nenaudoju, atsibos ir maudyt šuniuką kaskart, nes rudens laikotarpiu užtenka 3 minutėms išbėgt į lauką, o papilvė murzina/šlapia...O tokie dažni maudymai tikrai nemanau, kad sveika. Itin murzinais atvejais išmaudau su Biozoo šampūnu, ekonominis, paprastas, per daug neskiriu reikšmės.
Pradžioj, atmenu, kad prausdavau, kad turkšdavomės, kol visą smėlį išplaunu iš papilvės, 3x dienoj doh.gif ...heh. Dabar tik į vonią įvedu, ant dekiuko sauso paguldau, išbyra, išvarva, nudžiūna, kambarius prasiurbiu ir ramu..gyveni ir mokaisi laiką taupyt 4u.gif

QUOTE(Olytee @ 2014 09 08, 11:42)
Laba diena, suniuku myletojos. Prasau,parasykite tos, kurios augina butent labradoro retriverius,noreciau isgirsti realia nuomone,o ne " kazkur skaiciau...maciau youtube" ir pan.
P.s.jei tai svarbu, tai gyvenam nuosavame name su kiemu nemazu ir esam pasirenge skirti suniukui kiek imanoma daugiau demesio.

Labas. Dresūroje sakė, kad labradoras yra šiek tiek aktyvesnis negu auksinis retriveris, bet vėlgi nuo indvido labai priklauso. Aš auginu auksinio retriverio paną. Šuniui metai, kai vaikai apspinta - labai kantrus, joja ant jo, glosto, viskas kaip ir ok. BET. Metų šuo tikrai dar kvailiukas, jau nekalbu apie iki metinį - šoka ant nugaros, vejasi unsure.gif Nežinau, sakyčiau idealus atvejis jau stipriai subrendęs šuo ir mažas lelius arba didesnis vaikas ir mažas retriveris...Aš saviškę, kad ir kokia ji man praauklėta, bijau palikt su giminaičių vaikais ( o jie 4-7 metų)... unsure.gif
Atsakyti
Aciu uz pasisakymus labai.privertet susimastyt, tikrai.jau atrodo tiek skaitem su vyru,rinkomes ir sumastem butent labradora...pries suaugusio suns isigijima nieko neturiu, bet juk norisi nuo maziuko pasidziaugt, patiems isauklet. Turiu baimes,kad suauges suo tiek neprisiris...o ir kur gauti toki. I darzeli dar neis siemet dukra, tai kartu augtu ( galvojom pavasari pirkt), bet kad dabar tiek privertet susimastyt. O gal galetumet pasakyti kaip su narvu namuose?ar praktikuojat?( nakciai ta prasme). Ir kaip su retriverio laikymu lauke?gal kol mazas kieme daugiau ji laikyt?ar tada visai laukinukas pasidarys?aciu dar karta
Atsakyti
QUOTE(Olytee @ 2014 09 09, 12:18)


Aplamai paėmus tai retriveris tikrai ne tas kurį lauke laikyt (taip kaip tai įsivaizduoja dauguma žmonių), ta prasme tai labai prieraišūs šunys, labai žmoginiai, jiems reikia žmogaus visada ir visur. Mano kalytė mane sekiodavo iš paskos, net vieno kambario bute ji visada buvo šalia. Aš einu į virtuvę, ji iš paskos, aš einu į tualetą ji iš paskos, aš einu prie kompiuterio, ji bus šalia, aš einu į kitą kambario galą, ji kartu su manim. Ta prasme šiems šunims žmogaus mirtinai reikia, be žmogaus vieni lauke šunys aplamai durnėja, ypač jeigu jiems neskiriama tiek laiko kiek iš tikrūjų reikia. Narvas namuose yra gėris, šuniukas pripranta kad narvas yra jo būda, jo namai namuose, jo saugi vietelė kur niekas netrukdys ir kur jis jausis saugus. Dauguma tikrai manau turi narvus namuose. O suaugęs ar nesuaugęs tikrai prisiriš smile.gif Netekus savo šunų pasiėmėme haskį iš prieglaudos, jei prieš tai nebūčiau turėjusi Milkos (auksaspalvio retriverio) tikrai tobulo šuns, sakyčiau kad šitas šuo yra tobulas, tai dabar beveik beveik tobulas, tiek ir prisirišęs, tiek labai labai mylintis mus - savo šeimą. O retriveris jo charakteris aplamai yra kitoks, jie tikrai greit prisiriša ir labai labai myli savo šeimininkus, kontaktiniai šunys, neproblema tokį ir iš prieglaudos pasiėmus ar dovanojamą dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių. Jeigu dvejojate dėl veislės nueikite į šunų parodą, kaip tik dabar sekantį savaitgalį bus Vilniuje. Apžiūrėsite visus, pasikalbėsite su šeimininkais, ir galbūt bus aiškiau. Pačiupinėsite galų gale drinks_cheers.gif Bet turiu įspėti, jie daug šeriasi, nežinau koks jūsų požiūris į tai, bet manau kad kiekvienas prieš įsigydamas turėtų tai žinoti smile.gif Kad paskuj nusipirktas šuo nebūtų ištremtas kur į voljerą ir paliktas ten gyventi vienas sau ir pamirštas 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eiryn: 09 rugsėjo 2014 - 11:48
QUOTE(Olytee @ 2014 09 09, 12:18)
Aciu uz pasisakymus labai.privertet susimastyt, tikrai.jau atrodo tiek skaitem su vyru,rinkomes ir sumastem butent labradora...pries suaugusio suns isigijima nieko neturiu, bet juk norisi nuo maziuko pasidziaugt, patiems isauklet. Turiu baimes,kad suauges suo tiek neprisiris...o ir kur gauti toki. I darzeli dar neis siemet dukra, tai kartu augtu ( galvojom pavasari pirkt), bet kad dabar tiek privertet susimastyt. O gal galetumet pasakyti kaip su narvu namuose?ar praktikuojat?( nakciai ta prasme). Ir kaip su retriverio laikymu lauke?gal kol mazas kieme daugiau ji laikyt?ar tada visai laukinukas pasidarys?aciu dar karta


Dėl suaugusio šuns - aš kai klausinėjau per veislynus saviškės, tai buvo siūlymas metinės kalytės, bet pasirinkau mažą pupį, nes irgi norėjau vargelius ir džiaugsmelius patirt..visgi daugiau vargelio buvo biggrin.gif Taigi, būna ir tokių variantų.
Narvas yra superinis daiktas. Naudoju, nebrokyju ir kitiems patariu. Bet negalvokit, kad užsinoriu, uždarau, kol namie esu ir palieku. Narvas turi būti, kai Jūs išeinat arba jei namie esat - jeigu šuo pats nori eit ten, jokiu būdu kaip bausmė ar kai laiko neturit šuniui.
Dėl auginimo lauke - paantrinsiu Eiryn, šie šunys TIKRAI tam netinka. Kai lekiu pabėgiot po nuosavų namų rajonus, matau vieną patinuką auksiuką, stebiu jį nuo maždaug 4mėnesių iki dabar, kai jam apie metai laiko. Įsivaizduokit, tas šunelis vargšas, kiek matau tik kieme ir auga, kiemo plotelis nedidelis, lyja nelyja nesvarbu, išneštas bliūdas vandens, pasidėjęs galvelę ant letenų, nosį pastoviai iškišęs pro tvorą ir liūdi. Bet taip liūdi, kad širdį net drasko. Negaliu sakyt, kad juo nesirūpina, gal visgi išvedžioja, bet...brrr.. unsure.gif
Ir retriveriai NETGI LABAI šeriasi bigsmile.gif Aš net keptuvėj randu plaukų.. biggrin.gif du kartai per dieną siurbliuot kambarius - jau norma biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ekozip @ 2014 09 09, 13:03)
Aš net keptuvėj randu plaukų.. biggrin.gif du kartai per dieną siurbliuot kambarius - jau norma biggrin.gif


Labai teisingai drinks_cheers.gif Pas mus irgi visur plaukų būdavo, buvo tarpas kai namuose nebuvo nei vieno šuns, neįsivaizduojat kaip keista buvo, namai be plaukų visiškai, švaru gražu, kampuose nesimėto kailio kutulai, sofa neapsiplaukavus, kažkokia visai nenormalybė, tik parsivežėm Toruką ir iškart vėl visur plaukų pilna, net vyrui sakiau va žiūrėk vėl namuose normalu pasidarė lotuliukas.gif Iš tiesų šeriasi labai labai, reikia tą turėti omenyje, nes pvz tikrai yra tokių žmonių kurie labai nori šuns bet plaukų pakest negali, tai siūlyčiau rinktis vieną iš triminguojamų šunų, nežinau kokį cveršnaucerį ar vestuką ar rusų terjerą, iš esmės juos gerai prižiūrint jie namuose praktiškai beveik nesišeria, nori nenori privalai į tai atsižvelgti prieš išsirenkant veislę ax.gif

Aš siurbliuoju kartą per dieną, bet iš esmės po nakties dabar kai prasidėjo šėrimosi sezonas randu daaaug kutulų visur kur biggrin.gif Apie juodus drabužius jau nesvajoju, ir aplamai geriau tokių neturėti lotuliukas.gif Na ir dar juokinga ar ne bet užtat logiška, mes interjerą derinam prie šunio spalvos, nes ant šviesių atspalvių ne taip matosi prikritę plaukai lotuliukas.gif O turėjau va juodą komodą vos neišprotėjau, matosi kiekvienas plaukas, tas pats su grindimis, jeigu būtų tamsios oj ne kas būtų, o dabar šviesios ir matosi daug mažiau thumbup.gif Pvz automobilyje irgi rinkomės odinį saloną nes nuo odos lengva nuvalyt visus nešvarumus ir plaukus ax.gif Nes čia na kaip, šukuoji šukuoji ir galo nėr, bet svarbiausia kad nenervina ar bent jau jei ir nervina tai ne isteriškai lotuliukas.gif
Atsakyti
Dar karta dekoju uz atsakymus ir skirta laika. Plauku nebijom, kambary,kuriam bunam 95% laiko plyteles, be kilimu ir sofa odine:-) tad manau, lengviau bus valyti. Del lauko gal nesuprantamai parasiau - ne voljera turejau omeny,o tiesiog kai siltos dienos,laika su suniuku leisti lauke, isleisti ji i kiema viena pabegiot pusvalanduka. Labiausiai kol kas isgasdino elgesys su vaiku, bijau, kad nenoredamas uzgaus. Matot, suniuko norim didesnio, tiesiog toks abieju su vyru suns isivaizdavimas ( jokiu budu neizeidineju maziuku suniuku). Dar,jei nesunku,gl kas pakomentuos kelis klausimelius : 1) turim triusiuka, jis narvely buna diena, kiekviena vakara paleidziam lakstyt, kaip galetu reaguot suniukas?yra pavojus triuseliui?
2) ka geriau: patina ar patele?( klausimas nuvalkiotas,daug skaiciau sia tema,noreciau tiesiog realiu pvz)
3) materialus klausimas: kiek kainuoja suns edalas menesiui?( turiu omeny suagusi suni, seriam ne chapiu is maximos, ogeros kokybes edalu is vet.vaistiniu)

Aciu.padedat tikrai labai.internete apstu sausos teorijos, o norisi realiu patarimu
Atsakyti