Įkraunama...
Įkraunama...

Ar leisti vaiką maudytis vieną tvenkinyje

Kaip elgtis tokioje situacijoje nežinau - ar leisti 7 metų vaiką maudytis tvenkinyje be suaugusiųjų priežiūros, nemokantį plaukti. Tik su kita panašaus amžiaus mergaite, (10 metų) kuri gyvena prie to tvenkinio, truputį moka išsilaikyti ant vandens, BET, jos tėvai jai leidžia maudytis vienai... Be jokio stebėjimo. Pasitikint pažadu, kad neis giliai ir t.t. Jie ja taip pasitiki. Maudosi ten viena nuo 4 metų, bet neina giliai. Nors man taip nepasirodė. Šokinėja nuo lieptelio, siaučia.
Supratau, kad mano vaikas nesakydavo man, kad vienas nuėjęs į svečius maudosi su kita mergaite. Kad melavo. Man tai netyčia prasitarė tos mergaitės mama, kuri leidžia savo vaikui vienam eit į vandenį. Ji nemato tame bėdos. Mano, kad mano vaikas bus nuskriaustas, jei neleisiu. Man buvo nuostaba... Buvo jau vaikui pasakyta, kad neatsiklausus mamos, be mamos ar tėčio negalima maudytis. O pasirodo, maudosi paslapčia smile.gif Aš jos vietoje būčiau tikrai paklausus kito vaiko tėvų. Man atrodo, čia gi ir jai tokia atsakomybė. Bent aš taip jausčiausi. Tvenkinio gylis 3 metrai.
Tai, ar jūs leistumėte ar leidžiate savo vaikus maudytis vienus, neatsiklausus, nemokančius plaukti,bet pasižadančius arba neva neinančius giliai į vandenį, arba" tik iki pusės " vienus? Ar galima taip pasitikėti mažiukais? Ką manote? Aš paskambinau tos mergaitės mamai, ir pasakiau, kad galima mano vaikui tik nebent pabraidyti iki triusikų, kai jos dukra maudosi viena. O maudytis su svetimų suaugusiųjų priežiūra yra jam negalima, bent jau tol, kol neišmoks nors kiek plaukti...Gal aš per griežta? Gal reikia leisti vaikui? Ką manote...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 17 liepos 2014 - 19:26
Kaip elgtis tokioje situacijoje nežinau - ar leisti 7 metų vaiką maudytis tvenkinyje be suaugusiųjų priežiūros, nemokantį plaukti. Tik su kita panašaus amžiaus mergaite, (10 metų) kuri gyvena prie to tvenkinio, truputį moka išsilaikyti ant vandens, BET, jos tėvai jai leidžia maudytis vienai... Be jokio stebėjimo. Pasitikint pažadu, kad neis giliai ir t.t. Jie ja taip pasitiki. Maudosi ten viena nuo 4 metų, bet neina giliai. Nors man taip nepasirodė. Šokinėja nuo lieptelio, siaučia.
Supratau, kad mano vaikas nesakydavo man, kad vienas nuėjęs į svečius maudosi su kita mergaite. Kad melavo. Man tai netyčia prasitarė tos mergaitės mama, kuri leidžia savo vaikui vienam eit į vandenį. Ji nemato tame bėdos. Mano, kad mano vaikas bus nuskriaustas, jei neleisiu. Man buvo nuostaba... Buvo jau vaikui pasakyta, kad neatsiklausus mamos, be mamos ar tėčio negalima maudytis. O pasirodo, maudosi paslapčia smile.gif Aš jos vietoje būčiau tikrai paklausus kito vaiko tėvų. Man atrodo, čia gi ir jai tokia atsakomybė. Bent aš taip jausčiausi. Tvenkinio gylis 3 metrai.
Tai, ar jūs leistumėte ar leidžiate savo vaikus maudytis vienus, neatsiklausus, nemokančius plaukti,bet pasižadančius arba neva neinančius giliai į vandenį, arba" tik iki pusės " vienus? Ar galima taip pasitikėti mažiukais? Ką manote? Aš paskambinau tos mergaitės mamai, ir pasakiau, kad galima mano vaikui tik nebent pabraidyti iki triusikų, kai jos dukra maudosi viena. O maudytis su svetimų suaugusiųjų priežiūra yra jam negalima, bent jau tol, kol neišmoks nors kiek plaukti...Gal aš per griežta? Gal reikia leisti vaikui? Ką manote...
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 17, 20:22)

Tai, ar jūs leistumėte ar leidžiate savo vaikus maudytis vienus, neatsiklausus, nemokančius plaukti,bet pasižadančius arba neva neinančius giliai į vandenį, arba" tik iki pusės " vienus? Ar galima taip pasitikėti mažiukais? Ką manote? Aš paskambinau tos mergaitės mamai, ir pasakiau, kad galima mano vaikui tik nebent pabraidyti iki triusikų, kai jos dukra maudosi viena. O maudytis su svetimų suaugusiųjų priežiūra yra jam negalima, bent jau tol, kol neišmoks nors kiek plaukti...Gal aš per griežta? Gal reikia leisti vaikui? Ką manote...


vienareikšmiškai neleidžiu 4u.gif pati nemoku gerai plaukti, tai mano dičkė tik su tėvu eidavo kur giliau, jei su manim, tai tik negiliai galėdavo paplaukiot. Na dabar jau gerai plauko, bet vienai su draugėm varyt maudytis neleidžiu, pati esu skendus upėj, kai su drauge nuvariau, jau paauglė buvau, nes anksčiau tėvai niekada vienų neišleisdavo nors užaugom prie upės, tik su suaugusių priežiūra.
Atsakyti
vienareikšmiškai - neleidžiu.
bet tai kokie drąsūs žmonės - svetimą vaiką taip leisti maudytis...
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2014 07 17, 20:34)
vienareikšmiškai - neleidžiu.
bet tai kokie drąsūs žmonės - svetimą vaiką taip leisti maudytis...

gal cia toks auklejimas - pasitikejimas vaiku...man irgi atrodo, kad drasu. bet gal as cia nesuprantu kazko...
o kaip manote, ar galima vaikui vienam tik pabraidyti g.gif bigsmile.gif kai ta mergaite maudosi. be suaugusiuju prieziuros.
mane sujaudino, kad vaikas man melavo. vadinasi mano, kad as pikta mama, neleisiu. bet is tiesu, negaliu leisti maudytis nepriziurimam, nemokanciam plaukti arba priziurimam sunkiau vaikstancio senolio. tokia perspektyva apkalbejome su tos mergaites mama.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 17 liepos 2014 - 20:07
Neleisciau vienu net pabraidyti, be prieziuros. Nuskesti galima ir baloje. Nuskesta vaikai ir tevu priziurimi deja..
Manes pacios niekada neleisdavo vienos maudytis net paauglysteje. Neleisiu ir as savo vaiku, kiek tai bus imanoma.

Va pries pora metu du paaugliai dvynukai maudesi su tevais. Ir ka. Vienas nuskendo, tevu akivaizdoje. Tai apie koki leidima braidyti dar gali buti kalba.. paslis, prigers ir viskas.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 17, 21:02)
gal cia toks auklejimas - pasitikejimas vaiku...man irgi atrodo, kad drasu. bet gal as cia nesuprantu kazko...
o kaip manote, ar galima vaikui vienam tik pabraidyti  g.gif  bigsmile.gif kai ta mergaite maudosi. be suaugusiuju prieziuros.
mane sujaudino, kad vaikas man melavo. vadinasi mano, kad as pikta mama, neleisiu. bet is tiesu, negaliu leisti maudytis nepriziurimam, nemokanciam plaukti arba priziurimam sunkiau vaikstancio senolio. tokia perspektyva apkalbejome su tos mergaites mama.


negalima, nuskęsti galima ir baloj, taip, kad prie vandens tik su suaugusių priežiūra 4u.gif nesvarbu pabraidyti, paplaukioti ar tiesiog pasibūti. Jūs ne pikta, o atsakinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 17, 20:21)
Kaip elgtis tokioje situacijoje nežinau -  ar leisti 7 metų vaiką maudytis tvenkinyje be suaugusiųjų priežiūros, nemokantį plaukti. Tik su kita panašaus amžiaus mergaite, (10 metų) kuri gyvena prie to tvenkinio, truputį moka išsilaikyti ant vandens, BET, jos tėvai jai leidžia maudytis vienai... Be jokio stebėjimo. Pasitikint pažadu, kad neis giliai ir t.t. Jie ja taip pasitiki. Maudosi ten viena nuo 4 metų, bet neina giliai. Nors man taip nepasirodė. Šokinėja nuo lieptelio, siaučia.
Supratau, kad mano vaikas nesakydavo man, kad vienas nuėjęs į svečius maudosi su kita mergaite. Kad melavo. Man tai netyčia prasitarė tos mergaitės mama, kuri leidžia savo vaikui vienam eit į vandenį. Ji nemato tame bėdos. Mano, kad mano vaikas bus nuskriaustas, jei neleisiu. Man buvo nuostaba... Buvo jau vaikui pasakyta, kad neatsiklausus mamos, be mamos ar tėčio negalima maudytis. O pasirodo, maudosi paslapčia smile.gif Aš jos vietoje būčiau tikrai paklausus kito vaiko tėvų. Man atrodo, čia gi ir jai tokia atsakomybė. Bent aš taip jausčiausi. Tvenkinio gylis 3 metrai.
Tai, ar jūs leistumėte ar leidžiate savo vaikus maudytis vienus, neatsiklausus, nemokančius plaukti,bet pasižadančius arba neva neinančius giliai į vandenį, arba" tik iki pusės " vienus? Ar galima taip pasitikėti mažiukais? Ką manote? Aš paskambinau tos mergaitės mamai, ir pasakiau, kad galima mano vaikui tik nebent pabraidyti iki triusikų, kai jos dukra maudosi viena. O maudytis su svetimų suaugusiųjų priežiūra yra jam negalima, bent jau tol, kol neišmoks nors kiek plaukti...Gal aš per griežta? Gal reikia leisti vaikui? Ką manote...


ir Jums dar kyla klausimas, kad galima leist? Paryškinau ką parašėt, net tokios minties leist neturėčiau doh.gif
Atsakyti
Net mintis nekiltų leisti. Maniškis moka plaukti (trejus metus baseiną lanko) ir tai vieno, net ir su broliu, neleidžiu. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ernoja @ 2014 07 18, 22:52)
Net mintis nekiltų leisti. Maniškis moka plaukti (trejus metus baseiną lanko) ir tai vieno, net ir su broliu, neleidžiu.  doh.gif

Ernoja, o broli leidziate? Net nezinau kada ta riba. Nuo kada galima. Man net klausimu vaikystej nekildavo. Buvau prigrasinta, primokinta. Nelipt ant ledo, neit vienai prie ezero ir t.t Tokie buvo laikai....Tai gal kokiu 16 - 17 jau eidavau viena, be tetu, kai niekas nestebi kad nieko nenutiktu. O dabar laikai tikrai idomus...
Taip, aciu visoms uz patarimus. Taip ir darysim. Tiesiog jauciu net spaudima is tos mamytes leisti. doh.gif Kad mano vaikas bus nuskriaustas, nes neva jie atsargus. Eina iki puses ir t.t. Mane nustebino ir tai, kad jis maudesi, o tos mergaites mama man nieko nepasake...Tik karta pernai mes pamatem, ir barem, aiskinom, kad lenda i vandeni be musu zinos su ta mergaite, kuriai tai leidziama. Tvenkinys yra tiesiog ju kieme. Manem, kad jau taip nebedaro. Bet kur tau...Dare. Ir melavo. Tie zmones tikrai rodos inteligentiski , protingi, tvarkingi, rupestingi. Atrodo. Tai akimirkai vakar emiau abejot, gal cia toks auklejimo budas, kai pasitikima vaiku. Nes tai mergaitei pastebejau, kad leidziama nemazai, mama nemoko, nebara, kaip as nuolat mokau daryt ta ar ana. Gal per daug. Gal jie kazkuria prasme teisus. Sunku, atsakinga buti mama smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 18 liepos 2014 - 22:33
Vienareikšmiškai - neleidžiu.
Mano dukra gerai moka plaukti, bet be suaugusiųjų priežiūros net gerai mokančios plaukti 12-metės nepaliekam.
Sūnus tik pradėjęs lankyti baseiną, jam 6-ri, jokių pabraidymų be suaugusiųjų priežiūros.
Savo plaukikės dukros su broliu net vienos nepaliekam, nes vaikas negali būti atsakingu už kitą vaiką.
Leidžiu lįsti į vandenį tik tuomet, kai yra šalia žmonių, kuriais pasitikiu ir žinau, jog žiūrės, neleis nuskęsti (jei jau patys tuo metu būti šalia negalim).
Atsakyti
Tikrai neleisčiau vaikui, nemokančiam plaukti, lįsti į vandenį be suaugusių priežiūros.
Kitos mergaitės mama tegu stebisi ir mano, ką nori, bet už savo vaiką atsakinga esate jūs. Ir jums skaudės, jei, neduokdie, jūsų dukrai kažkas nutiks, ne jai. Manau, kad ji apskritai elgiasi neatsakingai, nes, nieko nesakiusi jums, leidžia jūsų dukrai maudytis, nors žino, kad vaikas nemoka plaukti. Tai, kad kartu būna jos dešimtmetė, saugumo nesuteikia- vargu ar ji daug padėtų ištikus nelaimei.
Atsakyti