Įkraunama...
Įkraunama...

Ar leisti vaiką maudytis vieną tvenkinyje

As tai tikrai neleisciau. Maza kas, buna visokiu atveju, net ir mokantys plaukti paskesta, o cia nemokantis ir dar 7 metu su kita mazamete. Ka ji pades ta mergaite kai atsitiks kazkas, pati bus issigandus. Dar sitoks gylis tvenkinio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo indre789: 31 liepos 2014 - 14:05
dabar įgyvendinama programa mokyklose, kuomet visus pradinukus mokina plaukti baseinuose smile.gif))
Atsakyti
QUOTE(Jone19833 @ 2014 07 31, 20:51)
dabar įgyvendinama programa mokyklose, kuomet visus pradinukus mokina plaukti baseinuose smile.gif))

nieko apie tai negirdejau? kokiose mokyklose? visose Lietuvos? kur informacija gaut smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 21, 23:10)
Nu zinokit, prigrasinau jau vaika, sakiau, nesvarbu ka sakys tos mergaites mama, tau negalima, nei braidyt, nei maudytis, nei ant liepto lipt. Papasakojau apie vaikus, kurie paskendo sad.gif Na bet ka man daryt... unsure.gif Ta mergaite, salia gyvena, yra gera drauge. O salia vaiku daugiau nera. Labai nori pas ja eiti zaist. Jei neleidziu, VISA DIENA zirzia, cypia, praso, varydamas is proto. Toji mama gal kazkiek keistoka, taip, tokiu leidimu. Bet seimoje yra du tevai, abiems atsakomybe. Tevas aisku irgi nieko nesako.
Taip, mergaite maudosi viena, ji to neslepia. Sake, mano vaikas nuo mazens maudosi vienas, eina tik iki puses, ar labai negiliai. Nes vandens, neva, bijo. Dar kai nemokejo plaukt visai. Ir dabar dar nelabai moka, biski. Sako, kas cia tokio, manes daug ko irgi neleisdavo, bet tai nereiskia, kad tai teisinga. Taip mes pasikalbejom....
Ji gal galvojo, kad as leidziu, nes ji tai leidzia. Nepagalvojo, kad man reiketu apie tai zinot. Kaip sakiau, cia gal tokis pasitikejimo kupinas auklejimas, ka as zinau...Man isvis be galo baisu kai nukencia vaikai.  Pamenu, kaip mane stroindavo, dujas kaip mokino uzdegt, prie sulinio neit, kaip per gatve atsargiai...Bet bene vaikai ar visada klauso doh.gif  doh.gif  doh.gif O dar berniukai jei...

jei ta mama idiotė, tai nebūkit jūs tokia. Jei vaikas nori taip-eikit kartu, kur problema? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 31, 21:02)
nieko apie tai negirdejau? kokiose mokyklose? visose Lietuvos? kur informacija gaut smile.gif

negirdėjau ir aš, nors pati mokykloje dirbu, daug pažįstamų, draugių vaikų lanko mokyklas. Nė vienoje tokios programos nėra, kas nori , leidžia į baseinus po pamokų. Jei mokykloje yra baseinas, ten gali vykti pamoka. Kai kurios mokyklos veda į šalia esančius baseinus. Bet čia jau mokyklos sprendimas, o tokios programos nei ŠMM, nei UPC puslapyje tarp privalomų ar integruojamų programų nėra.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 22, 00:10)
Nu zinokit, prigrasinau jau vaika, sakiau, nesvarbu ka sakys tos mergaites mama, tau negalima, nei braidyt, nei maudytis, nei ant liepto lipt. Papasakojau apie vaikus, kurie paskendo sad.gif Na bet ka man daryt... unsure.gif Ta mergaite, salia gyvena, yra gera drauge. O salia vaiku daugiau nera. Labai nori pas ja eiti zaist. Jei neleidziu, VISA DIENA zirzia, cypia, praso, varydamas is proto. Toji mama gal kazkiek keistoka, taip, tokiu leidimu. Bet seimoje yra du tevai, abiems atsakomybe. Tevas aisku irgi nieko nesako.
Taip, mergaite maudosi viena, ji to neslepia. Sake, mano vaikas nuo mazens maudosi vienas, eina tik iki puses, ar labai negiliai. Nes vandens, neva, bijo. Dar kai nemokejo plaukt visai. Ir dabar dar nelabai moka, biski. Sako, kas cia tokio, manes daug ko irgi neleisdavo, bet tai nereiskia, kad tai teisinga. Taip mes pasikalbejom....
Ji gal galvojo, kad as leidziu, nes ji tai leidzia. Nepagalvojo, kad man reiketu apie tai zinot. Kaip sakiau, cia gal tokis pasitikejimo kupinas auklejimas, ka as zinau...Man isvis be galo baisu kai nukencia vaikai.  Pamenu, kaip mane stroindavo, dujas kaip mokino uzdegt, prie sulinio neit, kaip per gatve atsargiai...Bet bene vaikai ar visada klauso doh.gif  doh.gif  doh.gif O dar berniukai jei...


Na, žinokit man užkliuvo kiti dalykai. Lyg kažkurioje žinutėje rašėte, kad nuliūdot, kad vaikas jums pamelavo, o, tačiau su vaiku bendravimas vyksta grasinimais g.gif
Uždrausti vaikui yra viena. Bet, išaiškinti dėl ko, taip ar taip elgtis negalima yra visai kas kita. Kažkada ateis tas momentas, kai vaikas turės pats priimti sprendimą. Ir, vaikas kuriam bus išaiškintos priežastys, lengviau pats supras dėl ko vienoje ar kitoje situacijoje nederėtų atitinkamai elgtis.

Jums reikia vaikui pirmiausiai išaiškinti, dėl ko maudytis tvenkinyje vienam yra nesaugu, ir dėl ko jūs griežtai draudžiate tai daryti. Draugauti su mergaite lai draugauja, tačiau jei ji nusprendžia eiti maudytis ar žaisti prie tvenkinio, jis/ji privalo pareiti namo. Ir, maudytis ar braidyti, griežtai ne. Jeigu ten nėra vietos kur žaisti, lai žaisti ateina pas jus. O, kad visai viskas nebūtų labai blogai (iš vaiko pusės) siūlykit kompromisą, pvz per dieną skirsite pusvalandį ar du, vieną ryte, kitą vakare, kuomet nueisite su juo kartu, ir jis galės maudytis. Na, pasėdėsit ant kranto, knygą paskaitysit. Aš, tokią problemą spręsčiau taip. g.gif
Atsakyti
QUOTE(M.K. @ 2014 08 01, 08:57)
jei ta mama idiotė, tai nebūkit jūs tokia. Jei vaikas nori taip-eikit kartu, kur problema? g.gif

ir einam, tiesiog as tada nezinojau, kad jis man nesako, kad maudosi vienas. nes kodel tai negerai jam jau yra isaiskinta, ir vis aiskinama. kaip vaikai paskesta. nes jau buvo situacija, kai mes mateme. ir buvo grieztai pasakyta. maneme, kad klauso. taciau, kai salia yra vaikas, kuriam mama leidzia, ir gal net neatsiklausia mamos, nes tai taip naturalu. tai naudojasi "bandos instinktu" ir ejo kartu. as ir suzinojau tai is tos mamos. pasake: tu manai, kad jis nesimaudo blink.gif ?? tai maudosi. ir taip buvo, as isivaizduoju, kad, kai kitam vaikui mama leidzia, tai atrodo gerai. jei mama leidzia, juk galima. tik, kad ne jo buvo ta mama. biggrin.gif dabar pastoviai namie aiskinu, kodel ta mama daro negerai, skaitem net straipsnius, apie tai kaip nuskendo zmones is kriminalu kronikos. nes kaip kitaip elgtis as nezinau.
Atsakyti
Kito vaiko mama ir neprivalo prižiūrėti ir auklėti jūsų vaiko 4u.gif Ir savo vaikų juk neprivalo auklėti pagal kitų nuomonę.
Jeigu jau išleidžiate vieną kažkur 7 metų vaiką, tai jau jam pati turite įdiegti saugaus elgesio taisykles arba pati būti šalia 4u.gif

Aš pasisakysiu iš bjauriosios pusės. Mane žiauriai "užknisa", kai man net nepaklaususios ar galiu, ar sugebėsiu prižiūrėti kitos mamos numeta savo vaikus. Ir visada tuo pačiu pretekstu - draugauja, lai draugauja, vai kaip gražiai kartu laiką leidžia..
O jau mums lieka "tik pažiūrėt", kad ko nepasidarytų, kad neištrokštų, neperkaistų, kas nors neįkąstų ir t.t. O patys tėveliai sau ramiai leidžia laiką, užsiima savo reikalais ir t.t.

Kai jau atsibodo būti nemokama vaiko draugų aukle, nustojau juos žiūrėt cool.gif
Kas kita, jei tai yra susitarimas su tėvais, keičiamąsi su vaikų priežiūra (vienąsyk vieni pažiūri, kitąsyk kiti).

Pagalvokite ar tai negalėtų būti ir Jūsų situacija?
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 08 01, 15:37)
Kito vaiko mama ir neprivalo prižiūrėti ir auklėti jūsų vaiko 4u.gif Ir savo vaikų juk neprivalo auklėti pagal kitų nuomonę.
Jeigu jau išleidžiate vieną kažkur 7 metų vaiką, tai jau jam pati turite įdiegti saugaus elgesio taisykles arba pati būti šalia 4u.gif

Aš pasisakysiu iš bjauriosios pusės. Mane žiauriai "užknisa", kai man net nepaklaususios ar galiu, ar sugebėsiu prižiūrėti kitos mamos numeta savo vaikus. Ir visada tuo pačiu pretekstu - draugauja, lai draugauja, vai kaip gražiai kartu laiką leidžia..
O jau mums lieka "tik pažiūrėt", kad ko nepasidarytų, kad neištrokštų, neperkaistų, kas nors neįkąstų ir t.t. O patys tėveliai sau ramiai leidžia laiką, užsiima savo reikalais ir t.t.

Kai jau atsibodo būti nemokama vaiko draugų aukle, nustojau juos žiūrėt cool.gif
Kas kita, jei tai yra susitarimas su tėvais, keičiamąsi su vaikų priežiūra (vienąsyk vieni pažiūri, kitąsyk kiti).

Pagalvokite ar tai negalėtų būti ir Jūsų situacija?

Cia situacija kiek kita, nuo mazens vaikscioti pradejo ne mano vaikas. Mes leidome tik paskui. Is pradziu man nepatiko, kai ateina svetimi vaikai. Taip, niekas nepaklausdavo ar noriu ziureti, aukleti. Bet paskui emiau vaika leisti ir as. Jei mes einame maudytis as visada paklausiu vaiku ar mama leidzia ir liepiu eiti namo. Nes tikrai neprivalau svetimu vaiku ziureti per maudynes ir manau, kad jie neturi maudytis su svetimais. Man butu per sunki tokia atsakomybe. Taciau jei vaikas daro ka neleistino, as visada sudraudziu ir svetimus vaikus. O maudymasis be tevu man neatrodo kaip savaime suprantamas dalykas. Nelabai noriu tokios atsakomybes. Ir taip leidziancia mama sutinku pirma karta. Maniau, kad tai savaime suprantama ir kitiems suaugusiems (bent jau turetu taip but, mes esam kalbejusios apie tai dar seniau, kokia ji drasi, kad taip leidzia vaika, o pasirodo, leidzia ne tik savo, bet ir mano!!!) - kad svetimu vaiku maudytis leisti be tevu (bent jau suaugusiuju, o jie juk maudesi vieni) negalima. Pasirodo ne smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 01 rugpjūčio 2014 - 15:17
QUOTE(mėnulis @ 2014 08 01, 16:10)
Jei mes einame maudytis as visada paklausiu vaiku ar mama leidzia ir liepiu eiti namo.

Maniau, kad tai savaime suprantama ir kitiems suaugusiems -
kad svetimu vaiku maudytis leisti be tevu (bent jau suaugusiuju, o jie juk maudesi vieni) negalima. Pasirodo ne smile.gif

Na, gal aš ir klystu, bet toks vaiko elgesys (nuslėpimas, kad eina maudytis, "bandos" elgesys pagal kito vaiko elgesį) rodo, kad dar nėra susiformavusios atitinkamos nuostatos (abipusio pasitikėjimo, gebėjimo pačiam priimti sprendimus ir jų laikytis), tad toks vaikas neturi būti paliekamas be tėvų priežiūros.
Bet čia tik mano nuomonė. Aš šiuo atveju ne vaiką gąsdinčiau, kad kažkur kažkas nuskendo (o ir kam? Kad vėliau imtų bijoti vandens, bijoti nuskęst?), o tiesiog arba būčiau šalia kol jis žaidžia su ta mergaite, arba vieno jo su ta mergaite žaisti neleisčiau ax.gif
Tos mergaitės mama tikrai neprivalo neleist maudytis jūsų vaikui ar jį drausminti, va kas, baisiausia.

Na, žinokit, kad vaikas labai kažko norėdamas, gali ir nuslėpt, kad mama neleidžia ax.gif

Aš tada irgi būsiu iš tų mamų, kuri atėjusi prie vandens telkinio, nežiūriu ar svetimi vaikai prie jo su priežiūra ar be jos. Yra tėvai ir jie turi žiūrėt, leist/neleist ax.gif
Išvis, nelendu prie svetimų vaikų. Pasimokius jau su tuo geranorišku drausminimu doh.gif

Vaišinau vaikus ledais, visų paklausiau ar jiems tėvai ledus duoda, ar galima. Visiems duoda, valgė visi, o po to paaiškėjo, kad "savaime suprantama, ledų negalima, nes dažnai skauda gerklę, visad ledų suvalgiusi suserga ir t.t. Ledų nevalgo, nebent tik su šilta arbata ir t.t.". Tada taip ir norisi atrėžt..piktai. Aišku, galima paskambinti paklausti, iš anksto apgalvoti ir t.t. , bet tai tikrai erzina, kai šalia savų problemų, dar turi spręsti ir svetimus vaikų auklėjimo klausimus.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 08 01, 17:50)
Na, gal aš ir klystu, bet toks vaiko elgesys (nuslėpimas, kad eina maudytis, "bandos" elgesys pagal kito vaiko elgesį) rodo, kad dar nėra susiformavusios atitinkamos nuostatos (abipusio pasitikėjimo, gebėjimo pačiam priimti sprendimus ir jų laikytis), tad toks vaikas neturi būti paliekamas be tėvų priežiūros.
Bet čia tik mano nuomonė. Aš šiuo atveju ne vaiką gąsdinčiau, kad kažkur kažkas nuskendo (o ir kam? Kad vėliau imtų bijoti vandens, bijoti nuskęst?), o tiesiog arba būčiau šalia kol jis žaidžia su ta mergaite, arba vieno jo su ta mergaite žaisti neleisčiau ax.gif
Tos mergaitės mama tikrai neprivalo neleist maudytis jūsų vaikui ar jį drausminti, va kas, baisiausia.

Na, žinokit, kad vaikas labai kažko norėdamas, gali ir nuslėpt, kad mama neleidžia ax.gif

Aš tada irgi būsiu iš tų mamų, kuri atėjusi prie vandens telkinio, nežiūriu ar svetimi vaikai prie jo su priežiūra ar be jos. Yra tėvai ir jie turi žiūrėt, leist/neleist ax.gif
Išvis, nelendu prie svetimų vaikų. Pasimokius jau su tuo geranorišku drausminimu doh.gif
 
Vaišinau vaikus ledais, visų paklausiau ar jiems tėvai ledus duoda, ar galima. Visiems duoda, valgė visi, o po to paaiškėjo, kad "savaime suprantama, ledų negalima, nes dažnai skauda gerklę, visad ledų suvalgiusi suserga ir t.t. Ledų nevalgo, nebent tik su šilta arbata ir t.t.". Tada taip ir norisi atrėžt..piktai. Aišku, galima paskambinti paklausti, iš anksto apgalvoti ir t.t. , bet tai tikrai erzina, kai šalia savų problemų, dar turi spręsti ir svetimus vaikų auklėjimo klausimus.

Niu ledai palyginus menkas dalykas su pavojumi gyvybei. As tiesiog bandau elgtis kaip as noreciau kad butu elgiamasi ir ko noreciau is kitu. As noreciau, kad svetima mama neleistu vaikui maudytis. Ir pati tikrai paziureciau, ir pasiteirauciau, jei matyciau, kad vaikas maudosi vienas kokiame pleze ar kur. Man paciai taip butu ramiau, O jei svetimas vaikas imtu skesti, negi sakyti, kad tevai pasirupins. Tiesiog reiketu ji staigiai traukti smile.gif)) Nesmagu jei kas nors atsitiktu bet kuriam vaikui...Bet, jei zinai, kad kita mama leidzia, tada tikrai butu ramiau. O jei zinai, kad neleidzia, kaip ir normaliai turetu buti, tuomet kiekvieno pareiga ta vaika sudrausti...Kazkokia net nerasyta taisykle. O jei nezinai ar leidzia, verciau sudrausti savo ir to vaiko atsargumui. Ji manau zinojo, kad neleidziu, (buvom jau biski kalbeje apie tai, nes kaip sakiau, stebejausi jos liberalumu del jos vaiko ejimo i vandeni be prieziuros) bet nesudraude, nes ji leidzia, nes jai atrodo, kad vaikai neina giliai, ir atrodo, kas gi ten gali atsitikti, jei eina tik iki puses smile.gif)) Koks skirtumas, jei niekas gal nesuzinos, ir gal tas pats mastymas, kad patys tevai turi sudrausti savo vaikus. Mano vaikas buvo jos kieme. Kai ateina jos vaikas, as paziuriu, kad i medi per aukstai neliptu. Na cia aisku skirtingo mastymo pasekmes. Ji mano vienaip, jus manote vienaip, o as kitaip. Ir tai naturalu. Tik kai kazkas atsitiks, tada bus kalti tevai ir niekas kitas.
Atsakyti
Kai vaikas skęsta, tai jį gelbėti kiekvieno žmogaus pareiga (nebežiūrint kur tie tėvai). Bet žiūrėti, kad vaikas neskęstų ar neatsidurtų pavojuje nuskęsti - jo tėvų pareiga. Ne aplinkinių žmonių, ne kitų vaikų tėvų ir pan. Dar kai kūdikis nuropojo ant liepto galo, mamai užsižiopsojus, tai gali jį sugriebt ir patraukt, bet jau didesnius vaikus auklėt ir drausmint, svetimiems, nelabai...
Aš irgi neturiu tokių taisyklių ax.gif Bet aš savo vaikų ir neleisčiau vienų į svetimus kiemus be priežiūros ax.gif
Jūsų batuose stovėdama, aš neleisčiau vaiko pas tą mergaitę, jei negaliu būti netoliese. Nebebt būčiau tikra, kad vaikas tikrai elgsis atsakingai, kaip pažadėjęs. Nes svetimų žmonių požiūrio nepakeisi ir savų taisyklių neprimesi.
Atsakyti