Įkraunama...
Įkraunama...

Ar leisti vaiką maudytis vieną tvenkinyje

Neleisciau,nesvarbu kad pazada giliai nelysti i vandeni ax.gif suauge zmones nuskesta, o cia mazi vaikai vieni palikti schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(Doremina @ 2014 07 19, 11:37)
Tikrai neleisčiau vaikui, nemokančiam plaukti, lįsti į vandenį be suaugusių priežiūros.
Kitos mergaitės mama tegu stebisi ir mano, ką nori, bet už savo vaiką atsakinga esate jūs. Ir jums skaudės, jei, neduokdie, jūsų dukrai kažkas nutiks, ne jai. Manau, kad ji apskritai elgiasi neatsakingai, nes, nieko nesakiusi jums, leidžia jūsų dukrai maudytis, nors žino, kad vaikas nemoka plaukti. Tai, kad kartu būna jos dešimtmetė, saugumo nesuteikia- vargu ar ji daug padėtų ištikus nelaimei.


Plaukti as moku, bet jei reiktu gelbeti skestanti zmogu kazin ar sugebeciau, kai skesta zmogus jis griebiasi uz bet ko, pati maciau kaip skendo drauge kuri nemokejo plaukti, kai kita drauge priplauke prie jos ji vos nepaskandino tos kuri atplauke jai padeti... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 18, 23:20)
Ernoja, o broli leidziate? Net nezinau kada ta riba. Nuo kada galima. Man net klausimu vaikystej nekildavo. Buvau prigrasinta, primokinta. Nelipt ant ledo, neit vienai prie ezero ir t.t Tokie buvo laikai....Tai gal kokiu 16 - 17 jau eidavau viena, be tetu, kai niekas nestebi kad nieko nenutiktu. O dabar laikai tikrai idomus...
Taip, aciu visoms uz patarimus. Taip ir darysim. Tiesiog jauciu net spaudima is tos mamytes leisti.  doh.gif Kad mano vaikas bus nuskriaustas, nes neva jie atsargus. Eina iki puses ir t.t. Mane nustebino ir tai, kad jis maudesi, o tos mergaites mama man nieko nepasake...Tik karta pernai mes pamatem, ir barem, aiskinom, kad lenda i vandeni be musu zinos su ta mergaite, kuriai tai leidziama. Tvenkinys yra tiesiog ju kieme. Manem, kad jau taip nebedaro. Bet kur tau...Dare. Ir melavo. Tie zmones tikrai rodos inteligentiski , protingi, tvarkingi, rupestingi. Atrodo. Tai akimirkai vakar emiau abejot, gal cia toks auklejimo budas, kai pasitikima vaiku. Nes tai mergaitei pastebejau, kad leidziama nemazai, mama nemoko, nebara, kaip as nuolat mokau daryt ta ar ana. Gal per daug. Gal jie kazkuria prasme teisus. Sunku, atsakinga buti mama smile.gif



Viena karta maziau kaip 6-7m. berniukas lakste prie juros, pries tevu akis, jis braide visiskai negiliai, prie pat kranto o ir tetis salia stovejo, parejo didele banga berniukas ant koju neissilaike ir paniro, tetis salia stovejo tai tuoj pat paciupo berniuka, jei salia butu buvusi kokia nors desimtmete mergaite, abejoju kad ji butu taip staigiai prisokusi, o vaikui tiek tereikia kad prigertu ir............ unsure.gif Aisku jura tai ne ezeras ar tvenkinys, bet vistiek prie vandens vieniems maziems vaikams pavojinga smile.gif
Kai man buvo gal 14m. su pusesere sokinejom i pruda nuo aukstesnes vietos...Tetis kokius desimt kartu pakartojo, kad nepatiktinus dugno gylio NEGALIMA sokti i vandeni mes jo neklausem, kol as plaukdama prie tos pacios vietos kur mes sokinejome uzciuopiau vandenyje kazkoki islindusi metali strypa, kurio nesamate, bet jei butume pataikiusios ant to strypo ne kas butu...
Atsakyti

QUOTE(Bulvė @ 2014 07 20, 03:50)
Plaukti as moku, bet jei reiktu gelbeti skestanti zmogu kazin ar sugebeciau, kai skesta zmogus jis griebiasi uz bet ko

Neveltui panikai ar isterijai vandenyje numalšint neretai trinktelimas geras antausis arba gelbėjama galvą iškeliant virš vandens už plaukų, o tada apglebiant "iš nugaros" būnant. Skęstantysis laisvai gali paskandint drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 17, 19:22)
Kaip elgtis tokioje situacijoje nežinau - ar leisti 7 metų vaiką maudytis tvenkinyje be suaugusiųjų priežiūros, nemokantį plaukti. Ti

Mano vaikai moka plaukti. Bet - neleidžiu. Gali mokėti plaukti, bet tai nereiškia, kad žino kaip elgtis netikėtose situacijose. Tie suaugę, kurie skęsta, plaukti irgi moka. Tereikia kažkur "nepaskaičiuoti". O čia vaikai. Nuo visko nei pats apsisaugosi, nei kitą apsaugosi, bet šita "prabanga auginti tarpusavio pasitikėjimą" man atrodo neverta rizikos. Galų gale tai neturi nieko bendro su pasitikėjimu. Jei kažkam atrodo, kad turi, tai gal dar ir vairuot vieniems nuo 10 metų draugų automobilyje prisisodinus leidžia.
Išvis sunku suprast tą leidimą maudytis mamai "už nugaros". Jei ne kartą leido jums nežinant, tai praplėsti gautą "tik pabraidyti" leidimą gerokai paprasčiau. wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 20 liepos 2014 - 15:24
Ir aš savo 10metės neleidžiu. Tikrai, žingsnis į šoną ir gali viskas būt. Žinau aš tuos visus "giliai neplauksiu" ir "tik pabraidyt". Asmeniškai aš pati tik nuo 15 metų viena eidavau maudytis ir tai nemėgstu, kai nesiekiu dugno.
Atsakyti
Siandiena per zinias rode kaip nuskendo 11m.berniukas, jis buvo ne su vienu draugu o su visu buriu draugu, ir niekas is draugu jo nepasigedo tol kol jie visi i kranta neislipo...Vieniems vaikams be suaugusiu tikrai nesaugu! unsure.gif
Atsakyti
Neleisti!
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 17, 20:22)
Tik su kita panašaus amžiaus mergaite, (10 metų) kuri gyvena prie to tvenkinio, truputį moka išsilaikyti ant vandens, BET, jos tėvai jai leidžia maudytis vienai... Be jokio stebėjimo.


Bet ir lengvabude mama blink.gif Ner zodziu visai.

QUOTE(Doremina @ 2014 07 19, 11:37)
Manau, kad ji apskritai elgiasi neatsakingai, nes, nieko nesakiusi jums, leidžia jūsų dukrai maudytis, nors žino, kad vaikas nemoka plaukti.

drinks_cheers.gif Sakyciau,pavojinga yra tokia pazistama tureti salimais.
Savo vaiko nepriziuri,plius dar svetima leidzia pavojun statyti.

O atsakant i klausima,tai pritaasiu visu,jau pasisakiusiu mamu nuomonei-net ir mokanciam plaukti mazameciui vienam neleisciau maudytis be suaugusiuiu prieziuros,tie suauge -tai as ir MB.

Ir jus,autore,tikrai esat ne pikta mama,o atsakinga,rupestinga ir pareiginga mama. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gustika @ 2014 07 21, 23:31)
Bet ir lengvabude mama blink.gif Ner zodziu visai.
drinks_cheers.gif Sakyciau,pavojinga yra tokia pazistama tureti salimais.
Savo vaiko nepriziuri,plius dar svetima leidzia pavojun statyti.

O atsakant i klausima,tai pritaasiu visu,jau pasisakiusiu mamu nuomonei-net ir mokanciam plaukti mazameciui vienam neleisciau maudytis be suaugusiuiu prieziuros,tie suauge -tai as ir MB.

Ir jus,autore,tikrai esat ne pikta mama,o atsakinga,rupestinga ir pareiginga mama. 4u.gif

Nu zinokit, prigrasinau jau vaika, sakiau, nesvarbu ka sakys tos mergaites mama, tau negalima, nei braidyt, nei maudytis, nei ant liepto lipt. Papasakojau apie vaikus, kurie paskendo sad.gif Na bet ka man daryt... unsure.gif Ta mergaite, salia gyvena, yra gera drauge. O salia vaiku daugiau nera. Labai nori pas ja eiti zaist. Jei neleidziu, VISA DIENA zirzia, cypia, praso, varydamas is proto. Toji mama gal kazkiek keistoka, taip, tokiu leidimu. Bet seimoje yra du tevai, abiems atsakomybe. Tevas aisku irgi nieko nesako.
Taip, mergaite maudosi viena, ji to neslepia. Sake, mano vaikas nuo mazens maudosi vienas, eina tik iki puses, ar labai negiliai. Nes vandens, neva, bijo. Dar kai nemokejo plaukt visai. Ir dabar dar nelabai moka, biski. Sako, kas cia tokio, manes daug ko irgi neleisdavo, bet tai nereiskia, kad tai teisinga. Taip mes pasikalbejom....
Ji gal galvojo, kad as leidziu, nes ji tai leidzia. Nepagalvojo, kad man reiketu apie tai zinot. Kaip sakiau, cia gal tokis pasitikejimo kupinas auklejimas, ka as zinau...Man isvis be galo baisu kai nukencia vaikai. Pamenu, kaip mane stroindavo, dujas kaip mokino uzdegt, prie sulinio neit, kaip per gatve atsargiai...Bet bene vaikai ar visada klauso doh.gif doh.gif doh.gif O dar berniukai jei...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 21 liepos 2014 - 23:21
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 22, 00:10)
Kaip sakiau, cia gal tokis pasitikejimo kupinas auklejimas, ka as zinau...Man isvis be galo baisu kai nukencia vaikai.  Pamenu, kaip mane stroindavo, dujas kaip mokino uzdegt, prie sulinio neit, kaip per gatve atsargiai...Bet bene vaikai ar visada klauso doh.gif  doh.gif  doh.gif O dar berniukai jei...


Vat butent,apie tai ir reikia galvot,kol nevelu.
Cia juk sekundziu klausimas gali buti kai vaikas vandeny.
Tas pats ir su ejimu/begimu per gatve.
Vakarykste istorija Vivulskio g. 'geras' pvz verysad.gif

Vaikai,kol mazi,manau,turi buti saugomi ir dar karta saugomi.
Ir cia nepasitikejime klausimas.
Vaikai dar neturi savisaugos instinkto,jie taip pat nesupranta dar ir mirties baigtinumo.
Atsakyti
Mano lankė plaukimo pamokas (8m.) ir pramoko elgesio vandenyje, bet vieno su kažkuo (nesuaugusiu) maudytis - nė už ką.
Atsakyti
Griežtai ne, jokiu būdu. 10 ir 7 yra visiški pypliai, ką jie supranta apie pavojų? Net suaugę prie daugybės žmonių nuskęsta, o čia taip lengvabūdiškai palikti vieni. Sakyčiau labai susirūpinti reikėtų tuo klausimu, mamos nuojauta dažniausiai neveltui skelbia pavojų. O išeitis būtų abu vaikus sutartu laikus kasdien kad ir kelis kartus vestis maudytis su savo priežiūra, kaip tik leidžia galimybės. Jei tokia didelė trauka vandeniui - užrašyti į plaukimo pamokas ar mokyti patiems. Praleisite daugiau laiko su vaiku ir bus visiems tik į naudą. Dar vienas patarimas - kol paleidžiate vieną su ta drauge, pasistengti sudominti kuo nors, kas atitrauktų dėmesį nuo maudynių iki ateis laikas eiti prie tvenkinio su jumis. Apskritai vaikas dar nedidelis, iš mano varpinės žiūrint, labai jau drąsu paleisti šitaip vieną, ypač žinant apie pavojus.
Atsakyti