Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdiniai kepiniai

Gal ir kvailas klausimas, bet idomu blush2.gif O jus kai kepat meduolius, darot juos plonycius ar storesnius? Kiek cia maciau nuotrauku, tai visi ploni, tai jie bus traskus, o jei storesniu padaryti, bus minkstesni, ar vis tiek kieti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Marija* @ 2007 11 18, 13:38)
Gal ir kvailas klausimas, bet idomu  blush2.gif O jus kai kepat meduolius, darot juos plonycius ar storesnius? Kiek cia maciau nuotrauku, tai visi ploni, tai jie bus traskus, o jei storesniu padaryti, bus minkstesni, ar vis tiek kieti?  g.gif

Kieti ir net labai bigsmile.gif
Atsakyti
Iš manęs ne kokia konditerė 4u.gif Kalėdoms noriu prikepti meduoliukų. Man klausimas kaip pašildyti medų? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(laurindre @ 2007 11 18, 16:17)
Kieti ir net labai bigsmile.gif

O kaip iskepti tokius, kaip parduotuvese? g.gif Jie gi ten minkstuciai buna. Gal jie ten tiek chemijos prideda, kad net meduoliai suminksteja? unsure.gif
Atsakyti
pagal bea recepta kepiau dariau plonus,kepdami issipute
labai skanus bet galetu kietesni but
labai jau minksti ir skanus
as sudejau vos iskeptus i sandaru inda tai labai suminkstejo
gal reikejo sudet palaukt kol atsals ir tada isimt,kad truputi apdziutu?
Papildyta:
QUOTE(Auksuole @ 2007 11 18, 16:43)
Iš manęs ne kokia konditerė  4u.gif  Kalėdoms noriu prikepti meduoliukų. Man klausimas kaip pašildyti medų?  ax.gif


dek medu i puoda o ta puoda ANT virykles lotuliukas.gif palauk kol issilydis ir viskas...as taip visada darau bent........... drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(mėlynė @ 2007 11 18, 16:51)
Papildyta:
dek medu i puoda o ta puoda ANT virykles lotuliukas.gif palauk kol issilydis ir viskas...as taip visada darau bent........... drinks_cheers.gif


Taip ir galvojau smile.gif Ačiū smile.gif
Atsakyti
jau ir iskepiau ta garsuji kaledini pyraga kazkoks itartinai minkstas jis man gavos........
ir vistiek dar sulaisciau romu supyliau visa 0,125atrodo buteliuka
zozdiu....o nieko ,kad as ji toki dar siltoka suvyniojau?
ir ar nieko,kad sudejau (2 gavosi) viena ant kito?
Atsakyti
QUOTE(mėlynė @ 2007 11 20, 02:50)
jau ir iskepiau ta garsuji kaledini pyraga kazkoks itartinai minkstas jis man gavos........
ir vistiek dar sulaisciau romu supyliau visa 0,125atrodo buteliuka
zozdiu....o nieko ,kad as ji toki dar siltoka suvyniojau?
ir ar nieko,kad sudejau (2 gavosi) viena ant kito?

o man gavosi kietokas bet nelaisciau romu. irgi itartinas... suvyniojau ir palikau jau savaite stovi...
Atsakyti
QUOTE(xxxita @ 2007 11 20, 10:18)
o man gavosi kietokas  bet nelaisciau romu. irgi itartinas... suvyniojau ir palikau jau savaite stovi...

Aš šeštadienį praeitą kepiau, tai man gavos normalus, nei per kietas, nei per minkštas manyčiau. Ir man jis visai neiįtartinas, labai skanus jau iškart paragavus bigsmile.gif Dabar saugiai laukia Kalėdų wub.gif Tiesa, aš irgi niekuo nelaisčiau, nes skonis ir taip thumbup.gif
Atsakyti
o jeigu as miltu padauginau? unsure.gif kepiau is trecdalio normos -gavosi viena kekso forma... viska dariau daugmaz is akies ...eisiu paragaut vakare nes neragavau suvyniojau ir viskas. bet kaip recepte rase kad gaunasi kietokas tai ir nusiraminus buvau, vis laukiu kada tie vaisiai tas sultis prades skirti, kol kas savaite ir niekas nevyksta g.gif
Atsakyti
oi ne as supyliau visa 0,225l butelaiti bigsmile.gif
minkstas gavos atrodo turbut del to kad aukstose formose kepiau..... lotuliukas.gif
gal ir geras gavosi,nes visi nori ziauriai paragaut,bet neduodu cool.gif
siandien patikrinau ji,ziuriu visas popierius net slapias nuo romo rolleyes.gif lotuliukas.gif

o vaisius pagal save dejau prisirinkau kruva maiseliu ir dejau po kelis vaiselius
visu rusiu tongue.gif
paskui ieskojau kasininkes tokios linksmesnes,kad neburbetu,bet vistiek bambejo truputi doh.gif
Atsakyti
Meduolėliai:

2-3 kiausiniai
0,5 stiklinės cukraus
100 g sviesto
200 g medaus
600 g miltų
2-3 šaukšteliai kepimo miltelių (Kepimo milteliai)
1 šaukštas cinamono (Cinamonas)
1/2 šaukštelio maltų prieskonių (imbiero, muskato, gvazdikėlių, kardamono)
Papuošimui:

100 g šokolado
2 šaukštai pieno
2 baltymai
3 stiklinės miltinio cukraus
5 šaukštai mėtų sirupo
Medų, cukrų ir sviestą šildome puodelyje ant ugnies, kol susidaro vientisa masė.
Masę atvėsiname.
Į ją įmaišome kiaušinius ir su kepimo milteliais bei prieskoniais sumaišytus miltus.
Iš tešlos iškočiojame 7 mm storio lakštą.

Iš kartono paruošiame įvairių formų trafaretus ir uždėję juos ant tešlos išpjauname meduolėlius.
Kepame sviestiniu popieriumi išklotoje skardoje 170°C temperatūroje.
Iškeptus meduolėlius galima sudėti į kartono dėžutę, uždengti marle ir laikyti apie 1 mėn.
Tuomet jie suminkštėja ir įgauna ypatingą skonį.
Meduolėlius puošiame su pienu ištirpintu šokoladu ir baltymų glajumi.
Jį galima nudažyti mėtų sirupu, spanguolių, aronijų ar šaltalankių sultimis.
Šaltinis: internetas blush2.gif

Dariau šituos smile.gif Puikiai gavosi, tokie traškūs thumbup.gif Tik aš ploniau kočiojau tešlą ir nespėjau jų papuošti, nes nebeliko lotuliukas.gif
Atsakyti