Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

QUOTE(Eufforija @ 2015 08 24, 14:34)
Sveiki. Turiu du klausimus:
1. Esu VPA. Sukakus dvyniams 2m. pratesiau VPA iki 3m. ar tai reiskia jog kol vaikams sukaks 3m. negaliu grizti i darba? ar parasau prasyma ir po 14d. zygiuoju dirbti? smile.gif
2. Jei esu VPA iki 3m. galiu registruotis darbo birzoj?

1. Po 14 d.
2. Jei iš darbo neatleido birža neregistruos.
Atsakyti
Laba diena, turiu klausima ismanancioms.
Siuo metu esu 3 metus VPA. Pries pasibaigiant 2, kovo menesi, buvau pas darbdavi ir sutarem, kad as imu 3 metus VPA ir i darba gryzti man tinkamu metu rugsejo pabaigoj - spalio pradzioj. Rugpjucio 24 diena susirasinejom su valdzia - klausiau, ar techniskai jiems mano grizimas patogesnis 09 men vidury, ar lygiai 10-01. Atsakymas buvo, kad galiu pati nuspresti, kada man patogu. Taip pat aptareme visas aplinkybes, darbo laika ir t.t. Mano pareigu niekas neuzima, nera manes vaduojancio asmens.
Apie nora grizti i darba nuo 10-01 darbdavi el.pastu informavau 09-23. 09-27 gavau atsakyma, kad turiu parasyti prasyma grizti ir tai ivyks tik po 14 dienu nuo prasymo. DK 180 str. 2 dalis kalba apie "rastiska informavima". Be to, siame laiska virsininkas dar ir leido pasirinkti, i kokia pozicija noreciau grizti.
Mano klausimas (po konsultaciju su VDI) - ar mano susirasinejimas su valdzia laikomas rastisku informavimu apie mano nora grizti i darba? Ar 09-23 dienos laiskas laikomas oficialiu rastisku pranesimu? Ar darbdavys turi teise po prasymo rastu (darbovieteje) parasymo, tarkim, 09-28, neleisti i darba grizti be 14 dienu periodo? Kaip ir minejau, manes niekas nevaduoja, taigi zala nebus sukelta.
Atsakyti
QUOTE(gretusiu @ 2015 09 25, 09:47)
Laba diena, turiu klausima ismanancioms.
Siuo metu esu 3 metus VPA. Pries pasibaigiant 2, kovo menesi, buvau pas darbdavi ir sutarem, kad as imu 3 metus VPA ir i darba gryzti man tinkamu metu rugsejo pabaigoj - spalio pradzioj. Rugpjucio 24 diena susirasinejom su valdzia - klausiau, ar techniskai jiems mano grizimas patogesnis 09 men vidury, ar lygiai 10-01. Atsakymas buvo, kad galiu pati nuspresti, kada man patogu. Taip pat aptareme visas aplinkybes, darbo laika ir t.t. Mano pareigu niekas neuzima, nera manes vaduojancio asmens.
Apie nora grizti i darba nuo 10-01 darbdavi el.pastu informavau 09-23. 09-27 gavau atsakyma, kad turiu parasyti prasyma grizti ir tai ivyks tik po 14 dienu nuo prasymo. DK 180 str. 2 dalis kalba apie "rastiska informavima". Be to, siame laiska virsininkas dar ir leido pasirinkti, i kokia pozicija noreciau grizti.
Mano klausimas (po konsultaciju su VDI) - ar mano susirasinejimas su valdzia laikomas rastisku informavimu apie mano nora grizti i darba? Ar 09-23 dienos laiskas laikomas oficialiu rastisku pranesimu? Ar darbdavys turi teise po prasymo rastu (darbovieteje) parasymo, tarkim, 09-28, neleisti i darba grizti be 14 dienu periodo? Kaip ir minejau, manes niekas nevaduoja, taigi zala nebus sukelta.

180 straipsnis. Atostogos vaikui prižiūrėti
3. Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis pagal šio straipsnio 1 dalį ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų.

14 dienų terminas nors ir yra, vienok jis nėra imperatyvus. Jei darbdavys sutinka, jis gali leisti nors ir rytoj išeiti į darbą. Dažniausiai bėje tas terminas užkliūva visokioms pieškoms - administratorėms, buhalterėms.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2015 09 25, 11:57)
180 straipsnis. Atostogos vaikui prižiūrėti
3. Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis pagal šio straipsnio 1 dalį ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų.

14 dienų terminas nors ir yra, vienok jis nėra imperatyvus. Jei darbdavys sutinka, jis gali leisti nors ir rytoj išeiti į darbą. Dažniausiai bėje tas terminas užkliūva visokioms pieškoms - administratorėms, buhalterėms.

Tai va tas straipsnis ir yra mano virsininko atraminis taskas. O man idomu - ar yra prievole islaikyti 14 dienu tarpa tarp prasymo ir faktinio gryzimo.

I pieskos pozicija ir griztu. Matyt, mojuoti plika istatymo raide patogu.
Atsakyti
QUOTE(gretusiu @ 2015 09 25, 10:59)
Tai va tas straipsnis ir yra mano virsininko atraminis taskas. O man idomu - ar yra prievole islaikyti 14 dienu tarpa tarp prasymo ir faktinio gryzimo.

I pieskos pozicija ir griztu. Matyt, mojuoti plika istatymo raide patogu.

sakydama "pieška" aš neturėjau galvoje tavęs. Dažniausiai būna taip, kad vadovui tie terminai nerūpi, jis duoda nurodymą, kad ateina į darbą tada ir tada, o kokia nors buhalterė/administratorė/personalo vadybininkė pareiškia - "ak ak, negalima, tik po 14 dienų". Tai štai - pasikartosiu, jei viršininkas sutinka, tai to 14 dienų termino galima ir nesilaikyti.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Panos padekit, visiskai susipainiojau savo mintyse. Situacija: esu pasirasius 2 metus vpa. Kai vaikui sueis 1 metai perrasysiu ismokas teveliui. Noriu gryzt i darba, rastiskai parasau prasyma darbdaviui ir po 14 dienu kulniuoju ramia galva (ismokos, kiek zinau sodros, nenubraukiamos, tikslinuosi) klausimas:
1. ar darbdavys turi teise iskart man keisti pareigas, ar turiu gryzti i savo pareigas. 2. kaip gryzti i darba ar reikia perrasineti darbo sutarti ar viskas lieka kaip buve. 3. jei mane labai labai sunervina darbe ar as galiu rasyti vel prasyma iseiti i vpa (po kiek laiko nuo prasymo galiu iseiti) smile.gif)

Aciu is anksto smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jumana: 29 spalio 2015 - 10:39
QUOTE(jumana @ 2015 10 29, 10:39)
Sveikos  4u.gif

Panos padekit, visiskai susipainiojau savo mintyse. Situacija: esu pasirasius 2 metus vpa. Kai vaikui sueis 1 metai perrasysiu ismokas teveliui. Noriu gryzt i darba, rastiskai parasau prasyma darbdaviui ir po 14 dienu kulniuoju ramia galva (ismokos, kiek zinau sodros, nenubraukiamos, tikslinuosi) klausimas:
1. ar darbdavys turi teise iskart man keisti pareigas, ar turiu gryzti i savo pareigas. 2. kaip gryzti i darba ar reikia perrasineti darbo sutarti ar viskas lieka kaip buve. 3. jei mane labai labai sunervina darbe ar as galiu rasyti vel prasyma iseiti i vpa (po kiek laiko nuo prasymo galiu iseiti) smile.gif)

Aciu is anksto  smile.gif

1. Tai yra tavo ir darbdavio susitarimas, jei pareigų keitimas tenkina abi puses, gali grįžti ir į kitas pareigas.
2. Jei grįžti po motinystės atostogų į tas pačias pareigas ir tomis pačiomis sąlygomis - nieko keisti nereikia.
3. Gali nors ir kitą dieną rašyti prašymą (DK kaip ir nenumato termino prieš kiek laiko tuėtum įslėt, bet manau, kad galima laikytis to paties 14 d.d. termino, išeisi juk ne savaitei atostogų), bet, kam taip daryti? Nes, jei į tavo vietą yra priimtas žmogus, kurį tau grįžus atleis, o tu šast vėl išeisi į VPA, tai ką daryt darbdaviui? Ir dar vienas "nes" - nesielk kaip kaprizinga mergaitė, nebent ruošies apskritai išeiti iš darbovietės.
Atsakyti
Ciccio Aciu Tau smile.gif!

Tai vat ir bus idomi situacija ar atleis zmogu, kuris mano vietoje ar mane priims i kitas pareigas ir isaugos zmogu (su mintim, kad as brangiau kainuoju darbdaviui, nei naujas zmogus, kuris po metu nera toks jau kaip ir naujokas:)ir man pasiulis iseiti is darbo) nu zodziu del isejimo vel i vpa ne kaprizai o aplinkybes smile.gif

Dar tikslinuosi del ismoku jokio skirtumo nera ar tu gryzti i ta pacia vieta ar i kita ar isvis negryzti antrus metus kaip skaciavo taip skaiciuos smile.gif ir nebus jokiu reikalu del prasymo rasymo sodroje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jumana: 29 spalio 2015 - 11:33
QUOTE(jumana @ 2015 10 29, 11:32)
Ciccio Aciu Tau smile.gif!

Tai vat ir bus idomi situacija ar atleis zmogu, kuris mano vietoje ar mane priims i kitas pareigas ir isaugos zmogu (su mintim, kad as brangiau kainuoju darbdaviui, nei naujas zmogus, kuris po metu nera toks jau kaip ir naujokas:)ir man pasiulis iseiti is darbo) nu zodziu del isejimo vel i vpa ne kaprizai o aplinkybes smile.gif

Dar tikslinuosi del ismoku jokio skirtumo nera ar tu gryzti i ta pacia vieta ar i kita ar isvis negryzti antrus metus kaip skaciavo taip skaiciuos smile.gif ir nebus jokiu reikalu del prasymo rasymo sodroje?

antrais metais sodrai visiškai jokio skirtumo, jei išmoka perskaičiuota ant tėvo, tai tėvas ir gaus, o tu nori dirbt, nori nedirbk - išmoka nuo to niekaip nepriklausys.
Atsakyti
sveikos,

jei dirbant pagal terminuota sutarti, iseinu i dekretines, ir dekretiniu metu dar negimus vaikui sutartis baigiasi, tai motinystes išmokų jau nebegausiu? nes gi ten kazkaip kai jau vaikas gimsta del ismoku kreiptis reikia, bet as gi nebegalesiu niekur parasyti, kad iseinu motinystes atostogu, o ir bedarbe skaitysiuos...
Atsakyti
QUOTE(marimacho @ 2015 11 09, 17:00)
sveikos,

jei dirbant pagal terminuota sutarti, iseinu i dekretines, ir dekretiniu metu dar negimus vaikui sutartis baigiasi, tai motinystes išmokų jau nebegausiu? nes gi ten kazkaip kai jau vaikas gimsta del ismoku kreiptis reikia, bet as gi nebegalesiu niekur parasyti, kad iseinu motinystes atostogu, o ir bedarbe skaitysiuos...

jei užtenka darbo stažo išmokoms gauti, tai ir gausite, moka juk sodra, o ne darbdavys 4u.gif nebūtina būti dirbančiam ax.gif
Atsakyti
Atsakykit, kas zino, visai pasimeciau smile.gif

Ruosiuosi rasyti darbe prasyme del VPA. I darba noriu grizti po metu, buhaltere sake rasyti prasyme iki kol vaikui sueis 2 metai, o jei noresiu grizti po metu tiesiog parasyti prasyma, kad noriu grizti. Kazkaip nesupratau as jos, tuo kartu nesumojau paklausti.

Tai kam rasyti iki tu 2 metu, jei as galiu iskart rasyti iki sueis 1 metai? Cia gal koks darbdavio apsidraudimas, kad jei nebus vietos darbe tai toliau sedet antrus metus kaip parasyta prasyme ir jie neprivalo tenkinti to prasymo,kad noriu grizt anksciau?

Sodroj imsiu 2 metus.

Pagelbekit, pasimetus.. blush2.gif
Atsakyti