Įkraunama...
Įkraunama...

Nostalgija dvelkianti pasaka arba Alpių karalystėj

================================================================================
Mūsų kelionių fotoreportažai:

1. Kelionė į pasaką arba automobiliu po Europą 2010

2010 m., maršrutas: Lietuva - Lenkija - Vokietija - Šveicarija - Lichtenšteinas - Prancūzija - Monakas - Italija - Vatikanas - San Marinas - Italija - Austrija (tik pravažiavom blush2.gif) - Vokietija - Čekija (galiu sakyt irgi beveik tik pravažiavom blush2.gif) - Lenkija – Lietuva. Kelionės trukmė - 25 dienos, nuvažiuota - 8400 km.

2009 m., maršrutas: Lietuva - Lenkija - Vokietija - Danija - Švedija - Danija - Vokietija - Olandija - Belgija - Prancūzija - Liuksemburgas - Vokietija - Lenkija - Lietuva. Kelionės trukmė - 18 dienų, nuvažiuota - 7300 km.

2. Sugrįžimas į pasaką arba automobiliu po Europą 2011

2011 m., maršrutas: Lietuva - Lenkija - Čekija - Austrija - Slovėnija - Kroatija - Bosnija ir Hercegovina - Juodkalnija - Albanija - Graikija - Makedonija - Serbija - Vengrija - Slovakija - Lenkija – Lietuva. Kelionės trukmė - 25 dienos, nuvažiuota - 8200 km.

3. Pavasario žieduos paskendęs pasakiškasis Krymas

2012 m., maršrutas: Lietuva - Lenkija -Ukraina (Krymas) - Lenkija – Lietuva. Kelionės trukmė - 10 dienų, nuvažiuota - 4950 km.

4. ...Druska ir karčiais pipirais "pagardinta" pasaka

2012 m., maršrutas: Lietuva- Lenkija – Slovakija – Vengrija – Rumunija – Bulgarija – Turkija - Graikija – Bulgarija - Serbija – Vengrija – Slovakija – Lenkija – Lietuva. Kelionės trukmė - 28 dienos, nuvažiuota beveik 9700 km.

5. Trumputės pasakos arba idėjos savaitgalio kelionėms

Savaitgalių kelionės: 2011 m.: Praha, 2012 m.: Roma, 2013 m., 2014 m.: Latvija. Ateity manau šioj temoj atsiras ir daugiau informacijos apie mūsų artimiausias kaimynes.

================================================================================
…Sveiki, keliautojai 4u.gif Neabejotina, Alpės, kaip ir visi kalnai, turi kažkokią neapsakomą magišką trauką wub.gif Bent jau mūsų šeimai, pakeliavus po kalnus, ir, dar nespėjus grįžti iš kelionės namo, noris vėl kelti sparnus atgalios ax.gif Pirmoji pažintis su Alpėm mus tiesiog užbūrė - laikas bėgo, prisiminimai apie šią kelionę šildė širdį, o nuotraukose užfiksuoti vaizdai džiugino akis wub.gif Nebegalėdama savy sulaikyti nostalgiškų prisiminimų apie beprotiškai gerai praleistą laiką, praėjus keliems mėnesiams po kelionės, išdrįsau SM sukurti savo pirmąją temą - savo pirmąją pasaką ax.gif Kažkodėl, nors jau praėjo keletas metų, tas pirmasis, mano akim žiūrint - nelabai vykęs, “blynas” lig šiol tebėra skaitomas g.gif Jo vis dar nesibaigiančiam populiarumui terandu vienintelį paaiškinimą - matyt, retas kuris keliautojas gali išlikti abejingas kalnų teikiamiems malonumams wub.gif

…Praėjus trims metams mes vėl sugrįžom į savo išsvajotas Alpes - sugrįžom ir dar labiau įsimylėjom šiuos nuostabius kalnus wub.gif Tik šįkart reportažo “užgimimui” prireikė beveik pusantrų metų blush2.gif Lig šiol nežinau, ar teisingai elgiuosi pradėdama šią savo naują pasaką, ar nebus šio reportažo rašymas tiesiog bereikalingas laiko gaišimas – juk dabar SM informacijos apie Alpių šalis tikrai netrūksta g.gif Na, bet, kad ir kokios abejonės bekankintų, trauktis neturiu kur – pažadą šios kelionės aprašymui jau seniausiai sugebėjau duoti, tai reikia jį ir ištęsėti drinks_cheers.gif Tiksliau, galbūt teisingiau būtų pasakyti – “pradėti” tęsėti – nors kelionė tetruko tik 17 dienų, šiandien net negaliu įsivaizduoti, kiek laiko gali prireikti jos aprašymui ax.gif Na, bet tikiuosi, mano ištikimi gerbėjai kantriai lauksite tęsinio - juk Jūs jau esate įpratę prie ilgai besitęsiančių manųjų rašliavų 4u.gif O kam kantrybės trūksta – siūlau nepykti ir į šią temą užsukti praėjus keliems mėnesiams – galbūt tada jau turėsite galimybę pamatyti visą mūsų kelionę mirksiukas.gif Tiesa, iš karto noriu perspėti, kad daug kam šis kelionės aprašymas gali pasirodyti nuobodus ir monotoniškas blush2.gif Tiesiog, šįkart didžiausias mūsų troškimas buvo pailsėti... nuo žmonių ir miestų šurmulio ax.gif O šį troškimą mums kuo puikiausiai pavyko įgyvendinti leidžiant laiką savo svajonių kalnuose ir dieviškuose senoviniuose kaimuose wub.gif Jei turėtume galimybę, net nedvejodami sutiktume šią kelionę dar kartelį pakartoti drinks_cheers.gif
Atsakyti
…Na, gal jau baigiu įžangą, ir sukim link pačios kelionės mirksiukas.gif Iš tikro, 2013 –ųjų pradžia nieko gero nežadėjo: aš vis dar užsidepresavus „keliavau“ po Turkiją, vyras pavasarį keitė darbą, tai apie jokį kelionių planavimą net negalėjau pagalvoti - tiesiog suvokiau, kad jokių atostogų šiemet neturėsim doh.gif Liūdna, bet ką padarysi – juk ne visada gyvenime būna taip kaip norėtųsi verysad.gif Vyras, lyg dar labiau norėdamas mane paerzinti, gimtadienio proga sugalvojo sau pasidovanoti GPS’ą blink.gif Tiesiog nusipirko ir konstatavo faktą – ateities kelionėms mes turėsim naują kelionių draugą. Supykdė beprotiškai – suvokiau šį jo poelgį kaip tikrų tikriausią išdavystę – negi aš per prastas GPS’as buvau blink.gif Tiesa, graužiaus neilgai – tiesiog, protingas vyras protingai paaiškino, kad nebenori patirti streso, kokį teko išgyventi ieškant mūsų ambasados milžiniškoj Ankaroj - gerai, kad tąkart taip stebuklingai mums pasisekė ją atrasti - bet juk tai nereiškia, kad visada gyvenime taip seksis schmoll.gif Be to, juk nebūtina tuo GPS’u visą laiką naudotis – kaip buvau mūsų šeimos kelrodė žvaigždė taip ir liksiu wub.gif Žodžiu, įtikino: savo vyro gerais norais patikėjau, bet naujuoju kelionių “draugu” net nesiruošiau pasitikėti schmoll.gif Tyliai sau pagalvojau: pamatysi, “Vyciokai”, surengsiu kada nors aš tau tokių išbandymų krūvą ir “pastatysiu” į vietą yess.gif

…Kelionių sezonas artėjo – kelionių alkį vis malšinom Latvija, bet tų trumpų išvykų taip nepakako, taip norėjos išlėkti kur nors toliau ir ilgesniam laikui ax.gif Pačioj birželio pabaigoj nugirdau savo vyrukų pasvaičiojimus apie Alpes. Pyktelėjau – ko čia erzinatės tokiom kalbom – juk niekur šiemet nevažiuosim doh.gif Tada ir sužinojau, kad mano saulė baigia „išsimušti“ porą savaičių nemokamų atostogų yahoo.gif Klausimas tik – ar aš sugebėsiu per tokį trumpą laiką suplanuoti kelionę g.gif O dieve, ką čia planuoti – mano Alpių atlase tiek „varnų“ pridėliota, kad net kelių kelionių gali prireikti visų svajonių išsipildymui thumb_yello.gif O, kadangi šį kartą nusimato gana trumpa kelionė – tereikia tik pasitikslinti, ką labiausiai norėtume per šią kelionę patirti drinks_cheers.gif Pasirodo, pagrindiniai mūsų trijulės pageidavimai visiškai paprastučiai: norim daug daug kalnų, šiek tiek pilių ir griuvėsių, nepamaišytų ir lašas ekstrymo thumbup.gif Na, ir pageidavimas iš manosios pusės - keletas kaimų... gražių... senovinių... akmeninių wub.gif Taigi, kaip matot, norai kuklūs, paprasti ir tikrai lengvai įgyvendinami drinks_cheers.gif O man tenkantis kelionės planavimas šįkart apsiriboja tik „ekstrymo“ paieška: pagalvoju, tam labiausiai turėtų tikti kokia nors kalnų rogučių trąsa ar koks pramogų parkas drinks_cheers.gif Kadangi, nelabai turiu laiko gilintis, kas mano vyrukams patiktų labiau, į kelionės planą įtraukiu šiuos abu objektus – tegul visagalis laikas parodys, kuriai svajonei bus lemta tapti realybe victory.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidluka: 24 lapkričio 2014 - 20:08
1 diena. 2013 m. liepos 2 d., antradienis

...Taigi, išaušo pirmoji mūsų kelionės diena smile.gif Tiksliau, ne kelionės - o paskutinė darbo diena: negana to, kad abu su vyru turim sutvarkyti begalę darbinių reikalų, dar reikia ir daiktus susikrauti kelionei, ir pasirūpinti namie liekančiais augintiniais ax.gif Diena pralekia akimirksniu - visi darbai tiesiog tirpsta rankose thumbup.gif Čia manau, kaip ir visada, galima drąsiai vadovautis principu: kai labai reikia, nieko gyvenime nėra neįmanomo drinks_cheers.gif Vakare grįžtam namo: kelionei reikalingų daiktų krovimas irgi jokių sunkumų nesukelia – vyras atsakingas už visą turistinę amuniciją, aš - tik už rūbus (maistu, keliaujant po vakarų Europą, jau keletas metų nebesirūpinam) thumbup.gif Rodos, visi kelionei reikalingi daiktai jau sukrauti ir mes pasiruošę savo svajonių kelionėn, bet, jau stovėdama prie mašinos, netikėtai prisimenu – gismeteo.ru mūsų planuojamame aplankyti Alpių regione visas dvi savaites žada lietų blink.gif O skėtis juk liko namie doh.gif Mano vyrukai pareiškia: jei galvoju, kad gali jo prireikti, tai galiu pati ir kulniuoti į penktą aukštą jo pasiimti blink.gif Kulniuoju ax.gif Grįžus laukia dar viena staimena ar „išdavystė“ – mano "mažasis" vyrukas, ne tik kad sėdi įsitaisęs mano vietoj (automobilio prieky), bet ir perima GPS‘o funkcijas naiviai pareikšdamas, kad aš vistiek nesugebėsiu „valdyti“ mūsų naujojo kelionės „draugo“ bigsmile.gif Supykti ar paprieštarauti net nespėju, nes gudruojis bruka man į rankas kavos puodelį sakydamas: mamukai, atsipalaiduok - juk nieko nėra geriau už kelionės pradžią – tėtukas tau irgi turi dovaną mirksiukas.gif Tuo metu užgroja Visockio nepakartojamas hitas „Atsisveikinimas su kalnais“ wub.gif

https://www.youtube....h?v=oztG4gSH-k8

...Ech, ką ir besakyti - tikrai nieko nėra geriau už kelionės pradžią drinks_cheers.gif Ir dar tokią gražią: šviečia saulė, groja dieviška muzika, o aš geriu skanią kavą ir... visiškai niekuo nesirūpinu wub.gif Pati sunkiai galiu patikėti tuom kas vyksta: juk jei kas būtų prieš kokį mėnesį paklausęs, kur šiemet važiuosim, ranką prie širdies pridėjus, būčiau galėjus paminėti tik vienintėlę Latviją ax.gif O dabar leidžiamės į dar vieną savo gyvenimo nuotykį... tokį išlauktą, tokį išsvajotą - juk prireikė net trijų metų, kol prisiruošėm sugrįžti į savo svajonių Alpes wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidluka: 24 lapkričio 2014 - 21:04
clap.gif clap.gif clap.gif clap.gif Naujas fotoreportažas ir svarbiausia, kad labai puikus, tikiu 100 procentų, nes Aidlukos visi fotoreportažai superiniai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(dansak @ 2014 11 24, 21:09)
clap.gif  clap.gif  clap.gif  clap.gif Naujas fotoreportažas ir svarbiausia, kad labai puikus, tikiu 100 procentų, nes Aidlukos visi fotoreportažai superiniai thumbup.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Pagaliau, Aidluka thumbup.gif
Taip lauktas... Keliausiu kartu wub.gif
Atsakyti
Dansak, Vidiga, Vilmut – gera žinoti, kad laukiat manęs 4u.gif Taip pat smagu girdėti, kad tikitės įdomaus pasakojimo – pasistengsiu nenuvilti drinks_cheers.gif Ši kelionė mūsų trijulei buvo tiesiog atgaiva sielai, tikiuos ji bent kiek sužavės ir kitus šią pasaką skaitysiančius keliautojus rolleyes.gif Pažadu parodyti keletą įdomių vietelių, apie kurias bent jau SM informacijos dar nepastebėjau wub.gif
Atsakyti
clap.gif clap.gif clap.gif SULAUKĖM!!!!!!! kaip džiaugiuosi radusi Jūsų pradėtą reportažą bigsmile.gif bigsmile.gif dabar ramybėj nepaliksim, kol jo neparašysit bigsmile.gif wub.gif
labai gražiai aprašyta pradžia wub.gif esat tokia puiki ir darni šeima- puiki keliautojų trijulė wub.gif nuostabu, kai tėvai sugeba savo paauglį taip sudominti, jog jis nori kartu su jumis keliauti wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juritute: 25 lapkričio 2014 - 20:31
2 diena. 2013 m. liepos 3 d., trečiadienis

...Kadangi naktim niekada nevažinėjam, vidurnaktį, kažkur prie Lomžos, stojam degalinėj kelioms valandėlėms snūstelėti smile.gif Rodos, vos spėjam užmerkti akis, o nenuorama žadintuvas jau pradeda plyšauti, ragindamas... keltis į darbą doh.gif Ech, kaip gerai, kad šįkart tas įkyrus ir pabodęs skambučio garsas sukelia kur kas malonesnius jausmus: dušas, kavos puodelis ir netrukus toliau leidžiamės į kelią thumbup.gif „Mažasis“ mūsų kelionės narys toliau kuo ramiausiai miega wub.gif Pravažiuojam Varšuvą - automagistralės poilsio aikštelėj stojam pusryčiauti. Aš, pamačius pirmuosius aguonų žiedus, jau traukiu fotoaparatą - nuojauta kužda – netrukus prasidės tikros atostogos wub.gif

user posted image

...Sukam link Vroclavo: kelias geras, bet... su poilsio aikštelėmis šioj kelio atkarpoj tikrai striuka doh.gif Neapsikentę nusprendžiam sustoti tiesiog... miške ax.gif Išlipus iš mašinos įkvepiam gaivaus miško oro kvepiančio... mėlynėm wub.gif Žvilgteriu po kojom – akys tiesiog raibsta nuo mėlynių gausos. Vyrų paprašau paruošti lengvus pietukus, o pati einu pasirūpinti netikėtu desertu bigsmile.gif Iš tikro, tik kelios minutės, ir kiekvienas gaunam po puodelį didžiulių kvepiančių uogų thumbup.gif

...Papietavę ir šiek tiek pailsėję galim judėti toliau - iki Vroclavo visai nebetoli smile.gif Liko vienas žingsnis ir iki mano, kaip ilgamečio mūsų kelionių GPS‘o, visiškos kapituliacijos blush2.gif Sūnui liepiu mūsų naujajam kelionių „draugui“ pavesti surasti Vroclavo Szczytnicki parke esantį japonišką sodą - jei pavyks jam šią užduotį atlikti, pažadu daugiau nebeburbėti ir perleisti jam visas savo lig šiol turėtas pareigas pioneer.gif Tiksliau, ne visas – kad ir kas benutiktų, aš vistiek išliksiu tuo kaklu, kuris GPS‘o „galvą“ sukinės taip, kaip man norėsis sunglasses2.gif Kaip manot: ar susidorojo „Vyciokas“ su jam pavesta užduotim g.gif Manau, abejonių dėl jo gebėjimų niekam nekyla cool.gif O jūs, jaučiu, dabar juokiatės iš manęs: juk seniausiai galėjom keliauti kaip visi normalūs žmonės lotuliukas.gif Bet ne – aš, kaip užsispyrus ožka, vis negalėjau paleisti iš rankų žemėlapio doh.gif Tiesą sakant, ir dabar neįsivaizduoju kelionės be žemėlapio – „Vyciokas“ tėra tik mūsų pagalbininkas, padedantis paprasčiau surasti vieną ar kitą trokštamą vietą drinks_cheers.gif Tiesa, mūsų naujasis kelionės draugas spėjo ir šiek tiek nustebinti – jo pagalba jau teko pasinaudoti trijose kelionėse, bet dar nė karto nepastebėjom, kad jis būtų pradėjęs „grybauti“ - matyt, „teisingas" šalis kelionėms buvom pasirinkę g.gif
Atsakyti
...Na, viskas, baigiu žarstyti pagyras "Vyciokui" – eikim pasivaikščioti po Vroclavo japonišką sodą wub.gif Iš tikro, niekada dar gyvenime nebuvom apsilankę jokiam japoniškam sode, tai nelabai turim su kuo jį palyginti ax.gif Vienur skaičiau, kad jam toli gražu iki tikro japoniško sodo, kitur - kaip tik jis labai išgirtas g.gif Mums asmeniškai, šis, prieš šimtmetį įkurtas sodas, visai patiko drinks_cheers.gif Gera buvo čia pavaikštinėti, o ir tradicinių japonų architektūros elementų jame netrūko: matėm ir arbatos paviljoną, ir keletą nedidelių medinių tiltelių, ir akmeninius žibintus bei dar visokias kitokias rytietiškas smulkmenas thumbup.gif Aišku, pagrindinis šio sodo akcentas yra čia augantys augalai ir medžiai drinks_cheers.gif Lapuočių ir spygliuočių gražuolių gana nedidelėje teritorijoje priskaičiuojama virš šimto rūšių - bent pusė iš jų natūraliai auga ir pačioje Japonijoje thumbup.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
...Na, ir, žinoma, koks japoniškas sodas gali būti be tvenkinio wub.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

...Dar vienas atributas, be ko neįsivaizdavau japoniško sodo - tai stilingi, tokie jaukūs, tilteliai wub.gif

user posted image

user posted image

...Truputį keistoka pasirodė, kad sode, vidurvasarį, praktiškai nebuvo žydinčių gėlių - tik keletą lelijų žiedelių pavyko aptikti g.gif

user posted image

user posted image

user posted image

Papildyta:
...Tilteliu pereinam į kitą sodo pusę smile.gif

user posted image

...Iš čia atsiveria dar gražesnė sodo panorama wub.gif

user posted image

user posted image

user posted image

...Manau, kad gražiausia šiam japoniškam sode turėtų būti pavasarį – sužydėjus sakuroms ar rododendrams wub.gif Arba rudenį - medžių lapams pasipuošus rudeniškom spalvom wub.gif Na, bet, ir vasarą visai smagu buvo čia pavaikštinėti ir nors akies krašteliu prisiliesti prie japoniškų tradicijų drinks_cheers.gif

user posted image

user posted image

...Vartai į japoniškąjį pasaulį užsidaro - keliaujam toliau smile.gif

user posted image
Atsakyti
Ir pas jus Vyciokas lotuliukas.gif . Smagu bus skaityt ka matet, kur buvot 4u.gif
Atsakyti