Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės pareigos

Kai mano dukrelė turėjo auklę, susitarėme, kad ji gamins jai maistą(ta prasme ne visai mūsų šeimai, o tik vaikui, pavalgyti galės ir pat). Produktus supirkdavau. Mano reikalavimas buvo gaminti taip, kaip mes esame įpratę valgyti.. Pvz daug ką kepame ne ant aliejaus, o ant sviesto, paskui dedame ant servetėlės, kad susigertų. Tiesiog paaiškindavau, kaip kokį produktą valgo dukra.
Apie tvarkymasi nebuvo net kalbos. Negalėčiau pakęst svetimo žmogaus tvarkančio mano spintą. Reikalavau tik visiškos vaiko priežiūros. Namai nuo neplautų grindų nesugrius.
Atsakyti
musu auklyte dazniausiai net puodo neisplauna,tarp kurio vire vaikui pav.varsketukus.
Atsakyti
Laba diena, esu dirbusi aukle keliose seimose, su 2-3 metu vaikais. Mano pareigos buvo uzsiimti su vaiku, ji lavinti, migdyti, maitinti, eiti su juo i lauka bet kokiu oru ir daug su juo zaisti. Vienoje seimoje maisto gaminti nereikdavo, palikdavo pati mama. Namu tvarkyti taip pat nereikdavo, pietus sau visada nesdavausi taip pat atskirai. Kol vaikas miegodavo, papietaudavau pati (buvo tarsi mano pietu pertrauka blush2.gif ), o likusi laika dazniausiai buiti patvarkydavau- praplaudavau grindis, sutvarkydavau virtuve, vaiko rubelius, zaisliukus (nors daznai vaiko daiktus tvarkydavom kartu su juo). Kitoje seimoje, buvo paprasyta gaminti visai seimai, tuo paciu ir paciai pavalgyti. Taip pat seimoje buvo paauglys, kuriam irgi teko gaminti maista, ir kuris dar draugu atsivesdavo pavalgyt, tai tekdavo gamint ir du kartus seimai (nes vis tik jo namai, ka jis nori ta daro). Mano ugdytinis, ten buvo labai judrus, smalsus, ir tarkim paruosti seimai sriuba+troskini/apkepa/mesa iskepti jau budavo sunkiau laiko prasme, nes kol gaminu, tai ka veikia vaikas? Kazkada uzsiminiau apie tai mamai, tai ji sako, tegu tau padeda. Vaikui 2m, nemanau, kad jam galima sukiotis apie puodus ir keptuves, kad neduok dieve, kas nenutiktu... Tai tuo metu sugalvodavau vaikui visokios veiklos, plesydavo salotas, sumaisydavo kazka, druskytes iberdavo... blush2.gif Noriu pasakyti, kad yra visokiu seimu, vieni teikia pirmenybe lavinimui, kiti maisto gamybai ir namu tvarkymui. Kaip ten bebutu, visada stengiausi lavinti vaika per zaidimus, daineles, eilerastukus. Pridarydavom kruvas darbeliu, piesdavom su pirstukais, dekoruodavom kazka ir t.t. Taip pat esu gavusi pastabu, kad vaika lavinu tik per menini ugdyma, nors tikrai ir eilerastukus mintinai mokiau, ir daineles dainavom ir judriuosius zaidimus zaidem, ne tik darbelius darem... Toje seimoje, didziaja laiko dali atimdavo maisto ruosimas ir namu tvarkymas. Diena atrodydavo taip: ateini, paruosi vaikui pusrycius, pamaitini, zaidziam, mokomes su vaiku ir tuo paciu turi pagaminti pietus. Tada eini i lauka, ir pietauji kartu su vaiku. Veliau, mazylis eina miegoti, skaitydavau knygeles kol uzmigdavo, ar pasaka kokia pasekdavau... Tada jau pietus mano, susitvarkydavau virtuve, vaiko zaisliukus, rubelius, praplaudavau grindis, paruosdavau salotas. Vaikui atsikelus vel maitindavau (pavakariai), pazaisdavom, pasimokydavom kazka, ar darbeli koki padarydavom, ir eidavom i lauka dukti... Uzmokestis pas mane buvo 5lt/val
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lauryttte: 26 rugpjūčio 2013 - 16:29
QUOTE(Lauryttte @ 2013 08 26, 16:17)
Taip pat seimoje buvo paauglys, kuriam irgi teko gaminti maista, ir kuris dar draugu atsivesdavo pavalgyt, tai tekdavo gamint ir du kartus seimai (nes vis tik jo namai, ka jis nori ta daro).

nesutinku. jo namai, tai jo, bet jus visai neprivalot vaiko draugu sert, t.y. jiems gaminti. Visai neprivalejot su tuo taikstytis ir dukart valgi gamint. Bet jau as (o forume ko gero garseju kaip ragana ziezula) gaminciau karta, o jei vaikas su draugais grizes is mokyklos viska suestu, tai tevams ir pasakyciau, kad maista paruosiau, bet ateju daugiau valgytoju ir suvalge viska.
Atsakyti
QUOTE(Dziaugiuosi @ 2013 08 19, 13:23)
Samdėm paskubom, draugų visų 100% ir daugiau rekomenduotą žmogų (draugai tokie, prie bohemos, jiems lafa, kad tvarkytis nereikia biggrin.gif ). Ji dėl mūsų išėjo iš kitų žmonių, tai vien dėl to nesmagu doh.gif Kaip sakoma, "atiduočiau į geras rankas", kam iniciatyva tvarkytis ir gaminti maistą pagal save yra privalumas biggrin.gif


Nu nei už ką nekentėčiau. Absurdas kažkoks doh.gif Leisti tvarkytis pagal save MANO namuose ir dar maistą gaminti pagal save. Jei nemoka kitaip-sakai, kad nedarytų išvis, jau nekalbu apie tvarkymą, jei to niekas neprašo. O siaube.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo __snowflake: 15 rugsėjo 2013 - 19:59
Sveikos, samdėm auklę per taip sakant pažįstamus. Mūsų klaida, kad iškart neapibrėžėm griežtai to ką turėtų padaryti, t.y. išplauti po savęs indus, vaiko rūbus, kuriuos nurengia, sulankstyti ir sudėti į vieną vietą, o neišmėtyti po visą kambarį tiesiogine šio žodžio prasme bei priminti vaikui kas 2val. padaryti "sisi'. Man tai atrodo elementaru ir aišku. Kai grįžus randi pilną kriauklę indų, išmėtytus drabužius ir vaiką paguldytą pietų miego nesišlapinusį ir tai pasikartoja...Žodžiu, pradėjom reikalauti elementarių veiksmų, kuriuos turėtų padaryti. Lyg ir stengiasi, bet galvoju, kad vis tiek teks ieškoti kito žmogaus, kuris labiau atitiktų mano supratimą apie elementarią higieną ir tvarką...
Atsakyti
Aš tai auklės darbą suprantu kaip vaiko prižiūrėjimą. Prie ko čia jai šveist namai ir plaut indai? aišku jeigu vaikas išpylė kokias sultis ar dar kažkaip ištepė grindis, tada tikrai neturėtų palikti betvarkės, ir vaiko lėkštutę išplaunant rankos neturėtų nukrist. Bet kiek pasiskaičiau Jūsų daugumos komentarus tai ieškote kone tarnaitės - auklės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(linatavo @ 2013 12 11, 17:18)
Aš tai auklės darbą suprantu kaip vaiko prižiūrėjimą. Prie ko čia jai šveist namai ir plaut indai? aišku jeigu vaikas išpylė kokias sultis ar dar kažkaip ištepė grindis, tada tikrai neturėtų palikti betvarkės, ir vaiko lėkštutę išplaunant rankos neturėtų nukrist. Bet kiek pasiskaičiau Jūsų daugumos komentarus tai ieškote kone tarnaitės - auklės smile.gif

Priežiūra, lavinimas,saugumas.
Atsakyti
QUOTE(salve regina @ 2013 12 17, 14:37)
Priežiūra, lavinimas,saugumas.

Bet kokiame darbe turime savo pareigas,jei ju nevykdome, esame baudzoami valdzios...Auklei paliekame savo vaikeli, gyva zmoguti, tai didziule atsokomybe, pasilikti su juo ,ir ziureti ,kad viskas butu tvarkoje. Visu pirma demesys vaikui,o poto jau kiti dalykai, indai ,grindis ir t.t ..Kiekvienas susitaria su aukle ,ka ji tures daryti...
Atsakyti
Mes gyvename Vilniaus centre, kasdien vedžioju šunį, tai dažnai pastebiu aukles, kurios įvairaus amžiaus vaikučius lauke vežioja po aplinkinius kvartalus, kur tikrai judrus eismas, daug automobilių. Tiesiog tingi paėjėti iki parkų, skverų. Suka suka ratus po "neekologiškas" teritorijas. Manyčiau reikėtų aptarti su auklėmis centre gyvenantiems, kad jų vaikai nekvėpuotų užterštu oru tik dėl auklių tingėjimo. Ne taip ir toli gi, centras ne toks ir didelis. 4u.gif
Atsakyti
Manau kiekviena seima turi pati nusprest kiek jie nori is aukles tu pareigu. Pirmoj seimoj as tik su vaiku uzsiimdavau ir maista pasildydavau. Dar aisku susitvarkydavau vakare ka sukuitem per diena. Kitoj seimoj pirma atejus sutvarkydavau netvarka palikta, po to gaminimas valgyt 3 kart, kojiniu lopymas, grindu valymas, kambariu tvarkymas, ir ivairiu kitu veiklu sugalvodavo. Galiausiai vaikui demesio ne taip jau daug likdavo o mamai vis atrodydavo kad man darbo maza smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bitutedidzioji @ 2015 03 04, 15:37)
Manau kiekviena seima turi pati nusprest kiek jie nori is aukles tu pareigu. Pirmoj seimoj as tik su vaiku uzsiimdavau ir maista pasildydavau. Dar aisku susitvarkydavau vakare ka sukuitem per diena. Kitoj seimoj pirma atejus sutvarkydavau netvarka palikta, po to gaminimas valgyt 3 kart, kojiniu lopymas, grindu valymas, kambariu tvarkymas, ir ivairiu kitu veiklu sugalvodavo.  Galiausiai vaikui demesio ne taip jau daug likdavo o mamai vis atrodydavo kad man darbo maza smile.gif

tai jau jus cia ne aukle tikrai dirbote schmoll.gif namu ekonome ar kaip cia vadinasi g.gif
Atsakyti