Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 6

Jai cibulis pasake kad pamaiso, o naudingumas yra 60 -70% reiskias taip ir yra.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 21:01)
O gal matėte kažkokių panašių švedų, norvegų, suomių duombazių. Būtų puiku palyginti. Aš neradau.

Taip, pas britus nebūna žiemų (beveik, nes šiltą Golfo srovę turi, kuri ir lemia šiltus orus), bet juk ir mes Lietuvoje galime plokšteliniams sukurti britišką orą. Tereikia ŽŠ/GŽŠ. Galbūt brangu, bet, pvz., Korida sako, kad jei daroma geoterma, tai būtų nuodėme nepasidaryti GŽŠ.

viskam yra saikas, cibuli. juk negali pradet daryt kvailystes del sportinio intereso.
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2015 02 18, 19:48)
Anksciau atrodo minejai jog tena visai atjungsi, veliau 1kw per mazai ?

QUOTE(saaba @ 2015 02 18, 15:52)
Jei C5 neleis atjungti teno- atjungsiu pačiame įrenginyje fyškę jei nuspręsiu, kad man jo nereikia ir tegu pasiunta.

Nes jei būtų 1kW, tai tada gali ir išvis nebūti to teno (primenu, pas mane 208m2).

QUOTE(bruonius @ 2015 02 18, 20:03)
tai vienas filtra iseinants, kitas isenatis, bet vistiek nulis logikos vien del keturiu varikliu nuolatinio darbo.

Taip, nelogiška du rekupus dėti, geriau padaryt projektą ir užsakyti pagaminti vientisą įrenginį su dviem šilumokaičiais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saaba: 18 vasario 2015 - 20:26
Pas mane 203. 1kw tenas is 14c i 21c pakele per kelias min.

QUOTE(saaba @ 2015 02 18, 20:25)
Nes jei būtų 1kW, tai tada gali ir išvis nebūti to teno (primenu, pas mane 208m2).
Taip, nelogiška du rekupus dėti, geriau padaryt projektą ir užsakyti pagaminti vientisą įrenginį su dviem šilumokaičiais.

Atsakyti
QUOTE(*** @ 2015 02 18, 20:11)
Jai cibulis pasake kad pamaiso, o naudingumas yra 60 -70% reiskias taip ir yra.

Ne aš pasakiau. Žmonės taip šneka ir pats gamintojas deklaruoja.
Papildyta:
QUOTE(bruonius @ 2015 02 18, 20:13)
viskam yra saikas, cibuli. juk negali pradet daryt kvailystes del sportinio intereso.

Žinoma, kad yra saikas. Aš nedarau kaip vienas pažįstamas vėdinimo ir ventiliacijos sistemą už 42 000 Lt namui, kurio plotas apie 150 kv. m. Čia jau tikrai be saiko. Krūva rinkoje plokštelinių, kurie kainuoja tiek pat kaip rotaciniai. Kad ir Systemair VTC 200, kurį gaučiau už 1577 eurų (5445 Lt). Panašiai tiek pat ar dar brangiau kainuotų ir rotaciniai. Aš šiaip ar taip darysiu geoterminį šildymą, kuriam esu numatęs 120 m gylio gręžinį. O prie tokios sistemos galiu pajungti 5 kW šilumos siurblį ir dar pakaks gręžinio galios geoterminiam žemės šilumokaičiui (GŽŠ). Jei imti gamyklinius GŽŠ įrenginius, kuriuos sumontuotų santechnikas vietoje, tai tokia sistema realiai pabrangtų apie 1000 eurų. Taigi visas pabrangimas sudaro apie 1000 eurų, bet tikėtina, kad gaučiau apie 10 proc. geresnį NK.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 18 vasario 2015 - 20:54
Gal norėjai pasakyti "nuosekliai"? Bet ne esmė. Aš manau, kad tokiu būdu greičiau jau surinksi abiejų technologijų minusus, o ne pliusus. O drėgmę geriau atstatinėti naudojant vandenį, o ne kondensatą iš rekupo.
QUOTE(saaba @ 2015 02 18, 17:03)
...statyčiau lygiagrečiai du rekupus: plokštelinį su gliukoliniu ŽŠ ir už jo rotacinį. Taip drėgmė nepasiektų plokštelinio šilumokaičio ir būtų grąžinama atgal. Vidinius filtrus išimčiau ir palikčiau tik išorinius. Tada bendrą šilumogrąžą tikėčiausi gauti 98-99%. <{POST_SNAPBACK}>
Atsakyti
Tu cia tikrai idedi daug faktu ir naudingos medziagos, bet ka tu sistemini ir rasineji apie rotacinius mane kazkaip jau pradeda erzint. Kazkokie liguisti nusisnekejimai.

QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 20:52)
Ne aš pasakiau. Žmonės taip šneka ir pats gamintojas deklaruoja.
Papildyta:

Žinoma, kad yra saikas. Aš nedarau kaip vienas pažįstamas vėdinimo ir ventiliacijos sistemą už 42 000 Lt namui, kurio plotas apie 150 kv. m. Čia jau tikrai be saiko. Krūva rinkoje plokštelinių, kurie kainuoja tiek pat kaip rotaciniai. Kad ir Systemair VTC 200, kurį gaučiau už 1577 eurų (5445 Lt). Panašiai tiek pat ar dar brangiau kainuotų ir rotaciniai. Aš šiaip ar taip darysiu geoterminį šildymą, kuriam esu numatęs 120 m gylio gręžinį. O prie tokios sistemos galiu pajungti 5 kW šilumos siurblį ir dar pakaks gręžinio galios geoterminiam žemės šilumokaičiui (GŽŠ). Jei imti gamyklinius GŽŠ įrenginius, kuriuos sumontuotų santechnikas vietoje, tai tokia sistema realiai pabrangtų apie 1000 eurų. Taigi visas pabrangimas sudaro apie 1000 eurų, bet tikėtina, kad gaučiau apie 10 proc. geresnį NK.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 18:12)
Esmė tik kokie kvapai name ir koks jų intensyvumas. Raitūzas tai neigia ir su smilkalais žaidžia, bet kas jam belieka: sakys, kad kvapų nemaišo. Be to CO2 matavo. Esu įsitikinęs, kad su plokšteliniu patalpoje būtų mažiau CO2 nei su rotaciniu.

O prie ko cia co2 matavimuose plokstelinis ar rotorius? Net jei butu du ventiliatoriai, vienas tiektu, o kitas trauktu, rezultatas butu toks pats...
O del rotoriniu rekupu Jus gerokai uzciciklinot, ta pati per ta pati kartojat, kad srautai maisosi, temp.efektyvuma matot tik 80%, nors ir as pats ir kiti jums irodineja, kad gali buti ir 86%, darot matyt tam, kad pats patiketumet savo teiginiais smile.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 20:52)
Žinoma, kad yra saikas. Aš nedarau kaip vienas pažįstamas vėdinimo ir ventiliacijos sistemą už 42 000 Lt namui, kurio plotas apie 150 kv. m. Čia jau tikrai be saiko.


Na na, jau net įdomu pasidarė. Tokiai sumai išleisti tokiam name reikia jau neeilinių sugebėjimų. Detalėmis gal pasidalinsi, ką ten susidėjo ir pan.

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2015 02 18, 14:19)
As vat nesuprantu- NVK 116 %, ka cia begalvot... smile.gif)). Ir kt pliusai
Aisku jis matematiskai padarytas, akims apdumt.. Bet kaina uz tai galima gaut smile.gif

jei nesupranti nereiskai kad negali buti. o kondensaciniu katilu is kur NVK pasidaro daugiau uz 100% ar supranti? jei taip, tai cia is principo tas pats.
jauciu vokieciai ta 116% suskaiciavo taip - pamatavo temperaturini NVK, tada ismatavo sugrazinamos dregmes kieki ir prisumavo siluma, rekalinga tokima dregmes kiekiui isgarinti. Taip perskaiciavus rotoriniu rekupu NVK irgi grazus skaiciai butu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 18 vasario 2015 - 21:49
QUOTE(*** @ 2015 02 18, 21:11)
1. ka tu sistemini ir rasineji apie rotacinius mane kazkaip jau pradeda erzint.

2. Kazkokie liguisti nusisnekejimai.

1. Kodėl?

2. Kurie?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 21:52)
Ne aš pasakiau. Žmonės taip šneka ir pats gamintojas deklaruoja.
Papildyta:

Žinoma, kad yra saikas. Aš nedarau kaip vienas pažįstamas vėdinimo ir ventiliacijos sistemą už 42 000 Lt namui, kurio plotas apie 150 kv. m. Čia jau tikrai be saiko. Krūva rinkoje plokštelinių, kurie kainuoja tiek pat kaip rotaciniai. Kad ir Systemair VTC 200, kurį gaučiau už 1577 eurų (5445 Lt). Panašiai tiek pat ar dar brangiau kainuotų ir rotaciniai. Aš šiaip ar taip darysiu geoterminį šildymą, kuriam esu numatęs 120 m gylio gręžinį. O prie tokios sistemos galiu pajungti 5 kW šilumos siurblį ir dar pakaks gręžinio galios geoterminiam žemės šilumokaičiui (GŽŠ). Jei imti gamyklinius GŽŠ įrenginius, kuriuos sumontuotų santechnikas vietoje, tai tokia sistema realiai pabrangtų apie 1000 eurų. Taigi visas pabrangimas sudaro apie 1000 eurų, bet tikėtina, kad gaučiau apie 10 proc. geresnį NK.

jei gausi 10% geresni NK, tai ka tu sutaupysi? apie kokia metine suma kalbam 50EUR?
kas del 42kLt ventiliacijai, tai tavo bicas pasieke neimanomo. savotiskas rekordas smile.gif 24.000Lt sugebeciau ventiliacijai isleisti, bet dar papildomai istekst 18.000Lt, tai jau negincytinas talentas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 18 vasario 2015 - 21:58