Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 6

Mano namas - 400 kubų. Projektinė oro kaita - 200 kubų. Kokiu srautu realiai reikia keisti orą name: visada 200 kubų ar galima mažiau? Kalbu apie tai, kad, pvz., Paul Focus 200 gali dirbti iki 200 kubų, o, pasak gamintojo, jis tinkamas namams iki 150 m2. Ar man namui toks įrenginys per mažas? Kol nėra svečių lyg ir ne per mažas? Nes kiek suprantu, nors ir suprojektuota 200 kubų oro kaita, bet tikrai nėra būtina visus 200 kubų varinėti: nebent vakare, kai intensyviai gaminama. Įprastai realiai pakaktų 140-160 kubų oro kaitos. Toks kiekis įtariu, kad vyrautų kokius 80 proc. laiko per metus. Ar aš čia klystu?

Kokie jūsų namų vidaus tūriai, projektiniai oro kaitos kiekiai ir kiek realiai keičiate orą?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 22:23)
1. Todėl, kad plokšteliniai nėra tokie sandarūs ir gali pamaišyti iki 5 proc. oro srauto. Tai reiškia, kad į patalpas su tiekiamu šviežiu gali gražinti iki 5 proc. CO2. Gamintojai teigia, kad rotaciniai sandaresni, todėl tikėtina kad ir CO2 mažiau pamaišo.

3. Tai kodėl savo bloge nepaskiriate atskiro straipsnio apie pučiamą orą. Galėjote prie skirtingų temperatūrų pateikti skaičius su nuotraukomis, faktais, grafikais ir t.t. Paimate kelis skaičius ištraukę iš konteksto ir galvojate, kad taip lengvai įtikinsite.

P.S. Taip ir nesulaukiau atsakymo, koks Amalvos rekūpas namui iki 400 kubų (projektinės oro kaita - 200 kubų) - pats efektyviausias. Ar pateiksite pavadinimą ir efektyvumą?


1. Na čia jau visai susipainiojote, kas pamaišo orą, o kas ne smile.gif
3. Todėl, kad nesu visiškai pamišęs ant rekuperacijos, kad kiekvieną vakarą sedėti prie rekuperatoriaus ir analizuoti jo pučiamą oro temperatūrą.
Norint daryti šį bandymą, reikėtų sudėti temperatūros jutiklius iš visų rekuperatoriaus pusių, taip pat matuoti realų ištraukiamą ir pučiamą oro kiekį. Neturiu šių įrankių, todėl ir nesiruošiu bloge apie tai rašyti.
4. Rekomenduotina rekuperatorių jūsų namui buvau įvardinės jau anksčiau t.y. Kompakt-REGO700HE-EC-C5, jei šis per galingas, tada siūlau pasirinkti Kompakt-REGO-400HE-EC-C5 su "XL" dyžio rotoriumi.
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2015 02 18, 22:51)
na taip, ventiliacijos projektai 99% vienodi tukstanciams namu. tai kam taip apsisunkinti, perki vidutini rekuperatoriu ir pereini prie kito etapo. beje, cibuli, tamsta esate ventiliacijos guru, jums samdyti nieko nebereikia, jusu ventiliacijos sistema jums kainuos 2500EUR, nes jus pats viska susijungsite ir issivedziosite.

Aš pats tikrai nepasidarysiu ir nereikia čia knisti man smegenų. Aš tik sakau, kaip ne kurie daro pinigus iš oro už projektą imdami iki 1000 Lt. Mano supratimu - daugiausiai 100 eurų.
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2015 02 18, 22:56)
1. Na čia jau visai susipainiojote, kas pamaišo orą, o kas ne smile.gif
2. Todėl, kad nesu visiškai pamišęs ant rekuperacijos, kad kiekvieną vakarą sedėti prie rekuperatoriaus ir analizuoti jo pučiamą oro temperatūrą.
Norint daryti šį bandymą, reikėtų sudėti temperatūros jutiklius iš visų rekuperatoriaus pusių, taip pat matuoti realų ištraukiamą ir pučiamą oro kiekį. Neturiu šių įrankių, todėl ir nesiruošiu bloge apie tai rašyti.
3. Rekomenduotina rekuperatorių jūsų namui buvau įvardinės jau anksčiau t.y. Kompakt-REGO700HE-EC-C5, jei šis per galingas, tada siūlau pasirinkti Kompakt-REGO-400HE-EC-C5 su "XL" dyžio rotoriumi.

1. Teisingai, supainiojau pavadinimus, bet juk esmę supratote: rotacinis pamaišo iki 5 proc. oro, todėl pamaišys kvapus ir CO2.

2. Gal ir nesate pamišęs, bet iš pirmo pagauto skaičiaus nereikėtų daryti išvadų, kad rotacinis pučia 86-89 proc. NK. O pastebėti duomenis tikrai nėra sunku: vieną savaitę, tuo pačiu nustatytu laiku vakare arba ryte. Su išmaniuoju nesunku pykštelėti rekupo duomenis ir po to viską sukelti į blogą.

3. Pasyviam, šiltam namui jūs siūlote 600-850 kubų aparatą. Stebiuosi jūsų pasiūlymų. Jis ne tas žodis kaip per galingas. Ir dar kaina tikriausiai vos ne kaip Paulo. Kosmosas. O kam Kompakt Rego 400, kuris pučia 350-600 kubų? Ar ne per daug galingas. Ar jūs tiesiog ieškote aparato, kurio didžiausias efektyvumas būtų prie 200 kubų? Koks šito įrenginio efektyvumas? Arba koks Amalvos aparatas dirba efektyviausiai prie 200 kubų? Koks jo naudingumas prie 200 kubų ir prie 160 kubų?
Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2015 02 18, 22:56)
4. Rekomenduotina rekuperatorių jūsų namui buvau įvardinės jau anksčiau t.y. Kompakt-REGO700HE-EC-C5, jei šis per galingas, tada siūlau pasirinkti Kompakt-REGO-400HE-EC-C5 su "XL" dyžio rotoriumi.

700 jau tikrai per didelis, kopakt rego 400 su XL rotorium prie 200 kubų kaip matau iš grafiko naudingumas 88, prie 150 apie 89
Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2015 02 17, 09:13)
Kažka čia Jus visi pripainiojote su plokšteliniu ir rotaciniu šilumokaičiu efektyvumais...
Būtent plokštelinių šilumokaičių efektyvumas priklauso nuo įeinančios lauko temperatūros t.y. kuo lauke temperatūra žemesnė, tuo plokštelinio šilumokaičio teorinis temperatūrinis efektyvumas bus aukštesnis, deja prie žemų temperatūrų jis už šalinės todėl jo deklaruojama 90% temperatūrinį efektyvumą bus sunku pasiekti.
Rotacinio šilumokaičio efektymumas išlieka toks pats, nesvarbu ar lauke bus -23C ar 0C.


Įdomus teiginys, o įdomus todėl, kad jis prieštarauja VGTU mokslinio tyrimo metu nustatytai tendencijai: http://leidykla.vgtu..._Grzebielec.pdf

Kaip pakomentuosit šio mokslinio tyrimo metu nustatytas rotorinio rekuperatoriaus NVK kitimo atsižvelgiant į temperatūrų skirtumą, tendencijas?
Atsakyti
QUOTE(litunas @ 2015 02 18, 17:20)
del C5 funkciju  ( yra tokkiu kurios isreklamuotos o realybeje pas mane ju nera), kaip ir del fizinio teno atjungimo susirasinejau su inzinierium is amalvos.
kazkiek tobulint zada programiskai (man aktualu teno atjungimas) tai gal kas keisis,o atjungus fiziskai tena nepasake ,kad nemes klaidos ir nestabdys irenginio........
po men dar klausiu jo kaip ten i prieki judama.

dėl C5 valdiklio ir man gaila, kad ne visuose režimuose galima atjungti el. šildytuvo veikimą, bet jei tikrai kažkam tas šildytuvo veikimas labai trukdo, tai galima ji fiziškai atjungti, automatika dėl to neturėtų pykti.
Iš kitos pusės reikia tiekiamo oro temperatūra taip suprogramuoti, kad tiekiamas oras būtų kokiais 3 - 4 C žemesnis, nei palaikoma patalpose temperatūra. Tokiu atveju, jei šildytuvas ir pasileis tai suvartos nedaug eneergijos.
C5 valdiklis turi išties labai neblogų naujų funkcijų, kurie senieji valdikliai neturėjo:
- galimybė įjungti oro kiekio mažinimo funkcija kre rekupentant lauko temperatūrai. Tą patį galima padaryti ir vasara, jei temp. lauke karšta, tai rekuperatoriaus našumas taip pat bus mažinamas pagal tam tikrą kreivę;
- rekuperatoriaus efektyvumo skaičiavimas;
- integruotas web serveris, nebereikia pirkti atskirai tinklo modulio;
- Nepasiekus nustatytos minimalios temperatūros įrenginio našumas bus mažinamas;
- patalpos drėgmės matavimas;
- patogesnis savaitinis tvarkaraštis su ženkliai didesniu paros ciklų pasirinkimu.

Valdiklis vis dar tobūlinamas ir gali būti, kad senesnes versijos įsigytas rekuperatorius kai kurių funkcijų neturi. Valdiklio projektuotojai nestovi vietoje, todėl ir keičiasi/ atsiranda kai kurie nauji nustatymai ir visa tai daroma tam, kad valdiklio algoritmas būtų "protingesnis"

Čia šiek tiek pažėriau reklamos apie C5 valdiklį. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2015 02 18, 22:56)

4. Rekomenduotina rekuperatorių jūsų namui buvau įvardinės jau anksčiau t.y. Kompakt-REGO700HE-EC-C5, jei šis per galingas, tada siūlau pasirinkti Kompakt-REGO-400HE-EC-C5 su "XL" dyžio rotoriumi.


Šeip tai iš Amalvos serijos aš ir manau, kad Kompakt-REGO-400HE-EC-C5 su "XL" dyžio rotoriumi yra pats optimaliausias Cibuliui. Pats sau šį žiūrėjau, bet kadangi jo kaina labiau kandžiojasi, nei domekt serijos analogo, pasirinkau pastarąjį. Aišku tamstos atsiliepimai irgi padrąsino rinktis pigesnįjį modelį.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 19:12)
Tai visgi parodo, kad rotaciniai nėra tokie sandarūs, kaip norėtų kai kurie gamintojai. Todėl kvapų pamaišymas galimas ir greičiausiai jis yra. Esmė tik kokie kvapai name ir koks jų intensyvumas. Raitūzas tai neigia ir su smilkalais žaidžia, bet kas jam belieka: sakys, kad kvapų nemaišo. Be to CO2 matavo. Esu įsitikinęs, kad su plokšteliniu patalpoje būtų mažiau CO2 nei su rotaciniu.

Paminejo kazkas del rotaciniu statymo maistinese patalpose g.gif prisiminiau, kad Impuls sporto klube Ozeje, Kaune gana daznai jauciamas picerijos virtuves kvapas baseino ar sales patalpoje. Pagalvojau, kad matyt irgi rotacinis rekupas stovi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2015 02 17 @ 09:13)
Kažka čia Jus visi pripainiojote su plokšteliniu ir rotaciniu šilumokaičiu efektyvumais...
Būtent plokštelinių šilumokaičių efektyvumas priklauso nuo įeinančios lauko temperatūros t.y. kuo lauke temperatūra žemesnė, tuo plokštelinio šilumokaičio teorinis temperatūrinis efektyvumas bus aukštesnis, deja prie žemų temperatūrų jis už šalinės todėl jo deklaruojama 90% temperatūrinį efektyvumą bus sunku pasiekti.

Kazko priestarauja mano pamatavimas ir paskaiciavimams , rekupas- Brink climate-system renovent excellent 400
http://www.supermama...?...&p=68515736
Kaip paiskinsi ?
Netgi savo bloge rasote, cituoju is http://raituzonamas....label/Å”ildymas ,, Taigi, kuo šiltesnis ateina lauko oras, tuo mažesnis bus plokštelinio šilumokaičio efektyvumas.''
O as pamataves ir paskaiciaves gaunu priesingai smile.gif
Jau tu cia kazka raitai g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 19 vasario 2015 - 00:24
QUOTE(mintas @ 2015 02 18, 23:40)
Įdomus teiginys, o įdomus todėl, kad jis prieštarauja VGTU mokslinio tyrimo metu nustatytai tendencijai:  http://leidykla.vgtu..._Grzebielec.pdf

Kaip pakomentuosit šio mokslinio tyrimo metu nustatytas rotorinio rekuperatoriaus NVK kitimo atsižvelgiant į temperatūrų skirtumą, tendencijas?

nežinau, kažkoks keistas straipsnis, kuriame daugelis skaičiavimu yra klaidinantis. Kaip ir minėjau, rotoriaus efektyvumas nuo lauko temperatūros nepriklauso. Efekytumus (kaip kinta nuo lauko oro tempertūros) esu patikrinęs su rotorių parinkimo programa, kuri yra sertifikuota "Eurovent" ir "RLT" Jei jau ten skaičiai klaidingi, tada ir "Eurovent" sertifikuotojus reikėtų uždaryti.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 23:06)
3. Pasyviam, šiltam namui jūs siūlote 600-850 kubų aparatą. Stebiuosi jūsų pasiūlymų. Jis ne tas žodis kaip per galingas. Ir dar kaina tikriausiai vos ne kaip Paulo. Kosmosas. O kam Kompakt Rego 400, kuris pučia 350-600 kubų? Ar ne per daug galingas. Ar jūs tiesiog ieškote aparato, kurio didžiausias efektyvumas būtų prie 200 kubų? Koks šito įrenginio efektyvumas? Arba koks Amalvos aparatas dirba efektyviausiai prie 200 kubų? Koks jo naudingumas prie 200 kubų ir prie 160 kubų?

kodėl siūliau didesnį įrenginį, jau buvau išdėstęs ankščiau, nenorėčiau kartotis.
Dėl efektyvumo, tingiu skaičiuoti smile.gif bet bus tarp 80% ir 85%, vis tiek nepasieks jūsų norimo 92%...
Atsakyti
smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 19 vasario 2015 - 00:20
QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 23:55)
Mano namas - 400 kubų. Projektinė oro kaita - 200 kubų. Kokiu srautu realiai reikia keisti orą name: visada 200 kubų ar galima mažiau? Kalbu apie tai, kad, pvz., Paul Focus 200 gali dirbti iki 200 kubų, o, pasak gamintojo, jis tinkamas namams iki 150 m2. Ar man namui toks įrenginys per mažas? Kol nėra svečių lyg ir ne per mažas? Nes kiek suprantu, nors ir suprojektuota 200 kubų oro kaita, bet tikrai nėra būtina visus 200 kubų varinėti: nebent vakare, kai intensyviai gaminama. Įprastai realiai pakaktų 140-160 kubų oro kaitos. Toks kiekis įtariu, kad vyrautų kokius 80 proc. laiko per metus. Ar aš čia klystu?

Kokie jūsų namų vidaus tūriai, projektiniai oro kaitos kiekiai ir kiek realiai keičiate orą?

Statai sklende diena/naktis, kuri dirbtu santykiu 80/20 ar 70/30 ir nebeturi problemu su mazesne oro kaita - 200 m3 bus daugiau negu sociai mirksiukas.gif
Atsakyti