Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas Vokietijoje

Sveikos lietuvaites,trumpai papasakosiu apie save.Esu cia Vokietijoje 4metai,turiu du vaikucius.Dukra buna mokykloje iki 15-16val (8metai) sunus (5.5m)darzelyje iki 14.30val.nuo rugpj.men eis i pirma klase ,didelw tikimybe ,kad ir gaus Betruunga ,tad gales buti iki15-16val.taippat.Per tuos metus baigiau vokieciu kursus ,turiu b1 plus beruf lygi.dirbti dar niekur neteko,tad va turiu dideli stresa nezinau kokias galimubes turiu ir ka galiu toliau veikt.lietuvoje esu dirbus banke vadybininke,turiu buhalteres diploma ,taciau praktikos visiskai neturiu.siuo metu dar stoviu Job Centre,ir noriu paklaust jusu gal kas zino,ar yra kokia galimybe per darbo birza kokius buhalteres kursus gauti.isvis nesigaudau vokieciu sistemoje ,ka turiu dar baigt kad galeciau geresni darba gauti ,noreciau labai banke dirbt,bet kalbos trukumas..ar tai koki bankauffrau galeciau ausbildunga daryti kur gauti info ,kokios valandos mokymosi,nes vaikai mazi ne viska galiu suderinti..Aciu uz betkokia info ar pasiulyma!!!
Atsakyti
QUOTE(ginttux @ 2016 01 07, 13:03)
Sveikos lietuvaites,trumpai papasakosiu apie save.Esu cia Vokietijoje 4metai,turiu du vaikucius.Dukra buna mokykloje iki 15-16val (8metai) sunus (5.5m)darzelyje iki 14.30val.nuo rugpj.men eis i pirma klase ,didelw tikimybe ,kad ir gaus Betruunga ,tad gales buti iki15-16val.taippat.Per tuos metus baigiau vokieciu kursus ,turiu b1 plus beruf lygi.dirbti dar niekur neteko,tad va turiu dideli stresa nezinau kokias galimubes turiu ir ka galiu toliau veikt.lietuvoje esu dirbus banke vadybininke,turiu buhalteres diploma ,taciau praktikos visiskai neturiu.siuo metu dar stoviu Job Centre,ir noriu paklaust jusu gal kas zino,ar yra kokia galimybe per darbo birza kokius buhalteres kursus gauti.isvis nesigaudau vokieciu sistemoje ,ka turiu dar baigt kad galeciau geresni darba gauti ,noreciau labai banke dirbt,bet kalbos trukumas..ar tai koki bankauffrau galeciau ausbildunga daryti kur gauti info  ,kokios valandos mokymosi,nes vaikai mazi ne viska galiu suderinti..Aciu uz betkokia info ar pasiulyma!!!

Labas, manau su b1 lygiu tikrai banke nedirbsi, nebent toliau prasytis kursu kol gausi auksciausia lygi, tada manau kazka rimtesnio gausi.
As pati gyvenu jau treti metai, kursu man taip niekas ir nedave, mokinuosi namie pati. Iki b lygio jau ismokau, issidarbinau viesbutije kambarine pusei etato. As pati noreciau geresnio darbo, bet dabar dziaugiuosi kad toki turiu darba tai nors del kalbos pramoksiu ir pinigeliu uzsidirbsiu smile.gif o pramokus kalba tikrai geresnio ieskosiuos darbo. Todel ir tau palinkeciau kantrybes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(brutele @ 2016 01 07, 11:38)
Labas, manau su b1 lygiu tikrai banke nedirbsi, nebent toliau prasytis kursu kol gausi auksciausia lygi, tada manau kazka rimtesnio gausi.
As pati gyvenu jau treti metai, kursu man taip niekas ir nedave, mokinuosi namie pati. Iki b lygio jau ismokau, issidarbinau viesbutije kambarine pusei etato. As pati noreciau geresnio darbo, bet dabar dziaugiuosi kad toki turiu darba tai nors del kalbos pramoksiu ir pinigeliu uzsidirbsiu smile.gif o pramokus kalba tikrai geresnio ieskosiuos darbo. Todel ir  tau palinkeciau kantrybes smile.gif

ne..tai jr nesitikiu,kad jau dirbti,bet noreciau,bent mokytis bankininkystes,bet va nezinau kokiu keliu toliau eiti..reikia turbut pirma kalbos kursu c lygi baigt...o dirbt as ir noriu kazka,nes namie sededama i prieki isvis neinu...ir kalbos nenaudoju...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ginttux: 07 sausio 2016 - 12:52
QUOTE(ginttux @ 2016 01 07, 10:03)
Per tuos metus baigiau vokieciu kursus ,turiu b1 plus beruf lygi.dirbti dar niekur neteko,tad va turiu dideli stresa nezinau kokias galimubes turiu ir ka galiu toliau veikt.lietuvoje esu dirbus banke vadybininke,turiu buhalteres diploma ,taciau praktikos visiskai neturiu.siuo metu dar stoviu Job Centre,ir noriu paklaust jusu gal kas zino,ar yra kokia galimybe per darbo birza kokius buhalteres kursus gauti.

jei jau tavo toks kalbos lygis, tai jau gali susikalbeti ir jobcentre. Susitark terminui, papasakok ka noretum daryti. Gal jie net nezino iki siol, ko tu nori, tai kaip jie tau gali padeti..
Buna buhalteriu kursai, nors su jais ismokstami tik pagrindai. Bet galbut tau kokius nors apmoketu jobcentras, tai butu pradzia, ismoktum specialybes zodyno, ir t.t.
Bankui reikia kaip minimum Ausbildung, o tai reiskia - du/tris metus dirbti/mokytis pilna darbo diena, tai nzn ar su vaikais iseis. Plius dar ta Ausbildung vieta reikia gauti, o banke nemazai jaunimo bando bewerbintis..

Dar variantas, kreiptis i kokia Zeitarbeitsfirma. Daug pinigu neuzdirbtum, bet bent jau pralavintum kalba, susipazintum su zmonemis, darbo aplinka. Bent jau kazka veiktum, vietoj to kad lauktum stebuklo is darbo birzos.
Pas mus dideliam biure pastoviai buna tokiu zmoniu is Zeitarbeit firmu. Pvz jie pasta tvarko, saskaitas rusiuoja, dar ka nors tokio neypatingo daro smile.gif as manau, kad ypac jei esi kazkokiam didesniam mieste, tikrai tau rastu koki toki darbeli.
Atsakyti
QUOTE(moocho @ 2016 01 07, 21:00)
jei jau tavo toks kalbos lygis, tai jau gali susikalbeti ir jobcentre. Susitark terminui, papasakok ka noretum daryti. Gal jie net nezino iki siol, ko tu nori, tai kaip jie tau gali padeti..
Buna buhalteriu kursai, nors su jais ismokstami tik pagrindai. Bet galbut tau kokius nors apmoketu jobcentras, tai butu pradzia, ismoktum specialybes zodyno, ir t.t.
Bankui reikia kaip minimum Ausbildung, o tai reiskia - du/tris metus dirbti/mokytis pilna darbo diena, tai nzn ar su vaikais iseis. Plius dar ta Ausbildung vieta reikia gauti, o banke nemazai jaunimo bando bewerbintis..

Dar variantas, kreiptis i kokia Zeitarbeitsfirma. Daug pinigu neuzdirbtum, bet bent jau pralavintum kalba, susipazintum su zmonemis, darbo aplinka. Bent jau kazka veiktum, vietoj to kad lauktum stebuklo is darbo birzos.
Pas mus dideliam biure pastoviai buna tokiu zmoniu is Zeitarbeit firmu. Pvz jie pasta tvarko, saskaitas rusiuoja, dar ka nors tokio neypatingo daro smile.gif as manau, kad ypac jei esi kazkokiam didesniam mieste, tikrai tau rastu koki toki darbeli.

thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(ginttux @ 2016 01 07, 23:04)

O kur ta zeitarbeitsfirma kaip ja rast?man siule kaip savanore dirbt(freiwilligedienst)ka nors tai,bet ir be algos,kazkaip idomiai ...
Atsakyti
Ivesk savo miesto pavadinima ir Zeiitarbeitfirma. Tikrai "ismes" pasiulymu. Ju yra kiekviename mieste ir net ne viena. Dideliu pinigu ten nesitikek. Mano vyro nuomone, jie uzsiima "zmoniu isnaudojimu".
Atsakyti
QUOTE(RasaZFR @ 2016 01 08, 18:32)
Mano vyro nuomone, jie uzsiima "zmoniu isnaudojimu".
cia ne nuomone, cia faktas smile.gif . Bet esme tame, kad geriau jau toks darbas per "nuomos" firma, ypac norint pralavinti kalba, nei kazko tiketis is darbo birzos..
Atsakyti
man klausimas beskaitant iskilo smile.gif ka patartumete, as turiu lietusviska diploma, kad ji pripazintu De man reikia B2 tureti, viskas gerai mokinuosi jau metus, turiu B1 uz kokiu metu turesiu ir B2... Bet gal geriau Ausbildungo vietos pasieskoti dabar g.gif ar gavus B2 darbo normaliai ieskoti? Kaip galvojat?
Atsakyti
QUOTE(falso @ 2016 01 11, 16:06)
man klausimas beskaitant iskilo  smile.gif ka patartumete, as turiu lietusviska diploma, kad ji pripazintu De man reikia B2 tureti, viskas gerai mokinuosi jau metus, turiu B1 uz kokiu metu turesiu ir B2... Bet gal geriau Ausbildungo vietos pasieskoti dabar  g.gif ar gavus B2 darbo normaliai ieskoti? Kaip galvojat?

Ir taip, ir anaip gali daryti. Nebuk tikra, kad su B2 gausi darba. Jei esi jauna, ieskok ir daryk Ausbildung srityje,, kur busi garantuota gauti darba (tave firma "perims"-samdys). Jei nori dirbti, gali ieskoti darbo ir su B1. Siaip ir Ausbildung, ir darbo paieskos gali uztrukti ilgiau, nei planuoji, taigi gali pradeti jau dabar, o per ta laika baigsi ir B2.
Atsakyti
Sveiki ! smile.gif

Atvykome ir mes su mažąja gyventi į Vokietiją, tėtis čia dar anksčiau įsikūręs. Pradėjau ieškoti darbo, užsukau į Arbeitsagentur.ą, vadinamą Jobcenter. Pradėjo tvarkyti popierius, pasiūlė ir arbeitslosgeld tvarkymą... Pasimečiau, sutikau, ką aš žinau ar tai gerai... Poto susimąsčiau, ar ateity nebus dėl tų išmokų kokių nors nesklandumų (pvz. perkant mašiną)?

Kadangi vyras dirbantis savarankiškai, įbruko man (jam) užpildyti grandiozinę EKS formą. Gal kas susidūrėte su tokia?

Ir dar klausimukas - ar apskritai teisingai padariau, kad kreipiausi į tą Jobcenter?

4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
[quote=eling,2016 01 19, 14:49]
Sveiki ! smile.gif

Atvykome ir mes su mažąja gyventi į Vokietiją, tėtis čia dar anksčiau įsikūręs. Pradėjau ieškoti darbo, užsukau į Arbeitsagentur.ą, vadinamą Jobcenter. Pradėjo tvarkyti popierius, pasiūlė ir arbeitslosgeld tvarkymą... Pasimečiau, sutikau, ką aš žinau ar tai gerai... Poto susimąsčiau, ar ateity nebus dėl tų išmokų kokių nors nesklandumų (pvz. perkant mašiną)?

Kaip idomiai jums cia, atvykus is karto arbeitlosgeld tvarkytis, as menesi pradirbau, bet man niekas nedave jokiu arbeitlosgeld ir nei jokiu kursu, tik siuntinejo is vienos istaigos i kita sad.gif Todel nieko neliko tik paciai ieskotis darbo ir namuose mokintis. Susiradau nors uz 450 e ir dziaugiuosi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(RasaZFR @ 2016 01 12, 16:37)
Ir taip, ir anaip gali daryti. Nebuk  tikra, kad su B2 gausi darba. Jei esi jauna, ieskok ir daryk Ausbildung srityje,, kur busi garantuota gauti darba (tave firma "perims"-samdys). Jei nori dirbti, gali ieskoti darbo ir su B1. Siaip ir Ausbildung, ir darbo paieskos gali uztrukti ilgiau, nei planuoji, taigi gali pradeti jau dabar, o per ta laika baigsi ir B2.

Aciu RasaZFR uz atsakyma, tik su tuo Ausbildungu, tai problema, mano mieste virs 100 darbo pasiulymu pagal mano specialybe, o Ausbildungo tik 1 vieta g.gif , didesne tikimybe darba gauti smile.gif o del B1 lygio, tai ne ne ne, negaliu as dar dirbti smile.gif nebent koki paprasta darbeli susirast vien del kalbos pramokimo, pralavinimo, bet man labiau patinka i visokius kursus vaikscioti smile.gif
Atsakyti