Įkraunama...
Įkraunama...

16-os metų paauglio maištas

QUOTE(stripulis @ 2016 02 11, 19:39)
mokytojai daug ko gali reikalauti, o taisytis - arba ne -  yra vaiko reikalas. tėvai už jį nepasitaisys. iliuzija.

o va dėl "mano namai mano taisyklės", tai čia ir yra mano esminis skirtumas. Namai yra MŪSŲ. Lygiai. vyro, mano, vaiko. Ir taisyklės yra bendros. Ne kažkieno aukštesnės ar žemesnės, bet bendros.

Ir tai ne priežastis šantažui ar bausmėms.

Šiaip, man visad ir buvo ir turbūt bus įdomu - kaip galima bausti vaiką ir paskui su juo turėti normalius santykius g.gif
Tipo štai vaikeli, dabar aš kalėjimo prižiūrėtoja, bus taip ir taip, o dabar mes vėl graži draugiška šeima, ir tu norėsi būti jos dalimi ir būti geranoriškas wub.gif

Mįslė.


Bet vaikui galima padėti. Jei jis nori.

Nu va, matot kaip pas Jus gerai visiems biggrin.gif O pas mane namai mano. Taip, taisyklės yra aptariamos, taip dėl jų galima tartis, galima jas ir keisti bendru sutarimu. Bet visumoje namai vis tiek mano ir vyro, nes mes esame suaugę žmonės, nešantys atsakomybę už savo vaikų elgesį ir gerovę. Galų gale vaikui augant, jis įgyja daugiau atsakomybės už savo veiksmus. Nenori mokytis (mano asmenine nuomone iki tam tikro amžiaus vaiko darbas - mokykla, būreliai ir kiti užsiėmimai)? Tuomet eik dirbti ir prisidėk prie savo išlaikymo beigi pasirūpink savo laisvalaikio pramogomis. Nenori nei mokytis, nei dirbt, nei kitaip prisidėt prie savo gerovės? Nori tik "duonos ir žaidimų", t.y. visą dieną gulėt ant lovos iš žaist kompu? Nu tai "too bad, my baby" biggrin.gif

Galima tai vadinti bausme. Aš tai vadinu natūraliomis pasekmėmis biggrin.gif Jei aš nedirbsiu ir nesirūpinsiu niekuom, išskyrus savo minkštą užpakalį, stebuklingai ant mano stalo niekas neatsiras ir interneto sąskaitos neapsimokės. Ir šeimos grožio niekaip neįtakoja tai, kad joje gyvenantys žmonės žino savo pareigas beigi tai, kad kiekvienas mūsų sprendimas ir pasirinktas elgesio modelis su savimi neša vienokias ar kitokias pasekmes. Kiekvieno mūsų (įskaitant ir vaikus) laisvė elgtis kaip norime pasibaigia ten, kur prasideda kito žmogaus laisvė. IMHO.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hmmm...: 12 vasario 2016 - 08:57
16 metų bernas nėra infatilus mažylis, kuris nepajėgtų suvokti, ką daro ir, kad skaudina tėvus tokiu elgesiu. Proto ir jėgų turi viskam tik ne gražiam elgesiui. Jei nesupranta geruoju, nenori šnekėtis, bendrauti, tyčia piktybiškai elgesiasi, tai šaltas dušas jam būtų labai sveika. Dar vieną kartą paprašyčiau jo normaliai pasikalbėti, išsiaiškinti nuoskaudas, bet jei vėl spjautų į veidą ir parodytų, kaip jam dzin viskas, tą pačią akimirką sukraučiau skudurus į tašę ir sakyčiau: "gerai, viskas, važiuojam pas tėvą. Nuo šiol gyvensi pas jį. Jei nenori ten, tada į vaikų teises, esi nepilnametis, apgyvendins vaikų namuose. Jei nesi laimingas su manimi, šiuose namuose, važiuojam, kur būsi laimingesnis". Garantuoju, kad po tokio pagąsdinimo, visi erelio sparnai dingtų ir prasidėtų: "ė, baik, mama, nejuokauk". Dabar jaučia, kad juos gali šokdinti, manipuliuoti, tai ir drasko akis, o vieną kartą gautų gerą šoką ir baigtųsi visi ožiai. Su tais paikinimais, nusileidimais, bausmių netaikymais ir kitokio super mamyčių išmislu tik išauginami egocentrikai, kurie jaučias dievukais ir mano, kad visais iki vieno gali manipuliuoti.

Lygiai taip pat nesuprantu sakančiųjų, kad į kiaulidę panašus kambarys yra tik bernelio reikalas ir nėra ko kištis mamai doh.gif Na, taip tegul užsiveisia parazitai visuose namuose nuo tos betvarkės, prasmirsta ir kas čia tokio ar ne?
Vaikai privalo turėti pareigas. Ir tvarkytis, ir mokytis. Kol jie yra nepilnamečiai, tai yra jų "darbas", o kai prasideda "neprivalo mokytis", "neprivalo tvarkytis", tai nebežino, kaip išreikšti tą savo "pasirinkimo laisvę". Nuo neužimtumo ir prisigalvoja nesąmonių. Tokio amžiaus bernas dar ir kiek pareigų turi turėti. Nenori tvarkytis, nenori mokytis - nori tik iš tėvų pinigų gaut ir leist baliams festivaliams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Miškų avietė: 12 vasario 2016 - 15:36
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 02 12, 14:32)
16 metų bernas nėra infatilus mažylis, kuris nepajėgtų suvokti, ką daro ir, kad skaudina tėvus tokiu elgesiu. Proto ir jėgų turi viskam tik ne gražiam elgesiui. Jei nesupranta geruoju, nenori šnekėtis, bendrauti, tyčia piktybiškai elgesiasi, tai šaltas dušas jam būtų labai sveika. Dar vieną kartą paprašyčiau jo normaliai pasikalbėti, išsiaiškinti nuoskaudas, bet jei vėl spjautų į veidą ir parodytų, kaip jam dzin viskas, tą pačią akimirką sukraučiau skudurus į tašę ir sakyčiau: "gerai, viskas, važiuojam pas tėvą. Nuo šiol gyvensi pas jį. Jei nenori ten, tada į vaikų teises, esi nepilnametis, apgyvendins vaikų namuose. Jei nesi laimingas su manimi, šiuose namuose, važiuojam, kur būsi laimingesnis". Garantuoju, kad po tokio pagąsdinimo, visi erelio sparnai dingtų ir prasidėtų: "ė, baik, mama, nejuokauk". Dabar jaučia, kad juos gali šokdinti, manipuliuoti, tai ir drasko akis, o vieną kartą gautų gerą šoką ir baigtųsi visi ožiai. Su tais paikinimais, nusileidimais, bausmių netaikymais ir kitokio super mamyčių išmislu tik išauginami egocentrikai, kurie jaučias dievukais ir mano, kad visais iki vieno gali manipuliuoti.

Lygiai taip pat nesuprantu sakančiųjų, kad į kiaulidę panašus kambarys yra tik bernelio reikalas ir nėra ko kištis mamai doh.gif  Na, taip tegul užsiveisia parazitai visuose namuose nuo tos betvarkės, prasmirsta ir kas čia tokio ar ne?
Vaikai privalo turėti pareigas. Ir tvarkytis, ir mokytis. Kol jie yra nepilnamečiai, tai yra jų "darbas", o kai prasideda "neprivalo mokytis", "neprivalo tvarkytis", tai nebežino, kaip išreikšti tą savo "pasirinkimo laisvę". Nuo neužimtumo ir prisigalvoja nesąmonių. Tokio amžiaus bernas dar ir kiek pareigų turi turėti. Nenori tvarkytis, nenori mokytis - nori tik iš tėvų pinigų gaut ir leist baliams festivaliams.


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
o va pinigų gaut bernelis tikrai neprivalo, kuriuos nori iš tėvų išpešt baliams. nori gaut pinigų - eina dirbt smile.gif analogiškai - nori turėt NUOSAVĄ kompą, prie kurio geimins - tegu jam užsidirba. ir tada jau geimina.
o taip tai apkraunami vaikučiai iphonais, kompais, tėvų nupirktais, planšetėmis - tai kam jiem stengtis dėl kažko dirbt ir panašiai? jei viskas paduota?
Atsakyti
QUOTE(Hmmm... @ 2016 02 11, 09:31)
Visgi kol kas linkstu prie pozicijos, kad mano namai - mano taisyklės, o jau tavo reikalas, kaip tu prie jų taikaisi. Nesitaikai? Netenki privilegijų.

Va sitame ir priezastis, del kurios net iki dabar islikes kazkoks barjeras tarp manes ir tevu, butent tas mano namai, mano taisykles. Jei vaikui nepriimtinos taisykles, kur jam detis, negali savu namu isigyt. Visuomet buvo nuoskauda ir stengiuosiu tokiu klaidu nekartoti. Namai yra visu, vaikas yra lygiavertis seimos narys, ne koks priglaustas bedzius, turintis prisitaikyti, neprase jis buti pagimdomas. Kas is to, kad turesite tobulai besielgianti vaika, bet paaukosite gerus santykius ateityje, argi verta?
Atsakyti
QUOTE(applejuice @ 2016 02 13, 23:35)
Va sitame ir priezastis, del kurios net iki dabar islikes kazkoks barjeras tarp manes ir tevu, butent tas mano namai, mano taisykles. Jei vaikui nepriimtinos taisykles, kur jam detis, negali savu namu isigyt. Visuomet buvo nuoskauda ir stengiuosiu tokiu klaidu nekartoti. Namai yra visu, vaikas yra lygiavertis seimos narys, ne koks priglaustas bedzius, turintis prisitaikyti, neprase jis buti pagimdomas. Kas is to, kad turesite tobulai besielgianti vaika, bet paaukosite gerus santykius ateityje, argi verta?

Taip, namai yra visų ir vaikai yra pilnaverčiai šeimos nariai, BET...padorių, neasocialių žmonių namuose tvarka yra savaime suprantamas dalykas ir "nenori - nesitvarkai" normaliems žmonėms nėra priimtina. Kokia čia priespauda ar nuoskauda, kad 16 metų bernui reikia palaikyti tvarką ir gyventi tvarkingai, o ne kaip bomžui? Man atrodo, aiškiau nei aišku, kad namai neturi būti panašūs į kiaulidę, o nuolaidžiavimas paaugliui ir leidimas jam gyventi betvarkėje yra visiškas absurdas. Tokiu atveju tikrai jam būtų neprošal pasakyti: "ok, turėsi savo butą, galėsi iš jo nors ir sąvartyną padaryti, o šiuose namuose kiekvienas šeimos narys tvarkosi ir palaiko švarą, patinka tau tai ar ne". Aišku, suprantu, kad dažnas paauglys tikriausiai išvis norėtų neturėti jokių pareigų, jokios atsakomybės ir tik pramogauti visą laiką už tėvų pinigus, tačiau vėliau jam tai gali labai atsirūgti, kai atėjus į suaugusiųjų pasaulį pamatys, kad kitiems gali būti giliai dzin jo norai-nenorai ir į kaprizus jau niekas nebekreips dėmesio, nes darbdavio, kaip mamos nepašokdinsi.
Atsakyti
QUOTE(applejuice @ 2016 02 13, 21:35)
Va sitame ir priezastis, del kurios net iki dabar islikes kazkoks barjeras tarp manes ir tevu, butent tas mano namai, mano taisykles. Jei vaikui nepriimtinos taisykles, kur jam detis, negali savu namu isigyt. Visuomet buvo nuoskauda ir stengiuosiu tokiu klaidu nekartoti. Namai yra visu, vaikas yra lygiavertis seimos narys, ne koks priglaustas bedzius, turintis prisitaikyti, neprase jis buti pagimdomas. Kas is to, kad turesite tobulai besielgianti vaika, bet paaukosite gerus santykius ateityje, argi verta?



tai vardan geru santykiu ateityje reiktu vaikui daryt namuose ka nori? g.gif leisti muzika pvz per koloneles kiaura para, atsivesti xebros ir daryti tusus iki paryciu, gi jis negali savo namu isigyti?

Barjeras/atstumas yra gerai, sveiko proto ribose, tada senatveje nesivalys i tevus koju. Vaikai turi taikytis prie taisykliu, kitaip bus anarchija.

namai nera visu, namai yra seimos. Seima - tai maza bendrija, turinti savo ribas, taisykles ir etc. vaikas atejo veliau nei kiti seimos nariai i seima, todel jam tenka prie jau sukurtu namu taisykliu, o ne seimai taisykles taikyti prie naujo seimos nario.

Visur taip yra - gamtoje, darbovieteje, mokykloje, darzelyje, seimoje.

Aisku, pasitaiko tevu kurie pradeda pagal vaikus sokineti, o paskui skundziasi - nesusitvarkau, akis drasko, dar ir i kupra duoda ir pan.

Gi nesiprase buti pagimdomas, tai kodel jam dabar laikytis taisykliu ir eiti i mokykla, kai visiems? g.gif
Atsakyti
Tai niekas ir nesako, kad taisyklės privalo būt kaip kareivinėse: 8:00-keltis, 8:05-valytis dantis, 8:10-pusryčiauti ir pan. Čia kalba eina apie patį elementariausią švaros ir tvarkos palaikymą. Vėl gi, niekas nereikalauja tvarkos kaip operacinėje, bet nešvarūs indai/rūbai, kambaryje neturėtų mėtytis. Taip, vaikas yra pilnateisis šeimos narys. Dukra žino, kad visada gali išsakyt savo nuomonę, bet tai nereiškia, kad reikia aklai pult ir klausyt. Nes jei nebūtų jokių taisyklių, tai namai būtų nuolat pilni draugių, aišku jokios mokyklos, valgytume vien tik picą ir pramogautume.
Žinau vieną šeimą, kur mama galvojo, kad vaikam nieko draust negalima, maždaug drausi ar ne, vis tiek padarys, tai geriau iškart leist, kad nesugadint santykių. Nu ir ką, mergina liko 9 klasėj antriem metam, nes vietoj pamokų važiuodavo į miestą bernų kabint doh.gif paskui išvis nebaigė mokyklos, nes visas jos gyvenimas buvo klubai, barai ir tūsai.
Atsakyti
QUOTE(applejuice @ 2016 02 14, 00:35)
Jei vaikui nepriimtinos taisykles, kur jam detis, negali savu namu isigyt. Visuomet buvo nuoskauda ir stengiuosiu tokiu klaidu nekartoti.

Mažai kuriems tėvams taip pasiseka, kad vaikas klusniai daro, kas pasakyta, tyliai padūsaudamas ir nuoskaudą visą gyvenimą nešiodamas. Dažniau bus taip, kad jei taisyklės vaikui netinka ir kompromisas nesurandamas, tai namuos bus toks karo stovis, kad tėvai su savo "padėvėtais nervais" pirmi iš namų pabėgs.
Atsakyti
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 02 14, 12:38)
Taip, namai yra visų ir vaikai yra pilnaverčiai šeimos nariai, BET...padorių, neasocialių žmonių namuose tvarka yra savaime suprantamas dalykas ir "nenori - nesitvarkai" normaliems žmonėms nėra priimtina. Kokia čia priespauda ar nuoskauda, kad 16 metų bernui reikia palaikyti tvarką ir gyventi tvarkingai, o ne kaip bomžui? Man atrodo, aiškiau nei aišku, kad namai neturi būti panašūs į kiaulidę, o nuolaidžiavimas paaugliui ir leidimas jam gyventi betvarkėje yra visiškas absurdas. Tokiu atveju tikrai jam būtų neprošal pasakyti: "ok, turėsi savo butą, galėsi iš jo nors ir sąvartyną padaryti, o šiuose namuose kiekvienas šeimos narys tvarkosi ir palaiko švarą, patinka tau tai ar ne". Aišku, suprantu, kad dažnas paauglys tikriausiai išvis norėtų neturėti jokių pareigų, jokios atsakomybės ir tik pramogauti visą laiką už tėvų pinigus, tačiau vėliau jam tai gali labai atsirūgti, kai atėjus į suaugusiųjų pasaulį pamatys, kad kitiems gali būti giliai dzin jo norai-nenorai ir į kaprizus jau niekas nebekreips dėmesio, nes darbdavio, kaip mamos nepašokdinsi.

Normalūs paaugliai ir gyvena kaip bomžai. Ne kaip bomžai gyvena tik nenormalūs paaugliai, prispausti tėvų ar šiaip nesivystantys. Ir tai, kad paauglys gyvena kaip bomžas, visai nerodo, kad kaip bomžas jis gyvens ir suaugęs. Nes tada visi suaugę būtų kartu ir gotai, ar dar kokių grupuočių atstovai, bet štai kažkaip ta gotė ar gotas suaugęs virsta normaliausiu žmogumi, susiniveliavusiu ir tiek... viskam savas laikas.
Tik faktas yra vienas, kaip minėta, namai yra VISŲ, todėl paauglys turi teisę bomžauti TIK SAVO TERITORIJOJE. Visur kitur bomžauti jis neturi nė menkiausios teisės. Todėl jei nori pvz. apsikraut neplautais puodeliais - tai pirma, savo kambaryje, antra, tie puodeliai turi būti jo asmeniniai, o ne kad paėmei visų šeimos narių išterliojai neplauni ir spjauni.

ir t. t. kažkuriuo metu tos muzikos garsiai jam galima klausytis - jei pvz. negyvenate bute, kur už sienos leliukas miega tam tikru metu - tai tuo metu jau muzikos klausytis būtų negalima. tačiau nereiškia, kad niekada negalima - tiesiog reikia surasti tam tinkamą laiką. galų gale šiais laikais yra ausinės (aišku paauglys turi žinoti, kad klausydamasis garsiai per ausines gali negrįžtamai klausą susižaloti).

ar kokioj gamtoj, sodyboj galėtų pasidrebinti decibelus.

o dėl pasaulio, normaliai vaikas jau mokykloj susiduria su tuo, kad yra norai ir yra pareigos ir yra reikalavimai. namai - saugus uostas. bet tai nereiškia, kad namų saugumas išsiplečia į pasaulį už namų ribų, nė velnio, tegu ten vaikas ir nosim į purvą įkrinta, tikrai nereikia nuo to saugoti. tegu pajunta kad tikrai ne visada su juo elgsis teisingai. ir kad tėvai nelėks ir netrauks jo iš visų peripetijų ir nečiūčiuos. tačiau taip, pasakys, kad va būna šitaip šitaip va ir va kaip, toks jau tas gyvenimas.
Papildyta:
Dėl "noras pramogauti visą laiką už tėvų pinigus", taip gali norėti tas, kuris išvis nesuvokia, iš kur pinigai atsiranda ir kaip uždirbami, toks finansinis beraštis. Tai tam yra tėvai, kad išmokytų, kas tai yra ir ant kailio parodytų, kas kaip.
Ne škodzi vaikui pvz. padirbėt, dar pilnametystės nesulaukus. maniškė sakykim padėjo mum medumi prekiauti mugėje. tai paskui mąsto, ką čia pardavus, kuo galėtume prekiauti - svarsto, iš kur tie pinigai imami ir mato, kad nėra taip lengva jų "pasidaryti". tai kad toks žmogus paauglystėj išvirs į pinigų reikalaujantį be atodairos analfabetą - sunku tikėtis. būna aišku pasauly visko, ir vis dėlto.
o jei žmogui nuo vaikystės ko tik užsigeidžia paduodama ,tai vėlgi sunku tikėtis, kad paauglystėj toks žmogus bus empatiškas, jautrus, žinos savo ir tėvų finansines ribas, į jas atsižvelgs ir formuos savo gyvenimą pagal tai. tada ir bus tas norintis nuolat tūsinti ir be jokių pareigų... imho.
Atsakyti
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 02 14, 09:38)
Taip, namai yra visų ir vaikai yra pilnaverčiai šeimos nariai, BET...padorių, neasocialių žmonių namuose tvarka yra savaime suprantamas dalykas ir "nenori - nesitvarkai" normaliems žmonėms nėra priimtina. Kokia čia priespauda ar nuoskauda, kad 16 metų bernui reikia palaikyti tvarką ir gyventi tvarkingai, o ne kaip bomžui?

Jeigu vaikas turi savo kambari - tegul ir gyvena kaip bomzas, negrazu tevams, tegul ir neina i ji. Ateis laikas, nores atsivesti panele - susivoks, kad reikia susitvarkyti. Arba susivoks, kai ji pasibaisejusi pabegs biggrin.gif . Ir ismoks pats, is savo elgesio pasekmiu, o ne is paklusimo tevams. Ir kiekvieno zmogaus tvarkos, estetikos suvokimas kitoks. Niekuomet nesiklodavau lovos, nes man tai totalus absurdas atrodo, dingsta kambario jaukumas, niekaip tevai to priverst nesugebejo, dabar irgi tik vyras ja ryte sukloja. Ir kur beda?
Papildyta:
QUOTE(Realesne @ 2016 02 14, 09:48)
tai vardan geru santykiu ateityje reiktu vaikui daryt namuose ka nori?  g.gif  leisti muzika pvz per koloneles kiaura para, atsivesti xebros ir daryti tusus iki paryciu, gi jis negali savo namu isigyti?

Ne, nes tai trukdo kitiems namu gyventojams. O jei bute, tai net istatymai neleidzia velai vakare ir anksti ryte.

QUOTE(Loranija @ 2016 02 14, 13:40)
Žinau vieną šeimą, kur mama galvojo, kad vaikam nieko draust negalima, maždaug drausi ar ne, vis tiek padarys, tai geriau iškart leist, kad nesugadint santykių. Nu ir ką, mergina liko 9 klasėj antriem metam, nes vietoj pamokų važiuodavo į miestą bernų kabint doh.gif paskui išvis nebaigė mokyklos, nes visas jos gyvenimas buvo klubai, barai ir tūsai.

Zinau panasu rezultata, tik tevai griezti buvo. 17m pagimde, daug lakstymu buvo, bet po to susitupejo lyg ir. Taigi 0 naudos is tu draudimu. Geriau bendrauti su vaiku, suvokti, kas jo galvoje dedasi, patarti, dalintis gyvenimiska patirtimi. Tas leidziu daryti viska daznai buna tiesiog atsiribojimas ir nenorejimas padeti vaikui augti ir padeti jam spresti jo mazas gyvenimo krizes. Ne ka mazesnis blogis nei draudimai.
Atsakyti
QUOTE(applejuice @ 2016 02 14, 20:21)

Papildyta:

Ne, nes tai trukdo kitiems namu gyventojams. O jei bute, tai net istatymai neleidzia velai vakare ir anksti ryte.




tai bet jis nesiprase pagimdomas, kodel dabar turi paklusti jam nemaloniom taisyklem? g.gif gi namai tai jo? tai leiskim jam, nes gi santykius susigadinsim? bigsmile.gif
Atsakyti