Garstyčias kaip sideratą naudokite. Jos stabdo ir naikina fitoftorą(marą). Sodinamos arba rudenį arbą pavasarį. Na šaškė pigiau nei garstyčios. Bet garstyčios po to tampa trąša. Tik ją reik įterpti į žeme.
Ten kur užpernai, tai gal ten kur problema šiltnamio, pvz kondensatas lašą ir panašiai.
Išnaikinti neišnaikinsite

ateis maro laikas ir jis vėl pateks į šiltnamį. Tam naudojama sėjomaina, arba atsparios veislės.
http://www.forumas.p...is?start=20#770
Pvz jūs išnaikinote, o pas kaimyną ligotas šiltnamis arba užsikrėte daigai, bulvės, vėjas papūs ir sporos pateks vėl pas jus.
Lengviausia aišku nustatyti ligą, ir auginti atsparius hibridus toms ligoms. Arba auginkite agurkus, kitais metais.
Jei naudosite šaške, reikės atstatyti mikro organizmų pusiausvyrą, tai kompostos, biohumusas ir t.t. Dirvos pakeitimas.
Naikinti marą naudojami fungicidai ir t.t. Kai sporos plinta jos plinta visur, tada naudoja chemija kuri stabdo ligos plitimą. Bet čia versliniuose ūkiuose.
1. Apžiūrėti ta vietą, kodėl būtent ten prasideda ligos. Pvz:
PAs mane ir kitais metais toje pačioje vietoje pradėjo pirmiau sirgti pomidoras, Veislė buvo atspari prieš tai buvusiai ligai, bet vis viena susirgo kita liga. Kai lijo pasislėpiau šiltnamyje nuo lietaus, pamačiau kad būtent toje vietoje pro kaž kur, kaupiasi vanduo ir lašą tiesiai ant pomidorų lapų. Buvo palankios sąlygos ligoms vystytis ir plisti.
Pamačiau kur bėda sutvarkiau ir daugiau nebuvo bėdų.
2. Pas jus plėvelinis šiltnamis, kai gruntas šiltesnis už lauką, prasideda žemės garavimas. Tai būna dažnai pavasarį rytais, kai temperatūra staigiai krenta apie 4iki7val. ryto. Tie garai kondensuojasi ant plėvelės,kadangi neturi kur išgaruoti, pradeda lašėti.
Tai yra pagrindinis plėvelės minusas, kad kondensatas nuo jo lašą ant augalų. Kai verdate uždenkite puodą stikliniu dangčiu pamatysite, kaip vanduo kondensuojasi ir po to atgal lašą.
Ką daryti? Galima virš galvos dėti agro plėvele, ji neleidžia susidaryti kondensatui kuris lašėtų.
Tam kad kondesatas nelašėtų, o nubėgtu kaip ant stiklo, reikalingas paviršiaus įtempimas. Nuo paviršiaus įtempimo priklauso kaip laikosi lašai ant jo, kuo didesnis paviršiaus įtempimas tuo sunkiau laikosi ant jo lašai, t.y. nuo jo nubėga.
Yra patobulintų šiltnamio plėvelių tokių kaip, Agroliux, su antifog priedu.
http://www.forumas.p...gti-plevele#881
Kitas būdas, kai karštą plėvelė atlaisvėja plečiasi, tuo metu ją reiktų kuo labiau įtempti, tik šilnamio lankai plastikiniai gali neatlaikyti, tad reikia su saiku tai daryti. Kai atvės naktį, plėvelė pati įsitemps dar labiau, taip dalis lašų nubėgs žemyn.
3. Sodinti ligoms atsparius hibridus, arba sodinti ankstyvus pomidorus, jie ankščiau baigia derėti, ir mažiau suserga. Nustatykite kokia liga puvo prieš tai, pvz pilkasis puvinys, fitoftorą, demėtligė. Pagal tai rinkitės pomidorus atsprius šioms ligoms. Kai kurios ligos, ilgai grunte neišbūna, vienos iki pavasario žūsta, kitos išbūną ne ilgiau kaip 1metus, kitos 2 metus. Gali būti užkrėstos sėklos, tad patartina prieš daiginant pamirkyti kalio permaganate. Pomidorų sėkloms tai labai patinka. Sėklos mirkytos kalio permaganate, geriau vystosi. Tuo pačiu sunaikinamas galimas užkratas.
Medinėse konstukcijose naudoti šaškes galima.
QUOTE(Liutukeee @ 2015 10 27, 13:37)
Hm,net nežinau koks tas musu siltnamis skaitosi-lankus pirkom SENUKUOSE ir dengem plevele.Dar aisku mediniu detaliu yra.Tai gal galima saske?As pernai nuriebalintoju ploviau pleveles sienas,bet ar tai maras,ar tai puvinys kazkoks pirmiausia isimete ten kur ir uzpernai buvo.Tai galvoju kaip cia geriau pasielgus,kaip geriau isnaikint.
Aciu uz patarimus!