Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas ar Ateizmas- kas racionaliau?

QUOTE(Moonte @ 2015 07 18, 22:27)
Idomiausia tai, kad kuo as daugiau gilinuosi tuo labiau surpantu, kad Dievas yra.

***************************************
Buvo pamineta, tam kad susikalbeti su Dievu, neva isgirsti ji, reikia kunigo. jei teisingai supratau kunigas yra retrancliuotojas, bet kas duos garantijas kad kunigas retransliuoja butent tai ka konkreciam zmogui viso to? Ir pagaliau, o kam to reikia, kam reikia zmogui isgirsti per kuniga Dieva? AR nepakanka tikejimo, jautimo kad jo dieviska kibirkstis yra tavyje, sazines balso, kuris is esmes yra Dievo balsas...

Šioje vietoje yra įdomiausia, kad primityviausios tautelės ir iškiliausi mokslininkai prieina tos pačios išvados.
..........
Pasikalbėti su Dievu galima bet kada, be jokių tarpininkų, tikintieji tą nuolatos ir daro ir ne vien būdami bažnyčioje kartu su kunigu. Bet kunigas reikalingas kaip vedlys, kunigas reikalingas kaip tarpininkas atliekant išpažintį, jis suteikia sakramentus, jis skelbia Dievo žodį ir jį paaiškina. Galima apsieiti ir be kunigo, jei taip atsitiktų, Dievas neapleistų ir neatstumtų. Jei jums pakanka sąžinės balso, reiškia jums kunigų nereikia. Man šiame gyvenime kunigai yra šviesuliai. Aš vadovaujuosi savo galva tiek kiek tik galiu, bet esu be galo patenkinta, kad gyvenimą man praturtina mokytojai, gydytojai, kunigai, statybininkai, policininkai.
O garantijų niekas ir niekada jums neduos. Jūs pati sau negalite duoti garantijos.
Atsakyti
QUOTE(mementoo @ 2015 07 18, 22:54)
Šioje vietoje yra įdomiausia, kad primityviausios tautelės ir iškiliausi mokslininkai prieina tos pačios išvados.
..........
  Pasikalbėti su Dievu galima bet kada, be jokių tarpininkų, tikintieji tą nuolatos ir daro ir ne vien būdami bažnyčioje kartu su kunigu. Bet kunigas reikalingas kaip vedlys, kunigas reikalingas kaip tarpininkas atliekant išpažintį, jis suteikia  sakramentus, jis skelbia Dievo žodį ir jį paaiškina. Galima apsieiti ir be kunigo, jei taip atsitiktų, Dievas neapleistų ir neatstumtų. Jei jums pakanka sąžinės balso, reiškia jums kunigų nereikia. Man šiame gyvenime kunigai yra šviesuliai. Aš vadovaujuosi savo galva tiek kiek tik galiu, bet  esu be galo patenkinta, kad gyvenimą man praturtina mokytojai, gydytojai, kunigai, statybininkai, policininkai.
O garantijų niekas ir niekada jums neduos. Jūs pati sau negalite duoti garantijos.


DEkui kad grizome prie normalios diskusijos 4u.gif

Man garantiju nereikia, lygiai taip pat nereikia girdeti Dieva, per retransliatoriu, kaip nereikia patvirtinimo, kad tarkim mano atgaila "priimta". Kartais galvoju, kad tikejima individualizuoju, nes mano santykije su Dievu, pasaliniu nera. Kaip toj sentencijoje "Zmogus ateina i pasauli vienas, vienas ir iseina", pratesciau - vienas ir stos pries Dievo teisma.

Surpantu zmoniu poreiki pasidalinti su kitu, is esmes ka as dabar ir darau, bet gyvenime i savo vidu-siela ileidziu tik vienetus.

Is esmes man nepriimtina ta mokymo forma, kokia yra bazncycioje, ne karta bandziau diskutuoti, nes as nemoku ramiai sedeti ir tyleti, deja baznytini mokyma reikia priimti kaip aksioma, man si misija neimanoma, pastoviai abejoju, pastoviai ieskau saltiniu, atsakymu i klausimus. O kai ieskai tai randi aibe informacijos ir tai vyksta pastoviai. Man nepatinka nedasakymai, nutylejimai. Karta su kunigu kalba priejo apie Lilit, kodel tikintiesiams sakoma, kad pirmoji moteris yra Ieva, kai istiesu... Nustebino atsakymas, kad ne kiekvieno zmogaus protas gebes tai suvokti, arba kam jaukti zmgoaus prota? O man iskarto kyla kitas kalusimas, o ka duoda nedasakymas, nutylejimai? Tiesios zinojimas leidzia daugiau aprepti, priarteti rpie Dievo. O dabar, kai atsiranda palaptys atsiranda samokslo teorijos, visokie "Davincio kodai" "Graliai", "FAtimos pranasystes apie pasaulio pabaiga" ir t.t.
Va tame, as izvelgiu problema, jei as atveriu savo siela zmogui-kunigui tarp musu negali buti nedasakymu, nutylejimu ir t.t. O to nera. Todel ir paminejau ATA Teva Stanislova, kad tai vienintelis is mano sutiktu kataliku dvasininku kalbejo su manim be uzuolanku, kaip lygus su lygiu, suprato mano abejones, paieskas, padejo isitvirtinti savo ieskojimuose. Juokdamasis sake, kad as vistiek niekur nuo Dievo nepabegsiu, kaip bumerangas grisiu atgalios, zinoma ne tokia kokia buvau, o brandesne, ismintingesne, bet maistininke.

Bendravau su staciatikiu popu, isties labai idomi patirtis, po pokalbio su juo bandau surasti zodzio celomudrie (целомудрие) - atitikmeni lietuviu, ar anglu kalboje. Jau anksciau apie tai buvau pagalvojusi, o dabar noriu pasigilinti is esmes. Lietuviu zodis skaistybe - nevinost (невинность), o kito atikmens nera. Tad bandau dabar pasigilinti... Gal kas zinote ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2015 07 18, 21:40)
Man visada baisu kai kokia nors religija radikaleja. Bet kokia radikali religija yra blogis. Ne islamas gi kelia gresme, o zmoniu prkatikuojanciu sia religija radikalizmas. Rusijoje velgi, bandoma pravolsavnyj mir statyti, vel radikalai esantys valdzioje manipuliuoja religija.
O siaip, pagonybe yra irgi Lietuvos religija, bet kazkodel jos neiteisino, nors ji praktikuojama zymiai ilgiau nei katalikybe. Kodel?

Visiškai sutinku. Radikalėjant religijoms, dažniausiai išnyksta adekvatumas, sveikas protas ir dvasingumas, kuris, rodos, turėtų būti viso to pagrindas.

Pagonybė, sakyčiau, ir yra TIKROJI Lietuvos religija, tačiau neįteisinta dėl krikščionybės sureikšminimo ir kitų religijų nužeminimo mūsų šalyje. Beje, pagonybė kultūrine prasme mums daug artimesnė.
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2015 07 18, 13:17)
1. Tiesius atsakymus apie parapijų pajamas/išlaidas turi vyskupijos. O jūs manote, kad kiekvienam paklaususiam turėtų būti pateikiamos ataskaitos? Pabandykit įsijungt į parapijos veiklą, labai greit sužinosit, gal ne iki skaičių po kablelio, bet bus pakankamai aišku.

2. Ačiū už pataisymą, matyt dėl kalbos barjero bičiulių vokiečių pasakymą supratau neteisingai. Bet esmė išlieka ta pati - mūsiškiai tikinčiųjų 2 % turėtų eiti religinėms bendruomenėms, o ne gaisrinėms remti. Dėl netikinčiųjų, rodos, ir minėjau, kad jų pinigai skiriami labdaringai veiklai, bet ne biudžetinėms įstaigoms, kaip pas mus. Įstatymas kažkieno pastangomis perdirbtas ir nuklydo į lankas, kaip dažnai musyse pasitaiko.


Ačiū už atsakymą.
Tai aišku, kad prisijungus prie veiklos paaiškėtų, bet ne visi visur gali dalyvauti, o prisijungus paprastai savanoriškai veiklai, buhalterijos irgi niekas nedemonstruoja. Valstybės valdyme irgi ne visi dalyvaujam, bet kur kas išleidžiama žinoti norim. Žmonėms svarbu, kur naudojami jų mokesčiai.

Nr. 2 nelabai suprantu, kas blogai su tais 2proc., juk kiekvienas pats sprendžia, kam konkrečiai juos skirti, ar ne? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Moonte @ 2015 07 18, 21:45)
Bendravau su staciatikiu popu, isties labai idomi patirtis, po pokalbio su juo bandau surasti zodzio celomudrie (целомудрие) - atitikmeni lietuviu, ar anglu kalboje. Jau anksciau apie tai buvau pagalvojusi, o dabar noriu pasigilinti is esmes. Lietuviu zodis skaistybe - nevinost (невинность), o kito atikmens nera. Tad bandau dabar pasigilinti... Gal kas zinote  ax.gif

Mano supratimu:
celomudrie - Chastity - skaistybė.
nevinost - Innocence - nekaltumas, t.y. bet kokios nuodėmės nebuvimas (pvz. kūdikis yra nekaltas, nenusidėjęs).
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2015 07 18, 22:36)
Buvo pamineta, tam kad susikalbeti su Dievu, neva isgirsti ji, reikia kunigo. jei teisingai supratau kunigas yra retrancliuotojas, bet kas duos garantijas kad kunigas retransliuoja butent tai ka konkreciam zmogui viso to? Ir pagaliau, o kam to reikia, kam reikia zmogui isgirsti per kuniga Dieva? AR nepakanka tikejimo, jautimo kad jo dieviska kibirkstis yra tavyje, sazines balso, kuris is esmes yra Dievo balsas...

Una negeba suvokti ribu tarp valstybes ir banzycios, tarp mokesciu moketojo ir tikinciojo.

Pripazinti, kad kunigai daro klaidas. Kad galimai isties, yra kunigu tarpe kurie tapo ukinikais, o ne sielovedziais. O ne neigti si fakta.

Ir dar, neapykanta per garsiai pasakyta, tikroveje butu panieka Unos propaguojamam parazitizmui, kuris diskredituoja banzycia, atstumia nuo jos zmones. doh.gif

Mememntoo, o ka pasakysi apie "Ausros vartus", cia kam prisksirsim? Vel blogai siukstu rasyti tiesa, puolimas ant banzycios? Neapykanta?

Tu, kaip susipažinusi su visomis pasaulio religijomis, turėjai pastebėti dėsningumą, kad praktiškai visose yra pasišventusių žmonių (kaip juos bevadintume), kurie savo gyvenimą paskiria Dievui (kaip Jį ar juos bevadintų). Ir tikrai tie žmonės labiau įsigilinę, daugiau praktikavę, geriau pažįstantys. Štai todėl į juos ir kreipiamasi tikėjimo dalykuose. Krikščionybėje tie žmonės yra Jėzaus pakviestieji ir atsiliepusieji į Jo kvietimą kitokiam nuo pasaulietinio gyvenimo, gavę Jo įpareigojimus ir pažadą veikti per juos. Man nesunku vien empiriškai pastebėti, kad žmogus nuolat gyvenantis maldoje ir mąstymuose, studijavęs teologiją, savo gyvenimą paskyręs Dievo skelbimui, tikrai giliau ir geriau pažįsta Dievą, negu tas, kuris priešokiais šį bei tą paskaito. Ar tave erzina tik kunigai ar ir budistų vienuoliai, kitų religijų šventikai, šamanai ir t.t.?

Taip, aš tikrai nesuvokiu skirtumo tarp mokesčių mokėtojo ir tikinčiojo, kai tai yra tas pats žmogus.

Neneigiau fakto, kad kunigai daro klaidų ir yra (netgi privalo būti) ūkvedžiai, nors ir labai to nenorėtų. Būtent tau tai kelia problemų ir yra nepriimtina.

Parazitizmo sąvoką mudvi aiškiai skirtingai suvokiame, nebent tu teigi, kad bažnyčia neteikia jokios pagalbos ir naudos žmonėms, ją nesinaudoja kas savaitę apie 10 % tikinčiųjų, joje nevyksta jokia kultūrinė ar visuomeninė veikla (chorai, caritas, ateitininkai ir t.t.)

Dėl Aušros vartų, mane irgi tenkino ir mielesni buvo autentiški laiptai, bet, matyt, administratorius norėjo saugesnių, nuo kurių nekristų bobutės, nekiaurų palangių, o pinigų restauracijai neturėjo, paminklosauga irgi neskyrė, todėl padarė, kaip jo galvelė išnešė. Esu girdėjusi ne vieną skundą, kad pražūva, supūva kad ir kokie vargonai, nes remontuoti neleidžia, o restauruoti nėra iš ko. Tokia mūsų realybė, reikia apsispręsti, kiek autentikos mes pajėgūs išlaikyti iš davatkėlių suaukotų pinigų.
QUOTE(Moonte @ 2015 07 18, 23:45)
Todel ir paminejau ATA Teva Stanislova, kad tai vienintelis is mano sutiktu kataliku dvasininku kalbejo su manim be uzuolanku, kaip lygus su lygiu, suprato mano abejones, paieskas, padejo isitvirtinti savo ieskojimuose.

Bendravau su staciatikiu popu, isties labai idomi patirtis, po pokalbio su juo bandau surasti zodzio celomudrie (целомудрие) - atitikmeni lietuviu, ar anglu kalboje. Jau anksciau apie tai buvau pagalvojusi, o dabar noriu pasigilinti is esmes. Lietuviu zodis skaistybe - nevinost (невинность), o kito atikmens nera. Tad bandau dabar pasigilinti... Gal kas zinote  ax.gif

Tėvas Stanislovas pats daug metų domėjosi rytų religijom, todėl galė su tavim diskutuoti tais klausimais. Kiti gi nemato reikalo skirti tam savo laiką, o paviršutiniškai diskutuoti nenori. Jų uždavinys skelbti Kristaus mokslą, o ne analizuoti pasaulio religijas. Be abejo, paieškojus, surastum gal ir tokį, kuris rašė daktarinę iš pasaulio religijų, tuomet galėtum rimčiau padiskutuoti.

Žinoti nežinau, bet iš žodžio sudėties ir skambesio panašu, kad jis neša gilesnę ir platesnę reikšmę nei vien skaistybė. Galėčiau pafantazuoti, kad kalba apie nuodėmės nepaliestą (nesuteptą) išmintį g.gif ?
QUOTE(Lakmusas @ 2015 07 19, 09:55)
Pagonybė, sakyčiau, ir yra TIKROJI Lietuvos religija, tačiau neįteisinta dėl krikščionybės sureikšminimo ir kitų religijų nužeminimo mūsų šalyje. Beje, pagonybė kultūrine prasme mums daug artimesnė.

Sunkiai įsivaizduoju šiais laikais aukojančius perkūnui, besimeldžiančius šventgirėms ar žalčiams. Šiuolaikinė pagonybė grynas farsas, ypač, kad rašytinių duomenų praktiškai nėra išlikę, vien nuogirdos iš priešų kronikų, bei tai, ką galima išrankioti iš tautosakos. O kuom tau jinai artima?
QUOTE(BitėMaja @ 2015 07 20, 15:56)
Nr. 2 nelabai suprantu, kas blogai su tais 2proc., juk kiekvienas pats sprendžia, kam konkrečiai juos skirti, ar ne? g.gif

Nežinau, kodėl taip sudėtinga paaiškinti, kad tie 2 % pirminiame variante turėjo būti skirti ne biudžetinėms organizacijoms, kurios ir taip išlaikomos iš biudžeto, o priėmus iškreiptą įstatymą, didžioji dali keliauja būtent ten. Kokia prasmė skirti kažkiek procentų surenkamų pajamų biudžetinėms įstaigoms ir dar atskirai du procentus rinkti? Čia kaip tam anekdote apie rusą žvejį, sugavusį auksinę žuvelę - tegu šita jūra būna degtinės, nu dar šitas tvenkinys prie namų. O trečias noras? - duok dar butelį ir plauk sau. Viskas tvarkoj, su tais, kurie, kaip Moonte, remia Maltos ordiną, gyvūnų prieglaudas, vėžiu sergančiųjų paramos draugijas ir pan. Bet ne visi tai žino ir supranta, ypač kai darbdaviai daro spaudimą, nes įstatymas tai leidžia.
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2015 07 21, 15:24)
Bet ne visi tai žino ir supranta, ypač kai darbdaviai daro spaudimą, nes įstatymas tai leidžia.

drinks_cheers.gif Tai spaudimą daro ne tik darbdaviai, kurie beje kartais net tokia lengva grasinimo forma tai atlieka, bet ir vaikų ugdymo organizacijos. Taip ir lieka daug įstaigų, kurios lieka neparemtos ir taip labai skriaudžiamos.
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2015 07 21, 13:24)
Viskas tvarkoj, su tais, kurie, kaip Moonte, remia Maltos ordiną, gyvūnų prieglaudas, vėžiu sergančiųjų paramos draugijas ir pan. Bet ne visi tai žino ir supranta, ypač kai darbdaviai daro spaudimą, nes įstatymas tai leidžia.

Ta prasme, jums(?) darbdavys sako, liepia, kur tuos 2proc. dėti? g.gif
Pvz. kokioms biudžetinėms įstaigoms čia? Klausiu, nes tikrai nežinau.

O kad žmonės nesupranta, ką jie gali daryt, tai kaip įstatymu tą pakeisti? Privalomas paskaitas įvest? bigsmile.gif Bent jau man atrodo, kad šių 2proc. esmė, kad galima rinktis, kur juos dėti. Nori bažnyčiai, nori - gyvūnams, nesupranti ir tingi gilintis - darai kažkieno patartą default. Bet tai tinginio, o ne įstatymo problema.
Atsakyti
QUOTE(BitėMaja @ 2015 07 21, 18:52)
Ta prasme, jums(?) darbdavys sako, liepia, kur tuos 2proc. dėti?  g.gif
Pvz. kokioms biudžetinėms įstaigoms čia? Klausiu, nes tikrai nežinau.

O kad žmonės nesupranta, ką jie gali daryt, tai kaip įstatymu tą pakeisti?

Pykausi su darželio direktore, vėliau primygtinai klasės auklėtoja spaudė, teisindamasi, kad direktorius jas bara, kolegės vyras būtinai savo darbovietei (gaisrinei) turi pervesti. Patikėk, visos biudžetinės plėšosi dėl tų pinigėlių, net iki tokių negražių dalykų, kaip bandymas falsifikuoti prašymus.

Ne žmonės nesupranta, o tie, kurie priiminėjo įstatymą jį taip išvartė (ne Lietuvoj jis sugalvotas, imtas pavyzdžiu iš kitų šalių), nes baisiai nenorėjo, kad būtų remiamos religinės bendruomenės ir labdaros organizacijos, taigi iš įstatymo padarė tokį marmalą, koks yra dabar.

Beje, dėl finansinių ataskaitų pagūglinus pirmas pasirinkimas, daugiau neieškojau, jei įdomu, gali pažiūrėti (rodos tu domėjaisi?) 4u.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _una_: 21 liepos 2015 - 20:25
QUOTE(_una_ @ 2015 07 21, 19:03)
Beje, dėl finansinių ataskaitų pagūglinus pirmas pasirinkimas, daugiau neieškojau, jei įdomu, gali pažiūrėti (rodos tu domėjaisi?) 4u.gif .

Taip, aš. Labai įdomu, ačiū. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(BitėMaja @ 2015 07 21, 18:52)
Ta prasme, jums(?) darbdavys sako, liepia, kur tuos 2proc. dėti?  g.gif
Pvz. kokioms biudžetinėms įstaigoms čia? Klausiu, nes tikrai nežinau.

tai daro praktiškai visų įstaigų, kurios turi teisę gauti 2 proc., vadovai. Verčia darbuotojus atiduoti savai darbovietei. Tai kad atsirado el.sistemoje nelabai ką keičia, nes tebetinka ir popierinis variantas, o tada atsiranda kontrolė, kas pervedė, o kas ne. Labai neigiamas reiškinys. Ir darželiai, mokyklos, papildomo ugdymo įstaigos daro tą patį, tik lengvesne forma. O atsirado kiek kita intencija tie 2 proc.
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti