Įkraunama...
Įkraunama...

Paniška vairavimo baimė

SENA TEMA
Atsakyti
Kaip įveikti vairavimo baimę?

Ar aš galiu vairuoti?
Atsakyti
QUOTE(Berita @ 2010 05 19, 22:46)
Kaip as BIJOJAU  doh.gif  Išsilaikiau teises ir padejau 8 metams saugiai i lentyna  lotuliukas.gif  paniska baime, net salia sedin pildavo prakaitas ( na turiu pamineti, kad mane veziojo "keliu chuliganas"

O va dabar pasakysiu kaip nugalejau - o gi gavau "spyri i uodega" is gyvenimo...  Likau be vyro, nebeissiverciau viena su tasem, pirkiniais, vaikais.... ir nusipirkau masina - nė nemokedama vairuoti ( paprasiau zmogaus , kad nupirktu ir man i garaza ivarytu  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

Va atsikeliu ryte kol dar miestas tuscias ir tirtedama is tos pacios baimes sedau vaziuoti. Ir taip kas ryta - tuo paciu keliu, kol masinu nera - kas kad valanda anksciau i darba nuvaziuodavau  lotuliukas.gif  O į tolimesne kelione tai aplamai 5 ryto susikelusi vaikus isvairavau, kad tusti keliai butu  lotuliukas.gif  Va taip , po truputi po truputi  thumbup.gif  O dabar  rolleyes.gif tik saves klausiu " kvaisa, kur gi seniau buvau"  doh.gif  doh.gif  doh.gif  Koks palengvinimas, koks patogumas  thumbup.gif
taip kad seskit uz vairo su visa ta savo baime ir pirmyn  thumbup.gif

beje, geriausia, kad vaziuotumete KASDIEN, o ne ten karta i savaite, ar dar reciau. Ir VIENOS - kad ten koks vyras salia neprikaisiotu, kad kas ne taip. Oi kiek kliurku pridarydavau  doh.gif  ir dabar dar ju buna  tongue.gif  bet kai salia nieks nebamba, tai ir nesinervuoji smile.gif

Smagu skaityti 4u.gif
QUOTE(axa @ 2010 06 16, 12:29)
yra tekę padėti ne vienai merginai mokintis vairuoti, pastebėjau jog daliai būna ypatingai sunki ir daug nervų reikalaujanti pradžia susijusi būtent su mechanine pavarų dėže. Trūkčioja, gęsta, dėmesį koncentruoja tik kaip teisingai išminti ar atleisti sankabą, kaip perrjungti tą pavarą, stresuoja, nervinasi, verkia, spjauna į vairavimą.... Arba prasilaužia šiaip taip neužgesinėti, bet iki teisių išlaikymo visą didžiąją dalį savo pastangų tik į tai ir sudeda, o ne į mašinos gabaritų pajutimą, eismo suvokimą, reakcijos kelyje ugdymą ir t.t.

Jei 'bailiukėms'  biggrin.gif  (nepykit, aš čia gražiai) tai keltų didelių rūpesčių - rimtai siūlau pamėginti vairavimą automatine pavarų dėže.  Blogesne vairuotoja tikrai dėl to nebūsite smile.gif O vairavimo malonumą galite pajusti nuo pat pirmos dienos.

thumbup.gif
Atsakyti
Padrąsinimas 4u.gif drinks_cheers.gif wub.gif

QUOTE(Kengurius @ 2011 03 15, 22:14)
Ech jus moterys smile.gif nemokat priimt kritikos, suprantu kad jus erzina kai pasonej sedi bumba vyriokas ar dar kas kad ta ar ana blogai darot smile.gif o jus taip nesijaudinkit, na ir kas kad darot, pagalvosit, suprasit, ir nebedarysit smile.gif o klaida yra didele kad issilaikius teises padedamos i stalciu, tam klevo lapas ir skirtas, is kart gali matyt masina is kurios gali tiketis bet ko, o va vaziuoja kokia normali masina kurios kasdieniniam sraute ne nepastebijo, o ziuri kad ji jau arteja ir ziek brauks per sona smile.gif vairuokit moterys/paneles/damos smile.gif yra puikiu vairuotoju, neklausykit kas sako kad "va boba uz vairo" tai dar nieko nesako, kuo daugiau vairuosit tuo daugiau igudziu igausit, sekmes ! bijoti nera ko, nelakstyt mieste, kad ir atsitrenksit, mazai sansu kad kas nutiks rimto apart masinos sudauzymo smile.gif
Atsakyti
Įkėliau savo seną postą, rašyta 2011 metais 4u.gif Jau 2015 metai...

QUOTE(Pingvinukas @ 2011 12 09, 20:53)
Pagaliau ir aš pribrendau ateiti į šitą temą. Bijau JUODAI vairuoti, teisių neturiu... Važiuojant su MB, jei kas tik arčiau privažiuoja, aš jau rėkiu, kad atsargiai... Tamsiu paros metu iš vis man baisu  doh.gif
Bet atsikėlus gyventi į namą, kur susisiekimas sunkokas, pati suprantu, kad jau per sunku gyventi darosi be mašinos... Tai arba turiu pagaliau kažkaip nebebijoti ir eiti laikyti teisių arba parduoti namą  doh.gif

Bet kaip nebebijoti  unsure.gif Einu skaityti temą  unsure.gif


O čia man rašyti patarimai 4u.gif

QUOTE(denaxa @ 2011 12 09, 21:54)
vaistas vienas-eit mokytis vairuot ir laikyti teises ax.gif Apziurejus ta "bauba" is arciau,labai gali buti,kad jis ne toks jau ir baisus pasirodys smile.gif beje,man irgi buvo panasiai,kol pati uz vairo nesedau...smile.gif Paskui irgi buvo,bet su tuo tikrai imanoma susitvarkyt... ax.gif

Ačiū, turbūt taip ir reikia ax.gif
QUOTE(Kliamka @ 2011 12 10, 19:44)
Galima bijoti, bet pirma reikia ir norėti. Kai sakysit noriu, nors ir bijau, tada reikėtų eiti į vairavimo mokyklą. Priimkit tai kaip naują pramogą, kaip šansą išmokti kažką visai naujo ir ekstremalaus. Pvz., niekada nesimokėte šokti, o jus kviečia į šokių projektą. išmoksit šokti ir suprasit kiek teigiamų emocijų šokis suteikia. Taip ir su vairavimu. Kai įveiksit savo baimes, bus labai saldu, o kai gebėsit viena vairuoti, bus pasiekta nauja viršūnė.
Man irgi buvo baimė vairuoti, bet kartą užsimaniau. Paskui kai reikėjo važiuoti, vistiek bijojau. Visada baisu tai, ko gerai neišmanai. Bet mokiausi, po truputį įveikiau savo baimes ir mėgavausi procesu. wink_3.gif  didis.gif

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
As visa gyvenima bijojau, iki 44 metu.. O dabar jau antra savaite vazineju.. Na i darba vaziuoju ne valanda anksciau, o TIK pusvalandziu smile.gif Bet jau pradedu jausti komforta. Gyvenimas priverte - vyras i uzsieni isvyko, o man ragai buvo be masinos su vaikais smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kice @ 2015 03 08, 22:02)
As visa gyvenima bijojau, iki 44 metu.. O dabar jau antra savaite vazineju.. Na i darba vaziuoju ne valanda anksciau, o TIK pusvalandziu smile.gif Bet jau pradedu jausti komforta. Gyvenimas priverte - vyras i uzsieni isvyko, o man ragai buvo be masinos su vaikais smile.gif

Kaip smagu skaityti, kad ryžotės wub.gif
Atsakyti
Tik patirtis padeda nugalėti vairavimo baimę smile.gif Iš pradžių reikia važinėti pažįstamais maršrutais, kur atmintinai žinote kelių ženklus, posūkius ir kt., ir reguliariai, o ne kartą per savaitę ar mėnesį. Su laiku pradedama jausti automobilio gabaritus. Bet kurį normalų vairuotoją labiau erzina "lichačiai", nei naujokai, sėdintys už vairo.
Atsakyti
Sveikos mergaitės 4u.gif Vis permetu temutę,na gaila man jūsų visų.Mano vairavimo pradžia irgi buvo panaši,bijojau juodai.Rėkiau visiems,kad gyvenime neišmoksiu.Už vairo sėdau iš labai didelės bėdos ir visai be noro.Sulaukus 40 metų.Specialiai ejau mokytis žiemą,kad būčiau tikras vairuotojas,bet žiema iškrėtė pokštą,buvo visai be sniego,pasnigo egzamino dieną doh.gif .Kaip ne keista išlaikiau.O paskui buvo siaubas,atrodo nieko nemoku,nieko nesugebu.Pradėjau važinėtis naktimis,anksti ryte.Labai drebėdama važiavau apsipirkti į Akropolį.O paskui baimė slopo.atsirado vairavimo džiaugsmas.Dabar negaliu įsivaizduoti gyvenimo be mašinos.Vairuoju 9 metus.Kol kas be rimtų įvykių,na neskaitant Golfuko nosies atbuliniu,ir suvažinėto kibiro.Taip,kad mielosios klijuojat lapą,vyrus paliekat namie ir į trasą.Jei labai baisu,pasiimkit gerai vairuojančią draugę.O už nugaros pypsinčių erelių visada bus.Nebent vairuosite tanką.
Atsakyti
QUOTE(Torson @ 2015 03 14, 11:12)
Tik patirtis padeda nugalėti vairavimo baimę smile.gif Iš pradžių reikia važinėti pažįstamais maršrutais, kur atmintinai žinote kelių ženklus, posūkius ir kt., ir reguliariai, o ne kartą per savaitę ar mėnesį. Su laiku pradedama jausti automobilio gabaritus. Bet kurį normalų vairuotoją labiau erzina "lichačiai", nei naujokai, sėdintys už vairo.


Blogai vaziuoti atmintinai- taip igudziai tikrai negereja (nebent tik masinos valdymo jei iki tol nebuvo ismokta ir apie tai dar reikia galvoti). Mano dukra prasilauze kai ilindo i kamsti senamiestyje- snigo, buvo tamsu, kamstis labai stacioje ikalneje (kuriu ir nedideliu paniskai bijojo), daugybe masinu ir visur siaura, kur tiksliai rasti reikiama adresa ir kaip vaziuoti- irgi nezinojo... Po to jai jau niekas nebebaisu, vaziuoja visur kur reikia- ir kur zino, ir kur nezino smile.gif
Atsakyti
Tikiuosi, vieną dieną ir aš įveikti šitą baimę.. blush2.gif Teises turiu jau treti metai. Tiek pat laiko ir nevairuoju (kai išlaikiau, buvau porą kartų išvažiavusi sūnaus iš darželio parsivežti (apie 5 km), bet taip stresuodavau, kad daugiau nebesėdu už vairo visai) doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Moxe @ 2015 04 22, 14:41)
Tikiuosi, vieną dieną ir aš įveikti šitą baimę..  blush2.gif Teises turiu jau treti metai. Tiek pat laiko ir nevairuoju (kai išlaikiau, buvau porą kartų išvažiavusi sūnaus iš darželio parsivežti (apie 5 km), bet taip stresuodavau, kad daugiau nebesėdu už vairo visai) doh.gif

Man beveik kasdien vairuojant stresas visiškai dingo tik po metų. Savaime vargu ar praeis, nevažinėjant. bandykit važinėtis pradžioj kai mažiau mašinų - savaitgalį, vakare ar labai anksti ryte, jei nesat pelėda... kad ir nesudėtingais, neilgais maršrutais, bet - kuo dažniau, ir pamatysit kaip kaskart bus lengviau 4u.gif
Atsakyti