Įkraunama...
Įkraunama...

Paniška vairavimo baimė

sveikos, gal galite man duoti gero instruktoriaus Vilniuje telefoną, noriu pasimokyti papildomai vairuoti...turiu teises, bet daug metų nevažiavau..bijau mieste labai labai
Atsakyti
O aš mokausi vairuoti dar, tai baimės labai daug verysad.gif
Sankabos dar nemoku tinkamai mingyti, vis blogai atleidžiu, tai patrukčioja automobilis doh.gif Su parkavimusi irgi šakės, nejaučiu automobilio gabaritų ir vis pamirštu nuo kurios gairelės reikia pradėti įsukinėti į stovėjimo vietą, o kaip reikės parkuotis, kai aplink bus tikri automobiliai, tai baisu net pagalvoti unsure.gif

Baisu pagalvoti, kaip reikės regitroje laikyti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kisulita @ 2015 11 25, 15:52)
O aš mokausi vairuoti dar, tai baimės labai daug verysad.gif
Sankabos dar nemoku tinkamai mingyti, vis blogai atleidžiu, tai patrukčioja automobilis doh.gif Su parkavimusi irgi šakės, nejaučiu automobilio gabaritų ir vis pamirštu nuo kurios gairelės reikia pradėti įsukinėti į stovėjimo vietą, o kaip reikės parkuotis, kai aplink bus tikri automobiliai, tai baisu net pagalvoti unsure.gif

Baisu pagalvoti, kaip reikės regitroje laikyti unsure.gif


Aš vis pasiskaitau, kad tokių bailių yra ne viena ir pačiai geriau. smile.gif šiaip su tuo parkavimu ir gairelėm... Kai išvažiavau į tikrą gyvenimą ir reikėjo parkuot prie tikrų mašinų, tai teko viską persimokint. Nėr gyvenime gairelių, nėra ir griežtų orientyrų, ypač ankštuose kiemuose, ne visos mašinos turi vienodą tą mažą langelį, pro kurį mokykloj liepdavo pamatyt gairelę... Kai pagalvoju, labai gaila, kad mane mokino išlaikyt egzaminą, o ne iš tikrųjų vairuot, parkuot realiom sąlygom. Bet dabar ne vėlu pasiimt dar pamokų, ir tikrai taip padarysiu, kai tik atsiras daugiau laiko!
Atsakyti
QUOTE(takemyscars @ 2015 11 26, 10:30)
Aš vis pasiskaitau, kad tokių bailių yra ne viena ir pačiai geriau. smile.gif šiaip su tuo parkavimu ir gairelėm... Kai išvažiavau į tikrą gyvenimą ir reikėjo parkuot prie tikrų mašinų, tai teko viską persimokint. Nėr gyvenime gairelių, nėra ir griežtų orientyrų, ypač ankštuose kiemuose, ne visos mašinos turi vienodą tą mažą langelį, pro kurį mokykloj liepdavo pamatyt gairelę... Kai pagalvoju, labai gaila, kad mane mokino išlaikyt egzaminą, o ne iš tikrųjų vairuot, parkuot realiom sąlygom. Bet dabar ne vėlu pasiimt dar pamokų, ir tikrai taip padarysiu, kai tik atsiras daugiau laiko!


Na va, kai draugei papasakojau, kad vis neprisimenu nuo kurios gairelės reikia vairą pasukti, tai ji atsakė: "Kaip matau, parkuotis vis dar moko taip pat" ir paaiškino, kad tos gairelės mažai kuo padės, kai norėsiu prisiparduoti tarp tikrų automobilių smile.gif

O dabar mano didžiausia bėda yra pajudėjimas iš vietos, beveik visas pamokas išvažinėjau, bet vis pajuda pasišokinėdamas automobilis, ypač ten kur matau atlekiančių automobilių ir reikia kuo slandžiau įsilieti į eismą, o man gaunasi tik blogiau doh.gif Turbūt dar tiek pat, kiek išvažinėjau, reikės imti papildomų pamokų, nes kol kas labai sunkiai sekasi verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kisulita: 26 lapkričio 2015 - 10:59
QUOTE(Kisulita @ 2015 11 26, 10:54)
Na va, kai draugei papasakojau, kad vis neprisimenu nuo kurios gairelės reikia vairą pasukti, tai ji atsakė: "Kaip matau, parkuotis vis dar moko taip pat" ir paaiškino, kad tos gairelės mažai kuo padės, kai norėsiu prisiparduoti tarp tikrų automobilių smile.gif

O dabar mano didžiausia bėda yra pajudėjimas iš vietos, beveik visas pamokas išvažinėjau, bet vis pajuda pasišokinėdamas automobilis, ypač ten kur matau atlekiančių automobilių ir reikia kuo slandžiau įsilieti į eismą, o man gaunasi tik blogiau doh.gif Turbūt dar tiek pat reikės imti papildomų pamokų, nes kol kas labai sunkiai sekasi verysad.gif


O man turbūt priešingai būdavo - pajudėdavau labai lėtai arba tarp pavarų perėjimą lėta darydavau, nes pabijodavau gazą mygt atleidžiant sankabą, tai vis pykdavo ant manęs instruktorius, kad "GAZO, GAZO!", tai tas irgi kišdavo koją, kur reikia greičiau pajudėt, greičiau manevruot. O aš pirma vis tiek pajudėdavau nuo sankabos lėtai ją atleidžiant ir tik tada gazo pridėdavau šiek tiek. Šitą persiauklėjau, kai nusipirkau benzininę mašiną - gesdama ant kiekvieno kampo, riedėdama atgal įkalnėj ir po to žliumbdama iš nevilties per porą dienų supratau - nereik bijot paduot gazo atleidžiant sankabą, sklandžiai abiem kojom sudirbt ir nei trukčiojimų nebus, nei pernelyg flegmiško išsijudinimo arba problemų perjungiant pavaras (nors dar kokioj labiau stresinėj situacijoj "numetu" negražiai sankabą, bet vis mažėja tokių atvejų) smile.gif reikia labai atidirbt tą stot-važiuot, stot-važiuot kokioj nors aikštelėj. Kai nusipirkau auto, tai su draugu varydavom į Litexpo aikštelę ir ten va taip maldavausi po valandą, pavažiuoji porą metrų, stoji, vėl važiuoji, vėl stoji smile.gif paskui taip pačiai su parkavimu žaisdavom - išmokė, kad reik atbuliniu parkuojant įstrižai užsimest, pamatai veidrodėliuose mašinas ir gražiausiai įsimanevruoji. Nuo to laiko tik taip ir tesiparkuoju. Dar reikia rast laiko persimokint lygiagretų parkavimą smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo takemyscars: 26 lapkričio 2015 - 11:01
Man būna "Gazo gazo" greitėjimo juostoje doh.gif Bet šiandien maniškis paaiškino kaip reikia važiuoti toje greitėjimo juostoje, tai pagaliau supratau biggrin.gif Tai kai važiuosiu su instruktorium, gal pagaliau gerai viską padarysiu blush2.gif

Tai vat tas "sklandžiai abiem kojom sudirbti" pas mane dar neveikia, nemoku... Šiaip pajudėti normaliai iš vietos galiu jeigu sustoju prie šviesaforo ir po to reikia važiuoti, tai jokių problemų, bet jeigu iš šalutinio į judrią gatvę, tai viskas, kažkas negero pasidaro doh.gif

Reikia daugiau laiko pasivažinėti. Gaila, kad su saviškiu negaliu mokytis, nes neusituokę, kitaip jau seniai būčiau atsivažnėjusi kiekvieną savaitgalį smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kisulita @ 2015 11 26, 13:12)
Reikia daugiau laiko pasivažinėti. Gaila, kad su saviškiu negaliu mokytis, nes neusituokę, kitaip jau seniai būčiau atsivažnėjusi kiekvieną savaitgalį smile.gif


Aha, man irgi ta pati problema buvo. Su draugu nelegalu, tėvų pašonėj nebuvo. Teko kapanotis savom jėgom. smile.gif nieko, viskas bus gerai, pamatysit! Jei tokia nevairuotoja kaip aš išsilaikė iš pirmo karto, pavyks ir jums 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(takemyscars @ 2015 11 26, 10:30)
Aš vis pasiskaitau, kad tokių bailių yra ne viena ir pačiai geriau. smile.gif šiaip su tuo parkavimu ir gairelėm... Kai išvažiavau į tikrą gyvenimą ir reikėjo parkuot prie tikrų mašinų, tai teko viską persimokint. Nėr gyvenime gairelių, nėra ir griežtų orientyrų, ypač ankštuose kiemuose, ne visos mašinos turi vienodą tą mažą langelį, pro kurį mokykloj liepdavo pamatyt gairelę... Kai pagalvoju, labai gaila, kad mane mokino išlaikyt egzaminą, o ne iš tikrųjų vairuot, parkuot realiom sąlygom. Bet dabar ne vėlu pasiimt dar pamokų, ir tikrai taip padarysiu, kai tik atsiras daugiau laiko!


Ne visi instruktoriai moko parkuotis pagal gaireles, yra ir mokinančių vairuoti, o ne tik egzą išlaikyti. Mano dukrą mokė parkuotis žiūrint į veidrodžius pagal galinį ratą, kas ten matosi pro langus niekas neliepė dairytis- automobiliai juk skirtingi, o teks pavairuoti kažką be langų? Aš persimokiau jau išsilaikiusi teises- kaimynai mokė kaip prisiparkuoti doh.gif Šiaip realiai parkuojantis langai visiškai nereikalingi, reikia žiūrėti kaip pati mašina eina ir ją vairuoti- ne stumti, o būtent vairuoti galą, lygiai taip pat kaip ir priekį, ir nereikės sukti galvos dėl to kur kuri gairelė turi pasirodyti ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Kisulita @ 2015 11 25, 16:52)
... nejaučiu automobilio gabaritų ir vis pamirštu nuo kurios gairelės reikia pradėti įsukinėti į stovėjimo vietą, o kaip reikės parkuotis, kai aplink bus tikri automobiliai, tai baisu net pagalvoti unsure.gif


Gabaritų jausti nereikia- jie puikiai matosi pro veidrodžius, reikia tik nepamiršti į juos dažniau pasižiūrėti ir pasistengti išmokti suvokti ką jie rodo. O pajautimas ateina ne taip greitai- tam reikia būti jau nemažai km nuvažiavus (instruktoriai tą žino todėl ir moko pagal gaireles kas tingi rimčiau padirbėti su mokiniu- jiems patiems taip paprasčiau, mokyti ne važiuoti o tik egzą išlaikyti).
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2015 11 26, 19:33)
Gabaritų jausti nereikia- jie puikiai matosi pro veidrodžius, reikia tik nepamiršti į juos dažniau pasižiūrėti ir pasistengti išmokti suvokti ką jie rodo. O pajautimas ateina ne taip greitai- tam reikia būti jau nemažai km nuvažiavus (instruktoriai tą žino todėl ir moko pagal gaireles kas tingi rimčiau padirbėti su mokiniu- jiems patiems taip paprasčiau, mokyti ne važiuoti o tik egzą išlaikyti).


Na vieną kartą pamiršusi nuo kurios gairelės reikia parkuotis, tai prisiparkavau tik veidrodėliais vadovaudamasi, tai tris kartus taisiausi, kol pasistačiau... Instruktorius sakė, kad regitroje taip neišlaikyčiau egzamino... verysad.gif

Šiaip jeigu būtų to laiko normaliai, tai galėtų man instruktorius leisti pačiai bandytis ir bandytis, kol suprasčiau, nes dabar tai vieną parkavimą tik po kartą pasibandau... Tos pusantros valandos neužtenka, kokių 3-4 val. man toje aikštelėje pasisukioti reikėtų, tuomet gal būtų kažkas aiškiau unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kisulita: 27 lapkričio 2015 - 09:07
QUOTE(Kisulita @ 2015 11 27, 09:00)
Na vieną kartą pamiršusi nuo kurios gairelės reikia parkuotis, tai prisiparkavau tik veidrodėliais vadovaudamasi, tai tris kartus taisiausi, kol pasistačiau... Instruktorius sakė, kad regitroje taip neišlaikyčiau egzamino... verysad.gif

Šiaip jeigu būtų to laiko normaliai, tai galėtų man instruktorius leisti pačiai bandytis ir bandytis, kol suprasčiau, nes dabar tai vieną parkavimą tik po kartą pasibandau... Tos pusantros valandos neužtenka, kokių 3-4 val. man toje aikštelėje pasisukioti reikėtų, tuomet gal būtų kažkas aiškiau unsure.gif


Suprantu jus labai labai 4u.gif aš būtent dėl to ėmiau net 15 papildomų pamokų... tryniausi, kol dašuto kaip padaryt viską taip, kaip reikia egzaminui. O dabar mėgstu kartais specialiai anksčiau iš darbo grįžt, kol kiemas tuštokas ir pasimaneveruoju visais kampais. Jeigu kas nors žiūri per langą, tai žvengia turbūt, bet man dzin - noriu išmokt pajaust, kaip ten kas, kaip mašina manevruoja ir pan.; Tai net būna, kad išsikeliu sau užduotį kur nors prisiparkuot priekiu, tada galu išsimanevruot į kitą vietą ir t.t.; Ir po biškį, po biškį jau pradedu geriau jaustis smile.gif nu ir dar laukiu, kol biškį gyvenimo grafikas atsilaisvins, imsiu dar pamokų! Reik, kad profas pasisodinęs dar visas tiesas išaiškintų ir baimes padėtų panaikint smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo takemyscars: 27 lapkričio 2015 - 09:40
QUOTE(Kisulita @ 2015 11 27, 10:00)
Na vieną kartą pamiršusi nuo kurios gairelės reikia parkuotis, tai prisiparkavau tik veidrodėliais vadovaudamasi, tai tris kartus taisiausi, kol pasistačiau... Instruktorius sakė, kad regitroje taip neišlaikyčiau egzamino... verysad.gif

Šiaip jeigu būtų to laiko normaliai, tai galėtų man instruktorius leisti pačiai bandytis ir bandytis, kol suprasčiau, nes dabar tai vieną parkavimą tik po kartą pasibandau... Tos pusantros valandos neužtenka, kokių 3-4 val. man toje aikštelėje pasisukioti reikėtų, tuomet gal būtų kažkas aiškiau unsure.gif


Nesigauna ir pamiršti todėl, kad moko pagal gaireles, ir todėl nesupranti kas ir kodėl ir kaip...įsivaizduok, kad kraštinė gairelė už kurios reikia sukti- tai kitos stovinčios mašinos kampas, ir šalia jos tu turi pasiparkuoti... padaryk paprastai- pasiimk namie degtukų dėžučiu ar ką nors panašaus ir pažaisk ant stalo "parkavimą" (geriausiai tai būtų mašinyčių modeliukai kur ratai sukasi), labai gali būti, kad kas nors paaiškės smile.gif Jei suprasi kaip vairuojasi galas, kaip jį pasatyti- išeis ir realybėje. Aš dukrai taip aiškinau, nepasakojau kada į kurią pusę vairą sukti ir ką matyti (nežinau tokių dalyku, tiesiog žiūriu į veidrodžius ir vairuoju galą ten kur reikia), bet parodžiau kada kokioje padėtyje ir kaip turi eiti mašina. O aplamai tai gal reikėtų pagalvoti apie tokį instruktorių, kuris sugebėtų paaiškinti normaliai? nes man panašu kad čia instruktoriaus bėda labiau, jei jau pradedama nuo grasinimų "neišlaikysi"... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo denaxa: 27 lapkričio 2015 - 17:38
QUOTE(takemyscars @ 2015 11 27, 10:36)
Suprantu jus labai labai 4u.gif aš būtent dėl to ėmiau net 15 papildomų pamokų... tryniausi, kol dašuto kaip padaryt viską taip, kaip reikia egzaminui. O dabar mėgstu kartais specialiai anksčiau iš darbo grįžt, kol kiemas tuštokas ir pasimaneveruoju visais kampais. Jeigu kas nors žiūri per langą, tai žvengia turbūt, bet man dzin - noriu išmokt pajaust, kaip ten kas, kaip mašina manevruoja ir pan.; Tai net būna, kad išsikeliu sau užduotį kur nors prisiparkuot priekiu, tada galu išsimanevruot į kitą vietą ir t.t.;


Aš irgi dar kokių 10 - 15 pamokų imsiu, nes tik dabar kažką normalesnio darau ir jau nebesukeliu avarinių situacijų kiekvienoje nereguliuojamoje sankryžoje lotuliukas.gif Tai va, tik dabar jau pradėjau ne tik klausytis, bet ir suprasti, ką instruktorius sako doh.gif Nes anksčiau bijau, bijau, vairą nagais įsikibusi, tai toks mano ir vairavimas buvo unsure.gif Tai tik dabar prasidės tas tikrasis mokymasis biggrin.gif
Atsakyti