Įkraunama...
Įkraunama...

Benamiai ir vargšai

Esu tikrai jautrios prigimties ir mane labai jaudina kiti zmones, ju vargai ir bedos.
As tiesiog negaliu sulaikyti liudesio ir kartais net asaru kai pamatau gatveje kokia nuo vargu sulinkusia senute, drebanciom rankom prasancia centu. Man viada pries akis iskyla mano seneliai, ju sunkiai dirbti darbai ir kad senam zmogui Lietuvoje sunkus gyvenimas... Duodu as tu pinigeliu.... galbut kada nors ir man kas duos kelis centus kai ju labai reikes.

Esu visu savo kiemo katinu globeja. Kaip ir mano mama. Kol gyvenau pas tevus globojome kokis 5-6 katinus, nesdavom jiems valgyti, padarem tokia lietaus nepermerkiama budele, kad jie nesusaltu.
Atsirado zmoniu, kurie mums pradejo priekaistauti, taciau nelabai aisku kodel, juk tie gyvunai yra svarus, sveiki (nesimato jokiu ligos pozymiu), o kiek zmoniu ismeta istisus kaulus ar duonos gabalus i siuksliu konteineri, tai negi jiems gaila pagelbeti gyvam padarui.....
Dabar su vyru gyven atskirai, tai ten irgi radau tokia katyte, kuria pradejau globoti..... tiesiog iekau jos kiekviena diena ir nesu valgyt, kad tik skranduke ka nors turetu.... juk ateina ziema jiems vis sunkiau ir sunkiau su maistu

Tiesiog as manau, kad kas tai bebutu- zmogus ar gyvunas- reikia jam padeti. Visi nori gyventi...
Ar jus turite tokiu globotniu? gyvuneliu ar zmoniu- nesvarbu....
o gal tikrai as cia kazkokia isskirtine su keistais poelgiais. wink.gif
Atsakyti

Papildyta @ [mergetime]1100685055[[b]*babarskas rgetime] [/b]
uch kaip man pikta kad maitini tuos katinus mad.gif slykstynes, apsigyvena sandeliuose ir neisvysi, o kai ikliuna ir nustimpa tai net neieisi i rusi, smarve uzmus negyvai blink.gif ir musiu storu ir dideliu prisiveise, tokiu tikrai agromnu musiu, fui.ligu nesiotojai mad.gif islaikytiniai mad.gif
stai kodel as neuzjauciu vargsu:
tetis venakart dave seneliui prasanciam ismaldos baltu centuku o jis mat trenke i veida tuos cenus, tipo koki cia suda man duodi ( as priimu tik popierinius, stambiom kupiurom laugh.gif ). nuo to laiko net nepagalvoju apie valkatas. a uzsidirbo per gyvenima ta ir turi cool.gif man irgi pinigais nesninga, tai kodel tureciau dalintis savo geru su svetimais zmonem?
tai tik viena situacija is daugelio.....
o savo gyvunelius labai myliu wub.gif
nu ir dar paskutinis ivykis. prie parduotuves laukem kol mama apsipirks, tai suo stovejo ir seke paskui visus zmones gal koki kasneli kas suselps. o buvom katik nusipirke sodo suniui kaulu. tai tevukas paeme skanesni kasneli, tam suniui susere. per koki 10-15min sulapnojo ta kaula ir vel ena prie duru est prasyti. musu stafas gaves toki kaula butu pusdieniui ramus, o cia iprates is kitu kisenes gyventi vel eina ismaldos. paskui eina vyras, tam suniui atlauze bulkos gabala, jis ne velnio neeede, net nepauoste mad.gif
tai va, mano isvada, tokie gyviai yra visuomenes zaizdos ir sasai, kuriuos gailestingieji bando uzgydyti. taciau tai netinka man cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo babarskas: 17 lapkričio 2004 - 11:51
Benamius gyvūnus tempdavausi namo, kai buvo maža. Dabar auginame šunį, turiu du 2.gif katinėlius/beždžionėles/žiogelius/zuikučius etc., tai benamiams gyvūnėliams laiko kažkaip nelieka. Be to, kažkaip su jais man ir neteko susidurti. Gal mano kelyje "darbas - namai" tokių nėra g.gif
O su vargšėmis bobulytėmis... Gal ir žiauru, bet gyvenimas išmoko nebūti tokiam gailestingam unsure.gif Anksčiau duodavau pinigėlį kiekvienam sutiktam, kol kartą grįždama atgal tuo pačiu keliu nepamačiau, kaip ta bobulytė stovi prie alkoholio skyriaus. Kitą bobulytę už pažastų išpurto jaunuolis ir susirenka "duoklę". Dabar, jei aplink yra parduotuvė, stengiuosi nupirkti maisto. Nors... dar ir dabar stovi prieš akis vaizdas, kai McDonalde kažkoks vyras nupirko išmaldos prašiusiam vaikui kompleksą, o tam vyrui išėjus paauglys be jokių skrupulų išmetė tą maistą į šiukšlyną sad.gif Tada mamos žodžiai: "visų valkataujančių šunų neprigailėsi" neatrodo tokie beprasmiai... Nieko nepadarysi. Tokia realybė ohmy.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Summer: 17 lapkričio 2004 - 11:56
na kazko panasaus i babarsko posta ir tikejausi... tokiu negailestingu zmoniu pilna....as manau, kad jei eidamas paspirsi katina ar suni, tai paspirsi ir zmogu....
as tokiu draugu nenoreciau tureti rolleyes.gif

o uzjausti ar ne- kiekvieno musu reikalas....

as tikiu karma- tai yra, kad viskas visada gryzta....taciau as tai darau ne todel, kad noriu sau tarsi indulgencijos- t.y sumoku i prieki, kad man geris gryztu....as tai darau, nes man gaila.... visi nori gyventi, taigi visiems ir reikia suteikti ta galimybe

as nieko nesakyciau jei atvaziuotu tarnyba ir tuos katinus isgaudytu, nuveztu ir augintu ar sunaikintu- be skausmo, bakst ir viskas...
bet kai musu kieme atsirado kelios slykscios bobos kurios katinams pabere nuodu ir tie katinai lauke prie zmoniu akiu kankinosi duso, traukuliais traukesi ir mire.... tai atsiprasau- tai ne zmones, tai blogiau uz gyvuli, tai zmoniu geda....

anyway- matosi, kad zmones valdo materializmas, neduok dieve is savo nasru reikia kaula istraukti rolleyes.gif mad.gif mad.gif slykstu

be to- visi prisimena tik blogus atvejus kai davet pinigu ir maisto ir jums sviede i akis, bet buvo ir tikrai zmoniu, kuriems ta minute reikejo...
ek.... ka cia beprikalbesi unsure.gif kuprota tik grabas istiesins
Atsakyti
QUOTE (Cikadele @ 2004 11 17, 12:10)
be to- visi prisimena tik blogus atvejus kai davet pinigu ir maisto ir jums sviede i akis, bet buvo ir tikrai zmoniu, kuriems ta minute reikejo...
ek.... ka cia beprikalbesi unsure.gif kuprota tik grabas istiesins

Nemanau, kad reikėtų tau šitaip pykti unsure.gif Žinoma, šlykštu, kai žmonės spardo benamius gyvūnus ar nuodija juos, visiems matant mad.gif
Bet sutik, kad kai tau sviedžia maistą į veidą vieną, kitą, trečią kartą, penktą tu tiesiog praeisi pro šalį... Kiekviena situacija yra be galo skirtinga wink.gif
Panašiai yra darbo biržoje. Dauguma taip "išpindėję", atsiprašant, kad bet kokio darbo dar ir nepasiūlysi. dry.gif Jie geriau prašys išmaldos, nei užsidirbs patys, tarkim, šluodami gatves ar sodindami medžius. blink.gif Juk man pinigų irgi už dyką niekas neduoda.
Atsakyti
gyvunai nera niekuo kalti kad ju sushikti sheimininkai , jei taip juos galima vadint ishmeta laukan, ir jaucias gerai acikrate vargu... tokius parazitus kastruot utilizuot ir visaip kitaip -uot cool.gif . Tokie asmenys neturi nei sawigarbos nei juo labeu atsakomybes jausmo, paprastai toki storzieviai nepriimtini ir kitiem dar turintiems shirdi zmonems. nors sheip pajemus ka cia noret, jeigu zmones auginami su mediniu arkliu tai gyvo padaro sawoka jiem nera zinoma, deja nebus zinoma ir ju atzalom... Manyceu tai jau galima vadint ishsigimimu, ar genu yda.
didele laime jei neishmes ir ju paciu uzauge vaikai i gatve ant betono... ir gales tada zydet kaip usnys ir pinavijos ant salto betono kur nors, ar shiluminej trasoj.

vot teip vot jum barmaliejai
Atsakyti
Nerasysiu apie gyvunus, parasysius apie zmones. Manau, kad dalindami jiem ismaldas, mes patys ismokome juos parazitauti. Todel as neduodu. Nes ir man niekas neduoda
Atsakyti
QUOTE (Smurka @ 2004 11 17, 12:35)
Nerasysiu apie gyvunus, parasysius apie zmones. Manau, kad dalindami jiem ismaldas, mes patys ismokome juos parazitauti. Todel as neduodu. Nes ir man niekas neduoda

Teip teip teip smile.gif i ash taip galvoju kad ten tevai tu , kurie nemyli katiniuku ir shuniuku.
skirtumas tarp elgetaujancio bomzo ir shuniuko ar kaciuko tas kad pirmas bulkos needa, jam tik pinigu pinigu pinigu .... o va gyvuneliams mes galim bent trumpai suteikt dzeugsmo. tai nieko nekainuoja
Atsakyti
pilnai pritariu smurkai.
nes ir kai duodavau pinigeliu, tuo tuos pacius zmones matydavau prie alhogolio skyriaus, ar kai paduodamai maisto, tai viskas lekdavo i siuksline.
tai va tokios stokeles.
Atsakyti
Aš duodu, kada galiu, kiek galiu. Velnias žino, blogai tai ar gerai. Bet ką darysi. Na duodu močiutei kai parašo, duodu kieme ir alkašui kartais alui, na ką, sunku žmogui, ką aš žinau kodėl jis geria, ne mano reikalas, gal ir aš kada prasigersiu. Man nuo tu pora litų nei šilta, nei šalta. O kai pamatai kad žmogui nors kažka gero padarei-malonu.Aš atsimenu namuose stovejo alaus butelis, nu nieks jo negere, savaite stovi, kita, paėmiau aš tą butelį ir nešu prie konteinerio nes pamačiau kad ten žmogelis kažko ieško. Nu sakau, imkit va alaus. Jo akys ant kaktos užšoko ir klausia: jus čia rimtai...atiduodat. Nu jo sakau. Jetau jus matytum kaip jis man dėkojo, ant keliu atsiklaupęs, šaukė ant viso kiemo, linkėjo man visko pasaulyje...Ir aš pagalvojau, kiek mažai žmogui reikia....
Atsakyti
Gerai, kad uzvedet tokia tema - ji labai subtili. Is karto pasakau, kad vienareiksmiskai nepasisakysiu, tik pabandysiu paanalizuot ir apibendrint tai kas buvo pasakyti, nes (kad ir kaip bebutu keista) is dalies pritariu abiems pusems.

Su gyvunais atskira tema: Vilniuje su tuo nenusiduriu (kazkaip pas mus kieme nematau valkataujanciu gyvunu), o kaime namas stovi sankryzoje tai ten daznai zmones ismeta suniukus ir katytes. O mes visus priglaudziam, nirs siu metu tik vienas suniukas priglaustas yra (neisivaizduojat, kaip jis dziaugesi, kai padarem buda ir pririsom, gyvenime negalvojau, kad gali taip dziaugtis risamas sunelis). Anksciau ir kelias kates buvom priglaude, bet kazkur dingo (namas prie judrios gatves,tai gal suvazinejo sad.gif )

Su su zmonemis tema daug subtilesne. Pasakysiu taip: as kartais duodu ismalda, ypac vaikams negaliu atsilaikyti, kai praso, nors suspaudzia sirdi zinant, kad vis tiek ju tevai tuos pinigus pragers mad.gif , bet gal bent ta vakara nemus vaiku, kad per mazai parnese. Kartais ir kokiai senutei duodu, nors ir zinau, kad pragers. Baisiausia, kai sveiki vyrai elgetauja, tokiems tik subines atspardyt reikia ir tegul nepudrina, kad darbo nera. Pas mus gamybinej imonej taip truksta negerianciu pagalbiniu darbininku, bet kazkodel nei per skelbimus, nei per darbo birza nerandam. Taip, kad nereikia tu pasaku, kad su darbais ne kas. mad.gif

Dar papasakosiu, kaip man bunant mazai, kalbejo amzina jam atilsi kunigas Vasiliauskas. Sekmadieniais tada budavo vaiku misios ir visada vaziuodavom. Viena karta jis pasake vaikams, kad jei nori suselpti elgetas, tai tegul geriau duoda duonos, senus batus ar siaip koki daikta, bet duodami pinigus tik patys juos stumiam i dugna. Va taip, taip kad nereikia pykti ant zmoniu, kurie neduoda elgetoms pinigu, gal dar geriau daro ir visai ne is godumo, tiesiog nemato prasmes girdyti puse miesto huh.gif
Atsakyti
Kartais duodu, kartais ne. Melynam paburkusiam, odekolonu "nesanciam" neduodu, bet kokiai bobulei, duodu, o vaikui sakau "einam, nupirksiu pavalgyt", kelis kartus pirkau bandeliu, maciau, kaip kimso, nu tikrai nemete i siuksliadeze wink.gif
O, siaip, galvoju, jei jau duodi, tai jau ir ne tavo valia, kur zmogus tuos centus isleis - pirks "kaukuolini "<_< , bulka, ar i kojine des wink.gif ]
Atsakyti