Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE
geras!  reik man jos reik reik reik  O ta ish TP kur uz 135 lt kildina teshla? Turi ta kildinimo bet nekepimo funkcija?

Kildina, jau išbandžiau. Ir džemus verda, ir apskrudimo lygiai 3 yra. Ir kepimo atidėjimo f-ja. Ši ypač mums patinka thumbup.gif kai pabundi, o kambary ką tik iškepusios duonos kvapas rolleyes.gif Ir tešlas minko, išbandžiau koldūnams.
Garantiją tiesa, davė 1 mėn, bet an dėžės parašyta kad 36 mėn gamintojas duoda. tai klausiau kodėl taip, tai atseit TP nėra sudarę sutarties su gamintoju, todėl jie tik iš savęs duoda tą garantiją. Sako tu pasibandyk visas f-jas jei kas neveiks pakeisim. manau jei atlaikys tą mėn, tai laikys ir ilgiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Baisa @ 2007 01 31, 20:52)
geras!  bigsmile.gif  reik man jos reik reik reik  lotuliukas.gif  O ta ish TP kur uz 135 lt kildina teshla? Turi ta kildinimo bet nekepimo funkcija?
nomke7, turesi duot man receptuku, nes duonos negaliu pamirsht dar iki dabar, mano mamytei gabaliukas liko paragaut, tai jinai irgi duonkepes uzsimane  thumbup.gif

Tikrai duosiu. Svarbu, kad patiko!
Atsakyti
QUOTE(nomke7 @ 2007 01 31, 23:47)
Tikrai duosiu. Svarbu, kad patiko!


Davai idekit cia ir receptukus, kuriuos izbandet? Pasidalinkit su visais smile.gif
Atsakyti
Šitas receptas buvo pridėtas prie duonkepės, tik aš jį papildžiau saulėgražomis. Kepant duonkepėje labai svarbu produktų sudėjimo eiliškumas. Skliaustuose parašysiu kiek gramų ar mililitrų reikia 750 g. duonai.
1. Susmulkintas gabaliukais sviestas - 60g. (50g.)
2. Druska -2 arbatiniai šaukšteliai (1,5 a.š.)
3. Cukrus - 2,5 valgomieji šaukštai (2 v.š.)
4. Pienas - 310 ml (260 ml)
5. Miltai 550C tipo (jie skirti duonos ir bandelių kepimui) - 470 gr. (400 gr.)
6. Saulėgražų - aš dedu 3 v.š.
7. Mielės - 5g. arba 1,5 a.š. ( 1a.š.)

Skanau.
Papildyta:
Tiesa, mieles aš dedu ne sausas.
Atsakyti
nomke7, labai aciu 4u.gif Dabar kaip tik ragauju savo gamybos(pagal tavo recepta) duonele. Ne tokia skani, kaip tavo, bet labai panashu! 4u.gif Super thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Baisa @ 2007 02 03, 00:30)
nomke7, labai aciu  4u.gif  Dabar kaip tik ragauju savo gamybos(pagal tavo recepta) duonele. Ne tokia skani, kaip tavo, bet labai panashu!  4u.gif  Super  thumbup.gif

doh.gif taip gyveni zmogau ir mokaisi!!jau kelis kartus duona sukrenta g.gif skambinu Nomkei-pasirodo miltai turi buti 550C,o as pasiziuriu 550 ir gerai,o ta raide.... umn.gif gerai ,kad geru draugu yra friends.gif ACIU NOMKE..
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 02 04, 03:37)
doh.gif taip gyveni zmogau ir mokaisi!!jau kelis kartus duona sukrenta g.gif skambinu Nomkei-pasirodo miltai turi buti 550C,o as pasiziuriu 550 ir gerai,o ta raide.... umn.gif gerai ,kad geru draugu yra friends.gif ACIU NOMKE..

O mano miltai 550D.... g.gif Idomu gerai, ar blogai?
Atsakyti
QUOTE(Baisa @ 2007 02 04, 12:16)
O mano miltai 550D....  g.gif Idomu gerai, ar blogai?

Blogai. Tos raides rodo tam tikra miltu glitnuma, kuris reikalingas duonos (ir ne tik)kepimui. Turi buti C raide kepant duona. Ant "Karalisku miltu" pakuote, sone, yra surasyti kokie miltai (550C, 550D, ir kiti) kam tinka, ar kibinams, ar pyragui, ar duonai. Dar keletas pastebejimu. Dedant produktus i duonkepe jokiais budais druska neturi susiliesti su mielemis, nes neiskils. Jei kepant tesla puikiai kyla, o po to gale sukrenta - reiskiai buvo padauginta mieliu. Jas reikia deti tabai tiksliai pagal receptura.
Forta ner uz ka, svarbu, kad padejo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nomke7 @ 2007 02 04, 14:04)
Blogai. Tos raides rodo tam tikra miltu glitnuma, kuris reikalingas duonos (ir ne tik)kepimui. Turi buti C raide kepant duona. Ant "Karalisku miltu" pakuote, sone, yra surasyti kokie miltai (550C, 550D, ir kiti) kam tinka, ar kibinams, ar pyragui, ar duonai. Dar keletas pastebejimu. Dedant produktus i duonkepe jokiais budais druska neturi susiliesti su mielemis, nes neiskils. Jei kepant tesla puikiai kyla, o po to gale sukrenta - reiskiai buvo padauginta mieliu. Jas reikia deti tabai tiksliai pagal receptura.
Forta ner uz ka, svarbu, kad padejo  4u.gif

ax mat kaip... g.gif na kita kart zinosiu.Jau baigiasi 550D miltai ar taip ar taip. Kita kart pirksiu kokius reikia smile.gif Aciu nomke 4u.gif
Atsakyti
Jau kelinti metai kepuosi duonele.Pagrindas , aisku , kvietiniai miltai , bet nezinau kokios cia tos raides mano salyje g.gif .O siaip dar imaisau ir ruginiu , ir nesijotu miltu , dedu maltu grudu ir riesutu misinio , na nezinau visada man iskyla g.gif ... ir mieles tikriausiai su druska susiliecia g.gif .Dar negirdejau , kad jei mieliu per daug , tai duona neiskils , na jei padauginsit cukraus ar riebalu , va tada , tai tikrai neiskils mirksiukas.gif Ir ir riebalus butinai deti reikia gale , kai beveik viskas issimaise ax.gif . Sekmes kepant duonele 4u.gif .
Atsakyti
O aš, kiek girdėjau, tai duonai reikia ne 550C, o 1050 ar 1150 miltų (antrosios rūšies), kurios pas mus mažais kiekiais nepardavinėja (parduoda po 25 kg ir 50 kg).
Daugiau apie miltus rasite gamintojų puslapiuose, pvz. www.malsena.lt ir www.kauno-grudai.lt. Ten kažkur paieškokit prie produkcijos, gana smulkiai apibūdinta, kur kokie naudojami.
Na, o aš pirmą kartą išbandžiau duonkepę. Kepiau prie jos esančią duoną su razinom, tik norėjau saldesnės, tai vietoj 2 įdėjau 4 šaukštus cukraus smile.gif Žodžiu, dėl to ji man labai labai iškilo ir kepant pradėjo liest dangtį, aš labai išsigandau, atidariau duonkepę (ko daryt negalima), tai ji sukrito per vidurį. Šiaip gavosi labai skanus naminis pyragas - viršų atidaviau ciucikui, o aš ir toliau doroju likusią dalį smile.gif Beje, kepiau su 550 D miltais, nes 550 C negavau pirkti nei mūsų IKI, nei Megos Rimi parduotuvėj.
Atsakyti
QUOTE(*mamyte* @ 2007 02 04, 21:21)
.Dar negirdejau , kad jei mieliu per daug , tai duona neiskils , na jei padauginsit cukraus ar riebalu , va tada , tai tikrai neiskils  mirksiukas.gif Ir ir riebalus butinai deti reikia gale , kai beveik viskas issimaise  ax.gif . Sekmes  kepant duonele  4u.gif .


Deja Fortos atveju duona labai puikiai kylo, o po to sukrito tik del to, kad buvo daugiau mieliu nei reikia, net mano duonkepes instrukcijoje tai didelemis pajuodintomis raidemis parasyta.
QUOTE(Katu @ 2007 02 04, 21:54)
O aš, kiek girdėjau, tai duonai reikia ne 550C, o 1050 ar 1150 miltų (antrosios rūšies), kurios pas mus mažais kiekiais nepardavinėja (parduoda po 25 kg ir 50 kg).
Daugiau apie miltus rasite gamintojų puslapiuose, pvz. www.malsena.lt ir www.kauno-grudai.lt. Ten kažkur paieškokit prie produkcijos, gana smulkiai apibūdinta, kur kokie naudojami.
Na, o aš pirmą kartą išbandžiau duonkepę. Kepiau prie jos esančią duoną su razinom, tik norėjau saldesnės, tai vietoj 2 įdėjau 4 šaukštus cukraus smile.gif Žodžiu, dėl to ji man labai labai iškilo ir kepant pradėjo liest dangtį, aš labai išsigandau, atidariau duonkepę (ko daryt negalima), tai ji sukrito per vidurį. Šiaip gavosi labai skanus naminis pyragas - viršų atidaviau ciucikui, o aš ir toliau doroju likusią dalį smile.gif Beje, kepiau su 550 D miltais, nes 550 C negavau pirkti nei mūsų IKI, nei Megos Rimi parduotuvėj.

Jo, 550C net ir Vilniuje ne visose didziosiose parduotuvese yra pirkt. Tiesiog kepan su C, o ne D ji skanesne ir baltesne. Pagal kitas recepturas as naudoju ir ruginius miltus ir rupius kvietinus (perku ten, kur ekologiski produktai ir nei numeriu, nei raidziu ant ju nera, bet gaunasi gerai.) O del to, kad sukrenta atidarius, nezinau, kiek kartu atidarinejau ir nieko, aciu dievui, dar nei karto nieks man nesukrito.
Atsakyti