Įkraunama...
Įkraunama...

Daugkartinės ekologiškos sauskelnės

Ir toliau dalinkimės patirtimi ax.gif

user posted image

user posted image

PIRMA TEMA

ANTRA TEMA

TREČIA TEMA

KETVIRTA TEMA

PENKTA TEMA
Atsakyti
Iškilo toks kvailas klausimas? blush2.gif naujagimiams rekomenduoja visus rūbelius lyginti, o kaip su vystyklais, įklotais? Lyginat? Ar negalima? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(~Serpentine~ @ 2011 07 30, 08:31)
Iškilo toks kvailas klausimas? blush2.gif naujagimiams rekomenduoja visus rūbelius lyginti, o kaip su vystyklais, įklotais? Lyginat? Ar negalima? blush2.gif

Kad dabar jau niekas neberekomenduoja nei virinti, nei lyginti schmoll.gif

Man įdomu, kur galima įsigyti to veliūrinio bambuko aduinio, iš kurio siūna sauskelnes ir neperšlampamos medžiagytės? Medžiagytę noriu kitur naudoti, tai reikia minšktesnės kokios g.gif Prie Kalvarijų turgaus kažkas yra, bet telefonu sakė, kad ten impregnuota, tai tikriausiai kitokia g.gif
Atsakyti
rasau, gal ka patarsit. vat, issuto mano 10men vaikis, dabar esu pasimetus nes nezinau nuo ko, nuo pampersu, nes nakciai dedam, ar nuo paprastu sauskelniu, medvilniniu su pull medziaga, nes diena dedam. siaip visa liepa buvo silta, tai dar nuogas daug buvo. gal mano kalte, kad niekad nenuvalydavau vandens, na, pakisu po kranu ir tiekl leidziu nudziuti paciai odai, gal ir susierzino odele.??

paraudo, ir net spuogiukai, budavo pagereja, ir vel parausta, db jau spuogiukai, tai gydytoja sako gali ir grybelis prasideti. man kaip nefainai, atrodo juk kuo naturaliau stengiames... galvoju gal ir dregme ji dirgindavo, tai db uzdedu flysa, bet esu pasimetus, juk flysas irgi nenaturalus, na tiesiog nebezinau, jau kuo rengt. gydytoj isvada viena -pratinkit ant puodo kuo greiciau, nedekit nieko:) na man taip greit nepavyks viskas...jam tas puodas vienodai rodo... g.gif
taigi, vat norejau paklaust, kaip tos babukines kanapines sauskelnes, gal daugiau sugertu, nes medvilnines vos slapios ir viskas jaucias. jis pas mane vos ne kas pusval daro dienos metu...aiskiu ne visada bet kas 45min ar val tai jau tikrai.


taigi, mamytes, jusu pagalbos noreciau:

ka naudojat karstas dienas ar kai sunta??o nakti? kokios gali buti kombinacijos? zinau, kad silko ikloteliai gydo... kas dar? medvilne su pullu, ar to pulo isvis nenaudot...bet i lauka juk reikia, jei bus vien medvilne ar frotas (nes bambukiniu nenaudojam) juk pravarys. ar flysa galima naudot-jis nenaturalus, bet dregme nesijaucia salia odeles... g.gif

kokie siulymai?
Atsakyti
o kodėl nenaudojat vilnonių prilaikančių kelnyčių? Dabar ne taip jau karšta...
Pagal saviškė tai pastebėjau, kad būtina kas porą savaitėlių pavirinti ar perskalbti 95 tempoje sauskelnes. Nes kitaip kvapas atsiranda... ir daug greičiau šunta.
Dėl sodinimo ant puodo:
Aš manau, kad iššutus tai tikrai reikia sodinti... aišku, nesitikėti, kad pats paprašys ar norės sėdėti, bet tai jau mamos gudrumas ir kantrybė turi pasireikšti smile.gif
Tai tik mano nuomonė smile.gif
Gal nors šiek tiek pagelbėjau...

QUOTE(given444 @ 2011 08 03, 18:24)
rasau, gal ka patarsit. vat, issuto mano 10men vaikis,  dabar esu pasimetus nes nezinau nuo ko, nuo pampersu, nes nakciai dedam, ar nuo paprastu sauskelniu, medvilniniu su pull medziaga, nes diena dedam. siaip visa liepa buvo silta, tai dar nuogas daug buvo. gal mano kalte, kad niekad nenuvalydavau vandens, na, pakisu po kranu ir tiekl leidziu nudziuti paciai odai, gal ir susierzino odele.??

paraudo, ir net spuogiukai, budavo pagereja, ir vel parausta, db jau spuogiukai, tai gydytoja sako gali ir grybelis prasideti. man kaip nefainai, atrodo juk kuo naturaliau stengiames... galvoju gal ir dregme ji dirgindavo, tai db uzdedu flysa, bet esu pasimetus, juk flysas irgi nenaturalus, na tiesiog nebezinau, jau kuo rengt. gydytoj isvada viena -pratinkit ant puodo kuo greiciau, nedekit nieko:) na man taip greit nepavyks viskas...jam tas puodas vienodai rodo... g.gif
taigi, vat norejau paklaust, kaip tos babukines kanapines sauskelnes, gal daugiau sugertu, nes medvilnines vos slapios ir viskas jaucias. jis pas mane vos ne kas pusval daro dienos metu...aiskiu ne visada bet kas 45min ar val tai jau tikrai.
taigi, mamytes, jusu pagalbos noreciau:

ka naudojat karstas dienas ar kai sunta??o nakti? kokios gali buti kombinacijos? zinau, kad silko ikloteliai gydo... kas dar? medvilne su pullu, ar to pulo isvis nenaudot...bet i lauka juk reikia, jei bus vien medvilne ar frotas (nes bambukiniu nenaudojam) juk pravarys. ar flysa galima naudot-jis nenaturalus, bet dregme nesijaucia salia odeles... g.gif

kokie siulymai?

Atsakyti
Given444,

kiek esu skaiciusi kitu mamyciu mintis, yra tam tikras procentas vaiku, kuriu tiesiog yra jautri odele dregmei ir ji reaguoja tokiais berimais. Tokiu atveju visgi galima pabandyt sintetini sausaji sluoksni, ir pasiziureti ar tai isspres problema. To audinuko esme yra tame, kad jis labai gerai praleidzia dregme, ir dar turi pukeli, stai tas pukelis ir lieka beveik sausas kai didzioji dalis skyscio nueina i sugeriamuosius sluoksnius.

Bambuko audiniai tikrai labai daug sugeria, siaip galetumet netgi bandyti apsieiti be sintetinio sluoksnio, nes jei sysioja kas pusvalandi, tai to sysiuko neturetu buti daug, o kai jis pasiskirsto bambuko audinyje, tai pavirsius tikrai lieka posausis. Cia zinoma galioja tuo atveju, jeigu keiciate po kiekvieno pasysiojimo. Ir labiau tokiam tikslui tinka veliuras, nes jis turi nenusiskalbianti puka, o kaip minejau butent pukas duoda sausuma. Multino pukas po kokiu 15 skalbimu pradeda mazeti sad.gif

Del nenuvalomo vandens - mazai tiketina, bet kadangi dabar jums reikia rasti priezasti, tai kuri laika pameginkit nusluostyti sausai uzpakaliuka, juk jis ir taip dregnas prisibuna, tai tegu kuo ilgiau buna sausas 4u.gif

Del nakciai dedamu pampersu - labai gali buti ir del ju, nes berimas gali buti del alergijos pampersuose esancioms medziagoms. O kodel nenorite deti medziaginiu ? Labai daug sysioja naktimis ? Jei bijote, kad persigers per medziagines, tai vienas variantas - naudoti vilna sulaikymui (jei nenorit PUL), antras variantas - patiesti po vaiko miegojimo vieta pakloteli is bambuko (kad butu atsarginis sluoksnis jei kartais sauskelne neatlaikytu) ir tiesiog paeksperimentuoti, ar atlaiko sauskelne visa nakti. Kai ta zinosite, galesite daryti tolimesnius zingsnius - jei prabega - didinti sluoksniu skaiciu, jei neprabega - ir toliau nakciai naudoti tas medziagines sauskelnes.

O PUL bent jau musu eksperimentuose visai neblogai pasiteisino - kelis kartus dukra yra pasisiojus netrukus po uzmigimo, o ryte sauskelne buvo pusiau sausa - taip isitikinom, kad jis tikrai kvepuoja. Be to, kvepuoja ne tik per pati PUL, bet ir pro tarpelius tarp kojyciu, ir dar, kaip cia tiksliau parasyt - tas sugeriamasis sluoksnis turi sioki toki stori, na apie 5 mm, taigi PUL nuo kuno yra per 5 mm - ir tai yra aplink visa juosmeni ir kojytes - tad per si tarpa dregme taip pat yra isgarinama.

Bet PUL yra labiau patogumui, nes reikalauja maziau prieziuros, galima mesti i skalbykle kartu su sauskelnem, galima prisiuti prie sauskelnes ir padaryti "viskas viename", yra pigesnis, ir t.t. o jei ziureti labiau naturalumo - as uz vilna. Taciau vilna turi papildoma privaluma - ji pati sugeria kazkiek dregmes, tad gaunasi kad ta pati sauskelne kombinacijoje su vilna sugeriau daugiau, nei kombinacijoje su PUL isorinem kelnytem. Vilna tuo ir nuostabi, kad ji kartu ir sugeria, ir sulaiko mirksiukas.gif

O beje, vos nepamirsau - vilna galima naudoti ir vietoj sintetinio sausojo sluoksnio - kai kurios mamos perka vilna iklotukams butent tam pirmajam sluoksniui, besiliecianciam su oda. Tik ja tada reikia reciau ir maziau lanolizuoti. Kazkiek lanolino vis tiek reikia kad butu, tada vilnos pukas buna purus, "neprisiplojes" - kaip minejau, butent pukas lieka sausas ir suteikia uzpakaliukui malonu sausumo pojuti. Geriausiai tam tinkanti vilna yra si:

Ekologiska vilna

nes ji yra labai svelni, visiskai jokio siurkstumo, dirginimo, taip pat ji yra ekologiska, tad jokios pasalines medziagos nedirgins odeles. Norint, kad butu storesnis pukas, ja reiktu pavelti ir siuti iklota is veltos. Parasykite puslapyje nurodytais kontaktais, ir susitarsite del nestandartinio gabaliuko iklotui smile.gif

Reziumuojant sita ilga traktata, mano veiksmai butu tokie:

1) pabandyti sausajam sluoksniui vilna, jei nepadeda (kas mazai tiketina):
1a) pabandyti sausajam sluoksniui sintetini sausaji sluoksni,
+ eliminuoti vienkartinius pampersus,
+ sausai sluostyti uzpakaliuka (hm, dabar netgi prisiminiau, kaip man vaikysteje viena teta sakydavo, kai mane prausdavo - sluostyk labai sausai tarpupirsciukus, nes kirmeliukai uzpuls), tobysh grybeli omeny turejo dabar galvoju g.gif
+ uzpakaliuka prausti kiekvieno keitimo metu. Bet tik vandeniu, be muilo. Mes ir siaip taip darem iki mazdaug 1.5 m. Nezinau, kaip kitos mamytes praktikuoja.

Beje, o bandant ieskot priezasciu, kodel butent dabar issuto - anksciau medziaginiu nenaudojot, ar kas kita pasikeite? Gal maisto racionas pasikeite, pvz. pradejot uogu valgyt, parugstejo slapimas, pradejo labiau grauzt ? g.gif
Siaip grybo reik labai vengt, nes prirasys antigrybeliniu vaistu, o jie nieko gero, nors ir per oda - bet valosi per kepenis, oda kaip zinom viska sugeria, ka ant jos tepam. Stenkites plikineti daugiau, jei tik yra galimybe - atkiskit uzpakaliuka saulutei, labai gerai naikina visokius blogius, tik aisku mazesnio saules aktyvumo laiku - iki 11 val ryto ir po 17 val. vakaro. Idealiausia butu kuneli iki juosmens laikyti seselyje, atkisti tik uzpakaliuka saulutei smile.gif

Ai, dar tiesa del sauskelniu dezinfekcijos - irgi padekit vidine puse i virsu saulekaitoje - isnaikins ne tik mikrobus, bet ir uzsilikusias demes nuo kakucio smile.gif Veikia 100% thumbup.gif


QUOTE(given444 @ 2011 08 03, 19:24)
rasau, gal ka patarsit. vat, issuto mano 10men vaikis,  dabar esu pasimetus nes nezinau nuo ko, nuo pampersu, nes nakciai dedam, ar nuo paprastu sauskelniu, medvilniniu su pull medziaga, nes diena dedam. siaip visa liepa buvo silta, tai dar nuogas daug buvo. gal mano kalte, kad niekad nenuvalydavau vandens, na, pakisu po kranu ir tiekl leidziu nudziuti paciai odai, gal ir susierzino odele.??

paraudo, ir net spuogiukai, budavo pagereja, ir vel parausta, db jau spuogiukai, tai gydytoja sako gali ir grybelis prasideti. man kaip nefainai, atrodo juk kuo naturaliau stengiames... galvoju gal ir dregme ji dirgindavo, tai db uzdedu flysa, bet esu pasimetus, juk flysas irgi nenaturalus, na tiesiog nebezinau, jau kuo rengt. gydytoj isvada viena -pratinkit ant puodo kuo greiciau, nedekit nieko:) na man taip greit nepavyks viskas...jam tas puodas vienodai rodo... g.gif
taigi, vat norejau paklaust, kaip tos babukines kanapines sauskelnes, gal daugiau sugertu, nes medvilnines vos slapios ir viskas jaucias. jis pas mane vos ne kas pusval daro dienos metu...aiskiu ne visada bet kas 45min ar val tai jau tikrai.
taigi, mamytes, jusu pagalbos noreciau:

ka naudojat karstas dienas ar kai sunta??o nakti? kokios gali buti kombinacijos? zinau, kad silko ikloteliai gydo... kas dar? medvilne su pullu, ar to pulo isvis nenaudot...bet i lauka juk reikia, jei bus vien medvilne ar frotas (nes bambukiniu nenaudojam) juk pravarys. ar flysa galima naudot-jis nenaturalus, bet dregme nesijaucia salia odeles... g.gif

kokie siulymai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pamišusidėlaudinių: 06 rugpjūčio 2011 - 23:55
Skubu pasidalinti ir aš savo patirtimi smile.gif daugkartines sauskelnes savo mažiui pradėjau naudoti prieš mėnesį. Įsigyjau sauskelnių iš kikilio, pupkio ir dar iš rasakilos tfuffyfly. Pupkio turiu medvilnės trikotažo sauskelnes, tai jos labai gražiai pasiūtos, greitai džiūsta, lengvai išsiplauna, bet sugeriamumas prastokas. Kikilio turiu flanelines ir kišenines, jos ne tokios gražios kaip pupkio, bet jų sugeriamumas tikrai geresnis. Mano mažiui kiek per šiurkšti kišeninių sauskelnių medžiaga (kilpinė), greit parausta, paberia, o flanelinės sauskelnės ilgai džiūsta (kai neturiu džiovyklės - tai nelabai patogu). Maniau, kad įstiklintame balkone vasarą greitai džiūs, bet pasirodo be vėjo džiūvimas užtrunka g.gif Dėl tfuffyfly - geras sugeriamumas, gražiai atrodo, yra švelnios, o užpakaliukas su jomis ne ką didenis nei su vienkartinėmis sauskelnėmis, visgi džiūsta irgi ilgokai, beto kaina labai jau didelė verysad.gif Tai vat, manau visos sauskelnės turi savų pliusų ir minusų, nors dar tikiuosi atrasti pačias pačiausias smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rulezas @ 2011 08 07, 19:58)
Skubu pasidalinti ir aš savo patirtimi  smile.gif  daugkartines sauskelnes savo mažiui pradėjau naudoti prieš mėnesį. Įsigyjau sauskelnių iš kikilio, pupkio ir dar iš rasakilos tfuffyfly. Pupkio turiu medvilnės trikotažo sauskelnes, tai jos labai gražiai pasiūtos, greitai džiūsta, lengvai išsiplauna, bet sugeriamumas prastokas. Kikilio turiu flanelines ir kišenines, jos ne tokios gražios kaip pupkio, bet jų sugeriamumas tikrai geresnis. Mano mažiui kiek per šiurkšti kišeninių sauskelnių medžiaga (kilpinė), greit parausta, paberia, o flanelinės sauskelnės ilgai džiūsta (kai neturiu džiovyklės - tai nelabai patogu). Maniau, kad įstiklintame balkone vasarą greitai džiūs, bet pasirodo be vėjo džiūvimas užtrunka  g.gif  Dėl tfuffyfly - geras sugeriamumas, gražiai atrodo, yra švelnios, o užpakaliukas su jomis ne ką didenis nei su vienkartinėmis sauskelnėmis, visgi džiūsta irgi ilgokai, beto kaina labai jau didelė  verysad.gif  Tai vat, manau visos sauskelnės turi savų pliusų ir minusų, nors dar tikiuosi atrasti pačias pačiausias smile.gif



Visgi ne taip išsireiškiau, pupkio medvilninio trikotažo sauskelnių sugeriamumas ne prastokas, bet ne toks geras, kaip kikilio sauskelnių. Beto, esu skaičiusi, kad po kurio laiko ir daugiau kartų praskalbus - sugeriamumas pagerėja, o aš dar tikrai jas neilgai turiu. Gal parašys mamos, kurios ilgiau jas naudoja savo mažyliams, ar pagerėja sugeriamumas?
Atsakyti
Oho kokie išsamūs komentarai bigsmile.gif thumbup.gif Man kaip žaliai būsimai mamytei, labai naudingi thumbup.gif

Tų fluffyfly bambukinių turiu ir aš, bent jau iš pažiūros tai labai fainos, o kaip seksis naudoti parašysiu vėliau. Kažin ar būtina ant jų dėti vilnones kelnytes? Gal būnant namie nebūtina ir neperšlampa jos nuo vieno pasisiojimo?
Beje, patyrusios mamytės, kuo skalbiat sauskelnes, kad nesugadinti sugeriamumo? Kiek skaitau, tuo labiau pasimetusi esu doh.gif Ar muilo riešutai tinka šiam reikalui?
Atsakyti
QUOTE(~Serpentine~ @ 2011 08 09, 18:04)
Oho kokie išsamūs komentarai bigsmile.gif  thumbup.gif Man kaip žaliai būsimai mamytei, labai naudingi thumbup.gif

Tų fluffyfly bambukinių turiu ir aš, bent jau iš pažiūros tai labai fainos, o kaip seksis naudoti parašysiu vėliau. Kažin ar būtina ant jų dėti vilnones kelnytes? Gal būnant namie nebūtina ir neperšlampa jos nuo vieno pasisiojimo?
Beje, patyrusios mamytės, kuo skalbiat sauskelnes, kad nesugadinti sugeriamumo? Kiek skaitau, tuo labiau pasimetusi esu doh.gif Ar muilo riešutai tinka šiam reikalui?


Namie kai būnam, tai kartais nededu, bet tuomet keist dažniau reikia. Na ne po vieno karto, bet po kelių kartų peršlampa,o tada mažyliui vėsoka. Muilo riešutai puikiai tinka, tik aišku prieš tai, jei į sauskelnes pasituštino, su ringuvos tulžies muilu labai gerai praplaut ir tik tada į skalbyklę dėti. Kiek skaičiau - dauguma mamyčių taip plauna. Ir nepatartina naudoti minkštiklių.
Atsakyti
sveikos, vis dar turiu minciu naudoti daugkartines. Viena komplektuka jau dabar turiu, bet kolkas retai uzdedu.
O kaip jus tikrinat, ar jau slapia, vis kas pusvalandi nuiminejat? ar vaikas sunerimsta?
Atsakyti
Sveikos mamytės smile.gif

Kol kas dar tik laukiuosi savo pirmagimio, tačiau dar iki pastojant domėjausi daugkartinėmis sauskelnėmis ir planavau savo vaikelį auginti tik su jomis. SM radau labai daug info, todėl ačiū Jums visoms, kurios dalinatės savo patirtimi ir ngailit patarimų 4u.gif Prisipažinsiu, kai pradėjau plačiau domėtis galva susisuko siaubingai, bet po truputį atsirinkau info ir lyg ir aiškiau. Labai norėjau pasisiūti kelnyčių pati, bet šiuose reikaluose esu baltarankė ir nei adata nei virbalai manęs neklauso blush2.gif Tad patuštinau piniginę ir dabar jau savo "arsenale" turiu:
6 kanapinius prefoldus
6 bambuko veliūro prefoldus
6 bambuko (neatsimenu ko..) prfoldus
juos planuoju naudoti pradžioje kol leliukas bus visai mažytis smile.gif Tiesa dar turiu 10 paprastų senovinių vystyklų smile.gif Išaugus prefodus naudosiu kaip įklotus į kelnytes.
Be prefoldų turiu:
12 medvilninių sauskelnių Popolini (augantis dydis)
2 Tencel sauskelnes Popolini (augantis dydis)
5 bambukines sauskelnes (nuo 5 kg) (iš Atsakingamama)
5 kanapines sauskelnes (nuo 5 kg) (iš Atsakingamama)
2 viskas viename (bambukinės ir kanapinės) (nuo 5 kg) (iš Atsakingamama)
Prilaikančios kelnytės:
1 sintetinės mažiausio dydžio iš Popolini
2 vilnonės (trumpaklešnės ir ilgklešnės) iš Ekomama
1 trumpaklešnės iš Atsakingamama

Matyt visai nemažai turiu, bet vis vien nerimstu kad dar kažko trūksta doh.gif

O ir dar vienas dalykas neramina - kiek kam papasakoju,jog ruošiuosi naudoti daugkartines sauskelnes tai visi tik už galvos susiima ir aiškina kad aš ir taip pavargsiu ir kam man tas vargas. Žinokit, kartais ir pati imu abejoti ar susitvarkysiu unsure.gif Ypač nemalonūs kai kurių mergaičių iš SM komentarai, kurios pačios mėginos, joms nesigavo, tai neva ir man nesigaus... Todėl ir skaitau šituos skyrelius apie daugkartines sauskelnes, kur mamytės dalinasi teigiama patirtimi...

Sorry, kad taip padrikai, bet labai norėjosi pasidalinti savo mintimis smile.gif


Atsakyti