Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VI

Pirmiausia išsiaiškinkim vieną dalyką: mes nesiekiame valgyti vien tik paleolito laikų maistą ir tik taip gaminti, kaip gaminosi tais laikais žmonės. Tai nėra kažkoks nepagrįstas įsitikinimas, kad negalima valgyti kakavos, nes tais laikais žmonės nebūtų mokėję jos susimalti. Nėra tokio dalyko kaip paleolito ideologija ar filosofija, kaip kad išsireiškė etatinė temos trolė. Čia diskutuojančios merginos ir moterys (bei Silveris) domisi moksline mitybos puse, kaip koks produktas ir jo paruošimo būdas veikia organizmą, kokios maisto dalelės lengviau virškinamos, kurios netinkamos mūsų organizmui. Tai nėra aklas akmens amžiaus kopijavimas, tai yra moksliniais tyrimais ir praktika paremta mityba, kuri paleolito mitybą primena dėl to, kad žmogaus organizmas per tuos laikus nespėjo prisitaikyti prie grūdinių ar ankštinių kultūrų ir jos vis dar mums netinka. Tačiau nereikia neigti naujųjų laikų išradimų, sugebėjimo susimalti kažką ar sugebėjimo kažką išsivirti ne ant ugnies.
Antras dalykas, kas yra jūsų paprasta norma? 1200 kcal? Kalorijos organizmui neegzistuoja, tai tik žmogaus apskaičiuota norma. Teorija calories in - calories out yra visiškas melas. Aš praėjusią savaitę dėl laiko stokos beveik nieko nevalgiau, per dieną tik kelis šimtus kalorijų suvartodavau, tuo pačiu nemažiau buvau ant kojų, nes turėjau visokių reikalų, tačiau miegojau tik kelias valandėles, gėriau kavą (nes trūko miego) ir labai stresavau. Anot teorijos turėjau numesti svorio, tačiau nenumečiau tą savaitę visai. Visai. Nes organizmui kalorijos nėra vienodos, organizme veikia ne tik kalorijos, bet ir hormonai. Jei hormonų veikla sutrikusi, galim valgyti minimalius kiekius, sportuoti po kelias valandas ir nenumesti iš viso nieko. Todėl mes valgom maistą, kuris tinka organizmui, kuris nesukelia streso ir imuninės sistemos reakcijos, taip leisdami organizmui rūpintis kitomis sritimis, kaip miegas, žaizdelių gydymas, regeneracinė funkcija ir pan. Nebijokit kalorijų, jos nėra blogis.

Elata


Pirma tema
Antra tema
Trečia tema
Ketvirta tema
Penkta tema
Naudingi puslapiai: Whole9 forumas
Kas yra paleo mityba

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Azu @ 2013 06 11, 09:36)
niekas taip nesuartina, kaip bendras priesas smile.gif

Kalastaja , o kokius kalnus darzoviu valgot ?  ir kaip paruostos?


Salotos, kopūstai, agukai, krapai, petražolės morkos, svogūnai, su druska ir citrinos sultimis. Trijų litrų indas per dieną laisvai, jei en daugiau.

Pumpica, o vaikis mėsos ar lašinių niekaip?

Atsakyti
QUOTE(Kalastaja @ 2013 06 11, 08:41)
Pumpica, o vaikis mėsos ar lašinių niekaip?

mesa -jeigu koldunuose ir dar koks farsas imakaluotas i grikiu kose, ar smulkiai smulkiai pjaustyta mesyte i makaronus biggrin.gif siaip vaikai buna -paduodi vistos blauzda -ir doroja, o maniskis schmoll.gif jam isvis nuo bendro stalo kazko nepaduosi, neima nieko. Na duonos nebent gabaliuka. Arba mes kazka valgom -jam niekada nekyla noras ateit ragaut is mano lekstes...dickis tai daznai atvarydavo maziukas is mamos lekstes pasmaguriaut smile.gif o sitas vaikas ne, visiskai skirtingas mitybos atzvilgiu. Uztai kaip sako -ka tevai valgo, koki pavyzdi rodo, ta ir vaikas valgys -nu visiskai negalioja mum ta taisykle verysad.gif Labai tikiuos kad praeis tas periodas.
Atsakyti
Dėkui Kalastaja smile.gif

O kas ten apie ISWF vertimą šnekėjote, tai juk reikia leidyklos, kuri susidomėtų ir išleistų knygą, ne tik kad išverstų, bet ir nupirktų teises, atspausdintų, reklamuotų. Kiek supratau, ISWF verčiama ar jau išversta į rusų kalbą, dar kažkurią vieną Europos kalbą, tik dabar nepamenu, kurią.
Nemanau, kad greitu metu Lietuvoje sulauksim vertimo.
Atsakyti
pasikartosiu:per kiek laiko patartina suvartot namie gaminta majoneza?
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 06 11, 08:03)
Dėkui Kalastaja smile.gif

O kas ten apie ISWF vertimą šnekėjote, tai juk reikia leidyklos, kuri susidomėtų ir išleistų knygą, ne tik kad išverstų, bet ir nupirktų teises, atspausdintų, reklamuotų. Kiek supratau, ISWF verčiama ar jau išversta į rusų kalbą, dar kažkurią vieną Europos kalbą, tik dabar nepamenu, kurią.
Nemanau, kad greitu metu Lietuvoje sulauksim vertimo.



Aciu uz tema ir wow saunios diskusijos verda ir seimu atvertima i naturalu maista:)

Elata,man Melissa kada kai atrase komentara del knygos tai minejo rusus ir ispanus..tai va..Europoj toks "paplitimas"
Atsakyti
QUOTE(ciurlionis @ 2013 06 11, 10:05)
pasikartosiu:per kiek laiko patartina suvartot namie gaminta majoneza?


tiek ilgai, kiek galioja kiaušinis smile.gif na, t. y. jei majonezui naudotas kiaušinis galioja iki 06-15, tai iki tada galios ir majonezas smile.gif tik laikykit šaldytuve smile.gif
Atsakyti
Namini majoneza nerekomenduociau laikyti saldytuve ilgiau nei 3-5 paras
Atsakyti
QUOTE(nomore @ 2013 06 11, 07:40)
Dorotėja, bet juk vis tiek valgo kažką? ar darai atskirai, jei nevalgo?

šį bei tą valgo, vakar troškinau avienos kukuliukus su daržovėm, valgėm prisikąsdami agurkų+grietinės salotom,tai ponia mano valgė tik kukulius ir agurkus,bet jau ir tai neblogai. Mėsą seniai jinai valgo tik su žaliom daržovėm,net tada kai mes dar bulves valgėm, mano vaikų lėkštėse bulvės likdavo nepaliestos.
Patiko man užvakar stebėt,kaip vegetariaujančių tėvų dukra kapojo avino šonkaulius su agurkais, tėvai tuo tarpu valgė bulves, agurkus, pomidorus ir salierus biggrin.gif

su pietumis bėda kaip ir nedidelė,bet va ką pusryčiams ir vakarienei daryt, tai man galvos skausmas doh.gif o dar ir saldumynų reikalauja ypač dabar, vasarą-ledų.

QUOTE(Kalastaja @ 2013 06 11, 07:53)
Nomore, sveikinu su aštuntaisiais santuokos metais, kantrybės ir stiprybės visai šeimai siekiant sveikatos  4u.gif

nors ir ne mano vardas įrašytas,bet sveikinimus susirenku biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Silver79 @ 2013 06 11, 09:16)
Namini majoneza nerekomenduociau laikyti saldytuve ilgiau nei 3-5 paras

drinks_cheers.gif: aš apsiribočiau 3parom, nors kiek esu gaminus tai tik tam kartui.
Kiaušinis ar ne mėnesį laiko gali stovėt šaldytuve, tai iš šviežio kiaušinio pagaminto majonezo kažin ar būtų įmanoma valgyt po mėnesio
Atsakyti
QUOTE(*Dorotėja* @ 2013 06 11, 09:27)
o dar ir saldumynų reikalauja ypač dabar, vasarą-ledų.


o uoginiai saldyti ledai nesueina? na dabar buna formeliu kur trintas uogas susaldai kaip ledus..nors turbut reikia, kad is parduotuves butinai butu nupirkti ane? biggrin.gif su popieriuku ir pan., nes gi popieriukas irgi dideli vaidmeni vaidina doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
Dorotėja, 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
labas rytas....

QUOTE(Sedindriuke @ 2013 06 09, 08:17)

Limma, kaip tu ? wink.gif matau esi smile.gif)

siai dienai sunkiai, nes kankina pusles uzdegimas, vis bandau be vaistu issiversti, bet taip sudetinga...visiskai nesijauciu darbinga ir viskas erzina, nes tas nemalonus jausmas vargina doh.gif aciu uz rupesti 4u.gif

QUOTE(Sedindriuke @ 2013 06 09, 08:42)

p.s. kaip kam savaitgalis pas giminių, su draugais ir paleo gyvenimu? biggrin.gif kam aiškintis ką reikėjo? gyvenimo istorijos FUN biggrin.gif

savaitgalis aktyvus pas mus nors ir su skausmu....sunus priejo pirmos komunijos, tai ta proga sventem HBH....mes su vyru valgem sonkauliukus su darzovem ir tusintais kopustais.....bet komentavimu buvo doh.gif ir vel jie bulviu nevalgo biggrin.gif aga, nevalgo, nes kam jas valgyti jei organizmui gerai be ju ir sotu su darzovem. klausimas - o kam tada tevukas pasodino visa lauka bulviu, kas jas valgys? atsakymas- ves i turgu targavoti bigsmile.gif bet mes vistiek dar tokie nelabai suprantami ir per padidinamaji stikla ziurimi....

o as nieko nebesveriu, nesuvedineju, nematuoju, viska valgom is akies, nezinau ar gerai, bet organizmui atrodo nieko netruksta, savijauta apart pusles gera, MB irgi uztenka...tai vat nezinau ar butina ir skaiciuoti ir ziureti kiek ko sunaudojam.

sedziu dabar pirmam valgymui pasidejus bliuda salotu:pomidorai, agurkai, brinzos suris, biski saulegrazu, balzamikinio acto, kokosu aliejaus ir grietineles padazas....nu super visai...ir puodelis petrusku arbatos.

p.s. einu skaityti senaja tema toliau biggrin.gif
Atsakyti