Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę toliau (3)

Štai ir nauji namučiai virtuvininkėm 4u.gif

Keletas patarimų prededantiesiems:
1. pirmiausia apsižiiūrėkite turimoje virtuvėje ir nuspręskite:

• kas patinka ir norėtumėt naujoje virtuvėje
• kas nepatinka ir tikrai nenorėtumėte
• dėl ko neesate tikri.

2. išsimatuokite visus svarbiausius atstumus, pvz pagrindinės darbo zonos ir įvertinkite ar tai jums tinka ar naujoje virtuvėje norėtumėt didinti/mažinti.

3. pasidarykite sarašą jau turimų daiktų, jei tokių yra - šaldytuvai, stalai, kėdės.

4. taip pat pasidarykite sarašą didesnių virtuvinių prietaisų ar nestandartinių matmenų indų, kuriems reikės rasti vietos naujoje virtuvėje.

5. pasidomėkite virtuvių stiliais ir pasirinkite koks/kokie jums patinka labiausiai, apsvarstykite spalvų gamą.

6. pasidomėkit "pribambasais" ir jų kainomis. Blum lankstai gerai, bet ir kainuoja, pigesni atlieka tą pačia funkciją (gal ne taip maloniai “dirba”, bet jei neturite su kuo lyginti, nenusivilsite).

7. rinkites kokybiškiausius produktus kokius tik leidžia biudžetas. Susidarykite prioritetų sarašą, kad žinotumėte ką galite paaukoti visiškai, ką imti pigesnį variant, o ko neatsisakysite nė už ką.

8. pasikalbėkite su tėvais, draugais, giminaičiais (visais kas turi virtuvę) ir pasiklauskite ką jie keistų savo virtuvėse. Nepraleiskite progos pasisukioti kitų virtuvėse, baldų salonuose. Semkitės idėjų iš kur tik galite, bet nepamirškite, kad virtuvė jūsų, joje šeimininkausite jūs todėl ji turi atitikti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

9. pasidarykite patalpos planą (geriausia pradėti popieriaus lape), sužymėkite visus išmatavimus - sienų, langų, durų..., komunikacijas - vandenį, elektrą, ventiliaciją, katilus... Nuspręskita ar reikia/norite/galite griauti ir perstatyti sienas. Paišant lape, svarbiausia atrasti vietas šaldytuvui, plautuvei ir viryklei, baldų visualizacija ateis vėliau.

10. maksimaliai išnaudokite plotą, apsvarstykite ar Jums tikrai reikia mažo ir brangaus kargiuko ar praktiškiau tą plotą padalinti šalimai esančioms spintelėms? Juk gaminatės baldus pagal užsakymą, todėl jie neturi būti standartinių išmatavimų jei jums tokie netelpa patalpoje.

11. vizualizuotis galima naudjant programėles kaip Ikea kitchen planner ir pan, pasiklauskite Googlo mirksiukas.gif


Dažniausi patarimai:
• Patogiausia apatinėje virtuvės dalyje STALČIAI.
• Patogiausia darbo zona tarp plautuvės ir viryklės
• virtuvės trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinės, t.y. atstumai tarp šių zonų turėtų būti minimum 1,2 metro ir maksimum 2,7 metro.
• PASISKAITYKITE BENT VIENĄ VIRTUVIŲ TEMĄ.

Jei norite gauti patarimų, komentarų apie savo planus - klauskite, bet BŪTINAI pasirodykite ką jau turite ar papasakokite apie ką kalbate. Į klausimus iš serijos "nieko nežinau" atsakyti neįmanoma, taip pat kaip ir komentuoti "standartinių" virtuvių be išmatavimų ir panašių detalių.

Svarbiausia nepamirškite, kad virtuvės kūrimas reikalauja laiko ir kantrybės, keleto perbraižymų popieriuje ir daugelio valandų renkantis plokštes, stalviršius, apšvietimą, rankenėles ir dar beagles smulkmenų... Tačiau tai bus JŪSŲ virtuvė ir ji to verta

Sėkmingų visoms planavimų ir plepėjimų 4u.gif

Senesnės virtuvių temos:
čia
ir čia
ir čia
Primenu, kad virtuvinė technika turi atskiras temas. Taip pat atskiros temos yra baldų gamintojams.

Mažos virtuvės išplanavimo etalonas SM - Gabby_jz virtuvė wub.gif (matoma ir jos avatare)
user posted image
štai čia, žinutė nr 395
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pukė: 16 rugpjūčio 2013 - 09:32
Puke, ačiū už temukę 4u.gif

QUOTE(gabby_jz @ 2013 08 16, 10:11)
Teka, orientuodamiesi tik į trejetą dalykų, ko ieškojom, ir per daug nežiūrinėdami nieko kito, sugaišom 2val, vargšas mūsų vaikas biggrin.gif Tikrai reikėjo palikt. Kitą kart neimsim smile.gif
Dėl Ikea kokybės, kaip manot, ar prekės Lietuvoj bus identiškos, kaip kokioj Švedijoj ar Vokietijoj? Aš tai patikli, neskeptiškai žiūriu, manau, neterš vardo savo, bet va daug kas mano, kad kaip ir daugely sričių, ir Ikea Lietuvai gamins prekes blogesnės kokybės g.gif
Beje, sietukas kriauklei tiko super, o vat lentukė neeeea, slidinėja biggrin.gif Matyt ne tokiai kriauklei priraikyta smile.gif

gailiuos, kad vaikų šian į daržus nevedžiau doh.gif biggrin.gif

aš tai irgi manau, kad Lt viskas "kaip Lt" - kokybė prastesnė, kainos didesnės doh.gif bet nereiškia, kad taip ir yra/bus. aš matot skeptikė
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2013 08 16, 09:32)
Puke, ačiū už temukę 4u.gif
gailiuos, kad vaikų šian į daržus nevedžiau  doh.gif  biggrin.gif

aš tai irgi manau, kad Lt viskas "kaip Lt" - kokybė prastesnė, kainos didesnės  doh.gif bet nereiškia, kad taip ir yra/bus. aš matot skeptikė

Patikrinsim 4u.gif Norisi tiketi, kad bus islaikytas kokybes lygis. O kaina didesne gali buti, vien todel, kad pvz LT taikomas didesnis PVM tarifas..
Atsakyti
Beje, mačiau ir tokio tipo kriauklių, kaip Juodai bigsmile.gif
Vyras išvis sakė, kad žiaurios kainos santechnikos ir keramikos, Lietuvoj pigiausia kinietiška produkcija tokiom kainom, kaip ten įvairiausi gaminiai.....
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2013 08 16, 10:32)
Puke, ačiū už temukę 4u.gif
gailiuos, kad vaikų šian į daržus nevedžiau  doh.gif  biggrin.gif

aš tai irgi manau, kad Lt viskas "kaip Lt" - kokybė prastesnė, kainos didesnės  doh.gif bet nereiškia, kad taip ir yra/bus. aš matot skeptikė


Bent tų kelių daiktų, kuriuos pirkau Ikėjoj Švedijoje, kainos tai tikrai tokios pačios ir čia smile.gif Bet kai pagalvoji, kokios jų pajamos ir mūsų.... doh.gif
Dėl kokybės, tai nežinau, bet ten irgi beveik ant visų prekių užrašas "made in China" biggrin.gif
Papildyta:
Nors ne į temą, bet išsirinkau puodus biggrin.gif
Kažin ar neatrodys kaip puodynės? g.gif Gal kuri turit šitos firmos? Kažin kaip kokybė...
http://www.myliunamu...it-nobile-4-vnt.
Atsakyti
Mes ką vakar pirkom, tai nebuvo nieko iš China biggrin.gif Lentelė iš Indijos, sietelis iš Ispanijos, o baldai iš Lenkijos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(gabby_jz @ 2013 08 16, 11:44)
Mes ką vakar pirkom, tai nebuvo nieko iš China biggrin.gif Lentelė iš Indijos, sietelis iš Ispanijos, o baldai iš Lenkijos biggrin.gif


biggrin.gif Nu jooo, gal tik man taip "pasisekė" biggrin.gif
Nors kai pagalvoji, tai Lenkija tai Europos Kinija doh.gif
Atsakyti
aš irgi svarstau galimybę virtuvę iš ikejos susirinkt. tik vyas dar to nelabai žino biggrin.gif
bet tada labai jau tiksliai ten viską patiems reik susižiūrėt, susibraižyt. na reiks galvot visus variantus, nes dar realiai į nieką nesikreipiau dėl kainos paskaičiavimo, kadangi dar net nėra sugalvoto virtuvės projekto
Atsakyti
Aš pabandžiau paskaičiuot kiek kainuotu ikejos virtuve, tai gavos 1000 eur. Už 9 m2 virtuve, kampine. Man tik pritduko fasado ploksciu pasirinkimo. Bet zinau, kad pirksim ikejos maisytuvus ir kriaukle
Atsakyti
QUOTE(kuzyte @ 2013 08 16, 08:08)
pas musu draugus 1,1 m ir tai galvoju kad per daug g.gif

Na pagalvokit: vienoj pusėj 60cm spintelė ir kitoj 60cm, pora žmonių virtuvėj suksis atidaryt abiejųspintelių iki galo galimybės nėra... Aišku, ne kasdien tokia situacija gali nutikti, bet gali. Aš manau ne be reikalo tokios rekomendacijos yra - pati dariau 1,2m atstumą. Geriau jau kiek plačiau, negu per siaura mirksiukas.gif

QUOTE(gabby_jz @ 2013 08 16, 10:45)
Beje, mačiau ir tokio tipo kriauklių, kaip Juodai bigsmile.gif
Vyras išvis sakė, kad žiaurios kainos santechnikos ir keramikos, Lietuvoj pigiausia kinietiška produkcija tokiom kainom, kaip ten įvairiausi gaminiai.....

thumbup.gif
Kiek kataloge žiūrėjau, tai ten tokią keramikinę grynai įmontuojamą mačiau, o pas mane priekis išlenda - o gal parduotuvėj ir tokių yra drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
Jetus, isimylejau savo virtuve, nors jos dar net gamint nepradejo thumbup.gif laukiu dbr menesiuka...ir sake jau turesim wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2013 08 16, 11:56)
aš irgi svarstau galimybę virtuvę iš ikejos susirinkt. tik vyas dar to nelabai žino biggrin.gif
bet tada labai jau tiksliai ten viską patiems reik susižiūrėt, susibraižyt. na reiks galvot visus variantus, nes dar realiai į nieką nesikreipiau dėl kainos paskaičiavimo, kadangi dar net nėra sugalvoto virtuvės projekto

As neturiu jokiu nusiskundimu ikejos virtuvei thumbup.gif tik vat stalvirsi jau reikia persialiejuot, nes jau siausiasi, bet ir uzkliuvo dabar jam visu rudens gerybiu vakavimai 4u.gif
Atsakyti