Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę 6

Naujoji virtuvių tema 4u.gif

Pirmiausia paburbėjimas:
labai prašau pasiskaityti forumo taisykles ir jų laikytis, pvz nekelti didelio formato nuotraukų (jei norite parodyti būtent tą vaizdą, įkelkite nuorodą), bei necituoti paklodžių jei norite tik pagirti ar pakomentuoti vieną konkretų aspektą. Kitaip tariant - palaikykime tvarką temoje
4u.gif

Keletas patarimų prededantiesiems:

1. pirmiausia apsižiūrėkite turimoje virtuvėje ir nuspręskite:

• kas patinka ir norėtumėt naujoje virtuvėje
• kas nepatinka ir tikrai nenorėtumėte
• dėl ko neesate tikri.

2. išsimatuokite visus svarbiausius atstumus, pvz pagrindinės darbo zonos ir įvertinkite ar tai jums tinka ar naujoje virtuvėje norėtumėt didinti/mažinti. Plepant apie skirtingus rekomenduojamus atstumus skaičiai gali atrodyti per daug dideli/maži, bet tai tik skaičiai, jie nieko nereiškia jei nežinote kaip tie atstumai atrodo. Be to, kas patogu vienam gali netikti kitam ir buti visiska oficialiu rekomendaciju priesingybe. Todėl BŪTINA atidžiai apžiūrėti ir išmatuoti jau turimą virtuvę.

3. pasidarykite sarašą jau turimų daiktų, jei tokių yra - šaldytuvai, stalai, kėdės.

4. taip pat pasidarykite sarašą didesnių virtuvinių prietaisų ar nestandartinių matmenų indų, kuriems reikės rasti vietos naujoje virtuvėje.

5. pasidomėkite virtuvių stiliais ir pasirinkite koks/kokie jums patinka labiausiai, apsvarstykite spalvų gamą.

6. pasidomėkit "pribambasais" ir jų kainomis. Blum lankstai gerai, bet ir kainuoja atitinkamai, pigesni atlieka tą pačia funkciją (gal ne taip maloniai “dirba”, bet jei neturite su kuo lyginti, nenusivilsite).

7. rinkites kokybiškiausius produktus kokius tik leidžia biudžetas. Susidarykite prioritetų sarašą, kad žinotumėte ką galite paaukoti visiškai, ką imti pigesnį variant, o ko neatsisakysite nė už ką.

8. Atsiminkite, kad skaičiuojant biudžetą, reikia skaičiuoti daikto kainą + jo pajungimą + įvairios smulkmenos kaipo rankenėlės, kojelės, kampučiai... Žodžiu ką bepaskaičiuosit, pridėkite apie 20 procentų viršaus nenumatytiems atvejams.

9. pasikalbėkite su tėvais, draugais, giminaičiais (visais kas turi virtuvę) ir pasiklauskite ką jie keistų savo virtuvėse. Nepraleiskite progos pasisukioti kitų virtuvėse, baldų salonuose. Semkitės idėjų iš kur tik galite, bet nepamirškite, kad virtuvė jūsų, joje šeimininkausite jūs todėl ji turi atitikti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

10. pasidarykite patalpos planą (geriausia pradėti popieriaus lape), sužymėkite visus išmatavimus - sienų, langų, durų..., komunikacijas - vandenį, elektrą, ventiliaciją, katilus... Nuspręskita ar reikia/norite/galite griauti ir perstatyti sienas ar judinti komunikacijas. Paišant lape, svarbiausia atrasti vietas šaldytuvui, plautuvei ir viryklei, baldų visualizacija ateis vėliau.

11. maksimaliai išnaudokite plotą, apsvarstykite ar Jums tikrai reikia mažo ir brangaus kargiuko ar praktiškiau tą plotą padalinti šalimai esančioms spintelėms? Juk gaminatės baldus pagal užsakymą, todėl jie neturi būti standartinių išmatavimų jei jums tokie netelpa patalpoje.

12. vizualizuotis galima naudjant programėles kaip Ikea kitchen planner, Sketch up ir pan, pasiklauskite Googlo mirksiukas.gif Taip pat puikiai naudojama Powerpoint ir Paint programos (dvimačiams vaizdeliams).

Dažniausi patarimai:
• Patogiausia apatinėje virtuvės dalyje STALČIAI.
• Patogiausia darbo zona tarp plautuvės ir viryklės
• virtuvės trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinės, t.y. atstumai tarp šių zonų turėtų būti minimum 1,2 metro ir maksimum 2,7 metro.
• PASISKAITYKITE BENT VIENĄ VIRTUVIŲ TEMĄ.

Jei norite gauti patarimų, komentarų apie savo planus - klauskite, bet BŪTINAI pasirodykite ką jau turite ar papasakokite apie ką kalbate. Nepamirškite paminėti ką keisti galima, ko ne. Į klausimus iš serijos "nieko nežinau" atsakyti neįmanoma, taip pat kaip ir komentuoti "standartinių" virtuvių be išmatavimų ir panašių detalių. Klausiant patarimu sutaupysite laiko jei iskart ikelsite visos patalpos plana (iskaitant svetaine, jei tai bendra erdve) ir nurodysite kur langai, durys, praejimai ir t.t. Temos dalyviai gales iskart komentuoti plana, o ne laukti papildomos informacijos 4u.gif

Svarbiausia nepamirškite, kad virtuvės kūrimas reikalauja laiko ir kantrybės, keleto perbraižymų popieriuje ir daugelio valandų renkantis plokštes, stalviršius, apšvietimą, rankenėles ir dar beagles smulkmenų... Tačiau tai bus JŪSŲ virtuvė ir ji to verta

Senesnės virtuvių temos:
Labai sena tema
Tema numeris 1
Tema numeris 2
Tema numeris 3
Tema numeris 4
Tema numeris 5
Primenu, kad virtuvinė technika turi atskiras temas. Taip pat atskiros temos yra baldų gamintojams ir virtuvės stiliams 4u.gif

Mažos virtuvės išplanavimo etalonas SM - Gabby_jz virtuvė wub.gif (matoma ir jos avatare)
štai čia senasis variantas su tapetu, žinutė nr 395
Ir naujesnis vaizdelis su plytelėm ir šviestuvu user posted image. Plokštės, gamintojai ir išmatavimai aptarti, netingėkite paieškoti 4u.gif

Smagių plepėjimų ir sklandžios kūrybos 4u.gif
Atsakyti
Dar sennoj temoj pamirsau pareiksti savo itin svarbia nuomone cool.gif apie pagrindine darbo zona. Rekomendacijos ir forumieciu patirtis byloja, kad patogiausia tarp kaitlentes ir plautuves. Tik vat is paskutiniu diskusiju, toks ispudis, ka norima ta zona isilginti iki absoliutaus maksimumo. Manau nereiketu pamirsti, kad per didelis atstumas tarp plautuves ir kaitlentes taip pat negerai. Kazkuri forumiete dziaugesi, kad jos kaitlente arti plautuves, nes nereikia toli nesioti puodu nukosti ir panasiai. Pas mus plautuve su kaitlente kampu netoli viena nuo kitos ir taip pat nesiskundziu. Be abejo nebutu bedos jei atstumas butu didesnis. Gi pastoviai nelakstau tarp plautuves ir kaitlentes su varvanciom darzovem, puodais ir dar kuo. Nenoriu nieko izeisti, bet tikrai pirmiausia pagalvokite apie savo darbo iprocius, ka ir kaip darote asmeniskai Jus, kitas maista gaminantis asmuo, o tada jau ziurekite i rekomendacijas, madas ir galvokite ar tai pagerintu jusu darbo kokybe?

Ir musu virtuves ataskaita (man cia kaip kokia dietu tema, kur vis priduodu rezultatus biggrin.gif ) - jau turime vynine, didzioji dalis vamzdziu aplink katila uzdengti, juosta po pakabinamom spintelem prilipdyta thumbup.gif Liko pabaigt vamzdziu dengima, uzdengti tarpelius tarp dureliu, juosta tarp stalvirsio ir sienos, susitvarkyti rankeneles, suklijuoti plyteles ir padazyti dureles. Tik tiek doh.gif Gal nebus pranasiski Mindijos zodziai, kad greiciau ateis kaledos nei pamatysit mano virtuve lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2013 11 11, 12:52)
Kad ten dešinėje tai praėjimas iš koridoriaus, o apačioj - tai durys į kažkokį kambarį, jeigu neklystu. Tai kaip jas panaikint  smile.gif ?


Pagalvojau, kad gal į tą kitą kambarį yra dar vienas įėjimas. Jei jo nėra, tada judėjimas į tą kambarį vyks per virtuvę.. Susiradau Tekos įkeltą planelį, bet ten nelabai matosi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vinniepooh: 11 lapkričio 2013 - 13:54
QUOTE(murmur @ 2013 11 11, 12:08)
Teka o spintos jums butinai reik? as daryciau turbut spinteles pakabinamas virs stalvirsio toj vietoj tuomet ir darbastalio zymiai padaugetu. Spinta dar ir patalpa sumazina.

didelė spinta reikalinga, nes ji vietoj sandėliuko atsirado, o aš ten turiu, ką laikyt: duonkepė, cikloninė krosnelė, bulvių tarkavimo mašina ir pan dideli rakandai.

QUOTE(vinniepooh @ 2013 11 11, 12:43)
Teka, o jums būtnai reikia dvejų durų į virtuvę? Gal vienas panaikinus ar jas pastumdžius kitaip erdvė pasidėliotų?..

jau juodai parašė, ten vienos durys (tiksliau ten bus tik anga) į koridorių, kitos į miegamąjį, naikinti nei per kur

QUOTE(Juodai @ 2013 11 11, 12:52)
O kaip pačiai dabar virtuvė? Ar tiek jau užtektų vietos pasidėjimams? Dar viryklės kairėje gal galima būtų pakabinamą spintutę daryt  unsure.gif . Kiek darbastalio gaunas  - 90cm? Aš tiek turėjau senoj virtuvėj - visai užteko, nors šalia lygiagrečiai su darbastaliu turėjau stalą, tai persimesdavau ant jo reikalui esant   rolleyes.gif . Pas Tave iš bėdos būtų galima viryklę kelti ant sienos dešinėje  unsure.gif .

man atrodo visai gerai šis variantas, ypač, jei stalas dar stovės. nes iš patirties galiu pasakyt, kad kuo daugiau turiu darbastalio, tuo labiau jis pas mane apsikrauna, o gaminu galiausiai vistiek ant mažo plotelio, dabar pagrinde gaminu TIK ant 80cm stalviršio ir gana. dėl viryklės kėlimo abejoju, nes nu ventiliacijos anga ant tos sienos, kur dabar pas mane parodyta kaitlentė, be to, jei perkelčiau ant užsukimo kaitlentę, į/iš šaldytuvo būtų nepatogu pasiiminėt ir dėt produktus.

QUOTE(Ajste @ 2013 11 11, 12:57)
Teka,
priminkit kokiame aukstyje jusu palanges? Kilo tokia mintis, kad esant tinkamam auksciui, galima palanges prapletinti ir daryti jas kaip tuos minkstus suolus, po jais dezes rakandams susideti ir salia statyti stala. Na panasiai kaip cia:
user posted image

Atviros lentynos kaip pas Oliveri.

ne tokiam, kad būtų galima taip įrengt biggrin.gif šiapi fainai taip būtų, bet mūsų palangės 83cm aukštyje, čia jau palangės viršus, nors dar, manau, koreguosis, nes grindis tvarkom, lyginam, jos man rodos dar gali sužemėt šiek tiek, bet jau virtuvės išdėstymo neperdarinėsiu

atvirą lentynėlę galvoju daryt prieskoniams, svogūnams ir pan, aš juos laikau tokiuose pintuose krepšeliuose kvadratiniuose, tai jie ten gražiai įsipaišytų ir neatrodytų netvarkingai. nes prieskonių turiu labai daug, visi maišeliuose tuose mažuose, tai man patogiau sumest į pintą krepšelį ir taip tvarkingiau atrodo, nei prisipirkt krūvas mažų prieskonių buteliukų smile.gif

Ajste, ačiū už temą 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Teka: 11 lapkričio 2013 - 14:28
Sveikos 4u.gif

priimsit? smile.gif I nama zadam kraustytis kita rudeni, todel laiko dar turiu smile.gif bet kita savaite turetu vedzioti elektra, todel jau daug ka reikia zinoti, kur kas stoves smile.gif kriaukles vieta jau nustatyta. Imetu ranka braizyta planeli. Laukiu komentaru smile.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo darbiete: 11 lapkričio 2013 - 14:48
Darbiete, pirmiausiai kaitlentė prie kriauklės NEGERAI, traukit arba vieną arba kitą toliau kur
Atsakyti
Prasom prasom, kad tik sklandziai vyktu paplepejimai ir paplanavimai 4u.gif
O jei daryt sedimas vietas ne palanges lygyje, o "normaliam" ir ta siena iki palanges butu kaip atrama. Nezinau kokie ten atstumai, bet galetu buti panasiai kaip cia:
user posted image
pasidejimas rakandams galetu buti prieinamas taip:
user posted image
O darant prie antrojo lango su uzsukimu, butu atskirta svetaine ir virtuve, o is kitos puses galima, kad ir knygom lentynas padaryt ax.gif Kaip su visokiais pusbariais daroma mirksiukas.gif Aisku dar lieka neaiskumas su pirmuoju langu, tuo kur kampe...
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 11 11, 15:00)
Prasom prasom, kad tik sklandziai vyktu paplepejimai ir paplanavimai  4u.gif
O jei daryt sedimas vietas ne palanges lygyje, o "normaliam" ir ta siena iki palanges butu kaip atrama. Nezinau kokie ten atstumai, bet galetu buti panasiai kaip cia:
O darant prie antrojo lango su uzsukimu, butu atskirta svetaine ir virtuve, o is kitos puses galima, kad ir knygom lentynas padaryt  ax.gif Kaip su visokiais pusbariais daroma  mirksiukas.gif  Aisku dar lieka neaiskumas su pirmuoju langu, tuo kur kampe...

na maža ta patalpėlė, jei daryt atskirai su užsukimu virtuvę su pusbariuku ir dar valgomąjį tokį. aš jau minėjau, kad svetainė išvis atskira ir kitoj pusėj buto smile.gif
ar aš kažką ne taip dėl to užsukimo supratau?
Atsakyti
QUOTE(darbiete @ 2013 11 11, 14:35)
Sveikos 4u.gif

...

Kaitlente kelciau prie kairiosios sienos 4u.gif

QUOTE(Ajste @ 2013 11 11, 15:00)
...
O jei daryt sedimas vietas ne palanges lygyje, o "normaliam" ir ta siena iki palanges butu kaip atrama. ...

gera ideja, kieno langai dideli virtuveje 4u.gif Manau cia paprasta padaryti, paprasciausiai nedaroma palange, o po langu sumontuojama atrama su daigtadeze ir padedamas paminkstinimas smile.gif

Teka, tai jei darbastalio uztenka 80 cm, tai saleles nereikia tuomet, na suprantu, kad del papildomo pasidejimo norit 4u.gif
Man labai grazu tos salos, labai wub.gif bet as kazkaip galvoju, kad joms reikia erdves nemazai ax.gif
Atsakyti
na nežinau, kiek žiūrinėjau mažų virtuvių foto, beveik visur buvo salelės, man taip patinka...
Atsakyti
Teka,
Veliau pasiziuresiu bendra patalpos plana, nes regis susipainiojau. Mano galvoj virtuve kartu su svetaine, todel tiek mazai vietos virtuves baldams. Ryskiai susiveliau virtuvese doh.gif: Reik pasiknist archyvuose ir issiaiskinti kas ten per patalpa prie virtuves ir kas per apribojimai, neskaitant langu aukscio smile.gif O tuos pasisedejimus prie lango, pasigooglinkit nuotraukyciu, tikrai graziu yra, gal ka pritaikysit sau pagal erdve ir stiliu wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2013 11 11, 15:52)
na nežinau, kiek žiūrinėjau mažų virtuvių foto, beveik visur buvo salelės, man taip patinka...

Na nera pas jus labai maza ta virtuve tikrai, salele butu arciau lango, per ne nevaiksciosit, o tarp spintos ir salos praejimo uzteks tikrai, ten kampe prie lango apgalvosit kaip stala pastatyt, pamastykit apie Ajstes patarima del atsisedimo prie lango, galit nedaryt palanges ir ten suola minksta statyt, ar yra jau palange? ax.gif
As suprantu labai del padejimo, kad svarstot ivairius variantus ir as noriu daug, man atrodo kad mazai man bus tai irgi suku galva kaip protingiau susiprojektuot ta virtuve, bet as dar turiu laiko biggrin.gif
4u.gif
Atsakyti