Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

Riesutinis moliugas o gal cukinija. Tikslaus pavadinimo nezinau. Isore tamsiai zalia gruobleta,o vidus geltonas  ;D
O riesutinis del to kad ragaujant (bent jau zalia)jauciamas riesutu prieskonis.
Gal teko kam nors ka nors is jo gaminti  ???
Girdejau kad galima issikepti labai skanu pyraga tik nerandu tokio niekur...
Atsakyti
Heloween'ui kepem moliugini pyraga. Tad manau, riesutis moliugas irgi tiktu. Pabandyk toki recepta:
250g moliugo minkstymo
30g mieliu
3 kiausiniai
0.5 st. pieno
0.5 st. cukraus
2 saukstai sviesto
3 stiklines miltu
migdolu drozliu, rasinu

EIGA:
mieles ismaisyti su keliais arbatiniais sauksteliais cukraus, supilti piena ir imaisyti sauksta miltu. palikti kad pakiltu.
Moliugo minkstyma supjaustyti gabaliukais, uzpilti 0.5 st. vandens ir troskinti 20-30min. Atvesusia mase pertrinti. Miltus, cukru, du kiausinio trynius, pakilusias mieles, istirpinta sviesta ismaisyti. Sudeti drozles, rasinas. Miltu deti tiek, kad neliptu prie ranku tesla. As dar palaikiau, kad tesla truputi pakiltu. Sukresk tesla i forma (as skarda isklojau sviestiniu popieriu). Pyrago virsu aptepk trynio plakiniu (gali cukraus siek tiek ideti).Kepk 190 laipsniu orkaiteje apie 1 val. (nors man iskepe per 25min gal todel, kad orkaite elektrine?).    
Skanaus!!! wink.gif
Atsakyti
Tikiuosi Loreta iš žurnalo "Tavo vaikas" forumų nesupyks, bet labai jau skaniai atrodo jos receptas:

"Daugelis mano,kad sveikas maistas (na tas, kur sveikuoliai rekomenduoja) yra neskanus. O štai ir nebūtinai. Dabar šlamščių toookį skanų sveikuolišką moliūgų pyragą (dar šiltutį, kvepantį), kad ir su jumis noriu pasidalinti. Na, bent receptuku:

Moliūgų pyragas

500g moliūgo (puikiai tinka ir cukinija)
2 kiaušiniai
stiklinė cukraus (geriau rudas, bet tiks ir įprastas)
pusė stiklinės aliejaus (kad gražesnis pyragas būtų, dedu su karotinu aliejų)
3 stiklinės miltų,
kepimo miltelių,
200g džiovintų vaisių (razinų,abrikosų)
riešutų papuošimui


Moliūgą sutarkuoti ne per smulkiausią tarką, pilti cukrų, aliejų, mušti kiaušinius ir išmaišyti. Įberti miltus, kepimo mieltelius, vėl išmaišyti. tada jau kas liko: džiovinti vaisiai. Tešla gaunasi tirštoka. Pilti ją į formą ir papuošti . Aš apibarsytau kokoso drožlėmis, prismaigstau lazdyno riešutukų ir į orkaitą. Kepti 200 laipsnių karštyje apie 40-50 min: kol paruduos gražiai.

Skanaus!

P.S. Kol to receptuko nežinojau, vis mastydavau: ką čia iš moliūgo padarius. Blynai pabosta, vaikai grūdų košę su moliūgu tik mažiukai valgė,... O dabar namai vis pyragu kvepia... "


Žadu ir aš išmėginti šį receptą... smile.gif
Atsakyti
Pametesiu pora receptuku gali isbandyt, gal patiks smile.gif

MOLIUGU KOSE

500g moliugu
2 saukstai sviesto
0,5 stikl. pieno
0,5 stikl. manu kruopu
1 saukstelis cukraus
druska

Moliugus smulkiai supjaustyti ir apvirt su nedaug vandens, atskiestam su pienu ir saukstu sviesto. Po to suberti manu kruopas, cukru, pasudyti ir uzbaigti virti ant nestiprios ugnies.
Valgyt su sviestu.


KEPTI MOLIUGAI

500g moliugu
2 saukstai sviesto
2 saukstai miltu
2 saukstai grietines
druska

Moliugus supjaustyti 4-5cm ilgio ir 1-2 cm storio gabaliukais. Pasudyti, pavolioti miltuose ir is isu pusiu apkepinti svieste. Paskui kishti orkaiten, kad baigtu kept.

Patitekti su grietine ar pomidoru padazu. smile.gif


APKEPAI SU MOLIUGAIS

MOLIUGU APKEPAS SU GRYBAIS

500g moliugu
500g svieziu grybu
3 saukstai sviesto
2 saukstai dziuveseliu
2 kiausiniai
2-3 saukstai grietines
1 saukstelis kmynu
pipirai, druska

Moliugus supjaustyti ir isvirti pasudytame vandenyje. Isvirus isgriebti ir pertrinti.
Isvirtus ir supjaustytus grybus pakepinti svieste, iberus kmynu, pipiru, druskos.
Grybus, pertrinta moliuga ir kiausinius gerai sumaisyti, deti i riebalais istepta ir dziuveseliais isbarstyta keptuve ant virsaus dar apibarstyti dziuveseliu, apsalkstyt sviestu. Kepti orkaiteje 15-20 min

Patiekti su grietine.



MOLIUGU APKEPAS SU VARSKE

500g moliugu
250g varskes
0,5 stikl manu kruopu
1 stikl pienno
2 kiausiniai
100g razinu
2 saukkstai cukraus
2 saukstai sviesto
3 saukstai grietines

Moliugus supjaustytus nedideliais kubeliais kepti svieste. Iskeptus moliugus, varske, manu kruopas, kiausiniuss, nuplautas razinas, cukru, gerai ismaisyti, deti i riebalais istepta bleka, apslakstyti sviestu ir 15-20min kepti orkaiteje.

Niamnint su grietine. smile.gif
SKANAUS biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leliuka: 22 vasario 2004 - 17:53
Marinuoti taip. smile.gif

1 kg moliugo,
1 stikl. vyno acto,
1 saukstelis druskos,
imbiero,
po kelis zirnelius kvapiuju pipiru ir gvazdikeliu,
kelios kelendru seklos,
4 lauru lapeliai,
4 sakeles ciobreliu.

Moliuga supjaustyti vidutinio dydzio kubais, 4 min pavirti, isgriebti is vandens ir sudeti i stiklainius. Is 600 ml vandens ir prieskoniu isvirti marinata ir pilti ant moliugo. Stiklainius 30 min sterilizuoti 90` C temperaturoje. (cia sudejus i puoda su karstu vandeniu, o ne kaip nors ipatingai wink.gif )
Atsakyti
As labi megstu moliugu kose:

Moliugu gabalelius isverdam pasudytame vandenyje, isgriebiame, sutriname.
I moliugu tyre ipilam pieno, pakaitinam, idedam manu kruopu, druskos, cukraus pgl. skoni ir verdam. Kai isverda, imusam kiausini, kita ir greitai ismaisome. Kai kiausini sutraukia, kreciam i lekste, idedam sviesto ir skanaus.
Atsakyti
Kadangi man marinavimas gudi tundra, tai uzduosiu gana naivu klausima: stiklainius uzsukti paprastais dangteliai (tais atsukamais) ar tai, kuriuos reikia atidarineti su atidarytuvais? g.gif
Atsakyti
QUOTE (ievalota @ 2004 09 16, 11:49)
Kadangi man marinavimas gudi tundra, tai uzduosiu gana naivu klausima: stiklainius uzsukti paprastais dangteliai (tais atsukamais) ar tai, kuriuos reikia atidarineti su atidarytuvais? g.gif

Zinoma gali uzsukamais, tik reikia patikrinti, kad nebutu parudije arba sulankstyti, nes praleis ora ir prades rugti. As pernai agurkus uzsukamais vakavau ir liuksiskai issilaike thumbup.gif
Atsakyti
Moliūgų apkepas

(maždaug 12 porcijų) Sudedamosios dalys
Tešlai:
425 ml kvietinių miltų
½ šaukštelis druskos
1 šaukštelis cukraus
100 g kokosinių makaronų
1 kiaušinis
2 šaukštai sidro acto
3–4 šaukštai šalto vandens
sviesto ar margarino keptuvui ištepti

Įdarui:
400 g kubeliais supjaustytų moliūgų
250 ml grietinėlės
175 ml cukraus
3 kiaušiniai
½ šaukštelio cinamono
½ šaukštelio imbiero

1. Sumaišykite visus tešlos ingredientus. Įdėkite tešlą į polietileninį maišelį ir palaikykite šaldytuve 1 val. Riebalais ištepkite maždaug 26 cm skersmens kepimo skardą.

2. Sudėkite moliūgo minkštimą į puodą, įpilkite 1 dl vandens ir pavirkite ant lengvos ugnies uždengę dangtį maždaug 15 min. Supilkite į sietelį ir gerai nuvarvinkite.

3. Sumaišykite arba sugrūskite moliūgo minkštimą. Įmaišykite kitus ingredientus.

4. Iškočiokite tešlą. Įdėkite tešlą į keptuvą, gerai apspauskite. Kraštą nupjaukite, kad būtų lygus. Pabadykite tešlą šakute.

5. Sukrėskite įdarą ir kepkite ant vidurinės orkaitės lentynėlės nustatę 200° temperatūrą maždaug 1 val.

www.dansukker.lt
http://www.dansukker...tema=40&sprak=7
user posted image
Papildyta @ [mergetime]1098884090[/mergetime]
Aš ruošiuos šitą kepti. Pamenu prieš du metus Rimi lankstinuke buvo labai skanus moliūgų pyrago receptas su pienu,o ne su grietinėle, bet labai panašus. KAdangi aną pamečiau, bandysiu šitą daryt per helovyną.
Atsakyti
Bea, o kas yra kokosiniai makaronai ???
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2003 11 05, 19:10)
Tikiuosi Loreta iš žurnalo "Tavo vaikas" forumų nesupyks, bet labai jau skaniai atrodo jos receptas:

"Daugelis mano,kad sveikas maistas (na tas, kur sveikuoliai rekomenduoja) yra neskanus. O štai ir nebūtinai. Dabar šlamščių toookį skanų sveikuolišką moliūgų pyragą (dar šiltutį, kvepantį), kad ir su jumis noriu pasidalinti. Na, bent receptuku:

Moliūgų pyragas

500g moliūgo (puikiai tinka ir cukinija)
2 kiaušiniai
stiklinė cukraus (geriau rudas, bet tiks ir įprastas)
pusė stiklinės aliejaus (kad gražesnis pyragas būtų, dedu su karotinu aliejų)
3 stiklinės miltų,
kepimo miltelių,
200g džiovintų vaisių (razinų,abrikosų)
riešutų papuošimui
Moliūgą sutarkuoti ne per smulkiausią tarką, pilti cukrų, aliejų, mušti kiaušinius ir išmaišyti. Įberti miltus, kepimo mieltelius, vėl išmaišyti. tada jau kas liko: džiovinti vaisiai. Tešla gaunasi tirštoka. Pilti ją į formą ir papuošti . Aš apibarsytau kokoso drožlėmis, prismaigstau lazdyno riešutukų ir į orkaitą. Kepti 200 laipsnių karštyje apie 40-50 min: kol paruduos gražiai.

Skanaus!

P.S. Kol to receptuko nežinojau, vis mastydavau: ką čia iš moliūgo padarius. Blynai pabosta, vaikai grūdų košę su moliūgu tik mažiukai valgė,... O dabar namai vis pyragu kvepia... "
Žadu ir aš išmėginti šį receptą... smile.gif


Kepiau šiandien šį pyragą, gaila sad.gif bet ryt jis visas važiuos į šiukšlių konteinerį. Nepatiko nei man nei vyrui. Gal mano moliūgas kažkoks ne toks, gal mes nepratę prie tokių patiekalų g.gif . Bet kad tas pyragas kaip iš bulvių keptas plius dar saldus ir su razinom tongue.gif .
O jųs ar kepėt, ar patiko?
Atsakyti
QUOTE(tusiukas8 @ 2005 08 22, 21:21)
Kepiau šiandien šį pyragą, gaila  sad.gif bet ryt jis visas važiuos į šiukšlių konteinerį. Nepatiko nei man nei vyrui. Gal mano moliūgas kažkoks ne toks, gal mes nepratę prie tokių patiekalų g.gif . Bet kad tas pyragas kaip iš bulvių keptas plius dar saldus ir su razinom tongue.gif .
O jųs ar kepėt, ar patiko?

Tu moliugu gi visokiu rusiu yra.Matyt, netinkama paemei.Kai kurie tikrai tvartu atsiduoda, nors skanus - tada reikia ko papildomo deti kvapui pakeisti. Esu virusi uogiene, bandziau su visokiom uogom maisyti, geriausiai pasiseke su bruknem ir juodais serbentais.As viriau is to, kur smarkiai geltona mesa.Esu ji ir troskinusi - apviriau vandeny, paskui grietineles pridejau.Valgem su mesa.
Kiti gi labiau tinka rauginti, marinuoti.Reikia paeksperimentuot.
Atsakyti