Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

QUOTE(Amalia @ 2005 08 25, 14:52)
Tu moliugu gi visokiu rusiu yra.Matyt, netinkama paemei.Kai kurie tikrai tvartu atsiduoda, nors skanus - tada reikia ko papildomo deti kvapui pakeisti. Esu virusi uogiene, bandziau su visokiom uogom maisyti, geriausiai pasiseke su bruknem ir juodais serbentais.As viriau is to, kur smarkiai geltona mesa.Esu ji ir troskinusi - apviriau vandeny, paskui grietineles pridejau.Valgem su mesa.
Kiti gi labiau tinka rauginti, marinuoti.Reikia paeksperimentuot.


Tai va aš ir galvoju reiks marinuot, gal visai nieko bus smile.gif . Nes tiek daug priaugo man jų doh.gif , o anyta vis klausia kam jie man blush2.gif . Sakau kad labai skanu, bet kai pasigaminau tai doh.gif .
Atsakyti
Aš taip pat verdu moliūgų košę, tik nededu kiaušinių, tiesiog sviestuko ir viskas. thumbup.gif Man labai skanu.
Atsakyti
Uogienė thumbup.gif Nuluptą moliūgą sutarkuoti bulvine tarka, tą patį padaryti su kriaušėmis. Virti kaip paprastą obuolienę, dėti mažai cukraus. Man labai labai skanu smile.gif
Atsakyti
Tusiukas8, ačiū už receptą. O tu pagal jį bandei daryti? Ar galima tokią uogienę laikyti kambarinėj spintoj?

QUOTE(Eaglute @ 2005 09 08, 21:26)
O kaip ji issaugot ziemai, maziukui verdu kose "asorti" tai idedu ir moliugo gal galima saldyt ar siaip kur nors laikyt, bet bijau, kad nesupustu.


Čia vienos mamytės receptas, bandysiu obuoliukus su moliūgu žiemai į mažus indelius daryt:

QUOTE(LINCE @ 2005 07 19, 13:37)
Sename ''Tavo vaikas''žurnale(2001/6)radau  kaip pasigamint tyrelių žiemai.Nebandžiau,bet pabandysiu ,nes greit prasidės daržovių metas.

Taigi keletas derinukų
1. 3 dalys kriaušių ir viena dalis raudonųjų serbentų;
2. 1 dalis svarainių,2 dalys moliūgų, ir 0,5 dalies morkų;
3. 2dalys juodųjų serbentų,0,5 dalies šaltalankių ir 1 dalis moliūgų;
4.2 dalys obuolių ir 1 dalis moliūgų.

Gaminti reiktų taip:produktus reiktų blanširuoti(2-3 min. įmesti į 90-95 C)temperatūros vandenį),tada trinant per sietelį lengvai atskirti žievelę(svarainius reiktų 2-5 min.pavirti).Tada sudėti į stiklainius ir juos įstatyti į puodą su vandeniu(į puodo dugną reiktų įtiest rankšluostį ,kad besuskiltų)Vandens įpilti ,kas vos ne iki indelio krašto.Į košelės viršutinį sluoksnį įstatyti termometrą.Kai padala pasieks 95-98 C,indelius išimti,sandariai užsukti,apversti dangteliais į apačią ir parą šiltai apkloti.
Tokios tyrelės gali būti gaminamos be cukraus.

Daržovių tyreles gaminti įvairiu santykiu imant morkų,agurkų,cukinijų(morkų ,agurkų ,piomidorų).Tinka įvairūs kopūstai,burokėliai,cukinijos ,patisonai.Tik gaminant vien iš daržovių reikia nepamiršti įberti šiek tiek druskos.
SĖKMĖS BANDANT IR PRANEŠKIT ,AR KAS NORS SKANAUS PAVYKO smile.gif

Beje,aš pati sau kiekvienais metais darausi obuolių tyrelę žiemai.Man baisiai patinka.Geriausia pasirinkti nelabai saldžius ,bet nunokusius ,net pernokusius,obuolius .Juos smulkiai supjaustyti arba sutarkuoti(sau įdedu šiek tiek cinamono,bet tai nebūtina),sudedu į puodą ,įpilu šoek tiek vandens ir pakaitinu.Obuoliai tiesiog suyra ir tada sudedu į indelius ir laukiu žiemos ,kai galiu tokią tyrę kabliuoti.Negalima dėti nė lašo cukraus ,nes tada pradės rūgti.

Atsakyti
Moliūgų kreminė sriuba
Sugalvojau pati, patiko man, vaikui ir net mano labai įnoringam vyrui.
Supjaustyti moliūgą ir išvyrti mažame vandens kiekyje ( apie dešimt minučių)
Išvirusi moliūgą kartu su vandieniu sutrinti į tyrę
Supilti atgal į puodą ir verdant ant silpnos ugnies įpilti grietinelės (200 ml)
Sudėti prieskonius: muskato riešutas, du sultinio kubeliai ir dar šiek tiek druskos, pipirų
Kai jau pradeda burbuliuoti įdėti tarkuoto sūrio apie 150 g, bet kokio.
Viską išmaišyti kol susilydis sūris ir valgyti dideliais šaukštais.
LAAAbai skanu ir sotu essen.gif
Gaunasi švelni kreminė sriubytė.
Atsakyti
Betina, aš tą uogienę laikau bute sandeliuke. Tikrai nemanau kad kas nutiks, bent jau kol neatidarinėji stiklainio. O kai pradarau šaldytuve smile.gif
Atsakyti
as atradau labai skania darzoviu kose su moliugu:
Puse porcijos bulviu, likusia puse dalini moliugui, ir puse morku, viska isverdi sutrini, idedi tarkuoto fermentinio surio. as naudoju kaip prieda prie mesos, ar darzoviu.
Atsakyti
puikus įdaras pyragėliams:
moliūgas supjaustytas kubeliais
svogūnas supjaustytas kubeliais
žiupsnelis cukraus
žiupsnelis druskos
pipirų pagal skonį

taip pat manų košė su moliūgais
užvirinti vandenį su pienu, sutarkuoti su burokinę tarka moliūgo, įmesti kokia saują-dvi tarkuoto moliūgo į vandenį. Virti kol moliūgas suminkštės, tada suberti manų kruopų, o gale - šaldytų trintų braškių su cukrumi.

Na ir dar viena idėja smile.gif čia smile.gif
Atsakyti
o as pertrinta moliugu sriuba galeciau kasdien valgyt thumbup.gif
jai reikia:
1-2 skilteliu cesnako
1 svoguno
keliu saukstu aliejaus
1 bulves
0.5 kg moliugo (naudoju muskatini)
druskos

nebutina, bet skaniau:
0.5 citrinos sultys
1-2 cm zhalios imbiero shaknies
grietineles (apie 100ml)

cesnaka ir svoguna nulupam, smulkiai supjaustom, apkepam keptuvej kol pradeda ruduot, sudedam tarkuota imbiera verciam kubeliais supjaustyta bulve ir moliuga, apkepinam kol moliugas pradeda kiek rusvet, o bulves suminksteja.
Verciam viska i puoda, uzpilam verdanciu vandeniu (ar sultiniu), 1-2 cm daugiau nei yra darzoviu ir dar paverdam kokiu 20 min. Viska sutrinam, ipilam citrinos sultis ir grietinele ir voila! Leksteje papuoshiam kepintom moliugu seklom arba grietineles 'saulyte', 'spirale' ar pan. Man dar labai skanu valgyt su dziovintais kepintais svogunais ir baltos duonos croutons.
Skanaus!

Papildyta:
Glacee, nu tas idarytas moliugas fantastishkai skamba thumbup.gif butinai gaminsiu, aciu kad pasidalinai 4u.gif
Atsakyti
as ir siais metais moliugu prisisodinau darze, tai teko ismokt ka nors su jais daryt biggrin.gif Mums su vyru labai patinka

Moliugu blynai
[COLOR=red]

moliugo gabala sutarkuoju su burokine tarka, idedu labai smulkiais kubeliais pjaustytos raudonos paprikos, imusu kiausini, dedu truputi miltu, druskos ir kepu kaip bulvinius blynus po sauksta dedama, apversdama su mentele. Padaziukas is grietines ir spirguciu smile.gif mum tai labai skanu smile.gif
Atsakyti
pridesiu ir as savo moliugu receptus:

konservuotas moliugas(tikri saldainiukai thumbup.gif )

pristatymas
konservuotus moliūgus galima valgyti vienus, su sumuštiniais,
bei prie mėsos. konservams geriausiai tinka šviesus moliūgas,
kurio ne tik skūra, bet ir mėsa yra šviesi, beveik balta. juos
reikia ilgėliau virti, tačiau yra ir skanesni.
produktai
1,5-2 kg gatavo moliūgo(supjaustyto)
0,5 litro vyno acto
1 kg cukraus
10 gvazdikėlių
1 cinamono lazdelė
gabaliukas imbiero(ingver)(nebūtina, bet duoda ypatinga aromatą)
gaminimas
moliūgą nuplauti, supjaustyti i keturias dalis, išimti minkštima su sėklomis, išgramdyti su šaukštu(galima ir su peiliu nupjauti susipjausčius į mažesnius gabaliukus) likusią minkšta dalį(galima sriubą iš jos virti) kol lieka maždaug 1-1,5 cm kieta dalis. tada nulupti ploną žievę ir kas liko supjaustyti į mazdaug 1x1 cm gabaliukus ir juos sverti.
acta užvirti su cukrumu dideliame puode, mažiausiai 5 litrų, kol cukrus ištirps, tada sumetam prieskonius, ir sukratome moliūgo kubelius. iš pradžių atrodo, kad trūksta skysčio, bet pamaišius jo atsiranda daugiau.
virti maždaug 10-30 min.(pagal rūšį skiriasi ir virimo laikas). sukrauti viską į stiklainius. prieskonius geriausiai išimti ( išskyrus imbierą) nes jie nudažo prigludusius moliūgus tamsiai ir negražiai atrodo. jei atrodo, kad skysčio truksta, tai užtenka su šaukštu pagrūsti moliūgo gabaliukus ir jo atsiras. uždarom su dangteliais(su užsukamais) ir pastatome į konservavimo puoda. jei tokio neturime, tinka ir orkaitė. ten verdame 95°c temperaturoje dar 20 min. viskas.
priedas
kas verdate ant cerano, būtinai stovėkit prie puodo ir niekur nesitraukit, saugokit, kad neišbėgtu ar puodo kraštu ant cerano nenuvarvėtu, nes sudegins cukrus ceraną ir galėsit išmesti. ir puoda po kiekvieno virimo gerai nuplauti, bent jau iš išorės.


------------------------------------

siemet viriau ir uogiene:


500 g slyvu
500 g moliugu mesos
1 imbiero gabaliuka
1 kg zele cukru, bet galima tikriausiai ir normalu cukru imti

moliugo mesa geriausiai yra sutarkuoti, arba apvirus sutrinti su mixeriu. Gerai isverdam ir supilam i stiklainius. Labai skanu.

----------------------------------------

norejau dar adventine uogiene issivirti is obuoliu ir moliugu, bet dar neprisiruosiau blush2.gif gal kita savaitgali tada.

tai va toks receptas yra:

50 g sviesto
700 g moliugo mesos (Hokaido arba Moschus rusies), supjaustyto kubeliais
300 g obuoliu supjaustytu kubeliais su zieve
60 g Marcipano
1 pokelis vanilino cukraus
2 laselius migdolu aliejaus
1 saukstelis meduoliu priskoniu
1 pokelis cukraus
bei citrinos zieveles

moliuga ir obuolius svieste patusinti kol suminkstes, ideti cukru bei marcipana ir sutrinti su mikseriu. Tada sudeti likusius dalykus ir pavirti keleta minuciu. Dar karsta mase supilti i stiklainius ir tuojau pat uzdaryti(uzsukti)
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2003 11 05, 20:10)
Moliūgų pyragas

500g moliūgo (puikiai tinka ir cukinija)
2 kiaušiniai
stiklinė cukraus (geriau rudas, bet tiks ir įprastas)
pusė stiklinės aliejaus (kad gražesnis pyragas būtų, dedu su karotinu aliejų)
3 stiklinės miltų,
kepimo miltelių,
200g džiovintų vaisių (razinų,abrikosų)
riešutų papuošimui
Moliūgą sutarkuoti ne per smulkiausią tarką, pilti cukrų, aliejų, mušti kiaušinius ir išmaišyti. Įberti miltus, kepimo mieltelius, vėl išmaišyti. tada jau kas liko: džiovinti vaisiai. Tešla gaunasi tirštoka. Pilti ją į formą ir papuošti . Aš apibarsytau kokoso drožlėmis, prismaigstau lazdyno riešutukų ir į orkaitą. Kepti 200 laipsnių karštyje apie 40-50 min: kol paruduos gražiai.

Skanaus!

P.S. Kol to receptuko nežinojau, vis mastydavau: ką čia iš moliūgo padarius. Blynai pabosta, vaikai grūdų košę su moliūgu tik mažiukai valgė,... O dabar namai vis pyragu kvepia... "
Žadu ir aš išmėginti šį receptą... smile.gif

vakar helovyno proga kepiau pikčiurną moliūgų pyragą biggrin.gif visiems kurie ragavo patiko thumbup.gif

user posted imageuser posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMICY: 01 lapkričio 2006 - 13:22