Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Etika ar Tikyba?
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Nuo 7 metų ir vyresni
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Kutuliukas
QUOTE(Deimante_A @ 2005 10 25, 11:57)
Karbyne, jep, nuo mokytojo priklauso, tik įdomu kaip? kokiu būdu ją rinksies?
*

Matai, kadangi maniškės tai nuo pradinės pradės tongue.gif tai įsivaizduoju taip - etiką ir taip dėsto daug pačių pradinukų mokytojų, taigi apie atskirą etikos mokytoją labai galvot ir netektų, tikyba - atskiras atvejis ax.gif Tikrai galima paklaust, galų gale ne tiek mažai tokios rūšies mokytojų ir pati pažįstu arba bent įsivaizduoju kur apie vieną ar kitą klaust tongue.gif ...Įtariu didelio vargo nebūtų. Galų gale kitais metais juk galima ir pakeist (per tiek laiko jei domėsies tikrai pamatysi), o ir bet kuriuo atveju abejoju ar pateks pas budelį pas kuri vaikas negalėtų ištvert. tongue.gif
Dėl programų - jei viskas sėkmingai, kitąmet jos bus naujos, bet iš principo tai nieko nekeičia, o va mokytojas - gali, jei nori biggrin.gif
Kutuliukas
QUOTE(Deimante_A @ 2005 10 25, 15:41)
Blobse, mane labiau kankino klausimas, kodėl turiu nuspręsti už kitą žmogų  g.gif
*

Todėl, kad ir kaip tai beskambėtų - esi už jį atsakinga. O anas tokius sprendimus dar nelabai pajėgus pats priimt. Net ir pagal įstatymą biggrin.gif
Žuvė
Blobse, Karbyne, suprantu, kad atsakingi yra tėvai, čia viskas aišku mirksiukas.gif . Tokia dilema iškilo tik todėl, kad pačiai tėvų parinkti ar neparinkti dalykai sujaukė gyvenimėlį mokykloj ir teko kelias jų (mokyklų) keist. O dar augau tais laikais, kai mieste nelabai gražu buvo prieš kaimynus/mokytojus , jei vdrug pamatytų, į bažnyčią eit, be to ir žinios siekia tik iš filosofijos, istorijos ir literatūrinių šaltinių doh.gif gėda dabar ir nelabai norisi savo valią primest ( pasiteisinau biggrin.gif ).
Kutuliukas
QUOTE(Deimante_A @ 2005 10 25, 18:06)
gėda dabar ir nelabai norisi savo valią primest ( pasiteisinau biggrin.gif ).
*

Ai, aš tai tokiu atveju kaltinu valstybę biggrin.gif - bo teko fiziką mokytis...Baisiau nebūna tongue.gif
Žuvė
QUOTE(Karbynė @ 2005 10 25, 18:22)
Ai, aš tai tokiu atveju kaltinu valstybę  biggrin.gif - bo teko fiziką mokytis...Baisiau nebūna  tongue.gif
*

Ah, tai va iš kur toks šmaikštumas tongue.gif
Noa
Bet tai kame problema - jei aš esu katalikė, bet pati tingiu tam vaikui smulkiai apie tikėjimą aiškint, o kai ko ir pati dorai nežinau, tai leidžiu į tikybą. nes ir išaiškins, ir komunijos prieis, ir tos pačios etikos išmoks. Jei aš ateistė ar priklausau tikėjimo žodžiui ar jehovos liudytojams ar musulmonams, tada netingiu pati aiškint ir nenoriu, kad mano aniuolėliui kitas tiesas aiškintų, ir tada leidžiu į etiką, nes kažkur leist vis tiek reikia. Kame problemas cool.gif
vaižgantė
Jei priklausytum Tikėjimo Žodžiui, vaikus leistum į jų mokyklą ir pačiai nereikėtų burnos aušinti... Pripumpuotų pakankamai...
Kutuliukas
QUOTE(Noa @ 2005 10 25, 21:21)
nes ir išaiškins, ir komunijos prieis
*

A vot šito (komunijai ruošt) pamokų metu daryt kakraz ir negalima tongue.gif Ne pamokų metu - kitas klausimas. ax.gif
Kutuliukas
QUOTE(Noa @ 2005 10 25, 21:21)
Jei aš  priklausau tikėjimo žodžiui ar jehovos liudytojams , tada netingiu pati aiškint ir nenoriu, kad mano aniuolėliui kitas tiesas aiškintų,
*

Eina žinok kartais aniuolėliai tavo minėti ir į katalikišką ar ortodoksų tikybą...ir bando mokytoją suprotint rolleyes.gif , ne šiap sau čia viskas rolleyes.gif
Amica
Leidau vaika i etika net nedvejodama. Nekokiu atsiliepimu apie tikybos pamoku idomuma isgirdau pacioje mokykloje, todel toks buvo ir pasirinkimas. Pirmajai Komunijai sunu paruose baznycioje.
mamutas
Dukra ejo i tikyba, nes norisi, kad bent jau su krikscioniska kultura susipazintu, taciau tikrai ir cia labai priklauso nuo mokytojos. Atsimenu, pavasari, pries Velykas, kai mokytoja pripasakojo vaizdziai vaikams, kaip Kristu prie kryziaus kale, tai maniske visa apsibliovusi grizo is mokyklos, kelias dienas reikejo aiskinti, kas ir kaip, kad nurimtu...
Kita vertus, mokytoja vaizdziai ir apie angeliukus papasakojo, tai dukryte visa laiminga buvo, kad ja saugo angelas sargas...
Sunku pasakyti, gerai tai ar blogai. Tai turbut siejasi su gilesniu klausimu - ar reikia mums dar siandien tikejimo, ar jau nebe. Man jo kazkaip neprieike, bet kas cia zino, gal daug ka praradau, na bent jau grazias svenciu tradicijas.
monyte
Maniskis eina i tikyba,bet paskaitinejau cia ir nusprendziau kita met i etika leisti.
Urartu
Mano gera draugė dėsto vyresnėms klasėms (10-12) RELIGIJOTYRĄ. Taip taip, čia ta pati vadinamoji tikyba. Pradinukams ši disciplina gal dar vadinasi tikyba, bo sąvoka "religijotyra" jiems gal dar sunkiai įkandama (ir ištariama), bet kad vyresniems tas dalykas vadinasi religijotyra tai garantuoju 100proc. Ir kažkada atsitiktinai aš pavarčiau jos pamokų konspektus. Tai žinokit, po to prašiau, kad ji man tuos konspektus paliktų savaitgaliui perskaityti...
Savo mokiniams ji dėsto apie visokiausias religijas - pasaulines ir vietines, sektas ir sekteles, jų kilmę, esmę, pagrindus ir t.t. ir pan. Kas kur kaip su kuo valgoma... Ir šiais laikais, kai baisiai madinga save laikyti kokiu nors budistu, nė velnio nesuprantant kas tai iš tiesų per dalykas. (Kalbu kaip agitatorius biggrin.gif ) Dabar juk tiek visokių naujų agresyvių religijų, kurios jaunimėlį vilioja pas save. Galų gale apie tą patį islamą. Ką mes apie jį iš tikrųjų žinom? Kažką viena ausim girdėjom sekmadienį, kai Čekuolis per TV aiškino ir dar kažką Delfy perskaitėm...
Mano vyresnėlis PATS (garbės žodis) pasirinko tikybą. Tai dabar kartais ir mus su vyru pakonsultuoja tais klausimais biggrin.gif, nes mokėmės anais gerais laikais, anoj Lietuvoj, kai pas mus nebuvo nei sekso, nei katalikybės, nei dar daug ko...
Pradinukas prieš Kalėdas pasakojo, kaip mokykloje per tikybą vaidino kažkokią biblinę scenelę. Maniškis (ilgas ir liesas kaip šakalys) buvo Juozapas, o kitas berniukas (apvalutis, geros mitybos tongue.gif ) buvo kūdikėlis Jėzus. Kitų veikėjų nežinau, bet ir nuo papasakoto vaizdelio iš visų jėgų stengiausi nesusijuokti thumbup.gif .
O kad kaip kažkuri forumietė rašė, jog mokytoja pasakojo kaip Jėzų kalė prie kryžiaus - na papročiai tais romėnų laikais buvo labai savotiški smile.gif Kryžiavimas apskritai buvo pati įprasčiausia bausmės forma už sunkius nusikaltimus... Pamėginkit pasidomėti, kaip šiais laikais įvairiose šalyse baudžiama už valstybės išdavimą (o visas Jėzaus mokymas ir apskritai pirmieji krikščionys tuomet atrodė besikasantys po valstybės pamatais). Taigi manyčiau, kad tokiu atveju vaikui kažkaip panašiai, jam suprantama kalba, kai kuriuos momentus būtų galima ir paaiškinti.
Pavariau agitacijos, ane? tongue.gif
jorima
Kadangi teko dirbti pedagogini darba tai galiu pasakyti kad savo vaika leisciau tik i etikos pamokas siuo metu nezinau kas yra destoma per tikybos pamokas bet tik atgavus nepriklausomybe tai buvo vaizdelis nekoks nors mano vaikuciai jau uzaugo bet kiek tenka susidurti su draugu ir kaimynu vaikuciais tai jie nelabai patenkinti tikybos pamokomis Nors as pati esu praktikuojanti katalike t.y nueinu i Baznycia per didziausias svente ir giminiu laidotuve .Keleta metu teko gyventi uzsienyje ten susupazinau su Jahovos liuditojai ir man patiko ju leidziama literatura.Tai yra knygutes bei zurnalai.As kaip zmogus nelabai greitai itikinamas pradejau ziureti giliau.Ir as suzinojau ,kad ju isleista viena knygute jos pavadinimas JAUNIMAS KLAUSIA tai ji yra pripazinta viso pasaulio zinomos organizacijos JUNESKO ir patvirtinta pasalio pripazintu psichologu.Ten galina rasti daug atsakymu kurie iskyla paugliams bei jaunimui.Ten yra paliestos ir narkomanijos,bei ivairios temos susijusios su seima bei aklejimu mano nuomuone kad dau teveliu rastu atsakymus i jiems rupimus klausimus .
Ir noreciau pridurti kad teveliai uzrase vaika i Tikybos ar Etikos pamoka turi rupintis ir ziureti ar vaikas jauciasi gerai .Jei vaikui tai patinka kodelgi ne tegu lanko viena ar kita pamoka.O pas mus kadangi klase buvo skiriama per pus ir viena puse klases eidavo ryte i tikybos pamokas o paskutine buvo etikos pamoka tai mano sunus jas lanke abi ir ugtelejes nusprende kad jam uztenka etikos pamoku. bigsmile.gif Bet neuzmirskime kad ir mes patys teveliai turime rodyti pavyzdi bei mokyti skirti geri ir blogi.Ir jei mes skirsime daug demesio savo atzaloms jie visuomet zinos ka jiems pasirinkti.Ir turbut mes teveliai savo vaikams turime iskiepyti ju teises bet nepamirsti ir pasakyti kad jie turi ir pareigas.Be pareigu nera nei teisiu. smile.gif
Alchemie
Kai mums paskutinese klasese atsirado Tikyba ir tipo etika (bet etikos nebuvo kam destyti) tai man buvo tiesiog idomu, kaip ta tikyba destys...ir nieko, atejo tokia praktikante, issigandusi nezinia ko..idomiai papasakojo apie pagonybe Lietuvoje ir pan...o paskui tikybos pamokos baigesi, nes praktikante baige savo praktika blink.gif tik kazkaip manau, kad religijotyra ir tikyba tai gana skirtingi dalykai. Ir jei as i pirma leisciau savo vaika, tai i antra (nebent zinociau programa ir mokytoja) tikrai ne.
Mįsliukė
QUOTE(leputė @ 2006 02 27, 10:44)
Mano gera draugė dėsto vyresnėms klasėms (10-12) RELIGIJOTYRĄ. Taip taip, čia ta pati vadinamoji tikyba. Pradinukams ši disciplina gal dar vadinasi tikyba, bo sąvoka "religijotyra" jiems gal dar sunkiai įkandama (ir ištariama), bet kad vyresniems tas dalykas vadinasi religijotyra tai garantuoju 100proc. Ir kažkada atsitiktinai aš pavarčiau jos pamokų konspektus. Tai žinokit, po to prašiau, kad ji man tuos konspektus paliktų savaitgaliui perskaityti...
*

Nedrįstu labai ginčytis, bet 11-12 klasėse yra tikyba, o ne religijotyra. Taigi ir 11-12 klsėje yra dėstoma krikščionybė. O religijotyra gali būti kaip atskiras kursas, pasirenkamasis dalykas.
Kutuliukas
QUOTE(leputė @ 2006 02 27, 10:44)
Mano gera draugė dėsto vyresnėms klasėms (10-12) RELIGIJOTYRĄ. Taip taip, čia ta pati vadinamoji tikyba. Pradinukams ši disciplina gal dar vadinasi tikyba, bo sąvoka "religijotyra" jiems gal dar sunkiai įkandama (ir ištariama), bet kad vyresniems tas dalykas vadinasi religijotyra tai garantuoju 100proc.
*

Mdaaa, nežinau kodėl toj mokykloj taip vadinas, bet oficialiai tas dalykas kaip vadinos taip ir vadinas tikyba. Irgi garantuoju biggrin.gif Nebent draugė kaži kokią individualią programą susidarius. 10 klasei Bažnyčios istorija, 11 - religijos filosofija ir dvyliktai - kultūra ir religija (kaip pavadinimas rašoma "krikščionybės šviesa") . Ne draugė sakė. Pati labai gerai žinau, kaip žinau ir tai, kad nuo naujųjų 2006-2007 mokslo metų bus pradėta įgyvendinti nauja tikybos programa (nuo 1 iki 12 klasės) - siekiant ją labiau priartinti prie žmogaus patirties. Vat toje naujoje programoje (pagal kurią kai kur dirbama jau ir dabar) tikybos pamokų kursas tikrai labai religijotyrinis. (Ir pateikimas krikščioniškas.) Bet tai yra tų klasių programos, o ne dalyko pavadinimas wink.gif

Štai taip toji naujoji atrodė projekto/eksperimento metu. Jo eigoje, žinoma kiek kooreguota.
Mįsliukė
Karbyne, o gal ta draugė dirba pagal tą 2006-2007 metų eksperimentinę programą? Arba ji, kaip jau rašiau, dėsto pasirenkamąjį dalyką.
Kutuliukas
QUOTE(Mįsliukė @ 2006 02 27, 23:16)
Karbyne, o gal ta draugė dirba pagal tą 2006-2007 metų eksperimentinę programą? Arba ji, kaip jau rašiau, dėsto pasirenkamąjį dalyką.
*

Patvirtinta jau toji eksperimentinė berods sausį . Bet kuriuo atveju dalykas tebesivadina tikyba, tik 11 - 12 klasės programą gal ir galima vadinti religijotyrine. Programą, o ne patį dalyką wink.gif Tą ir sakau....kai per geometriją eini kursą sakykim apie trapecijas, dalyko juk trapecija vadint nepradedi tongue.gif
Vat jei tai būt pasirenkamas papildomas dalykas, tokiu pavadinimu patikėčiau biggrin.gif Bet tai tikrai ne tas pats kas ta pati vadinamoji tikyba ax.gif

QUOTE(Alchemie @ 2006 02 27, 22:33)
Ir jei as i pirma leisciau savo vaika, tai i antra (nebent zinociau programa ir mokytoja) tikrai ne.
*

O programa taigis dalykas viešas - nesunku sužinot smile.gif
Enija
Mano dukra buvo priversta lankyti etiką, nes beliko klasėje vos viena norinti tikybos ir auklėtoja paprašė susiprast. Dabar jau tikrai nieko nebedarysim, kam vaikui išsiskirti iš kitų, tik keista, kad taip supuolė vienon vieton nepamaldūs.
Urartu
QUOTE(Karbynė @ 2006 02 28, 00:09)
Mdaaa, nežinau kodėl toj mokykloj taip vadinas, bet oficialiai tas dalykas kaip vadinos taip ir vadinas tikyba. Irgi garantuoju biggrin.gif Nebent draugė kaži kokią individualią programą susidarius. 10 klasei Bažnyčios istorija, 11 - religijos filosofija ir dvyliktai - kultūra ir religija (kaip pavadinimas rašoma "krikščionybės šviesa") . Ne draugė sakė. Pati labai gerai žinau, kaip žinau ir tai, kad nuo naujųjų 2006-2007 mokslo metų bus pradėta įgyvendinti nauja tikybos programa (nuo 1 iki 12 klasės) - siekiant ją labiau priartinti prie žmogaus patirties. Vat toje naujoje programoje (pagal kurią kai kur dirbama jau ir dabar) tikybos pamokų kursas tikrai labai religijotyrinis. (Ir pateikimas krikščioniškas.) Bet tai yra tų klasių  programos, o ne dalyko pavadinimas wink.gif

Štai taip toji naujoji atrodė projekto/eksperimento metu. Jo eigoje, žinoma kiek kooreguota.
*

Žinok labai ginčytis tai negaliu, bo savo akim programos pavadinimo nemačiau blush2.gif Bet kai aš liežuviu maldavau "tikyba tikyba", tai ji man ir išaiškino, kad ne tikyba, o religijotyra pas juos vadinasi. O kadangi ji tą dalyką dėsto, tai man ir į galvą neatėjo, kad čia gali būti kokių nors netikslumų smile.gif
Alchemie
QUOTE(Enija @ 2006 02 28, 09:06)
Mano dukra buvo priversta lankyti etiką, nes beliko klasėje vos viena norinti tikybos ir auklėtoja paprašė susiprast. Dabar jau tikrai nieko nebedarysim, kam vaikui išsiskirti iš kitų, tik keista, kad taip supuolė vienon vieton nepamaldūs.
*

O pamaldumas ir tikybos pamokos nebutinai eina isvien:) ypac jei kalba eina apie religijotyra.
Karbyne, na tai as minejau programa ir mokytoja..programa gali buti gera, bet jei mokytojas sugebes tik paraidziui destyti toki dalyka..tai nzn..as taip nenoriu. Siuo atveju as religijotyra savo vaikui irgi galiu pateikti ir ne per krikscioniska prizme, kuri man nepriimtina, nes daznai aiskinimas eina kaip is baznycios instancijos t.y. kas nenaudinga kataliku baznyciai, nutylima arba kritikuojama), o ne pacios religijos kampo.
Kutuliukas
QUOTE(Alchemie @ 2006 02 28, 16:17)
Siuo atveju as religijotyra savo vaikui irgi galiu pateikti ir ne per krikscioniska prizme, kuri man nepriimtina, nes daznai aiskinimas eina kaip is baznycios instancijos t.y. kas nenaudinga kataliku baznyciai, nutylima arba kritikuojama), o ne pacios religijos kampo.
*

tai kad tu matyt tiesio nežinai kas tas per "krikščionišką prizmę" . Niekas ten nenutylima ir labai nekritikuojama (net ir bažnytiniai dokumentai kalba apie pagarbą kitatikiams) , tiesiog argumentuotai bandoma paaiškint kodėl krikščionybė (na šiuo atveju katalikybė) tuo ar kitu klausimu pasisako kitaip. Taip labiau susipažįsti ir su pačia krikščionybe - galų gale neįmanoma, kad visi , net vienas kitam prieštaraujantys dalykai būtų vienodai priimtini...Na žinių lygy taip, bet jei imi kalbėt apie vertybinį auklėjimą - neįmanoma net labiausiai norint....Net kalbant apie tą pačią krikščionybę - neįmanoma kartu rinktis (ir pateikinėt kaip vienodai gero) ir katalikybės ir pvz. jahovistų.... Yra sektų, kurias net valstybinės institucijos pripažįsta pavojingomis nė nekišant Bažnyčios pozicijos....

Ta prasme, jei esi lietuvis, mąstai lietuviškai ir t.t. kažkas panašaus ir su ta "prizme" - nerealu kad būdamas praktikuojančiu krikščionim ir kalbėdamas apie kitas pasaulėžiūras "išsinertum iš savo krikščioniškos odos" smile.gif , t.y. kurį laiką pabūtum tarsi ne krikščionim (nekalbu net apie pozityvų ar negatyvų vertinimą)... Todėl ir negalima tikybos pamokose kalbėti apie kitas religijas ir pamiršti kad esi krikščionis.
Jei tai atskiras ir kitas pasirenkamas dalykas (t.y. tiesiog religijotyra) - viskas tvarkoj, bet tikyboj "sausos" religijotyros nėra ir negali būt. Nes dalykas ne toks - dalykas "katalikų tikyba" arba "ortodoksų tikyba" (čia nuo vietovės priklauso) - jei tai nepriimtina, žmonės renkasi etiką, o jei renkas tikybą, negali tikėtis, kad joje bus pamiršta pati katalikybė.

Sutinku, kad tikyba ir pamaldumas ne visada eina išvien, o dėl mokytojo irgis gal labai nesiginčysiu, bet tą jau tinka pasakyt apie absoliučiai kiekvieno dalyko mokytoją - bet kuris dalykas neįdomus, jei mokytojas neįjungs nei savo kūrybiškumo, nei ugnies, nei pastangų, o tik bandys pateikt "sausą" medžiagą.
Alchemie
Karbyne, butent delto, kad daugeliu atveju tikyba destoma kleriku ar sesuciu, as nelabai noreciau leisti i tokia pamoka savo vaiko. Aisku gali nutikti taip, kad etikos mokytoja irgi nebus atradimas. Tiesiog pagal ta programa, kur idejai nuoroda, konkreciai minima katalikybe (kataliku tikejimas), o krikscionys yra ne tik katalikai. Man asmeniskai is krikscionybes artimiausi yra liuteronai. As pasirinkau kas man patiko ir buvo arciau mano suvokimo apie Dieva ir meile, bet negaleciau to apiobrezti vien krikscionybe, budizmu ar dar kokia kita religija (baznycia tavyje, o ne uz lango). Del to noreciau, kad ir mano vaikas turetu tokia galimybe pasirinkti.
Gal turiu kompleksa ar tiesiog irgi vienpusiska apsvietima (mama visa gyvenima dirbo su reformacijos istorija) bet butent apie katalikybe esu labai prastos nuomones (na siaip jau ji kiek kitokia pvz. Romoje ir Vatikane) pas mus kol kas visiski viduramziai palyginus su Roma (pavirsutiniskai paziurejus i apeigas, misias ir pan. nors jau ir pas mus yra pazangiu kunigu) Siuo atveju kaip jau minejau, svarbu, kad butu pazangus mokytojas. Mano vaikui kol kas dar nera situ reikalu, bet ziuredama, kaip mano puske kankinasi su savo vaikais del situ dvieju dalyku, kai vaikui parenka etika, bet jis privalomai vaiksto i tikyba, nes nera mokytoju blink.gif o tikyba desto kazkaip..ka as zinau..is to kaip vaikas papasakoja, tai irgi viduramziskai (nesedesi ramiai, degsi pragaro ugny blink.gif )
Tikiuosi, kad kol pries laikas rinktis situos dalykus, jau bus daug aiskiau ir lengviau (viltis mano motina blink.gif blush2.gif )
Kutuliukas
QUOTE(Alchemie @ 2006 02 28, 18:51)
Tiesiog pagal ta programa, kur idejai nuoroda, konkreciai minima katalikybe (kataliku tikejimas), o krikscionys yra ne tik katalikai.
*

Tikrai taip, nes dalykas ir vadinasi net ne šiaip apskritai "tikyba", o "katalikų tikyba" arba (jei toje vietovėje daug ortodoksų) - "ortodoksų tikyba" - nėra tokio dalyko mokykloje kaip apskritai tikyba, tiek kad vadinam trumpintai smile.gif

O dėl dalykų - nei aš prieš vieną dalyką, nei prieš kitą - jei tikybininkas dirbtų atsainiai, o etikos mokytojas su ugnele ir vaikas norėtų į etiką, matyt ir pati leisčiau etikon, nors su teologija jau ne pirmus metus įteisintai bendrauju lotuliukas.gif ....nesu žūt būt prisikabinusi prie vieno ar kito dalyko....tinkamai dėstomas geras ir vienas ir kitas, praktikuojantys tėvai gal labiau suinteresuoti rinktis tikybą, antra vertus - vaiko tikėjimas jei jis lanko etiką gali stipriai lenkt lankančio tikybą. Nes tikybos ar ne etikos pasirinkimas nėra rinkimasis tarp tikėjimo ir netikėjimo.

Dėl to grupių nesusidarymo, tai mokyklos gan dažnai sprendžia reikalą paprastai - sujungia kelias klases: pvz. 2 iš vienos septintos ir 14 iš kitos.... ir galimybę lankyt pasirinktą dalyką turi visiškai visi....Jei to dalyko nesprendžia - matyt kažkur kažkam pritrūko geranoriškumo.

QUOTE(Alchemie @ 2006 02 28, 18:51)
is to kaip vaikas papasakoja, tai irgi viduramziskai (nesedesi ramiai, degsi pragaro ugny blink.gif )
*

blink.gif
Auksinezuvele
Kol dukra buvo pradinėse klasėse ir nesiruošėm pirmai komunijai(nes supratimas apie tai buvo pūstos baltos suknelės lygyje0 ji lankė etikos pamokėles, nes jos buvo išties vertingesnės nei tikybos. Tuo metu tikybos mokytojo vedamos pamokėlės buvo visiškai nepriimtinos, ne tai kad netradicinės, bet ir beviltiškos). Dabar , kai dukra jau ruošiasi pirmai komunijai, ji lanko tikybos pamokėles ir supratimas yra kitoks ir gali klausti, lyginti tai ką moko tikybos mokytojas( tikrai nekoks) ir katechezės mokytoja, taip ji susiformuoja svo nuomonę. Jokios prievartos.
adj
Aš pirmiausia atsižvelgčiau į mokytoją. Kad ir kokia ta programa būtų, viskas priklauso nuo mokytojo: ar jis įdomiai ves pamokas, ar suprantamai, ar pati mokytojo asmenybė įdomi, ar sugeba bendrauti su vaikais. Etika ir tikyba nėra konkretus mokslas, čia labai svarbu sudominti ir t.t. Paprasčiau dėstyti konkretų mokslą. Tik ten reikia rezultatą parodyti.
*ramunė*
sveikutės,aš dukrą,kai ji ėjo dar tik į pirmąją klasę,taip pat buvau parinkusi tikybą tačiau,kai buvo ''atvirų durų'' diena aš nusprendžiau nueiti ir pabūti bent vienoje pamokoje ir o siaube blink.gif aš labai nusivyliau ta pamoka taip pat ir mokytoja g.gif ji didžiąją pamokos dalį skaitė kažkokią pasakėlę susijusią su tikėjimu,bet kad jos nė vienas mokinukas neklausė,ji to net nepastebėjo biggrin.gif berniukai žaidė tuo ką turėjo su savimi:pokemonus,mašinytes,o mergaitės vis plepsėjo net išeidamos iš suolų.per visą pamoką neišgirdau nė vienos pastabos g.gif .pamaniau,kad taip tik šiandien kai yra klasėje tėvų,namuose ap
klausiau dukros ji sakė kad tokios tikybos pamokėlės vykdomos visada g.gif
dabar jau ir sūnus antrokas tačiau renkamės tik ETIKĄ, thumbup.gif
Papildyta:
...ir ką belankytų vaikai vistiek PIRMĄJAI KOMUNIJAI ruošiami atskirai ir nežinau nė vieno vaiko kuris nebūtų priėjęs prie pirmos komunijos,jei žinoma to norėjo,nepriklausomai nuo to kurią pamoką lankė.
Anzela0626
QUOTE(norge @ 2004 08 31, 11:02)
Pradinuku tevai kartu su vaikais patys renkasi, koki dalyka mokysis- Etika ar Tikyba.

Pernai mes rinkomes Tikyba. Pagrindinis motyvas- apie tikejima destys zmogus, kuris tai ismano. Prisipazinsiu, man kazkaip "galai nesueina" su tuo kataliku tikejimu. Labai tiketina, kad as tiesiog daug ko nezinau. Bet pati tikejimo tiesu aiskinti nesiemiau, nes bijojau, kad po mano aiskinimu tas tikejimas gali susvyruoti. Tai vat ir norejosi, kad dukra su tikejimu supazintu zmogus, kuris tai ismano.

Nusivylem. Dukra paise visokius zmogeliukus- gyvunelius visus metus, kalbejo apie debeselius. Kaip supratau, destomas dalykas buvo labiau pritaikytas 2-4 m. vaikui. O juk pradinukai jau oi kaip ismasto. Ir klausimu jiems visokiu kyla. Bet i klausimus nieks nesiteike atsakineti. Vietoj to tekdavo klausyti pasakojimu, kuriais, kaip supratau, vaikas eme abejoti lygiai taip pat, kaip kad eme abejoti Kaledu Seneliu... sad.gif . Zodziu, padariau meskos pasaluga savo vaikui.

Siemet galvoju perrasyti vaika i Etikos pamokas. Ne todel, kad as pries Tikyba. Tiesiog, manau, tos mokyklines pamokeles netinka mano vaikui. O etikos uzsiemimai tai tikrai gi nepakenks.

O ka konkreciai moko per etikos uzsiemimus? Dukra pasakojo, kalbejo apie keliu eismo taisykles blink.gif , apie valgyma, dar kazka....

O ka ir kodel renkates jus?
*

Sveikute.Mes taipogi pirmoje klaseje,tikyba pasirinkom,nes kazkodel visa klase tai sugalvojo.Dabar gailiuos,nes ir dukrytei nepatinka.Kitais metais rinksimes ETIKA.Nors nevengiam nueiti per sventes i baznycia,bet kolkas nematau poreikio i tikybos pamokeles vaika leist smile.gif
Uvė
QUOTE(adj @ 2006 03 12, 15:44)
Aš pirmiausia atsižvelgčiau į mokytoją. Kad ir kokia ta programa būtų, viskas priklauso nuo mokytojo: ar jis įdomiai ves pamokas, ar suprantamai, ar pati mokytojo asmenybė įdomi, ar sugeba bendrauti su vaikais. Etika ir tikyba nėra konkretus mokslas, čia labai svarbu sudominti ir t.t. Paprasčiau dėstyti konkretų mokslą. Tik ten reikia rezultatą parodyti.
*

deja, rugsėjį tenka pasirinkti dalyką, mokytojo nė nemačius.
Soul
Gailiuosi šiais metais parinkusi sūnui tikybą. Kažkokia nesąmonė, vos širdies smūgio negavau radusį jo dienoraštį. Ten kiekvienam lape tokio tipo rašinėliai- atleisk, dievuli, kad man niekas nesiseka, nemoku skaityti ir rašyti...kad bijau skiepo. Išsiaiškinom, kad mokytoja liepė prieš naktį rašyti į dienoraštį blogus darbus ir mintis... Tai jis vargšas viską sėdėdamas kūrė, nes neturėjo ką rašyti, nes viskas sekėsi normaliai, būdavo linksmas, jokių rūpesčių... bet išstenėdavo visvien į tą dienoraštį kokių nors pasakų doh.gif .
aistluka
QUOTE(Soul @ 2006 12 10, 17:48)
Gailiuosi šiais metais parinkusi sūnui tikybą. Kažkokia nesąmonė, vos širdies smūgio negavau radusį jo dienoraštį. Ten kiekvienam lape tokio tipo rašinėliai- atleisk, dievuli, kad man niekas nesiseka, nemoku skaityti ir rašyti...kad bijau skiepo. Išsiaiškinom, kad mokytoja liepė prieš naktį rašyti į dienoraštį blogus darbus ir mintis... Tai jis vargšas viską sėdėdamas kūrė, nes neturėjo ką rašyti, nes viskas sekėsi normaliai, būdavo linksmas, jokių rūpesčių... bet išstenėdavo visvien į tą dienoraštį kokių nors pasakų  doh.gif .
*

Ar tikrai taip liepė, ar tik patarė įvertinti prabėgusią dieną (pvz., kas kaip sekėsi, kodėl, ir pan.). Čia būtų du skirtingi dalykai. Vienas dalykas – skrupulingai ar dirbtinai knaisiotis po savo mintis, o visai kas kita – mokytis atsakomybės už savo veiksmus.

Tikiuosi, to dienoraščio netikrina g.gif . Nes tada tai būtų nebe dienoraštis biggrin.gif

O apskritai, tai gal net reiktų atskiros temos, kurioje visi surašytų absurdo vaizdelius tikybos pamokose, kitoj temoj – etikos, ir kitų dalykų. Praverstų tokią temą užrodyti tiems, kurie ruošia, o vėliau atestuoja specialistus. Gal šiokių tokių priemonių imtųsi. Nors tai nelengva. Reikia išlaikyti aukštąją mokyklą – ir praleidžai bet kokius, nes po geros atrankos liktų tiek studentų, kad tektų uždaryti vieną po kito fakultetus.
Soul
QUOTE(aistluka @ 2006 12 11, 18:59)
Ar tikrai taip liepė, ar tik patarė įvertinti prabėgusią dieną (pvz., kas kaip sekėsi, kodėl, ir pan.). Čia būtų du skirtingi dalykai. Vienas dalykas – skrupulingai ar dirbtinai knaisiotis po savo mintis, o visai kas kita – mokytis atsakomybės už savo veiksmus.

8 metų vaikai dar nelabai atskiria paliepimus ir patarimus... ypač išsižiojus sėdint per pamokas (aišku paskutiniam suole), ne visada ir klausant 100u procentu, ką ji ten plepa ax.gif . Gal mokytoja ten kažką ir protingai bandė pamokyti, bet vaikas kol parėjo iki namų prisiminė tik tiek- aha, reikia kažkokio dienoraščio apie kažkokius blogus darbus...
Saga
mes rinkomes etika.... manau vaikui daug svarbiau susipazinti su aplinka, elgesio normomis ir t.t. nei su dievu... beje paskaicius sia tema nusprendziau kad pasirinkau labai teisingai g.gif g.gif .... o siaip peretika jie kalba apie draugyste, seima ir t.t. ..... na sitos vertybes man daug didesnes atrodo mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Paja
Mes pirmiems metams pasirinkom tikybą. Dar kol kas nieko blogo negaliu pasakyti, nes mokytoja faina, taip man sakė dukra. ax.gif Klausiau ar patinka, įdomu, atsakymas buvo taip. Kaip toliau, bus matyti. smile.gif
Teja
Reikia ir tikybos ir etikos. Mes pirmoje klaseje rinkomes tikyba, antroje- etika, trecioje- tikyba, ketvirtoje- etika bigsmile.gif
lawanda
Pirmoje klasėje vaikui parinkom etiką savo nuožiūra, nes nesam iš propoguojančių tikybą. Bet antroje jau leidom vaikui pačiam pasirinkti, mat būdamas pirmokas sudalyvaudavo ir tikybos pamokose, kai netyčia etikos nebūdavo. Tad pasitaręs su draugais apsisprendė pats ir toliau lankyt etiką. Kažkaip problemų pas mus su tuo reikalu nekilo schmoll.gif Būtų norėjęs tikybos, tikrai nebūtumėm draudę.
Brunhilda
QUOTE(lawanda @ 2006 12 13, 10:52)
Pirmoje klasėje vaikui parinkom etiką savo nuožiūra, nes nesam iš propoguojančių tikybą. Bet antroje jau leidom vaikui pačiam pasirinkti, mat būdamas pirmokas sudalyvaudavo ir tikybos pamokose, kai netyčia etikos nebūdavo. Tad pasitaręs su draugais apsisprendė pats ir toliau lankyt etiką. Kažkaip problemų pas mus su tuo reikalu nekilo  schmoll.gif  Būtų norėjęs tikybos, tikrai nebūtumėm draudę.
*

drinks_cheers.gif Mes irgi pirmoje klasėje parinkome sūnums etiką, o po to patiems pasirinkti leidome. Tai vyresnėlis vienais metais mėnesį bandė savo noru tikybą lankyti, tačiau palankęs ją stresuoti pradėjo, kad nori grįžti į etiką, tai ir perkėlėm. Daugiau nei iš vieno pageidavimų lankyti tikybą nebeišgirdau.
plazma
manoji lanko etika.
sagaa
mes pasirinkome pirmoje klaseje etika, o antroje jau nebenorejo pats eiti i tikyba, taip ir likom prie etikos, nes paskui ir mokytoja sake, kas is to, kad ir eis, kad jau kiti kazkur pazenge, o jis bus kaip balta varna verysad.gif teks patiems mokinti
Mįsliukė
QUOTE(Teja @ 2006 12 12, 16:40)
Reikia ir tikybos ir etikos. Mes pirmoje klaseje rinkomes tikyba, antroje- etika, trecioje- tikyba, ketvirtoje- etika bigsmile.gif
*

Tai yra pats blogiausias variantas, kai vaikai laksto iš vieno dalyko į kitą. Galutiniame variante jie neturi neito dalyko , nei kito žinių.
aistluka
QUOTE(Mįsliukė @ 2006 12 20, 21:12)
Tai yra pats blogiausias variantas, kai vaikai laksto iš vieno dalyko į kitą. Galutiniame variante jie neturi neito dalyko , nei kito žinių.
*

Visai nebūtinai blogiausias.

Etika ir tikyba – doronio ugdymo pamokos. Jos skirtos tam, kad iš jų išėjęs vaikas nors per plauką turėtų akstiną geresnis būti. Žinios čia antroje vietoje. Paaugęs tas pačias žinias susirinks per daug trumpesnį laiką.

Manyčiau, kad labai gerai yra leisti vaikui palankyti ir etiką, ir tikybą. Nors čia tegu pats pasirenka. Jei išrinksim jam tai, kas jam bus neįdomu, tai ir žinios naudos neatneš.
Jurgulė
QUOTE(aistluka @ 2006 12 21, 12:16)
Visai nebūtinai blogiausias.

Etika ir tikyba – doronio ugdymo pamokos. Jos skirtos tam, kad iš jų išėjęs vaikas nors per plauką turėtų akstiną geresnis būti. Žinios čia antroje vietoje. Paaugęs tas pačias žinias susirinks per daug trumpesnį laiką.

Manyčiau, kad labai gerai yra leisti vaikui palankyti ir etiką, ir tikybą. Nors čia tegu pats pasirenka. Jei išrinksim jam tai, kas jam bus neįdomu, tai ir žinios naudos neatneš.
*

Nu ir problema. Ar čia visojj Lietuvoj taip? Mano vaikai lanko tikybą nes patys esam tikintys, bet bėda tame, kad mokytojai trūksta kompetencijos šioje srityje ir vaikai tikybos pamokų metu vyksta taip sakant dailės pamoka, ir visiškai aišku kodėl: nes nemoka su vaikais pabendrauti ir jiems suteikti reikiamų žinių apie tikėjimą. Dabar berašant šiuos žodžius dukrai siūlau:- Ar tu norėtum kitais metais etiką palankyti?
O ji atsako:- Ne, o kam, o koks skirtumas, juk ten dar daugiau piešti reikia. doh.gif
O dar pasirodo, kad ta pati mokytoja ir etiką ir tikybą mokina.
liucli
O as tai dariau taip- pirmoj klasej sunu leidau i etika, nes jos moke ta pati mokytoja (cia kol adaptuosis, kad nekeitinet), o dabar jau eina i tikyba, nes reikejo pirma komunija prisieit. O nuo kitu metu leidau rinktis kur nori- nes veliau abieju dalyku turinys labai panasus, tiek kad skirtingai pavadinta ir dar nuo mokytojos priklauso kuri kaip vaikus sugeba uzimti.
kamileh
Pradinėj tai bent užsiima su tais vaikais, o pagrindinėj-vidurinėj jau nebus skirtumo ar į etiką, ar į tikyba eina, vis tiek ten vyksta tik nieko neveikimas ir bereikalingas sėdėjimas mokykloje. Patariu tiek daug nesvarstyt, tikrai nedaro vaikui įtakos ar tai būtų etika ar tikyba...
villia
Pradinese klasese maniske pati norejo i tikyba, nes buvo idomu viskas apie tikejima ir Dieva. Nors ten taip ir negavo atsakymu i savo klausimus. Dabar kai priejo prie pirmos komunijos,tai pasirinko etika. Sako as ir taip zinau daugiau apie tikyba ,nei per pamokas moko. tongue.gif Visada duodu galimybe vaikui rinktis. biggrin.gif
Uvė
QUOTE(aistluka @ 2006 12 21, 11:16)
Etika ir tikyba – doronio ugdymo pamokos. Jos skirtos tam, kad iš jų išėjęs vaikas nors per plauką turėtų akstiną geresnis būti. Žinios čia antroje vietoje.
*

aistluka, ar žinai, kas vaikų galvelėse lieka iš tokių gerumo pamokų? nelieka nė to, kas turėtų likti, jei pasakotum tai, ką ir turi pasakoti - apie pasaulio sukūrimą iš chaoso, Nepaklusnumo nuodėmę, Dievo meilę žmogui, Jėzulio gimimą ir gyvenimą, dešimt Dievo įsakymų ir t.t.
Alnė
Dukra lanko tikyba. Šiemet jau ketvirtokė. Taigi ruošiasi pirmąjai komunijai. Ko gero motyvas buvo dėl komunijos, kad paruoštų. O po to kaip vaikas norės, taip. Man žiauru, kaip ruošiantis tuoktis jaunikis (ar jaunoji), priima pirmąją komuniją (vardan žmonos ar uošvienės ramybės), o sekančią dieną jau tuokiasi. Aš už tai, kad tai atlikti geriausia vaikystėje. Tarp kitko dukra labai noriai, kiekvieną savaitgalį eina į vaikų mišias (lanko Panevėžy, Raudonoj bažnyčioj). Kelis kartus ėjome kartu. Jėga. Nieko panašaus į mano vaikystę ir prisiminimus apie bažnyčią.
Eilina
QUOTE(urtea @ 2006 12 23, 00:28)
Tarp kitko dukra labai noriai, kiekvieną savaitgalį eina į vaikų mišias (lanko Panevėžy, Raudonoj bažnyčioj). Kelis kartus ėjome kartu. Jėga. Nieko panašaus į

maniskis irgi lanko...... patiko paskutinis kunigo komentaras, kai eilini karta i misias susirinko vieni vaikai...... jis graziai su jais apie viska padiskutavo, o paskui sako, vaikuciai, o kur jusu teveliai... ar jus visi cia naslaiciai......
maniskis grizo, kaip su ordinu, nes jie tik dviese buvo su teciais ateje ir dar vienas vaikas su mama......

kas liecia tikybos destyma, tai man dabar labai patinka, kad per pamokas nustojao mokyti poteriu ir panasiai.... cia jau religine praktika butu, o ne tikybos pamokos.....
geriau, kai su vaikais aiskinamasi, kas do per daikts tas tikejimas yra....
mano vaiko dabartine tikybos mokytoja, jiems kas pamoka duoda atsvietus skaitinius, susijusius su diskusija klaseje, tai jis taip mielai juos kas vakara skaito, paskui pasipila klausimu lietus..... padiskutuojam kartu.... tose diskusijose ir pati sau daug ka atsakau.....
aisku, ne visi taip daro, nes kitoms mamoms reikia tikybos del pirmos komunijos...... bet juk tam yra baznycia, o ne mokykla....
Ožiaragė
QUOTE(urtea @ 2006 12 23, 01:28)
Man žiauru, kaip ruošiantis tuoktis jaunikis (ar jaunoji), priima pirmąją komuniją (vardan žmonos ar uošvienės ramybės), o sekančią dieną jau tuokiasi. Aš už tai, kad tai atlikti geriausia vaikystėje.
*

Bet jei tik dėl uošvės, o ne iš karšto tikėjimo, tai kokis skirtumas mirksiukas.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.