Įkraunama...
Įkraunama...

Mastopatija

o štai ką radau apie Fibrodenomas ir Cistas (šaltinis - medicine.lt):

Fibroadenoma

Tai normalaus krūties vystymosi pasekmė. Jaunoms moterims jos sudaro apie 60 proc. visų apčiuopiamų krūtyse darinių. Premenopauzės periodu 9 iš 10 sukietėjimų krūtyse yra gerybinės prigimties. Jų formavimosi priežastys nėra aiškios, bet, manoma, dėl hormoninių procesų.

Klinikinė eiga įvairi. 10 proc. pakitimų yra abiejų pusių. Dauguma fibroadenomų dėl įvairių hormoninių svyravimų ir natūralios eigos savaime sumažėja ir sunyksta, kartais nėštumo ar laktacijos metu jos tampa gigantiškos. Vyresnėms moterims galimos kalcifikuotos fibroadenomos.

Tai neskausmingas, apvalus, elastingas, lygiu paviršiumi paslankus darinys. Diagnozė nustatoma, įvertinus apčiuopos, ultragarsinius, mamogramos duomenis. Mamogramose jos turi būdingus požymius, kartais jas galima diagnozuoti citologiškai. Epitelinio vėžio tikimybė nedidelė, nes fibroadenomos išsivysto ne iš vienos ląstelės, bet iš visos skiltelės (lobulės).

Gydymo rekomendacijos svyruoja pagal pacien­tės amžių. 25–35 metų amžiaus moterų, atmetus vėžio tikimybę, galima neoperuoti. Vyresnėms nei 35–40 metų fibroadenomas geriau šalinti, kad nebūtų praleistas fibroadenomą simuliuojantis filoidinis navikas ar vėžys. Kartais fibroadenoma gali būti susijusi su vėžiu, LCIS. 40 metų riba yra reliatyvus terminas, nes turi būti vertinama ligos, šeimos anamnezės, klinikinių ir instrumentinių tyrimų rezultatų visuma.

Cistos

Cistos – tai „išsitempusios“, involiucinės lobulės. Cistoziniai pakitimai krūtyse nustatomi dažniausiai perimenopauzės periodu, kai vyksta krūties involiucija.

Mažas daugines cistas galima stebėti. Pagrindinis ir vienintelis didelių simptominių cistų gydymo būdas – cistos punkcija. Esant cistoms, vėžio rizika nedidelė, todėl, jei cistos turinys skaidrus, nekraujingas, citologinio tyrimo atlikti nebūtina. Jei po punkcijos cista nesunyksta (nesubliūkšta), lieka solidinis darinys, atliekama mamograma, kartojamas citologinis tyrimas. Literatūroje aprašoma ir cistų sklerozavimas etanoliu.

Vėžio rizika didesnė, jei yra intracistinis augimas, neovalinė forma, asimetriniai „lateraliniai šešėliai“, policistinė liga, citologiškai ląstelių atipija, cistos būna greitai recidyvuojančios, yra buvęs krūties vėžys, nustatoma atipinė duktalinė ar lobuliarinė hiperplazija.
Atsakyti
Sveika,kiek girdėjau netgi fibroadenomas besilaukiančioms operuoja.Aišku čia jau ekstra atveju.Dėl punkcijos labai nebijok,man darė(tik aš nesilaukiau).Nuskausminimo nedaro,su plona adata duria tiesiai į cistą ir ištraukia skystį,jausmas nelabai malonus bet nuskausminimo tikrai nereikia.Sėkmės tau 4u.gif
Atsakyti
ar ginekologe apciupinejant gali suprasti kad tai mastopatija ?
Atsakyti
QUOTE(lucero @ 2008 10 16, 15:57)
ar ginekologe apciupinejant gali suprasti kad tai mastopatija ?



echoskopija daro ir tada nustato, bet itarti ir ginekologe apciuopiant gali.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ziv: 27 spalio 2008 - 14:44
Sveikos mamytes, turiu man jau nebereikalinga taloneli 2009 m. sausio 9 d. Santariskiu onkologijos konsultacijai kruties patikrinimui. Gal kuriai reikia, tel. 865355770
Atsakyti
QUOTE(obelele25 @ 2008 10 16, 10:21)
Sveika,kiek girdėjau netgi fibroadenomas besilaukiančioms operuoja.Aišku čia jau ekstra atveju.Dėl punkcijos labai nebijok,man darė(tik aš nesilaukiau).Nuskausminimo nedaro,su plona adata duria tiesiai į cistą ir ištraukia skystį,jausmas nelabai malonus bet nuskausminimo tikrai nereikia.Sėkmės tau 4u.gif


oho,pirma kart girdziu kad nenuskausmino......draugei dare tai nuskausmino ir po proceduros liepe nuskausm.tableciu nusipirkti ir skaudejo po tuo g.gif
Atsakyti
Tai reiškia ne punkciją darė,nes man irgi jokio nuskausminimo nedarė doh.gif ir po to jokių vaistų nereikėjo,tik uzklijavo pleistriuku mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ede: 25 gruodžio 2008 - 18:50
o kas kiek laiko galima daryti krutu ekoskopa?
Taip atsitko, kad dariau spalio men. ir rado guziuka, kuris gali buti fibroadenoma arba mastopatija, bet sake ateti dar karta sausio men., kad paziuretu ar kinta ar ne. Bet siandien buvau pas endokrinologa ir jis man apziurejo ne tik skydliauke bet ir krutis, sake mastopatija ir israse vaistu. Skydliaukes funkcija labai susijusi su mastopatija, nes abi veikiamos hormonu.
Tai dabar nezinau ar nebus per daznai jei nuesiu dar ir sausio 9 pas krutu gydytoja ekosopa darytis?
Atsakyti
o tie guziukai siaip apciupinejus jauciasi? g.gif skaida paspaudus? g.gif ar sia liga serga tik gimdziusios ar ne tik?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aurelijyte: 09 sausio 2009 - 15:17
[quote=smiltainis,2008 10 15, 23:02]
o štai ką radau apie Fibrodenomas ir Cistas (šaltinis - medicine.lt):

Fibroadenoma

Tai normalaus krūties vystymosi pasekmė. Jaunoms moterims jos sudaro apie 60 proc. visų apčiuopiamų krūtyse darinių. Premenopauzės periodu 9 iš 10 sukietėjimų krūtyse yra gerybinės prigimties. Jų formavimosi priežastys nėra aiškios, bet, manoma, dėl hormoninių procesų.


Tai neskausmingas, apvalus, elastingas, lygiu paviršiumi paslankus darinys. Diagnozė nustatoma, įvertinus apčiuopos, ultragarsinius, mamogramos duomenis. Mamogramose jos turi būdingus požymius, kartais jas galima diagnozuoti citologiškai. Epitelinio vėžio tikimybė nedidelė, nes fibroadenomos išsivysto ne iš vienos ląstelės, bet iš visos skiltelės (lobulės).

Gydymo rekomendacijos svyruoja pagal pacien­tės amžių. 25–35 metų amžiaus moterų, atmetus vėžio tikimybę, galima neoperuoti. Vyresnėms nei 35–40 metų fibroadenomas geriau šalinti, kad nebūtų praleistas fibroadenomą simuliuojantis filoidinis navikas ar vėžys. Kartais fibroadenoma gali būti susijusi su vėžiu, LCIS. 40 metų riba yra reliatyvus terminas, nes turi būti vertinama ligos, šeimos anamnezės, klinikinių ir instrumentinių tyrimų rezultatų visuma.

aciu uz labai naudinga informacija,pries pora savaiciu man nustate fibroadenoma,buvau privaciai pas Tutku,santariskese,taip buvau issigandusi,kad net nezinojau ko klausti,tik ka daryt,tai atsakymas buvo nieko nereikia daryt,o jei tau labai neramu,del sventos ramybes gali issioperuot,ir viskas doh.gif g.gif
Atsakyti
Noriu pasidalinti savo patirtimi, nes prieš gerą pusmetį pati jieškojau pagalbos ir informacijos šitame puslapyje.

Man buvo nustatyta mastopatija, jokių guzelių dar nebuvo, tik labai maudė vieną krūtį, o po to pradėjo abi skaudėti.

Žolininkė Žanna Jankovskaja patarė dėti varnalėšas ant krūties - žaliąją puse į viršų nakčiai, bet aš netikėjau, kad ką nors gali padaryti varnalėšos, todėl nedėjau vasarą, o kai jau labai skaudėjo krūtis - lapkričio mėnesį pradėjau dėti - varnalėšos pašalusios ir tikrai man jos nepadėjo, bet kas skaitys šitą žinutę vasarą - tikrai gali išbandyti, juk nieko nekainuoja, o po to literatūroje radau, kad varnalėšos labai veiksminga priemonė.

Žiemą, kaip dabar žolininkė liepė kuo skubiau pasidaryti tokį užpilą, nuo kurio jaučiuosi pasveikusi ir tą patikrino šią savaitę žolininkė - pasakydama, kad ,,išsilukšteno'' ir pati jaučiu, kad neskauda ir nieko krūtyje ,,nesuka'', bet toliau liepė gerti šį užpilą. Todėl noriu juo pasidalinti su visom, nes jo kaina ( apie 50 Lt): graikinių kevalų pertvarėlės ir degtinė.

Šis receptas yra žolininkės knygutėje ,,Aš padedu būti sveikiems'' p.11
Papildyta:
Graikinių riešutų ir degtinės užpilas tinkga gydant miomas, cistas, endometriozę, mastopatiją, nes anot žolininkės nėra piktyviniai procesai.

Gaminama taip: reikia įsigyti 1kg. 200g. sveikų, nesupelijusių graikinių riešutų, išlukštenti iš jų plonas pertvarėles, esančias viduriuose; gaunama apie 4 valgomi šaukštai pertvarėlių. Jas užpilti 4 stiklinėmis (800 ml.) stiprios (daugiau kaip 40 laipsnių) degtinės. Palaikyti 30 parų. Nukošti. Gerti: po 1 arb. šaukštelį 3 kartus per dieną, po valgio.

Tikrai padeda, ax.gif todėl būtinai išbandykite, juk blogiau nebus, kaip dabar turite.


Knygelę galite įsigyti Laisvės alėja 98 - butas 29, Kaune
Papildyta:
Šitame bute dirba žolininkė, tik ji daugiau naujų pacientų nepriima, nes turi pakankamai, bet knygutę jums parduos ji beroks kainuoja 4 Lt. jos administratorė.
Atsakyti
QUOTE(Keliauninkė @ 2009 01 24, 10:18)
Noriu pasidalinti savo patirtimi, nes prieš gerą pusmetį pati jieškojau pagalbos ir informacijos šitame puslapyje.

Man buvo nustatyta mastopatija, jokių guzelių dar nebuvo, tik labai maudė vieną krūtį, o po to pradėjo abi skaudėti.

Žolininkė Žanna Jankovskaja patarė dėti varnalėšas ant krūties - žaliąją puse į viršų nakčiai, bet aš netikėjau, kad ką nors gali padaryti varnalėšos, todėl nedėjau vasarą, o kai jau labai skaudėjo krūtis - lapkričio mėnesį pradėjau dėti - varnalėšos pašalusios ir tikrai man jos nepadėjo, bet kas skaitys šitą žinutę vasarą - tikrai gali išbandyti, juk nieko nekainuoja, o po to literatūroje radau, kad varnalėšos labai veiksminga priemonė.

Žiemą, kaip dabar žolininkė liepė kuo skubiau pasidaryti tokį užpilą, nuo kurio jaučiuosi pasveikusi ir tą patikrino šią savaitę žolininkė - pasakydama, kad ,,išsilukšteno'' ir pati jaučiu, kad neskauda ir nieko krūtyje ,,nesuka'', bet toliau liepė gerti šį užpilą. Todėl noriu juo pasidalinti su visom, nes jo kaina ( apie 50 Lt): graikinių kevalų pertvarėlės ir degtinė.

Šis receptas yra žolininkės knygutėje ,,Aš padedu būti sveikiems'' p.11
Papildyta:
Graikinių riešutų ir degtinės užpilas tinkga gydant miomas, cistas, endometriozę, mastopatiją, nes anot žolininkės nėra piktyviniai procesai.

Gaminama taip: reikia įsigyti 1kg. 200g. sveikų, nesupelijusių graikinių riešutų, išlukštenti iš jų plonas pertvarėles, esančias viduriuose; gaunama apie 4 valgomi šaukštai pertvarėlių. Jas užpilti 4 stiklinėmis (800 ml.) stiprios (daugiau kaip 40 laipsnių) degtinės. Palaikyti 30 parų. Nukošti. Gerti: po 1 arb. šaukštelį 3 kartus per dieną, po valgio.

Tikrai padeda, ax.gif  todėl būtinai išbandykite, juk blogiau nebus, kaip dabar turite.
Knygelę galite įsigyti Laisvės alėja 98 - butas 29, Kaune
Papildyta:
Šitame bute dirba žolininkė, tik ji daugiau naujų pacientų nepriima, nes turi pakankamai, bet knygutę jums parduos ji beroks kainuoja 4 Lt. jos administratorė.

doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif
Mergaites nepasiduokit reklamai,jei pastebejot kad kazkas negerai,kad maudzia ,skauda arba atsirado suketejimas,kuo skubiau kreipkites pas gydytojus,zoleles gersit veliau-profilaktiskai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Simpatiaska: 24 sausio 2009 - 17:27