Įkraunama...
Įkraunama...

Cistos ant kiaušidžių

Merginos,
sakykit, ar tiketina,kad man problemos su kiausidem,ar kas kita,nes nesulaukiu menstruaciju(2 testus dariau po menesio nuo to karto,kai galbut galejau pastoti-abu neigiami aiskiai),krutine maudzia,padidejusi,vakar eme nugaros apacioj mausti,pilvas padidejes,vargina viduriu putimas,pries 2.5 sav buvo slapimo taku uzdegimas..prisiskaiciau internete,tai ir kiausidziu vezys gali buti pagal tokius pozymius unsure.gif 28 d.eisiu pas ginekologe,tikiuosi,nebus velu unsure.gif
Atsakyti
Sveikos merginos,
Apturejau ir as ta malonuma, vadinama cista. vat kaip tik jau savaite po operacijos gulineju namie. O jei trumpai, buvo taip: ryte nezmoniski pilvo skausmai, kurie baigiasi alpimu. Koleges patare nejuokaut ir iskviete greitaja, ligonineje ekstra operacija, isvada - kiausideje buvo cista ant arterijos, ji plyso ir netekau 2 l kraujo. Galejo ir liudniau baigtis doh.gif
Bet man gine nieko neisrase, nei kontraceptiku, nei kokiu kitu vaistuku. Patarimas buvo nestuke.gif 2.gif
O sioje temuteje tiek prisiskaiciau, kad net galva susisuko blink.gif Nes kazkaip nesinoretu, kad tokie dalykai kartotusi lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos merginos smile.gif .Na ir as su savo problemele,tik nezinau ar cia pataikiau,nes nezinau dar kas per beda. g.gif Zodziu pries pora men.buvau pas Gin.sako matanti cistos darini,nusiunte i ligonine tirtis,issityrus,daktare pasake,kad cia ji nieko nemato g.gif Bet nesuprantu,kas per skausmai man kartais uzeina.Pavyzdziui siandien ryte,lauke vos paeiti galejau.Tokie spazminiai skausmai uzeinakiausidziu vietose,ir taaaip skaudziai staiga suspazmuoja,kad tas skausmas nuo kiausidziu persirita i uzpakalio puse blush2.gif doh.gif ,ir taip kas kokia desimt sekundziu tokie skausmingi spazmai.Po kiek laiko praeina,ir kokiom keliom dienom,kartais savaitei.Bijau,kad nebutu kokios cistos,ir netruktu kada,dar numirsiu doh.gif biggrin.gif Nu juokas juokais,bet nez.kas gali buti.Ir mylintis skauda tam tikrose pozose,kartais net pradedu rekti ant vyro ka cia darai biggrin.gif doh.gif
Atsakyti
sveikutes. o prie visu cistos pozymiu krutu skausmas irgi buna? blush2.gif nezinau ka jau ir galvoti,mmm baigesi pries pora dienu,o krutys skauda(bet ne padidejusios) pries mmm pilvo skausmai buvo nezmoniski,kai preasidejo mmm baigesi,nors anksciau taip nebudavo g.gif
Atsakyti
QUOTE(DOMINUKE @ 2009 12 29, 14:07)
Sveikos merginos smile.gif .Na ir as su savo problemele,tik nezinau ar cia pataikiau,nes nezinau dar kas per beda. g.gif Zodziu pries pora men.buvau pas Gin.sako matanti cistos  darini,nusiunte i ligonine tirtis,issityrus,daktare pasake,kad cia ji nieko nemato g.gif Bet nesuprantu,kas per skausmai man kartais uzeina.Pavyzdziui siandien ryte,lauke vos paeiti galejau.Tokie spazminiai skausmai uzeinakiausidziu vietose,ir taaaip skaudziai staiga suspazmuoja,kad tas skausmas  nuo kiausidziu persirita i uzpakalio puse blush2.gif  doh.gif ,ir taip kas kokia desimt sekundziu tokie skausmingi spazmai.Po kiek laiko praeina,ir kokiom keliom dienom,kartais savaitei.Bijau,kad nebutu kokios cistos,ir netruktu kada,dar numirsiu doh.gif  biggrin.gif Nu juokas juokais,bet nez.kas gali buti.Ir mylintis skauda tam tikrose pozose,kartais net pradedu rekti ant vyro ka cia darai  biggrin.gif  doh.gif

Sveika DOMINUKE,
Man tokie skausmai buvo pries cistos operacija, nors as net nezinojau, kad tokia turiu. Gal vertetu pas kokia kita gine apsilankyt, kad nesibaigtu taip kaip man doh.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(inariux @ 2010 01 07, 10:40)
Sveika DOMINUKE,
Man tokie skausmai buvo pries cistos operacija, nors as net nezinojau, kad tokia turiu. Gal vertetu pas kokia kita gine apsilankyt, kad nesibaigtu taip kaip man  doh.gif  smile.gif

g.gif Gerai tu sakai.Ne visi daktarai geri,ir ne visi viska mato.juolab,kad planuoju pastoti,manau reikia susirupinti g.gif O sakykit,kas gali buti jei nesusirupini del tu cistu,ar jos dariniu?Kokios pasekmes? blush2.gif
juratelexx,zinok man taip pat buna tokie pat skausmai kaip tau.Bet man jokio krutu skausmo nebuna schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DOMINUKE: 17 sausio 2010 - 14:39
QUOTE(Gintyte @ 2005 01 31, 16:59)
sveikutės,
Mano draugužei diagnozavo cistą ant kiaušidės, tai ji jau į paniką įkritus guodžiau ją kad nieko blogo, bet kai geriau pagalvojau pati nieko nežinau apie ją blush2.gif gal kas susidūrėt? kas tai yra? kaip gydytis?gal nuorodą internete kur plačiau parašyta žinot?

buna ir taip,kad atkalba cista operuot,echoskopas rodo,kad ne vezine grazi,lygi ji,o ispjauna,nuveza istirt ir pasirodo vezys..geriau ju nelaikyt,nes negali zinot,kada supiktybes unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(DOMINUKE @ 2010 01 17, 15:38)
g.gif Gerai tu sakai.Ne visi daktarai geri,ir ne visi viska mato.juolab,kad planuoju pastoti,manau reikia susirupinti g.gif O sakykit,kas gali buti jei nesusirupini del tu cistu,ar jos dariniu?Kokios pasekmes? blush2.gif


O pasekmės tokios, kad cista (ar jos darinys - cistoma) išauga didelė, gali nuo judėjimo (pvz.: sporto, aktyvaus veiksmo ar netyčinio staigaus judesio) apsisukti aplink kiaušidę, gali apsisukti kelis kartus, jei tai nepastebima laiku (o nuo apsisukimo turbūt nebedaug laiko lieka) - kiaušidė yra "užsmaugiama" ir "miršta". Jeigu jau ir tuo laiku nepasirūpinama - gali įvykti kraujo užkrėtimas, nors taip būna rečiau, nes dėl priepuolių savaime kvieti greitąją - tuo metu jie yra nežmoniški, staigiai užeina, spazminio pobūdžio, skauda ne tik tą pusę, kur cista, bet jau atsiliepia ir kitoje, skauda ir neatleidžia, purto, nepadeda nuskausminamieji.

Jei cista didelė (tą išsiaiškina po echoskopijos) - operuoja laproskopijos būdu.
Operacijos metu mato situaciją: jei kiaušidė mirus - ją išoperuoja kartu su cista, jei yra dar kiaušidės "gero" audinio, palieka bent gabalėlį (ypač jaunoms merginoms), kad lengviau būtų pastoti.

Po laproskopijos cista/cistoma yra siunčiama ištirti dėl savo pobūdžio, atsakymas po savaitės.

Vėliau visą gyvenimą kas pusmetį apsilankai pas ginę apžiūrai, kad išvengti naujų darinių...O atsiradusius nedidelius pradžioje laiku pamačius galima išnaikinti geriant paskirtus KT, dažniausiai cista pati plyšta ir pasišalina mm metu.

Taigi, jaunoms panelėms siūlau nedelsti ir pasitikrinti pas ginę profilaktiškai nuo 16-18m., ta baimė apsilankyti, palyginus su galimomis pasekmėmis, yra juokas doh.gif

Turinčios kažkokių įtarimų, ar pajautusios staigius skausmus maždaug apendicito vietoje (arba atitinkamai kitoje pusėje) - nedvejokite, apžiūra gali išgelbėti nemažai Jūsų nervų bei sveikatos 4u.gif
Atsakyti
sveikutes 4u.gif ir mane pradejo varginti cistos nuo 16 metu..susirupinau pati, kad drauges jau serga mmmm, o man net nieko panasaus. padare tyrimus - policistines kiausides blink.gif ir nuo pat 16 metu KT paskyre, nors santykiu net neturejau. paskui pradejo gasdinti, kad nevaisingumas, reikia gimdyti, nors pastoti bus sunku... kai 25 metu jau laukiausi leliuko, pasake kad nestumas bus arba labai lengvas arba labai sunkus, aciu D jis buvo labai lengvas, nors baigesi prieslaikiniu gimdymu... dabar viskas ok, leliui jau beveik 5 m, cistu tikrai nebera, bet vat i KT mano organizmas reaguoja neigiamai,kaip as juokiuosi, turbut per daug jau ju isgeriau biggrin.gif visoms stiprybes ir sveikatytes 4u.gif
Atsakyti
Sveikos merginos,

tiek prisiskaiciau sitoj temoj.. kad galva sukasi ...
man tokia situacija.. zodziu pries metus buvo abrazija, nes nesivysktantis nestumas, po to nesisaugom, o pastoti nepastojau...
taigi pradejo yrimus daryti, ir atrado , kad cista yra ant kiausides, apie 4 cm, is karto liepia vaziuoti daryti laparoskopija...
verysad.gif
issigandau aisku, bet suprantu, kad nera ko laukti... dabar nezinau kaip bus, baisu kad kiausides nereiktu salinti..
gal galit kas nors paaiskinti, ar tai sudetinga proceedura, kiek laiko ligoninej reikia buti ir pan..

aciu ir sekmes didziausios visoms

Atsakyti
QUOTE(juraa @ 2010 04 20, 11:31)
Sveikos merginos,

tiek prisiskaiciau sitoj temoj.. kad galva sukasi ...
man tokia situacija.. zodziu pries metus buvo abrazija, nes nesivysktantis nestumas, po to  nesisaugom, o  pastoti nepastojau...
taigi pradejo yrimus daryti, ir atrado , kad cista yra ant kiausides, apie 4 cm, is karto liepia vaziuoti  daryti laparoskopija...
verysad.gif
issigandau aisku, bet suprantu, kad nera ko laukti... dabar nezinau kaip bus, baisu kad kiausides nereiktu  salinti..
gal galit kas nors paaiskinti, ar tai sudetinga proceedura, kiek laiko ligoninej  reikia buti ir pan..

aciu ir sekmes didziausios visoms


Sveika 4u.gif

Nebijok, tai nėra sudėtinga operacija. Ir laiko ligoninėje tik kelias dienas, o po to namučio ir savaitės bėgyje lakstysi kaip niekur nieko (aišku prisižiūrint, kad nepersitempt mirksiukas.gif ) .
Laukti tikrai nėra ko, nes tie dariniai auga. Jei cista ant kiaušidės, nėra skausmų ar priepuolių, tai pašalins tik cistą. Kiaušidę šalina, kai cista būna su kojyte (o tokios tik kai kurios būna) ir jei ta kojytė apsiveja kiaušidę, užsmaugia ją ir ji nebegaudama deguonies bei reikalingų medžiagų nekrozuoja (miršta). Tai nedažnas atvejis, beto, jei būtų taip, tai forume nesėdėtum - skausmai tada vyte nuveja į ligoninę verysad.gif

Taigi drąsiai pirmyn darytis laparoskopiją mirksiukas.gif Pamatysi, nieko ten baisaus, kai pagalvoji, kad anksčiau tokioms operacijoms pilvą pjaudavo, tai tos trys skylutės juokingai atrodo biggrin.gif ir gyja gan greitai, man dar tik 4 mėnesiai praėjo, o randeliai jau perpus sumažėję ir atrodo blogiausiu atveju kaip katytės su (dideliais nagais) įdrėskimai biggrin.gif

Viskas bus gerai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Sandrioske @ 2010 04 20, 13:09)
Sveika  4u.gif

Nebijok, tai nėra sudėtinga operacija. Ir laiko ligoninėje tik kelias dienas, o po to namučio ir savaitės bėgyje lakstysi kaip niekur nieko (aišku prisižiūrint, kad nepersitempt  mirksiukas.gif ) .
Laukti tikrai nėra ko, nes tie dariniai auga. Jei cista ant kiaušidės, nėra skausmų ar priepuolių, tai pašalins tik cistą. Kiaušidę šalina, kai cista būna su kojyte (o tokios tik kai kurios būna) ir jei ta kojytė apsiveja kiaušidę, užsmaugia ją ir ji nebegaudama deguonies bei reikalingų medžiagų nekrozuoja (miršta). Tai nedažnas atvejis, beto, jei būtų taip, tai forume nesėdėtum - skausmai tada vyte nuveja į ligoninę  verysad.gif

Taigi drąsiai pirmyn darytis laparoskopiją  mirksiukas.gif  Pamatysi, nieko ten baisaus, kai pagalvoji, kad anksčiau tokioms operacijoms pilvą pjaudavo, tai tos trys skylutės juokingai atrodo  biggrin.gif  ir gyja gan greitai, man dar tik 4 mėnesiai praėjo, o randeliai jau perpus sumažėję ir atrodo blogiausiu atveju kaip katytės su (dideliais nagais) įdrėskimai  biggrin.gif

Viskas bus gerai  thumbup.gif


aciu labai, nuraminai 4u.gif
reiks kuo greiciau tai pasalinti...
tik laikas kaip visada labai netinkamas, nu bet kaip nors verysad.gif
Atsakyti