Įkraunama...
Įkraunama...

Dantukų bėdelės

Dantis pati valo sau labai patenkinta. O kai as valau baisiausiai priesinasi. Youtube paziurejau filmuka "Oral hygenie for kids", ten rodo kad vaika laiko tetis, vaiko galva mamai ant keliu. Taip nuo siol ir valom. Vaikas visas isitmpia rekia. Po virsutine lupa pavalau sukaires rankos smilium ir nyksciu pakelusi lupa - kitaip neleidzia sepetuko uzkisti. Po to visi einam kirminiuku nuo sepetuko nuplauti. Labai giriu vaika kad moka valyti dantis ir yra didele gera mergaite (nors ji priesinosi kaip tik galejo). Kai tik isvalom ji iskart nusiramina ir atrodo jai buvo visai nebaisu, bet kai valom tai uch!!! kaip kankinu vaika smile.gif bet kai palygini si stresa su narkoze, sedacija (tablete motorikai nuimti), dantu rovimu, istinusiais zandikauliais, odontologu paslaugu kaina, siu paslaugu prieinamuma.... O dantis vistiek reikes ismokti valyti. Ir kaip musu odontologe sake - vaikai susitaiko su neisvengiamais dalykais. Zodziu sveiskit dantis kol laikas.... Yra knygute "Peliukas lukas neklauso mamos" - gale jis pasislepia sutemsta ir islenda pabaisu akys. Mano vaikas tik si puslapi sklaido, nors pati labai nenorejau labai akcentuoti pabaisu. Dabar zaidziam zaidima "issiziok ir parodyk ar nera pabaisu" - "nela pabaisu nela"... Labai svarbu su vaiku kalbeti. Juk jam nelabai aisku ko gi reikia taip nemaloniai tuos dantis sveisti.
Atsakyti
Mano mergytei ir jau istrupejo du, kiti du dar ne bet ir parude nuo saknu. Dabar mum trys metukai. Kai pradejo darytis apnasos buvom pas viena ir kita odontologa, taciau tik patare duoti kuo maziau saldumynu ir suvalgius ju iskart issivalyti dantukus. Bet ne visada taip iseina blush2.gif
Jau viena dantuka uztaise, dar sestadieni kita taisysim. Pati nedrysau vesti, ejo su teciu. Jokiu asaru nebuvo ir gryzo laiminga, kad uzdejo kosytes ant dantuko...
Atsakyti
o pas mus kaip tik tetis yra silpnoji gradis schmoll.gif as nuspredziu, kad nuo sill lelius savo lovyteje miegos ir jokio papo verysad.gif aisku domutis verkti, o ka tetis sako? ka tau gaila paimk i lova, duok papa ir pan verysad.gif arba jis is vakro verkia vienas lovyteje, trai sako, man ryt i darba, paimk ji i lova, as neissimiegosiu, kai jis verks.Uzknisa, o kad vaikui pas dantista bus baisiai ir vel ne jo reikalas, nes ves tai mama:(eilini kart teti, o ne vaika aukleti man tenka unsure.gif
Atsakyti
O man yra toks klausimas, kaip jus savo mazyliams po dantuku valymo burnyte isskalaujat aisku jei yra naudojama dantu pasta. Maniskis (1.8 m) viso to negerumo isspjauti dar nemoka, o kad nurytu irgi negerai g.gif
Atsakyti
Sveiki
mum 1m 2men tai dantukai priekiniai pageltonave, nuejau pas musu apyl daktare,jinai patare valyti juros dumb nes tos naujoviskos pastos tik tai kenkia vaikams ir aplamai reikia ko maziau listi i burna nes galima aplamai isvalyti ir gerasias bakterijas.Tai ir buvau sau rami,o dabar paskaiciau ir pradejau rimciau mastyti ar daktare musu teisi? g.gif
Atsakyti
SKALAUJU as pati, jis issizioja, o as su reskuciom paemu vandenuko jam i burnyte ipilu ir jis isbega nuskalaudamas pasta aisku gal ne iki galo, bet gi nieko, jei truputi ir lieka, juk kas kuria pastas zino, kad vaikai nemoka gerai nuskalaut biggrin.gif
Del DANTU PASTOS tai as irgi girdejau, kad ja valyti galima tik tada kaip vaikas moka isspjauti, bet as cia paskaiciau, kad kitos mamytes leidzia vaikuciams su dantu pasta valyt, tai ir as nupirkau.Kaip pastebejau su pasta tos apnasytes geriau nusivalo, nebuna rudos, o sviesesne.Valau pati, vaikui leidziu tik be pastos valytis, poto, kaip pati pavalau lotuliukas.gif
o kas del lindimo i VAIKO BURNA, manau, kad nesamone cia jums pasake, kad nevalytute dantu, juk jau nuo senu laiku literaturoje rasoma, kad ir pirma danti su marliuku reikia pavalyt mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes.
Labai reikia jusu patirties...gal kas susidure su siuo reikalu.
Mergaitei virsuje kalasi dantukas...ir ta vieta kur turetu dygti dantukas yra melyna, na dantena pamelynavusi tokiu plotu kur yra dantukas.Ar kam nors taip buvo?????

Labai dekinga, kas pasidalins savo patirtimi. smile.gif
Atsakyti
manajai irgi pradejo geltonuoti ir turpeti dantukai.. vesim pas gydytojus, nors ir pieniniai, taip pat butinai ieskosiu tokios pastos, kazin ar eurovaistinese yra?
Atsakyti
gal kuri is mamyciu zinot g.gif mama minejo,kad mano broliukui kai tvarke mazam dantukus,tai nieko negreze,o uzsake anksciau tokia pliomba,kur tereikia uztept i ant dantuko ir nieko daugiau blush2.gif ar taip gali buti?
Atsakyti
QUOTE(Auksesmama @ 2008 04 14, 01:16)
gal kuri is mamyciu zinot g.gif mama minejo,kad mano broliukui kai tvarke mazam dantukus,tai nieko negreze,o uzsake anksciau tokia pliomba,kur tereikia uztept i ant dantuko ir nieko daugiau blush2.gif ar taip gali buti?


maniškiam kai tvarke dantuka,tai negreže(pas mus nervas buvo jau negivas)išvale uždejo vaistuku,kurie damuša nerva.ir užplombavo cool.gif
Atsakyti
QUOTE(mirksiuke @ 2008 04 14, 06:17)
maniškiam kai tvarke dantuka,tai negreže(pas mus nervas buvo jau negivas)išvale uždejo vaistuku,kurie damuša nerva.ir užplombavo cool.gif

aisk
Atsakyti
Skubu pasidalinti savo patirtimi. Mes apsilankeme pas savo pediatre bei konsultavomes su stomatologu. Taigi jeigu jusu vaikuciui dygsta dantukas ir dantena tampa melyna...kaip sumusta, tai nieko baisaus. nes ten tiesiog kraujo sankaupa ir kai isdygs dantukas turi viskas susitvarkyti...Laukiame dantuko ir jeigu kazkas keisis, butinai pasidalinsiu patirtimi. mirksiukas.gif
Atsakyti