Įkraunama...
Įkraunama...

Velykų vaišės

Ir beje, gal kas žino kur Vilniuje pastoviai galima rasti nusipirkti šonkauliukų juostą? Aš gyvenu prie maximos, tai ten būna kažkaip tik supjaustyti, ir tai nevisada jų būna- o cielos juostos eilinėse pardėse, visokiose norfose, rimi, iki ir pan. dažniausiai nebūna- ir apskritai šonkauliukų kažkaip nevisada ten rasi, ypač veršienos kokios- tai sovsiem deficitas kažkoks- arba nebūna būtent tada kai aš vten lankausi lotuliukas.gif O man šonkauliukai veršienos žymiai skanesni, nes kiauliena man kažkį specifinį nemalonų atskonį dažniausi turi...

Tai va, gal kas žino, kur Vilniuje yra tokia vieta, kur galima visda nemažą šonkaulių grandinę nusipirkti? Turguje gal g.gif - bet turint omeny mėsą ir baltyminius produktus, kažkaip parduotuvių higiena labiau pasitikiu... Nors perku ir turguje kartais mėsą.. Tik va pardėje didelės šonkaulių grandinės dar neužmačiau kažkaip, o prieš šventes jau norisi žinoti kur reiks važiuoti nusipirkti, nes paskui ir išperka, ir klaidžioti po visą miestą nebūna laiko nei jėgų, kai visa ta šventinė ruoša verda namie..

O kur jūs perkate šonkaulius tam kelmui?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 27 vasario 2008 - 07:33
svytejimas ezero dugne,

Gal galėtum pasidalinti savo kepto pašteto tiksliu receptuku, labai sudomino smile.gif
Beja šonkaulių juostų tikrai rastum kalvarijų turguje, ten ir veršienos šonkauliukų visada randu thumbup.gif , tik aišku reikėtų nuvažiuoti turgaus pradžioje, kol dar nebuna daug žmonių, tada išsirinksi tikrai gražios mėsytės smile.gif
Atsakyti
Švytėjimas ežero dugne, faršas klijuoja ir palaiko šonkaulių juostą. Man tik vienas variantas ateina galvon - bulvių košė su įvairiais priedais pvz, grybais.
Atsakyti
QUOTE(tavi @ 2008 02 28, 22:08)
Švytėjimas ežero dugne, faršas klijuoja ir palaiko šonkaulių juostą. Man tik vienas variantas ateina galvon - bulvių košė su įvairiais priedais pvz, grybais.


Gal ir visai gerai bulvių košė g.gif Nors čia kažkas minėjo, kad per vestuves ant stalų pas juos buvo iš viso tuščiaviduriai kelmai, be nieko viduje, tai gal jie sukietėja kai iškepa, jei suriši virvele kaip nors...
Atsakyti
QUOTE(JaNNeTe @ 2008 02 27, 20:22)
svytejimas ezero dugne,

Gal galėtum pasidalinti savo kepto pašteto tiksliu receptuku, labai sudomino smile.gif
Beja šonkaulių juostų tikrai rastum kalvarijų turguje, ten ir veršienos šonkauliukų visada randu thumbup.gif , tik aišku reikėtų nuvažiuoti turgaus pradžioje, kol dar nebuna daug žmonių, tada išsirinksi tikrai gražios mėsytės smile.gif



Aš kepu pagal tokį receptą:

Veršienos arba jautienos kepenys- 800g

Riebi kiauliena (aš dedu nelabai riebią)- 200g

Morkos-100g

Svogūnai-100g

Riebalai-50g

Lašinukai- 100g

Kiaušinis- 43g (arba vienas vienetas).


Nuo kepenų nuimame plėves, supjaustome juos mažais gabaliukais, pabarstome druska ir truputį apkepiname. Paskui kepenis atvėsiname, sudedame į jas apkepintas morkas , svogūnus, kiaulieną, ir kelis kartus permalame mėsmale (morkas ir svogūnus galima kepinti kartu su kepenėlėmis). Į sumaltas kepenis įmušame kiaušinį, sudedame kubeliais supjaustytus lašinukus (jei trūksta, pagal skonį įberiame druskos). Gerai viską išmaišome. Masę sudedame į riebalais išteptą formą, sulyginame paviršių, pabarstome džiūvėsėliais, ir kepame orkaitėje. Iškeptą paštetą atvėsiname, ir išimame iš formos.

O šiaip, jis gaunasi normaliai ir jei biškį kažką nevisai pagal receptą darai- kažkaip atrodo iš recepto, kad riebu, bet iškepus visai neriebu būna- lašinukų galima ir nedėti- nors aš esu dariuųsi ir su- kai iškepa jų neatrodo daug, bet vieną kitą baltą gabaliuką perpjovus paštetą pjūvyje galima pamatyti- tai jei nepatinka tie balti gabaliukai, manau galima ir nedėti lašinukų- nors ten mažai būna tų baltų gabaliukų, ir mėsą man atrodo galima kitos rūšies dėti, jei nerandi kokia parašyta.. Žodžiu, savo nuožiūra rinktis, ir turėtų gautis...

Šis receptas paimtas iš senos sovietinės knygelės "Mūsų valgiai", aut. B. Rutkauskienė.

Puošti viršų galima žalumynais, daržovėmis, majonezu, drebučiais su daržovėmis ir visaip kaip tik sugalvoji- bet apie puošybą kažkur kitur skaičiau ir foto gražių mačiau, kaip paštetai papuošti- tik nepamenu tiksliai kur- bet čia matyt tik fantazijos reikia, kad patiekalas taptų stalo puošmena..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 28 vasario 2008 - 13:31
QUOTE(irmulia @ 2007 04 09, 23:20)
šiais metais artimiausius pradžiuginome savo gamybos velykiniais šokoladiniais kiaušiniais čia vienas iš 11-kos...
user posted imageuser posted image


Gal kas dar darėte tokius kiaušinius? Man įdomu, ar viską reikia daryti kaip ten filmuke parodyta, ar čia lietuvaitės kažkaip improvizuoja? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Šunvyšnė @ 2008 03 04, 16:14)
Gal kas dar darėte tokius kiaušinius? Man įdomu, ar viską reikia daryti kaip ten filmuke parodyta, ar čia lietuvaitės kažkaip improvizuoja? smile.gif


Siais metais manau as tokius darysiu, plius dar zelinius.
O su sitais sokoladiniais manau biski daugiau pastangeliu reik idet. Bent jau as bandysiu kaip ir tam aprasyme, biski pravesusi sokolada ileisiu i viena sona, tada atsargiai ispilsiu, paliksiu biski pastingt, tada i kita sona kitos spalvos sokolado - vel ispilt. O tada i vidu idesiu riesutu, razinu (na, ka sugalvosiu) ir tada vel experimentuosiu su sokoladu. Tai va bent jau as taip bandysiu.
Cia gal daugiau ir tiksliau galetu paaiskint merginos, kurios jau dare.
Atsakyti
Aš irgi planuoju šokoladinius kiaušinius padaryti šioms Velykoms ax.gif Bet kaip jums atrodo ar ne per dideli jie gausis? unsure.gif Aš tai turbūt bandysiu daryti kiaušinių puseles mastau.gif
Atsakyti
O mes per velykas virsim žuvies suktinukus biggrin.gif O virsim taip: Reikia žuvies filė, išilgai pjaustytų morkų, prieskonių, virto kiaušinio, svogūno laiškų. Ant žuvies filė išdėlioti morkas, kiaušinį, svogūnų laiškus. Tada visa tai susukti ir surišti siūlu. Virti su daug prieskonių (dėti pipirų, lauro lapų, druskos). Kai išvirs išimti, dėti į lėkštę ir paslėgus dėti į šaldytuvą atšalti ir sustingti. Per mano gimtadieniui mama gamino tokius suktinukus ir naudojo upėtakį, tad galiu pasakyti, kad jei bandysit gaminti tokį patiekalą, nenaudokit upėtakio schmoll.gif , nes skonį ir kvapą nekokį suteikia, toks kaip senienos aromatas tada buvo doh.gif ... Bet su kita žuvim tai išeitų puikiai thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Man tie šokoladinian kiaušiniai labai gražūs ir skaniai atrodo, ypač su lazdynų riešutais- bet kai yra toks platus pasirinkimas tų visokių šokoladinių kiaušinių pardėse, su visokiais navarotais, tai man kažkaip nekyla ranka pačiai gaminti- jaučiau man gautųsi prasčiau nei pirktiniai- tai ir nekyla ranka.. Nes bijau, kad nemokėsiu gerai išlydyti šokolado- tai tik sugadinsiu...nes niekad nelydžius kietiems pateikalams, kaip tie kiaušinukai- o tik karštą šokoladą gaminus.. Paskui dar per minkštas gausis koks... Jei bus atliekamo laiko gal pabandysiu- kaip užplauks...

O šiaip šiom velykom planuoju:

Kepti tą vadinamą Kelmą..- iš veršienos šinkauliukų..

Virti mėsos vyniotinį.

Daryti keptų-tarkuotų morkų- silkės mišrainę

Daryti burokėlių pupelių mišrainę

Dar kokią nors mišrainę

Įdarytus šprotais ar kuo kitu kiaušinius, ant kurių uždėtos pomidorų puselės- kaip grybų kepurėlės- na tokia raudonikių imitacija lotuliukas.gif Arba paprasčiausiai įdarytus pomidorus bei agurkus

Kepti paštetą pailgoje skardelėje, ir aptraukti jį drebučiais - kad puošniau atrodytų.. Į drebučiuws įšaldyti dekoracijas iš koncervuotų paprikų, miniatiūrinių koncervuotų agurkėlių, morkyčių, svogūniukų, įšaldant keliose vietose ir tikrų mėlynų žibučių dėl grožio- kažkada girdėjau, kad jos nuodingos, bet senose recptų knygose puikuojasi net žibučių sirupo receptas- iša daugybės tikrų žibučių blink.gif - tai keli žiedeliai įšaldyti į želė manau nepakenks- jei tik gražiai atrodys ir spalvos nepraras ar formos..

Pirkti baumkucheną

Daryti želė kiaušinius su purškiama grietinėle- o flakonėlį papuošti kuo velykišku- kad nesimatytų visų užrašų, ir šventiškiau ant stalo atrodytų..
-arba daryti želė tortą- kaip išeis- pagal nuotaiką..

-jei nedarysiu želė torto- nusipirkti velykišką tortuką..

Velykinis sūris pascha- jei jėgų užteks gaminti tiek daug

Keksinė vištytė apdėta ryškiais saldaininiais margučiais ir visokiais pirktiniais margučių pavidalo ryškiais dražė...- irgi, jei nebūsiu labai pavargusi tuo metu, ir jei saldumynų neatrodys per daug..

Sviestinis avinėlis- padarytas iš sviesto, įv kurį įtrinsiu įvairių džiovintų žolelių- krapų, petr., kt. prieskonių, džiov. prieskoninių daržovių ir pan.

Naminė bulka (banda, atsiprašau už netobulą liet. k.)

Gira- naminė

karšti virti kiaušiniai- margučiai- dažyti sv. lukštais

Ir daugiau, kol kas nieko- ir iš šitų jaučiu daug ko negaminsiu, kad netektų išmesti pusė viso maisto- nes gali būti per daug- nebent visko po trupinėlį gaminti- bet taip kažkaip sunku nutaikyti.. g.gif

Tema buvo receptai, bet man įdomu ką kiti gamina, tai ir aš parašiau, kad ir be receptų- o ir pati daug ką naujo darysiu, tai ir receptų neturiu, o tik viziją..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 12 kovo 2008 - 03:45
nemaciau,gal yra kokia atskira tema apie kiausiniu dazyma?bet ir cia tiktu pakalebti apie tai ax.gif kaip jus dazot?as nieko imantraus nedarau,tiesiog su svogunu lukstais ir i dazus merkiu,bet va siais metais turesiu daug laisvo laiko,tai noreciau ka sugalvoti i svecius vestis(nustebinti ax.gif )gal kas pagelbesit?
Atsakyti
Auksesmama, va čia pažiūrėk, gal jau ir matei ir ne to ieškai, tada sorry daugiau nieko neturiu smile.gif

Aš tai planuoju šiais metais cheminių dažų nenaudot, žiūrėsiu kaip gausis bigsmile.gif Pernai per vėlai nuorodą radau, tai tik ciberžoles išbandžiau, gavosi labai gražūs thumbup.gif
Atsakyti