Įkraunama...
Įkraunama...

Galimi/negalimi vaistai

QUOTE(MSZ @ 2009 02 16, 20:43)
Idomu, kaip del paracetamolio? Ka tik MB vaistinej vaistininke grieztai pareiske, kad nestukems negalima paracetamolio, nesvarbu, koks nestumo laikas bebut, o paciam vaisto lapelyje raso, kad nebent ji galima tik III trimestre ir tik gydytojui rekomendavus...


Praktiškai apie bet kuriuos antibiotikus tą patį rašo/sako. smile.gif Peršalimo be komplikacijų nėštukėms praktiškai negydo jokiais vaistais, bet pvz. aš žinau kad man peršalimas dažniausiai baigsis bronchitu, nuo kurio reikės žymiai stipresnių antibų, todėl man geriau vaikiškas paracetamolis laiku. smile.gif
Atsakyti
Sveikos nestuke.gif Noriu pasidalinti su jumis savo patirtimi blush2.gif Zodziu, laukiuosi 8 sav ir viena diena uzpuole tokia baisi sloga, kad visa nakti negalejau miegoti. Ryte atsikeliau, galvoju ka cia daryt? Vaistu gert negalima... Ir kazkaip uz akies uzkliuvo cesnkas. Per diena suvalgiau keleta sumustinuku su juo ir slogos kaip nebuta! ax.gif Kolkas vis dar jauciuosi gerai, todel nemanau, kad pakenke smile.gif Taigi, linkiu ir jums pabandyti bigsmile.gif saugokit save ax.gif
Atsakyti
QUOTE(agnythe @ 2009 02 20, 12:55)
Sveikos  nestuke.gif  Noriu pasidalinti su jumis savo patirtimi blush2.gif  Zodziu, laukiuosi 8 sav ir viena diena uzpuole tokia baisi sloga, kad visa nakti negalejau miegoti. Ryte atsikeliau, galvoju ka cia daryt? Vaistu gert negalima... Ir kazkaip uz akies uzkliuvo cesnkas. Per diena suvalgiau keleta sumustinuku su juo ir slogos kaip nebuta! ax.gif Kolkas vis dar jauciuosi gerai, todel nemanau, kad pakenke  smile.gif  Taigi, linkiu ir jums pabandyti  bigsmile.gif  saugokit save ax.gif


kaip tik norėjau paklaust ką daryt su baisiule sloga doh.gif unsure.gif česnako negaliu pernešt schmoll.gif nors anksčiau labai mėgdavau rolleyes.gif
4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
girdejau, kad ir meškauogė prie NEGALIMU


QUOTE(Požiūris @ 2008 12 29, 17:01)
Gal kam pravers wink.gif
Pykinimui, vėmimui, seilėtekiui slopinti:

Imbieras
Medetkų užpilas
Erškėčių vaisių nuoviras
Pipirmėčių silpnas užpilas
Kepenų, tulžies latakų ligoms gydyti:

Šlamučių žiedynų užpilas
Pipirmėčių lapų užpilas
Kmynų vaisių nuoviras
Kalendrų vaisių nuoviras

Aktyvinti žarnyno veiklą:

Erškėčių lapai
Dilgėlių lapai
Inkstų, šlapimo takų ligos:

Rugiagėlių žiedynai
Beržų lapai ir pumpurai (negalima esant inkstų nepakakankamumui)
Care-lady papildas
Cranberry papildo NEGALIMA
Augalai GALIMI nėščioms:

Sukatžolė
Trikertė žvaginė
Medetkos
Erškėčiai
Valerijonai
Beržų lapai
Dirvinis asiūklis
Gudobelės vaisiai
Rugiagėlė
Petražolė
Spanguolė

Augalai, NEGALIMI nesčioms dėl abortinio bei toksinio poveikio:

Čiobrelio
Raudonėlio
Ugniažolė
Alijošius
Amalas
Kadagys
Kartusis pelynas
Senos lapai
Rabarbaras
Šaltekšnis
Šalpusnis
Taukė

SAUGŪS vaistai(nepraeinantys pro placentą)( bet tai nereiškia, kad juos galima gerti kiek nori!Tik labai reikiant):

Penicilinai(antibiotikų grupė)
Cefalosporinai(antibiotikų grupė)
Paracetamolis
Narkotiniai analgetikai(morfinas, tramadolis ir t.t - manau jų tikrai neprireiks)
Metildopa (antiparkinsoninis vaistas)
Polivitaminai
Maža ir vidutinė dozė gliukokortikoidų (nuo astmos pusrškalai)
Teratogeniški vaistai( praeina pro placentą, kenkia kūdikiui):

AKF inhibitoriai(vaistai nuo spaudimo pagrinde)
alkoholis
Nuo epilepsijos
Litis(nuo depresijų, manijų)
Visi xanax, relanium, bromazepamas, diazepamas - raminantys benzodiazepinai
Estrogai (lyt mot hormonai)
Tetraciklinai (antibiotikai)
vaistai nuo cukrinio diabeto
Chinolonai(antibiotiku grupė)
vaistai nuo vėžio

Laktacijai didinti:

Anyžių vaisiai+kmynai+pankoliai+dilgėlė= (visus lygiom dalim paimti reikia) 1 arbatinį šaukštelį 1 puodeliui užpilti karštu vandeniu ir gerti 1-2 kartus per dieną.
Laktacijai mažinti:

Graikinio riešutmedžio lapai (20 dalių)+apynių spurgai (20 dalių)+šalavijo lapai (40 dalių) Gerti po 1 arb šaukstelį užpylus verdančiu vandeniu 1 puodelį per dieną.
p.s. copy-paste iš kito tinklapio  4u.gif

Atsakyti
Ar galima nestuke.gif gerti seivamedzio arbatas?
Atsakyti
QUOTE(Arfėja @ 2008 12 29, 20:07)
Oj kokia naudinga informacija  thumbup.gif  as tai vemiu  doh.gif

labai grazi tavo liniuote mirksiukas.gif as cia naujoke,tu gal galetum pasakyt,kaip cia pasidaryti blush2.gif
Atsakyti
Sveikos, gal galit kas nors man pagelbeti, antra savaite kamuojuosi si didele sloga... Net nebezinau ka vartoti, Seniau tai isgerdavau paracetamolio ir ji praeidavo, bet dabar jo man negalima.. Lasinuosi vaikiskus lasiukus, bet ju ilgiau kaip penkias dienas vartot negalima, tai palasinau pora vakaru, bet dar blogiau... Padekit ka daryt, nes nuo slogos pastoviai galva skauda...
Atsakyti
QUOTE(zhemaituke @ 2009 02 22, 13:25)
Sveikos, gal galit kas nors man pagelbeti, antra savaite kamuojuosi si didele sloga... Net nebezinau ka vartoti, Seniau tai isgerdavau  paracetamolio ir ji praeidavo, bet dabar jo man negalima.. Lasinuosi vaikiskus lasiukus, bet ju ilgiau kaip penkias dienas vartot negalima, tai palasinau pora vakaru, bet dar blogiau... Padekit ka daryt, nes nuo slogos pastoviai galva skauda...


Juk ta sloga ar gydoma ar negydoma vistiek apie savaite trunka. Tik kvepavimui palengvint, tai praplaudinet gali su Humer tuo vandeneliu. O jei galva skauda, tai cia gal jau sinusitas? Ir siaip kiekviena ryta, kai prausiesi noskyles reiktu vandeniu irgi praplaut(dar mokykloj med. sesute buvo patarus). O daugiau tai nzn, nes kazkokius vaistus, tai baisu siulyt.
p.s. pas tave jau ilgokai ta sloga tesiasi, tai gal tavo nestumas eina i pabaiga? Nes skaiciau mamu pasakojimu, kad pries pat gimdyma sloga isitaise ir niekaip isgydit jos negalejo, o po gimdymo, kaip mat pasibaige visos slogos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Požiūris: 22 vasario 2009 - 14:56
Aciu uz patarima, kaip tik nuo pirmo vaiko yra like dar to vandenelio reiks pabandyt... O nestumas tik pati pradzia, tai nesinori visokiu preparatu daug naudot, kad nepakenkt... Bet manta sloga viena diena geriau kita diena blogiau, reiks daktarui pasisakyt, gal jis ka patars...
Atsakyti
o ka galima naudoti nuo remens? man jau kelinta diena remuo grauzia..
Atsakyti
QUOTE(Nosyte_ @ 2009 02 22, 19:29)
o ka galima naudoti nuo remens? man jau kelinta diena remuo grauzia..

Nėštukės naudoja Rennie g.gif Ir gydytoja sakė, kad galima g.gif dėl natūralių priemonių - nežinau
Atsakyti
QUOTE(zhemaituke @ 2009 02 22, 17:33)
Aciu uz patarima, kaip tik nuo pirmo vaiko yra like dar to vandenelio reiks pabandyt... O nestumas tik pati pradzia, tai nesinori visokiu preparatu daug naudot, kad nepakenkt... Bet manta sloga viena diena geriau kita diena blogiau, reiks daktarui pasisakyt, gal jis ka patars...


Zinoma, kad butu geriausia, jei gydytojas ka nors patartu ar paskirtu.
p.s. cia tik tarp kitko, bet du tos srities gydytojai man aiskino, kad nestumo pradzioje pats virusas (pvz slogos, persalimo, herpeso) buna pavojingesnis, nei suvartoti preparatai, bet uzsiimti saviveikla pasiskiriant sau vaistus-nepatariu mirksiukas.gif
Atsakyti