Įkraunama...
Įkraunama...

Skydliaukės hipofunkcija (tiroiditas)

Labas visoms, turbut ir as prisijungsiu prie jusu burio. neesu labai laiminga kad man atrado struma.. man dar tik 21, o jau problemos su skydliauke verysad.gif turejau per pastaruosius menesiu tikra gilia depresija del strumos... esu vedusi, studijuoju neakivaizdziai.. gyvenu ir lt ir vokietijoje..
viskas prasidejo pries 2 metus, pradejau skustis seimos daktarei lt kad man sirdis smarkiai duodasi, istino delnai, sako nuo nervu, nieko baisaus, niekur nesiunte padare bendrus kraujo tyrimus ir tiek.. 2009 sausi ejau pas endorkinologe poliklinikoje, padare viska ir nieko nerado.. 2008 gruodi ejau sportuoti menesi, svoris kito taip nuo 73 kg iki 88 kg, toliau prasidejo sekantys pozymiai... rugpjuti smarkiai supleiskanojo pedos, nagai sustojo augti... per du menesius nezmoniskai nuplikau, turejau tokius plaukus, o dbr(tiesiog maciau kad slenka, bet nepastebejau iki tol kol pradejo visai sviestis pakausis, ant pakausio buvo like tik keelta plauku..), atsirado tingejimas, nieko neveikimas, sirdis dauzosi kaip turi buti... rugpjuti dar ka pajutau, kad smarkiai issipuciau.. svoris liko 88 kg.. grizusi is studiju i vokietija, sesuo pamaciusi mane issiunte kuo skubiau pas seimos gydytoja cia, kad padarytu iskarto hormonu tyrimus del strumos... ir ka... iskarto dave siuntimus pas endokrinologa ir pas ginekologe.. strumos kraujo tyrimai siaubingi... tad pradejua gydytis 2009 spalio 29 dienos cia vokietijoje pas endokrinologa.. dave gerti tabletes carbimazol.. didina dozes, nuo 2 tableciu per diena iki 4 per diena.. kraujo tyrimai nepagereje iki siandienos nei kiek.. nuo 2009 spalio 29 dienos pradejau gerti tabletes ir nuo strumos ir tokias tabletes kaip pas mus lt yra perfektil, berots padejo.. teko nusikirpti savo likusius plaukus, atrodziau siaubingai..
emiausi sportu uzsiimineti, bet.. siandiena nebegaliu daryti sporto.. ir tai paejus tam tikra atstuma turiu sustoti... sirdis duodasi nezmoniskai, pasidaro silpna, negaliu normaliai kvepuoti...
cia vokietijoje siulo man daryti jodo terapija.. laukiu rytojaus nes viskas spresis ka man toliau darys..
kai buvau grizusi i lt pries savaite, buvau nuejusi privaciai pas kazanaviciu, pasidariau hormonu tyrimus.. na ka jis man iskarto pasiule issipjauti ir gydytis toliau.. paziurejes i vokeitijos tyrimus sake prastejant skydliaukei, darosi pas mane nevaisingumas(del to buvau ziauriai susikrimtusi, nes noriu vaikelio), atvirai pasakius jis mane del to labai isgasdino.. verysad.gif jis man israse kitokiu tbleciu gerti, bet sake jos man tikrai nepades, o kad darytis terapija sake paskui gali gimti nesveiki vaikai, bet ar tai patvirtinta? nezinau, laukiu rytojaus ka man pasakys vokieitjos endokrinologas...labai nenoriu operacijos.. juk yra visokiu atveju, kad ir atauga struma, ispjauna ne taip, paskui kyla dar didesnes problemos.. pasakiau sau kad operuotis gulsiuosi paskutiniu atveju.. o del vaiku kaip D.. duos...
Papildyta:
Taciau as nesipirkau tableciu ka israse kazanavicius.. geriu tas pacias carbimazol.. ir dar carsil ka man kazanaviciu patare gerti del kepenu...
per keleta menesiu as siuo metu jauciuosi neblogai, tik va del sirdies prastokai.. o siaip tingejimas apmazejes, daugiaunorisi veiklos kazka daryti.. plaukuciai mano auga tfu tfu tfu.. o nagus ddbr kas savaite dildausi.. buvau numetusi 4 kg.. jauciasi per kuno talijas, jauciasi per liemeni kad kudesne, is 42 dbr galiu deveti 40 smile.gif tuo dziaugiuosi...senas kelnes uzsidejus smukineja biggrin.gif tik va krutine padidejo is 3 i 4 soko blink.gif ale per liemeni visos bliuzes dideles, per krutine tempia hihihi.gif sakiau lolo ferari tuoj busiu del krutu
dar ka emiau daryti, tai nevalgyti kiaulienos ir bulviu.. sake kuo maziau saldumynu valgyti (cia man vokietijoje vienas zmogus sake), nes struma labai megsta saldumynus, o tai negerai yra..vva... dar ka man patare tai gerti granatu sultis ir graikisku riesutu pertvareliu nuovira g.gif na geriu, ziuresimkokie rezulttatai bus...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Saulutė*20: 27 sausio 2010 - 08:49
QUOTE(~MILENA~ @ 2010 01 26, 17:53)
Nu va pataikiau i tema rolleyes.gif . Man kaip siandien apie 11 val pasake daktare, tai is galvos ne isejna, jau visas internetas pakeliau doh.gif . Vyru dar ne sakiau verysad.gif . Bet nerima yra ir dar kokia. doh.gif 
Dabar uzdavinesiu daug kvailu klausimu tongue.gif
Bet jegu augs, tai gali buti vezys? doh.gif Jegu yra vienas mazgelis, tai gali ir daugiau atsirasti?Ar visa gyvenima galima gyventi, ar reikes operuoti?? Jeguimti %, kiek ant kiek galima sakyuti kad uzaugs vezys?
Labai lauksiu jusu atsakyma 4u.gif


Vajei tu ne tik kad save bauginiesi, dar ir mane išgązdinsi blink.gif Kaip minėjau pas mane skydliaukės veikla kol kas normali, t.y. tth normoj. Tik ATPO kvailioja. O mazgelių tai ne vienas pas mane blink.gif bet sakė nieko blogo. jie mažyčiai, sakė rodo, kad uždegimas. tai ir gyvenu rami. o tu kad pristresavai, tai ir mane suneraminai blink.gif baik nono.gif
Atsimenu rašiau kokie išmatavimai mazgelių, jei rasiu seną savo postą parašysiu. Nes atmintis trumpa, bijau nusišnekėt biggrin.gif

Atsakyti
Radau:
mazgeliai pas mane 0,1-0,3 cm.
Atsakyti
QUOTE(rusiuke @ 2010 01 27, 10:12)
Vajei tu ne tik kad save bauginiesi, dar ir mane išgązdinsi blink.gif Kaip minėjau pas mane skydliaukės veikla kol kas normali, t.y. tth normoj. Tik ATPO kvailioja. O mazgelių tai ne vienas pas mane blink.gif  bet sakė nieko blogo. jie mažyčiai, sakė rodo, kad uždegimas. tai ir gyvenu rami. o tu kad pristresavai, tai ir mane suneraminai blink.gif  baik nono.gif
Atsimenu rašiau kokie išmatavimai mazgelių, jei rasiu seną savo postą parašysiu. Nes atmintis trumpa, bijau nusišnekėt biggrin.gif

mirksiukas.gif ne bijok, pati bijou doh.gif . Vakar vyru pasakiau, biski patylejo, a paskui pradejo mane raminti, kad viskas bus ok...
Dabar ziuriu i savo israsa, ir kaip visada ne galiu perskaityti(kaip ji raso tai doh.gif ) Kaz koki skaiciai yra ax.gif , sake kad yra mazgelis is kaires, tai dabar ...arba 0,3cm arba 0,64 nesuprantu g.gif . dabar ir ne atsimenu kokius skaicius ji man buvo pasakus, biski stresa gavau pries ax.gif .Bet kita savaite eisiu pas seimos daktare tai dar patikslinsiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(~MILENA~ @ 2010 01 27, 11:12)
mirksiukas.gif  ne bijok, pati bijou doh.gif .  Vakar vyru pasakiau, biski patylejo, a paskui pradejo mane raminti, kad viskas bus ok...
Dabar ziuriu i savo israsa, ir kaip visada ne galiu perskaityti(kaip ji raso tai  doh.gif ) Kaz koki skaiciai yra ax.gif , sake kad yra mazgelis is kaires, tai dabar ...arba 0,3cm arba 0,64 nesuprantu g.gif .  dabar ir ne atsimenu kokius skaicius ji man buvo pasakus, biski stresa gavau pries ax.gif .Bet kita savaite eisiu pas seimos daktare tai dar patikslinsiu blush2.gif

baik tu. pas mane jų ne vienas ir endokrinologė sakė nieko baisaus. uždegimą rodo.
O šiaip jei neklystu visų skydliaukė yra grūdėta g.gif
Atsakyti
Siandien as jau rami bigsmile.gif , jau nieko ne padarysi, yra. bigsmile.gif Ziurem tik ar augs g.gif
Kiek laika jau turi? Ar auga?
Atsakyti
Skydliaukės hipofunkcija (hipotirozė) - tai klinikinis sindromas, atsirandantis dėl sumažėjusios skydliaukės hormonų gamybos. Mažėjant skydliaukės veiklai, lėtėja medžiagų apykaita. Ji gali atsirasti sergant lėtiniu skydliaukės audinio uždegimu (autoimuniniu tireoiditu), po skydliaukės operacijos, po strumos gydymo radioaktyviu jodu. Sergant hipotiroze sulėtėja medžiagų apykaita, ligonį sekina bendras silpnumas, nuovargis, mieguistumas, lėtumas, iniciatyvos stoka. Dažnai tokiems žmonėms klaidingai diagnozuojama depresija. Be to, gali didėti kūno masė, užkietėja viduriai, retėja pulsas, krenta arterinis kraujo spaudimas, oda tampa sausa ir šiurkšti, trupa nagai, plaukai silpni, slenka, lūžinėja, balsas pakimsta, kartais atsiranda patinimai kūne. Dažnai randamas padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, aktyvėja sklerotiniai procesai, atsiranda išeminės širdies ligos požymiai (krūtinės skausmas, dusulys, blogas krūvio toleravimas), smegenų kraujotakos nepakankamumo požymiai. Ligos eiga lėtinė. Gydymas pakaitine hormonų terapija reikalingas visą gyvenimą. Ir kuo anksčiau ligonis patenka pas gydytoją endokrinologą, tuo geresni gydymo rezultatai, mažiau komplikacijų, tokių kaip skleroziniai kraujagyslių pokyčiai. Pradinė vaisto dozė priklauso nuo hipotireozės sunkumo laipsnio, ligonio amžiaus, kitų ligų. Iš pradžių pradedama gydyti mažesnėmis vaisto dozėmis, kurios palaipsniui didinamos, kol gaunamas pakankamas efektas (normalūs hormonų rodikliai, gera savijauta). Svarbu nenutraukti gydymo savijautai pagerėjus. Reikia reguliariai lankytis pas gydytoją endokrinologą ir atlikti kontrolinius skydliaukės hormonų tyrimus.
Atsakyti
QUOTE(~MILENA~ @ 2010 01 27, 12:06)
Siandien as jau rami bigsmile.gif , jau nieko ne padarysi, yra.  bigsmile.gif Ziurem tik ar augs g.gif
Kiek laika jau turi? Ar auga?

gegužės mėn lyk pastebėjo. tai dabar kovą darysiuosi vėl echo, gal vel nebematys lotuliukas.gif nes dar nuo echoskopų priklauso, kitur juk tokie seni ligoninėse.

QUOTE(lucero @ 2010 01 27, 12:10)
Skydliaukės hipofunkcija (hipotirozė) - tai ...

labai infarmatyvus straipsniukas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(daivulka78 @ 2010 01 26, 18:51)
velnio jo ten nėra thumbup.gif Tik išgąsdino labai blink.gif O ir vėžį skydliaukės nustato per tam tikrą procedūrą: iš skydliaukės su adata išima skysčio ir jį tiria.

Ir tai ne 100 procentų, Galutinai paaiškėja po operacijos. Man irgi taip buvo, buvo įtarta magnilizacija, o operacijos metu paaiškėjo, kad nėr smile.gif

QUOTE(*Saulutė*20 @ 2010 01 27, 08:47)

dar ka emiau daryti, tai nevalgyti kiaulienos ir bulviu.. sake kuo maziau saldumynu valgyti (cia man vokietijoje vienas zmogus sake), nes struma labai megsta saldumynus, o tai negerai yra..vva... dar ka man patare tai gerti granatu sultis ir graikisku riesutu pertvareliu nuovira g.gif na geriu, ziuresimkokie rezulttatai bus...

doh.gif Galiu vien saldumynais gyva būt...Ką daryt g.gif Labai noriu...O svoris normaliai, nekinta ax.gif
Va, nesenai ir aš rašiau apie graikiškų riešutų pertvarėlių nuovirą..Pasidartiau, tik dar negėriau...Nepamenu, kaip ir kiek, atrodo po šaukštą kasdien? Ar tris kart per dieną? unsure.gif


Labukas 4u.gif
Atsakyti
Labukas , gal galit kuri parasyti kaip daryti ta graikisku riesutu nuovira ? smile.gif Aciu labai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(lucero @ 2010 01 27, 13:32)
Labukas , gal galit kuri parasyti kaip daryti ta graikisku riesutu nuovira ? smile.gif Aciu labai smile.gif

Ne nuovirą, bet antpilą mirksiukas.gif
Reikia prisigliaudyti iš riešutų tų pertvarėlių ir užsipilti degtine, geriausia kaip daktarė sakė su naminuke blush2.gif O tada gertipo šaukštą atrodo po vieną į dieną...vat to nepamenu, reik pasitikslinti g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Betukas: 27 sausio 2010 - 13:38
QUOTE(Betukas @ 2010 01 27, 13:29)

doh.gif  Galiu vien saldumynais gyva būt...Ką daryt  g.gif  Labai noriu...O svoris normaliai, nekinta  ax.gif



aš irgi drinks_cheers.gif tik paskutiniu metu apmažėjo noras visokių šokoladų, bet visiškai nedingo.
QUOTE(lucero @ 2010 01 27, 13:32)
Labukas , gal galit kuri parasyti kaip daryti ta graikisku riesutu nuovira ? smile.gif Aciu labai smile.gif

aha ir kuo jis padeda? jei jau rašėt kur, nekartokit, pasakykit kur - susirasiu
Atsakyti