Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(Irina 1984 @ 2012 04 11, 15:48)
Laba diena.Turiu toki klausima.Kai pas mus su vyru 2009metais gime dukra,tai vyras nebuvo isees vaiko prieziuzos atostogu,na kaip galima po gimdymo eit viena men tevams.na negaliu tiksliau issireikst.Man sake kad jai jis nebuvo isees,tai tie pinigai plaukioja ir jai jis parasys sodroj kazkoki prasyma tai jam tuo pinigus grazins.Ar tai tiesa?

Ne,kaip jis gali prasiti tevystes pasalpos,jeigu jis tuo metu dirbo,gaudavo alga,ar jis buvo isejes tevystes atostogu,prasima rase darbe,nuo vaiko gimimo iki kol sueis menuo?
Be to prasima sodroj galima pateikti,ne veliau negu puse metu praeis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 11 balandžio 2012 - 14:52
Situacija:
Dabar esu VPA, ketinu prasitęsti jas 3 metams savo darbovietėje, nes situacija ten neapibrėžta su darbu.
Klausimas: ar būdama trečius metus VPA vienoje darbovietėje, galiu dirbti pilnu etatu naujoje (kitoje) darbovietėje? Ar tai skaitysis antraeilės pareigos? Ar yra dėl to kažkokie niuansai ...
Atsakyti
QUOTE(Duti @ 2012 04 11, 16:37)
Situacija:
Dabar esu VPA, ketinu prasitęsti jas 3 metams savo darbovietėje, nes situacija ten neapibrėžta su darbu.
Klausimas: ar būdama trečius metus VPA vienoje darbovietėje, galiu dirbti pilnu etatu naujoje (kitoje) darbovietėje? Ar tai skaitysis antraeilės pareigos? Ar yra dėl to kažkokie niuansai ...

Kiek zinau,galima,nes is sodros nieko negaunat,naujas darbas bus antraeilis,nes pagrindiniam esat VPA.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 10, 19:34)
Taip,bet skaiciuos is to DU kaip pirmam vaikui,o ne is VPA ismoku.

As dar esu isejusi i VPA pagal sena tvarka, tai ar gerai suprantu kad jeigu antro susilaukciau iki pirmam vaikui sueis 2 metai, tai ir antram vaikui taikytu didesnes ismokas??

Asmenims, įgijusiems teisę į motinystės (tėvystės) pašalpą iki 2011-06-30, pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 1 metai – 90 procentų, iki sukaks 2metai – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.

Jeigu taip tai man iki tos datos reikia i VPA ar NGA iseiti??
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2012 04 11, 19:30)
As dar esu isejusi i VPA pagal sena tvarka, tai ar gerai suprantu kad jeigu antro susilaukciau iki pirmam vaikui sueis 2 metai, tai ir antram vaikui taikytu didesnes ismokas??

Asmenims, įgijusiems teisę į motinystės (tėvystės) pašalpą iki 2011-06-30, pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 1 metai – 90 procentų, iki sukaks 2metai – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.

Jeigu taip tai man iki tos datos reikia i VPA ar NGA iseiti??

cia kalbama apie tuos kurie isejo i VPA tuo metu,dar spejo i sena tvarka,jums jau bus taikita nauja tvarka,veniems metams imant VPA 100%,dviems metams 70%/40%.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 15:22)
Tevystes pasalpa skaiciuojama taip pat kaip ir motinystes pasalpa,vyrui ims 12 men pajamos,vidurki pajamu,atgal,praleidus viena menesi iki isejimo i atostogas.
sitoj temoj apie visas pasalpas snekama
http://www.supermama...howtopic=831833

dekui
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 19:33)
cia kalbama apie tuos kurie isejo i VPA tuo metu,dar spejo i sena tvarka,jums jau bus taikita nauja tvarka,veniems metams imant VPA 100%,dviems metams 70%/40%.

o nuo kokios sumos skaiciuoja nuo "ant popieriaus" ar "i rankas"?
Atsakyti
QUOTE(olinka @ 2012 04 11, 20:38)
o nuo kokios sumos skaiciuoja nuo "ant popieriaus" ar "i rankas"?

nuo "ant poperiaus"
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 20:53)
nuo "ant poperiaus"

o yra kazkokios lubos?
Atsakyti
QUOTE(olinka @ 2012 04 11, 20:55)
o yra kazkokios lubos?

Taip
"Maksimalus kompensuojamasis uždarbis yra einamųjų metų draudžiamųjų pajamų (toliau – EMDP), galiojusių teisės į pašalpą atsiradimo mėnesį, 3,2 dydžių suma (šiuo metu 4761,60 Lt (1488x3,2)). "
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 11, 18:33)
cia kalbama apie tuos kurie isejo i VPA tuo metu,dar spejo i sena tvarka,jums jau bus taikita nauja tvarka,veniems metams imant VPA 100%,dviems metams 70%/40%.


aisku supratau, tada geriausias variantas nuo pasibaigusiu VPA iseiti i NGa.. dekui
Atsakyti
Labas 4u.gif
Norečiau informacijos apie dekretinės atostogas, kaip dalinama 126 d. ir kada prasideda mot. tev atostogos?
Kiek žinau į dekretinės išeinama 30 sav. bet kadangi pas mane neužtenka darbo stažo mano atostogos prasidės 36 neštumo sav. t.y 4 sav iki gimdymo.
Kaip paskui man išmokės dekretinės ir už kiek dienų?
Ačiukas wub.gif
Atsakyti