Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

Labu smile.gif

Siuo metu esu VPA, siandien prasidejo ir antros NGA. Pries du metus i NGA ejau pagal sena tvarka todel dabar esu visai pasimetusi. Per el.bankininkyste EGAS sistema uzpildziau prasyma. Gavau zinute, kad priimta. Pinigai bus sumoketi per 15 d.d. nuo visu reikiamu dokumentu pateikimo. Darbdavys info sodroj dar nepateike. Gal zinote per kiek laiko darbdavys ipareigotas sutvarkyti reikiamus prasymus? Be to drauge buvo minejusi, kad uzpildzius prasyma matesi kokia suma jai turi buti sumoketa. Su ja negaliu susisiekti siuo metu. Kur ta suma turetu matytis? Ar ji matysis tik poto kai darbdavys pranes Sodrai? Gal kas susiduret ir aprasytumet ta seka su tuo EGAS.

ACIU 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Emiliomamayte @ 2012 04 13, 17:39)
nu bet kaip ziauriai,tai gaunasi kad darbdavys pakisa koja ir mes sodrai padovanojam kur galejo gaut 100proc atlyginimo pasalpa... doh.gif  doh.gif
Nebent tartis su darbdaviu kad jis atleistu mano vyra tik po tevystes atostogu....
g.gif aisku jei jis tures dar zmogiskumo tai nebus jam sunku tai padaryt....

Tai o kaip suprast ta darbdavio nora? Siaip, kada uzsimano, negali atleist, nebent sutartis kokia kitokia darbo arba pries pora men. ant ispejimo apie atleidima vyras pasirase g.gif .
Papildyta:
QUOTE(rale @ 2012 04 13, 19:46)
Labu smile.gif

Siuo metu esu VPA, siandien prasidejo ir antros NGA. Pries du metus i NGA ejau pagal sena tvarka todel dabar esu visai pasimetusi. Per el.bankininkyste EGAS sistema uzpildziau prasyma. Gavau zinute, kad priimta. Pinigai bus sumoketi per 15 d.d. nuo visu reikiamu dokumentu pateikimo. Darbdavys info sodroj dar nepateike.  Gal zinote per kiek laiko darbdavys ipareigotas sutvarkyti reikiamus prasymus? Be to drauge buvo minejusi, kad uzpildzius prasyma matesi kokia suma jai turi buti sumoketa. Su ja negaliu susisiekti siuo metu. Kur ta suma turetu matytis? Ar ji matysis tik poto kai darbdavys pranes Sodrai? Gal kas susiduret ir aprasytumet ta seka su tuo EGAS.

ACIU 4u.gif

Lyg per 5 darbo dienas, gerai nepamenu. O darbdavys tikrai gavo pazyma internetu apie isduota jums biuleteni ar pati neset? Jei darbovietej iki 10 zmoniu dirba, tai nebutina internetu su Sodra toki rysi turet .
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2012 04 13, 20:08)
Tai o kaip suprast ta darbdavio nora? Siaip, kada uzsimano, negali atleist, nebent sutartis kokia kitokia darbo arba pries pora men. ant ispejimo apie atleidima vyras pasirase  g.gif .
Papildyta:

Lyg per 5 darbo dienas, gerai nepamenu. O darbdavys tikrai gavo pazyma internetu apie isduota jums biuleteni ar pati neset? Jei darbovietej iki 10 zmoniu dirba, tai nebutina internetu su Sodra toki rysi turet .

tai tas ir yra kad niekas nieko nepasirase,vat kai pasake jog gimus lelkai vyras nori iseit men i tevystes atostogas,tai prasidejo uz nugaros planu rezgimas,kad atleist(tipo po tiek laiko nesusitvarko su pareigom),siaip kiek as domejausi,kadangi mes jau turim 3 metu vaikuti,turejo darbdavys pranest pries 4 men,o dabar ragina kad eitu savo noru arba atleis pagal kazkoki straipsni ir gasdina kad geriau butu iseit savo noru..nes tipo tas straipsnis gero neprides,bet kai vyras pasidomejo VDI, tai pagal joki straipsni negali jie atleist,nes jokiu grubiu nusizengimu per darbo staza nebuvo,vyra nenori pyktis,tai pats pasiule abieju saliu susitarimu iseit,bet uz tai pareikalaus iseitiniu,o siaip gal galit pasakyt kokia priklausytu kompensacija atleidimo atveju,kadangi nepranese pries 4 menesius?
Atsakyti
As kuo daugiau skaitau,tuo labiau nieko nesuprantu verysad.gif Esu tik nesenai pastojusi,bet jau mastau i ateiti kokius dokumentus ir kada man reikes tvarkytis,nu visiskai nenutuokiu kas kur kaip ir kada unsure.gif Gal yra koks puslapis ar kokia temute kur viskas surasyta butu? unsure.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Aushrita @ 2012 04 14, 15:36)
As kuo daugiau skaitau,tuo labiau nieko nesuprantu  verysad.gif  Esu tik nesenai pastojusi,bet jau mastau i ateiti kokius dokumentus ir kada man reikes tvarkytis,nu visiskai nenutuokiu kas kur kaip ir kada  unsure.gif Gal yra  koks puslapis ar kokia temute kur viskas surasyta butu? unsure.gif  4u.gif


Viskas priklauso nuo to, ar Jus esate dirbanti, ar ne:) Jei dirbanti, tai suejus 30 sav. Jus gydytoja isleis i nestumo ir gimdymo atostogas, darbdavys pagal suteikto NGA pazymejimo numeri priduos reikalingus duomenis Sodrai, Jus, savo ruoztu, Sodrai rasysit prasyma is pradziu del NGA pasalpos, joms pasibaigus - prasyma darbe del vaiko prieziuros atostogu ir vel Sodrai prasyma del vaiko prieziuros pasalpos:)
Tai trumpai tiek mirksiukas.gif O jei nedirbate, tuomet kitokie niuansai, cia jau gal kitos mamytes pakonsultuos:) O siaip jei esate neseniai pastojusi, tai dar turite tikrai pakankamai laiko issiaiskint visas smulkmenas 4u.gif
Atsakyti
Sveiki,

Gal galite patarti...
Dabar oficialiai uždirbu minimumą, o realiai truputį daugiau. Neseniai sužinojau, kad tapsiu mama.
Pasidomėjus, išsiaiškinau, kad naudingiausia gautųsi jog aš išeinu atostogų pirmus metus, o vyras antrus.
Tarkim darbe pranešu, kad tapsiu mama, kai jau bus 3 mėnesiai. o nuo septinto išeičiau į dekretą.
Ar verta prašyti darbdavio pakelti algą oficialiai? Bet pakėlus algą, susidariusius papildomus mokesčius darbdavys prašo susimokėti pačiai.

Realiai 12mėnesių vidurkiui įtakos turės tik 4mėnesiai (nuo 3 iki 7 mėn).

Atsakyti
QUOTE(mylima2007 @ 2012 04 14, 18:52)
Sveiki,

Gal galite patarti...
Dabar oficialiai uždirbu minimumą, o realiai truputį daugiau. Neseniai sužinojau, kad tapsiu mama.
Pasidomėjus, išsiaiškinau, kad naudingiausia gautųsi jog aš išeinu atostogų pirmus metus, o vyras antrus.
Tarkim darbe pranešu, kad tapsiu mama, kai jau bus 3 mėnesiai. o nuo septinto išeičiau į dekretą.
Ar verta prašyti darbdavio pakelti algą oficialiai? Bet pakėlus algą, susidariusius papildomus mokesčius darbdavys prašo susimokėti pačiai.

Realiai 12mėnesių vidurkiui įtakos turės tik 4mėnesiai (nuo 3 iki 7 mėn).

Na pakels kazkiek vidurki,bet ne ant daug.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 14, 19:13)
Na pakels kazkiek vidurki,bet ne ant daug.



o gali būti taip, kad pačiai už save mokant mokesčius (kuriuos turėtų mokėti darbdavys), realiai gausis taip, kad ne pakelčiau realias pajamas, o gaučiau mažiau, nei tuo variantu, jei gaučiau viską tik vokelyje...

?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylima2007: 14 balandžio 2012 - 18:59
QUOTE(mylima2007 @ 2012 04 14, 19:59)
o gali būti taip, kad pačiai už save mokant mokesčius (kuriuos turėtų mokėti darbdavys), realiai gausis taip, kad ne pakelčiau realias pajamas, o gaučiau mažiau, nei tuo variantu, jei gaučiau viską tik vokelyje...

?

Na matot vokeli jus gausit tik iki dekreto,o kai i dekreta iseisit pasalpa skaiciuos is to minimumo oficialaus,o jeigu mokesit uz save mokescius,alga bus oficiali didesne,tai ir dekreta didesni gausit.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 14 balandžio 2012 - 19:03
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 14, 20:03)
Na matot vokeli jus gausit tik iki dekreto,o kai i dekreta iseisit pasalpa skaiciuos is to minimumo oficialaus,o jeigu mokesit uz save mokescius,alga bus oficiali didesne,tai ir dekreta didesni gausit.



tik ar tie dekreto pinigai bus ant tiek didesni, kad apsimoka realiai mažintis algą. Juk jei tarkim dabar gaunu kad ir 1400Lt, tai jau kai susimokėsiu mokesčius tai gausiu tik gal kokį 900Lt... Tai iki dekreto, praktiškai 7 mėnesius susimažinsiu sau algą, kurią realiai gaunu vokelyje... sad.gif
Atsakyti



Lyg per 5 darbo dienas, gerai nepamenu. O darbdavys tikrai gavo pazyma internetu apie isduota jums biuleteni ar pati neset? Jei darbovietej iki 10 zmoniu dirba, tai nebutina internetu su Sodra toki rysi turet .
[/quote]


Imone didele. Skambinau personalo skyriui ir buhalterija informuota. Tik telefonu g.gif
Beje gavau atsakyma is Sodros, kad sprendima del pasalpos priims, kai gaus reikiamus dokumentus is darbdavio.
Atsakyti
[quote=rale,2012 04 14, 20:18]
Lyg per 5 darbo dienas, gerai nepamenu. O darbdavys tikrai gavo pazyma internetu apie isduota jums biuleteni ar pati neset? Jei darbovietej iki 10 zmoniu dirba, tai nebutina internetu su Sodra toki rysi turet .
[/quote]
Imone didele. Skambinau personalo skyriui ir buhalterija informuota. Tik telefonu g.gif
Beje gavau atsakyma is Sodros, kad sprendima del pasalpos priims, kai gaus reikiamus dokumentus is darbdavio.
[/quote]
tai paskambinkit dar buhalterei,ten gi 5 min darbas.
Atsakyti