Įkraunama...
Įkraunama...

Žvynelinė 10

Sveiki, noriu pasidalinti savo patirtimi apie sia liga....
Man ji pasireiske galvos srityje po to persoko prie ausu ir tose vietose labai progresavo... Ko tik Lietuvoje nebandeme ir kompensuojamus tepaliukus ir skysti... Nelabai kas padejo... Susitaikiau su ta mintim kad taip ir teks gyventi....
Persikeliau gyventi i United Kingdom.... Bandziau sampuna T - Gel... Nelabai koks poveikis... Ir tada viena bendradarbe sako: turiu namie tepaliuka, pabandyk ji panaudoti gal pades, nes sako mums kokios zaisdeles ar taip kas odai negerai pasitepi ir padeda... Sakau gerai pabandom vis tiek blogiau nebus.... Ir pasirodo man jau po pirmo antro tepimo buvo rezultatas.... Kadangi man jau buvo tiek iaugus ta zvyneline kad oda buvo ziuriai raudona ir jau zaizdos vos ne, niezedavo, pirstai nelysdavo is ten, o pleiskanu kalnas....... Tai po to tepaliuko man pradejo gyti, dingo raudonumas dingo visas pleiskanavimas, pasitepu per savaite 1 karta ir to uztenka.... Ir visi darbe pastebejo dideli pokyti, nes faktiskai is vis nebeliko... Pati dar vis netikiu kad taip gali buti...
Taigi tas tepaliukas vadinasi SINAFLAN!!!
Tai priesuzdegiminis antialerginis tepaliukas...
Bet nezinau ar teisybe, man sake kad sis tepaliukas Lietuvoje yra uzdraustas (nes sukelia vezi ar kazka panasaus), nebepardavineja jo... Latvijoje jo yra... Man kadangi jis padeda, tai paparasiau bendradarbiu per ju draugus man is Latvijos atsiunte.... Jei kas turit pazystamu pasibandykit... Tikrai manau padetu....
Atsakyti
man ir seniau rasydavo kompensuojamus vaistus tuos skystus bet man jie visai nepadejo tik apmazino, bet kai radau sampuna-geli uriage iskart dingo visos problemos, pas mane ir buvo pagrinde galvoje prie ausu, bet kai pradejau naudoti uriage jokiu problemu nebeliko, net pamirstu ta liga ; )
Atsakyti
QUOTE(Laura888 @ 2013 01 09, 19:54)
man ir seniau rasydavo kompensuojamus vaistus tuos skystus bet man jie visai nepadejo tik apmazino, bet kai radau sampuna-geli  uriage iskart dingo visos problemos, pas mane ir buvo pagrinde galvoje prie ausu, bet kai pradejau naudoti uriage jokiu problemu nebeliko, net pamirstu ta liga ; )

o man vat sampunai nepadejo, cia anglijoj irgi daug rusiu bandziau irgi kazkoks sampunas gelis 2 in 1 ir nelabai ka...
Atsakyti
sakykit, o ausų landose gali pasireikšti g.gif Man po trečio gimdymo praėjus beveik 3 mėn. išlindo, kaip įtariu, ši liga. Pirmiausiai ėmė susidaryti tokie kaip luobai pačiose ausyse, pradėjo kilti skausmingi vidiniai guziukai ausyse, net prisiliest neįmanoma unsure.gif Po to pastebėjau atsiradusį sausą nedidelį luobelį ant pilvo šono, kuris vis didėja, toks pats atsirado ir ant krūtinės, bei rankos žąsto unsure.gif Mama sirgo šia liga, jaučiu neaplenkė ir manęs verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(benux @ 2013 01 10, 18:23)
sakykit, o ausų landose gali pasireikšti  g.gif Man po trečio gimdymo praėjus beveik 3 mėn. išlindo, kaip įtariu, ši liga. Pirmiausiai ėmė susidaryti tokie kaip luobai pačiose ausyse, pradėjo kilti skausmingi vidiniai guziukai ausyse, net prisiliest neįmanoma  unsure.gif Po to pastebėjau atsiradusį sausą nedidelį luobelį ant pilvo šono, kuris vis didėja, toks pats atsirado ir ant krūtinės, bei rankos žąsto unsure.gif Mama sirgo šia liga, jaučiu neaplenkė ir manęs  verysad.gif

na visko gali buti... siaip kad nebutu dvejoniu apsilankyk pas gydytoja nustatys diagnoze....
Atsakyti
Jau uzsiregistravau pas seimos gydytoja 21 dienai, bus aiskiau.
Bet kiek dabar skaitau, tai vis maziau abejoniu kyla, kad tai psoriaze unsure.gif Ranku pirstu sanarius skauda kartais taip, kad vos pajudinu...
Sakykit, o jei nustato liga, ar yra kokiu kompensuojamu vaistu g.gif
Atsakyti
QUOTE(benux @ 2013 01 10, 19:55)
Jau uzsiregistravau pas seimos gydytoja 21 dienai, bus aiskiau.
Bet kiek dabar skaitau, tai vis maziau abejoniu kyla, kad tai psoriaze  unsure.gif Ranku pirstu sanarius skauda kartais taip, kad vos pajudinu...
Sakykit, o jei nustato liga, ar yra kokiu kompensuojamu vaistu  g.gif

taip israso kompensuojamus vaistus... tepaliukai visokie yra....
Atsakyti
QUOTE(pelytexxl @ 2013 01 09, 16:07)
Taigi tas tepaliukas vadinasi SINAFLAN!!!
Tai priesuzdegiminis antialerginis tepaliukas...

Tikrai ne "priešuždegiminis antialerginis", o kortikosteroidinis (t.y. hormoninis) tepalas mirksiukas.gif . Bet, nesiginčysiu, veiksmingas - naudojau turbūt apie 10 metų paūmėjimų metu. Ir iki šiol nieko veiksmingesnio už hormonius tepalus paūmėjimo periodams neatradau. Tiek, kad išmokau "gyventi su žvyneline", tai paūmėjimų jau tik kas 3-5 metus tesulaukiu, kai pradžioje būdavo kas 3-5 mėnesius... O va uriage sudomino, nes dar nebandžiau, o kaip tik žvynelinės galvoje nuo pat ligos pradžios (prieš 25 metus) taip niekada iki galo panaikinti ir nepavyko.
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2013 01 11, 10:54)
Tikrai ne "priešuždegiminis antialerginis", o kortikosteroidinis (t.y. hormoninis) tepalas mirksiukas.gif . Bet, nesiginčysiu, veiksmingas - naudojau turbūt apie 10 metų paūmėjimų metu. Ir iki šiol nieko veiksmingesnio už hormonius tepalus paūmėjimo periodams neatradau. Tiek, kad išmokau "gyventi su žvyneline", tai paūmėjimų jau tik kas 3-5 metus tesulaukiu, kai pradžioje būdavo kas 3-5 mėnesius... O va uriage sudomino, nes dar nebandžiau, o kaip tik žvynelinės galvoje nuo pat ligos pradžios (prieš 25 metus) taip niekada iki galo panaikinti ir nepavyko.



matau tiek graziu vaikuciu turit, o nestumo metu kuo tepet? nes man asmeniskai per estuma labai paumejo, bet neturejau kuo tept, lbaisiai bijojau tu hormoniniu tepalu ir ju pasekmiu, tai labai kankinausi visa ta laika ir kol maitinau, o tai turejo but patys graziausi etapai, et ....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo conve®se: 11 sausio 2013 - 13:39
QUOTE(conve®se @ 2013 01 11, 13:38)
matau tiek graziu vaikuciu turit, o nestumo metu kuo tepet? nes man asmeniskai per estuma labai paumejo, bet neturejau kuo tept, lbaisiai bijojau tu hormoniniu tepalu ir ju pasekmiu, tai labai kankinausi visa ta laika ir kol maitinau, o tai turejo but patys graziausi etapai, et ....

Man atvirkščiai - nėštumo metu ir buvo pats gražiausias etapas, kai specialiai negydoma žvynelinė beveik pasitraukdavo, likdavo vos keli nedideli židinukai. Tačiau paūmėjimas ateidavo praėjus keletui mėnesių po gimdymo, o maitinančioms hormoniniai tepalai neleistini. Sukausi tik gausiai tepdama drėkinančiais kremais, aliejais, beveik kasdien maudydamasi voniose su aliejumi. Nes net žvynelinės gydyme besispecializuojančios gydytojos vienintelis patarimas buvo baigti maitinti ir naudoti hormoninius tepalus. Na, bet visus vaikučius maitinau iki 12-18mėn.
Atsakyti
Labas, tetos group.gif

teks ir man prisijungti, nes jau kaip po 3 vaikelio gimimo mane užpuolė, tai nebežinau kur dėtis.. pirmąjį kartą ją suvaldžiau labai sunkiai, daug vargau kol pasekmių nebeliko, dabar su vaikiukais aš tiek sau laiko ir dėmesio skirti nebegaliu verysad.gif tad net bjau pagalvoti kas bus jei užpuls visą kūną, kaip tada kai dar mokiausi mokykloje..

tepuosi euerin ir Daivobet jog neleisčiau užsisenėti, bet į priekį nejudu tik blogyn unsure.gif
QUOTE(benux @ 2013 01 10, 20:23)
sakykit, o ausų landose gali pasireikšti  g.gif Man po trečio gimdymo praėjus beveik 3 mėn. išlindo, kaip įtariu, ši liga.


man po gimdymo baisiausiai ir užpuolė ausis, viduje, išorėje, už jų, net skyla oda doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ievoole: 17 sausio 2013 - 23:08
doh.gif g.gif buvau parasiusi dideli posta i jusu skyreli smile.gif o jis kazkur isgaravo smile.gif
Pati nesergu, taciau turime beda su zvynelyne - serga musu 2.5 metu sunus... Todel lamai domiuosi visais gydymo budais be hormonu ax.gif
Galiu pasidalinti musu patirtimi.
Esu LABAI LABAI pries hormoninius vaistus, ir ne del to kad hormonai - blogis:))), o del to, kad tepiant hormonais - 1. suploneja oda, kad ypatingai negerai esant psoriazei; 2. prie ju priprantama; 3. bent jau mano sunaus atveju - jiesalygoja nauju zvynelines vietu atsiradima: t.y. vienoj vietuj uzkisi hormonais i vidu, kitoj butinai islys ax.gif - beje, gydytoja ta mano spejima patvirtino.
Nezinau, ar yra tarp Jusu tie, kurie gydo vaikus, bet mes beveik atradome buda gydyti zvynelyne be hormonu. Ka pasiekeme- tai sulaikome zvynelines plityma ( nors is pradziu kol nediagnazavo ir nepradejo gydyti - issiplte gan smarkiai).

Taigi pasakoju ( gal kam bus naudinga). Pirma musu deme atsirado beveik ant uzpakalio, todel pirmas dermotologas patare dazniau keisti pampersus doh.gif , kuriu mes jau beveik ir nenaudojame... kai atsirado ant kojos - jis vis dar tvirtinokad tai dermatitasir israse hormonini tepala - praejo lygiai dviem savaitem, po dvieju savaiciu nusprendem, kad reikia skubiai ieskoti kito daktaro.
Kita gydytoja is kart diagnozavo psoriaze, bet irgi prirase net du hormoninius preparatus - paskaiciau, paverkiau ir nusprendziau paieskoti trecio daktaro, kuriuo poziuris i lyga sutaps su mano nuomone apie 1.5 metu vaiku gydyma hormonais...
Ir tokia gydytoja radau. gyd. Grigaitiene drinks_cheers.gif thumbup.gif
Nuramino, ir paaiskino kaip gyventi, kaip gydytiir svarbiausia - kaip sustabdyti pletimasi. Kai atradome gydytoja jau buvo visas uzpakalis, koja, ir blogiausiai - pedos, vaikui tokio amziaus buvo jau net stoveti sunku...
Dabar: sveikos pedos; mazyte deme ant kojos (cia neseniai atsirado - paumejimas); mazyte demele ant uzpakalio... darzelyje netnepastebejo niekas bigsmile.gif
Kaip gyvename:
1. Prieziura ir profilaktika: 2 kart per diena visa vaiko kuna istepiam maitinamuoju arba drekinamuoju kremu skirtu atopiniai odai - cia tam, kad niekur neatsirastu nauju zidiniu. Isbandem daug kremu +/- visi vienuodai veikia (be aramotizatoriu ir pan.) Bioderma, Physiogel, Uriage, Emolium, A-Derma ir t.t. - didesniuose vaistinese ju kalnai, galima issirinkti pagal skoni ir kisene. Maitinimui perkame Epiderm crem - santarishkiu dermotologijos vaistineje. Maudines - isskirtinai su spec priemonem: sampunas, prausiklis - tik atopiniai odai. Dabar naudojame Bebe sampuna, A-derma prausikli. I vandeni - butina aliejus, arba bent jau stikline pieno. emolium aliejus voniai - labai ilgam uztenka. Muilas ( plauti rankom, nes ant pirstu galiuku, delnu kai atsiranda - tai provalas) - yra spec muilas su derva ( pirkau PC Parkas prie spalvotu muilu, jis juodas ir kvapas ne pats maloniausias - bet padeda). Geriam arbata nuo zvynelines - negaliu pasakyt del poveikio, bet tikrai netrukdo smile.gif Nu aisku saule, oras... bet musu salyje jos neper daugiausia.

2. Gydymas. Pasakiau kad esu pries hormonus, taciau 1 kart teko griebtis ir ju. Doze - kai smeigtuko galvute. Naudojame Cultivate tepala - tik nuimt paumejo, vieno patepimo +/- uztenka derinant su kitais gydymo budais;
Kitus tepalus reikia kaitaliuoti - tada oda nepripranta, ir kai kurie mums iki siolyra veiksmingi;
Dermalex atopic skin - mums nepadeda, bet gal kam bus naudinga;
Pagrindinis vaistas - tepalas elidel ( mums kompensuojamas, o siaip brangus ir labai veiksmingas - 1 k. per diena kai yra plemu, ir 1 k per 2 sav. tepti tuose vietose kur plemos buvo, bet dabar jau nebera)
Superpsori - jau kazkas rase apie ji, labai-labai veiksmingas pedoms ir delnams, jau po nakties ( storas sluoksnis uztepiamas, uzklijuojamas. Kvepia, tepa drabuzius, bet padeda;
Bioderma Cikabio - minktoms vietoms, kojoms, rankoms- padeda.

Nors atrodo kad visko daug, bet realiai tokia prieziura suteikia galimybe ramiai gyventi su psoriaze nebijant kad atsikelsi viena kart visas demetas. Nauju vietu per metus neatsirado, buvo ilgesniu periodu kai is vis neimanoma buvo pastebet demiu.

Tikiuosi mano pasakojimas kam nors bus naudingas smile.gif
Atsakyti