Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Išsėtinė sklerozė
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
ruteleee26
QUOTE(LumiLumi @ 2012 06 27, 13:52)
Man pries nepilna menesi prasidejo pykinimai, tada staiga pradejo dvejintis vaizdas, nutirpo puse veido ir sono. Dabar jauciu kartas nuo karto dilgciojimus pirstuose, padegina ranku oda, silpnumas kojose, svirduliuoju, dvejinasi vaizdas tik gulint arba pakreipus galva sonu. Be to, gydytoja perzvelgus mano ligos istorija, pasake, kad cia galimai antras paumejimas, nes pries tris menesius buvo nutirpus ir skaudejo desine ranka, tada gyde kaip uzdegima. Bijau, kad po keliu menesiu vel nebutu kazko panasaus.
Kazkaip abejoju, kad paumejimu nebus, zidiniu smegenyse nemazai, o pradeti gydyma geriau kuo anksciau. Man uzteko vien to, kad laukiau daugiau nei savaite kol paguldys i ligonine, nors jauciausi labai prastai, uz MRT teko pinigelius kist ir visiems tik kist ir kist, kad kazka darytu. Pasidziauge, kad neva anksti nustate ir tuo viskas pasibaige, o man dar visas gyvenimas pries akis, ka tik mokslai pabaigti.
*

Tai tikrai nelaukit ir kreipkites del vaistu 4u.gif kolkas galit pavartot plecianciu pvz sermion ar trental, b grupes vitaminu neurorubinas tabletemis arba dar geriau susileist smile.gif taip pat daug kas is musu vartoja lecitina ir zuvu taukus arba linu semenu alieju flax oil smile.gif Ir svarbiausia kuo daugiau optimizmo ir jokiu liudnu minciu 4u.gif Pamatysit gausit vaistu ir bus geriau smile.gif
LumiLumi
QUOTE(ruteleee26 @ 2012 06 27, 15:55)
Tai tikrai nelaukit ir kreipkites del vaistu 4u.gif kolkas galit pavartot plecianciu pvz sermion ar trental, b grupes vitaminu neurorubinas tabletemis arba dar geriau susileist smile.gif taip pat daug kas is musu vartoja lecitina ir zuvu taukus arba linu semenu alieju flax oil smile.gif Ir svarbiausia kuo daugiau optimizmo ir jokiu liudnu minciu 4u.gif Pamatysit gausit vaistu ir bus geriau smile.gif
*

Aciu uz palaikyma 4u.gif Geriu neurorubina ir D vitamina (lasus). O plecianciu tikrai galima? Man paskutiniu metu toks jausmas, kad spaudimas galvoje pakiles, pvz atsitupus ar pasilenkus, kaip kuju pradeda per galva dauzyt, skauda g.gif Nusipirkau siandien "Kerepla", skaitineju, geru emociju suteikianti knyga smile.gif
prie dubysos
Sveiki, mano teta bijo,kad serga IS.Ji,eidama pozemine pereja,pajuto keista svaiguli,susidvejinima akyse,ir panikos priepuoli- kad tuoj grius arba mirs.Bet tai truko tik pora minuciu.MB jai aiskino,kad jam tai ,kai IS pasireiske, bent panikos priepuoliu nebuvo.Tetai 78 metai.
ruteleee26
QUOTE(LumiLumi @ 2012 06 27, 16:06)
Aciu uz palaikyma  4u.gif  Geriu neurorubina ir D vitamina (lasus). O plecianciu tikrai galima? Man paskutiniu metu toks jausmas, kad spaudimas galvoje pakiles, pvz atsitupus ar pasilenkus, kaip kuju pradeda per galva dauzyt, skauda  g.gif  Nusipirkau siandien "Kerepla", skaitineju, geru emociju suteikianti knyga  smile.gif
*

Neurologai daznai rekomenduoja panaudoti plecianciu smile.gif Mane ta knyga nuteike blogai, tad nukisau ja kuo giliau smile.gif
sypsena000
LumiLumi- nesijaudinkit, turi buti gerai, jauna esat, as vis laikau kumsciukus uz visus kas serga ir save- turi buti gerai, labai nepanikuokit, nors zinau- susitaikyti sunku..

kerepla ir as skaiciau..mmm g.gif nezinau..nemanau kad sugebejo perteikti emocija..tokia man labai jau pop knyga.aisku mano nuomone cia, bet tokia nekazka..

o del tos tetos..tai zinot..as savo grieztos nuomones nenoreciau sakyti, bet vat neturi zmogus ka veikti ir sugalvoja absurdisku nesamoniu..

sveikateles visiems!!!!!!!!!!! ax.gif

ir aciu uz pasisakymus del to mano "nuotykio" po Capaxono
Nikuna
as irgi del tetos parasysiu, viena karta susvaigo galva ir galvoja, kad cia IS g.gif be to, kiek zinau, tai jaunu zmoniu liga, o jai tiek metu... greiciausiai cia su kraujotaka susije... manau, cia greciau gali buti ateroskleroze (jei jau taip nori to pavadinimo)
sypsena000
sveiki visi smile.gif

gal kas zinot VU Santariskiu kliniku poliklinikos 505 berods ar 506 kabineto tel nr? reikia vaistam pasiskambinti, o telefono nebeturiu, numeciau kazkur g.gif
Apart
gal kas zinot VU Santariskiu kliniku poliklinikos 505 berods ar 506 kabineto tel nr? reikia vaistam pasiskambinti, o telefono nebeturiu, numeciau kazkur g.gif
*

[/quote]
aš tuo registruojuos dėl vaistų : 868409678 4u.gif
LumiLumi
Prasau pasidalinti patirtimi. As jau nesuprantu kas su manimi vyksta. Jau kelinta diena atsirades deginimas desineje plastakoje, trauko kaire blauzda. Ir tas nuovargis, iseinu kur pasivaikscioti tai labai greit pavargstu, kojose kazkoks silpnumas, ypac kaireje, o jei i didesne parduotuve uzeinu, iskart susisuka galva, pykina. Cia normalu sergant IS? Pries tai tokiu simptomu neturejau. Cia atkrytis ar tiesiog remisijos metu gali nauju simptomu atsirast? verysad.gif
Uzsirasiau pas neurologa, bet reikia 1,5 men laukt.
O sakykit, kai pasireiskia atkrytis tai pas koki gydytoja reiktu skubiai kreiptis, seimos ar i priemima vaziuot, nes pas neurologus klinikose nezmoniskos eiles.
ruteleee26
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 04, 19:09)
Prasau pasidalinti patirtimi. As jau nesuprantu kas su manimi vyksta. Jau kelinta diena atsirades deginimas desineje plastakoje, trauko kaire blauzda. Ir tas nuovargis, iseinu kur pasivaikscioti tai labai greit pavargstu, kojose kazkoks silpnumas, ypac kaireje, o jei i didesne parduotuve uzeinu, iskart susisuka galva, pykina. Cia normalu sergant IS? Pries tai tokiu simptomu neturejau. Cia atkrytis ar tiesiog remisijos metu gali nauju simptomu atsirast?  verysad.gif
Uzsirasiau pas neurologa, bet reikia 1,5 men laukt.
O sakykit, kai pasireiskia atkrytis tai pas koki gydytoja reiktu skubiai kreiptis, seimos ar i priemima vaziuot, nes pas neurologus klinikose nezmoniskos eiles.
*

nuo deginimo ar salcio jausmo neurologai skiria mums gordius (gabapentin), gal ir nuo blazdos meslungio padetu, dazniausiai praeina pagerus po keliu dienu smile.gif jusu simptomai gali buti ir pablogejimas g.gif nuovargis daznai kankina mus sergancius IS doh.gif
LumiLumi
QUOTE(ruteleee26 @ 2012 07 04, 20:17)
jusu simptomai gali buti ir pablogejimas  g.gif
*

Net 2 savaiciu nera, kaip isejau is ligonines, nu siaubas doh.gif
sypsena000
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 04, 20:30)
Net 2 savaiciu nera, kaip isejau is ligonines, nu siaubas  doh.gif
*

cross fingers kaip sako uzsienieciai- laukau visus kumsciukus uz visas. net nerasau kad nesijaudinkit- neiseina niekada, bet pailsekit ir tikekit kad praeis, o jei ne- begom pas gydytoja
buenita87
QUOTE(LumiLumi @ 2012 06 26, 20:34)
Dar klausimelis, gal yra besigydanciu Anglijoje? Gal ten greiciau vaistu galima sulaukti? Ar ten kompensuoja vaistus? Busiu dekinga uz informacija (galima ir i AZ).
*

Sveika, 4u.gif as gyvenu anglijoje, gydymo cia jokio neskiria, vaistai nekompensuojami siai ligai... ax.gif Turiu nuostabu neurologa kuris priestarauja medicinai. man 24metai apie liga suzinojau pries metus, pati studijuoju dieta ir mityba oxforde, todel neurologo pagalba gavau sutikima gydytis mitybine medicina, sveika gyvensena ir sportas. priesk metus turejau viena sunku simptoma kai sunkei galejau paeiti, pradejau begioti ir po 3dienu skraidziau kaip plastake smile.gif jau metus (tfu tfu tfu per kairy peti, neturiu nei vieno simptomo ir neurologas sake kad mazeja zidinuku... tongue.gif CIA TIK MANO NUOMONNE ZINAU KAD IS VEIKIA KIEKVIENAM SKIRTINGAI... Bet patariu spjauti i medikamentus ir gyventi sveika mityma LOW SUGAR LOW SAT FAT, HIGH IN FIBE ir PROTEIN mityba... Visi zino kad medikamentai nieko ilgalaikio nedaro, jei ju nepirksime medicinos biznis zlugs. o jie ir zaidzia ant tokiu kaip mes...
thumbup.gif tad mityba ir fizinis sportas geriausias vaistas smile.gif blush2.gif
P.P.S. nieko nesmerkiu tik issakau savo nuomone merginos blush2.gif cool.gif
LumiLumi
QUOTE(buenita87 @ 2012 07 11, 09:11)
Sveika,  4u.gif as gyvenu anglijoje, gydymo cia jokio neskiria, vaistai nekompensuojami siai ligai... ax.gif 
*

Sveiki, nelabai jumis tikiu, kad zmones tokioje salyje palikti likimo valiai schmoll.gif
buenita87
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 11, 10:18)
Sveiki, nelabai jumis tikiu, kad zmones tokioje salyje palikti likimo valiai  schmoll.gif
*

As nesakau kad palikti, blink.gif tiesiog vaistu nekompensuoja, yra viena kaina £7.40 ir moki uz bet kokius receptinius vaistus. Yra grupes susitikimai kur gali eiti dalintis patirtimi, jei sunkesne liga, ir esi invalido vezimelyje, gali neokamai pritaikyti busto interjera, pasamdyti med, sesele... Bet vaistu niekas neduoda, ypac jei dirbi pilnu etatu, net pasalpos nesuteikia... g.gif

P.S. Tokioje salyje yra sunkesniu ligu kaip IS. Cia pilna vezininku, ir diabetiku...
As asmeniskai negaunu vaistu pasalpu ar panaiai, gaunu nemokama susitikima su sesele kas puse metu, ir su neurologu kas metus apziurai...
buenita87
LumiLumi o jus gyvenate Anglijoje? ax.gif
Aurio zmona
labukas,bijau labai bijau,kad teks ateit i jusu temute....jau kuri laika jauciu didziuli svaigima,uzkritusias ausis,pablogejusi matomuma(toki kaip zvairavima)nors jo nera,drebejima zodziu visus IS pozymius...buvau pas neurologe nespejus ieit i kabineta pasake DEPRESIJA,nusijuokiau -nusiunte pas psichiatra-PANIKOS ATAKOS,antidepresantai menesi viskas ramu niekas nesisuka,ausys neuzkritineja viskas ok,pamirstu...vel nueinu pas ji,nes baigesi vaistai israse dar menesiui bet nebegeriau...dar menuo ir va prasidejo drebuliai,svaigimai ziaurus,AKIU NERAMUMAS,LYG ZVAIRUOT NORETU LYG LAKSTYTU MNA JOS,vizualiai to nesimato..paskaiciau pakuotei tu vaistu kad greitai juos nutraukiau gali but nuo to..nueinu pas ji,jis man vel vaistu...bet nebepadeda geriu virs savaites o esu kaip girta,nebezinau ka daryt,tiesa buvau dar pas kita privatu neurologa padare galvos ir kraujagysliu eho,jokio susiaurejimo nera kraujas teka net greiciu nei reiketu(ar jis butu mates jei butu IS)??DABAR TURIU TALONA PAS NEUROLOGA 17D.
buenita87
QUOTE(Aurio zmona @ 2012 07 11, 18:59)
labukas,bijau labai bijau,kad teks ateit i jusu temute....jau kuri laika jauciu didziuli svaigima,uzkritusias ausis,pablogejusi matomuma(toki kaip zvairavima)nors jo nera,drebejima zodziu visus IS pozymius...buvau pas neurologe nespejus ieit i kabineta pasake DEPRESIJA,nusijuokiau -nusiunte pas psichiatra-PANIKOS ATAKOS,antidepresantai menesi viskas ramu niekas nesisuka,ausys neuzkritineja viskas ok,pamirstu...vel nueinu pas ji,nes baigesi vaistai israse dar menesiui bet nebegeriau...dar menuo ir  va prasidejo drebuliai,svaigimai ziaurus,AKIU NERAMUMAS,LYG ZVAIRUOT NORETU LYG LAKSTYTU MNA JOS,vizualiai to nesimato..paskaiciau pakuotei tu vaistu kad greitai juos nutraukiau gali but nuo to..nueinu pas ji,jis man vel vaistu...bet nebepadeda geriu virs savaites o esu kaip girta,nebezinau ka daryt,tiesa buvau dar pas kita privatu neurologa padare galvos ir kraujagysliu eho,jokio susiaurejimo nera kraujas teka net greiciu nei reiketu(ar jis butu mates jei butu IS)??DABAR TURIU TALONA PAS NEUROLOGA 17D.
*

Visu pirma nera ko bijoti, smile.gif juk dar tiksliai nieko nezinote, gali buti kad salutinis poveikis nuo tu vaistuku... Palukekite iki 17d. ir ziurekite ka pasakys Neurologas. Siaip jei pas privatu buvote ir dare tyrimus, turejo pastebeti ar kokiu zidinuku yra, ar nieko nera... Be to ar privatus neurologas paminejo ka nors apie IS? Ar dare koki magnetini rezonansa ar panasu tyrima? 4u.gif butinai praneskite, ir linkiu kad nereiktu buti forumo nare... ax.gif
Aurio zmona
QUOTE(buenita87 @ 2012 07 11, 22:25)
Visu pirma nera ko bijoti, smile.gif juk dar tiksliai nieko nezinote, gali buti kad salutinis poveikis nuo tu vaistuku... Palukekite iki 17d. ir ziurekite ka pasakys Neurologas. Siaip jei pas privatu buvote ir dare tyrimus, turejo pastebeti ar kokiu zidinuku yra, ar nieko nera... Be to ar privatus neurologas paminejo ka nors apie IS? Ar dare koki magnetini rezonansa ar panasu tyrima? 4u.gif butinai praneskite, ir linkiu kad nereiktu buti forumo nare... ax.gif
*

privatus neurologas dare su tokiu aparaciuku kaklo ir galvos kraujagysles ziurejo...neminejo nikeo apie IS..bet tuo metu kai pas ji buvau tai buvo pries 2men kazkur,tokiu stipriu simptomu nejutau kaip dabar....
Aurio zmona
QUOTE(Aurio zmona @ 2012 07 12, 08:05)
privatus neurologas dare su tokiu aparaciuku kaklo ir galvos kraujagysles ziurejo...neminejo nikeo apie IS..bet tuo metu kai pas ji buvau tai buvo pries 2men kazkur,tokiu stipriu simptomu nejutau kaip dabar....
*

o ka prie sios ligos rodo kraujo tyrimas??
dalmatinas
QUOTE(Aurio zmona @ 2012 07 12, 15:33)
o ka prie sios ligos rodo kraujo tyrimas??
*

na ko jus sau isikalbinejat liga, kurios tikriausiai net neturite doh.gif jei jums buvo israsyti antidepresantai, tikriausiai neveltui, tai ir reikejo, pasiskaicius anotacija, gerti juos taip kaip nurode gydytojas, o ne eksperimentuoti ir po to dejuoti, kad man negerai, ieskoti ko nepametet schmoll.gif
eikit isimiegokit, pailsekit, gerkit vaistus tokius kokius nurodo gydytojas, ir taip kaip nurodo, ir tiek laiko kiek nurodo ir viskas bus o.k.
Aurio zmona
QUOTE(dalmatinas @ 2012 07 12, 15:51)
na ko jus sau isikalbinejat liga, kurios tikriausiai net neturite doh.gif jei jums buvo israsyti antidepresantai, tikriausiai neveltui, tai ir reikejo, pasiskaicius anotacija, gerti juos taip kaip nurode gydytojas, o ne eksperimentuoti ir po to dejuoti, kad man negerai, ieskoti ko nepametet schmoll.gif
eikit isimiegokit, pailsekit, gerkit vaistus tokius kokius nurodo gydytojas, ir taip kaip nurodo, ir tiek laiko kiek nurodo  ir viskas bus o.k.
*

ko pykstat tamsta??antidepresantai jums nepamaisytu,zinot siais laikais niekas nieko negydo,pats turi kovot del visko,tai ir bandau issiaiskint kas man yra,nes atejus pas psichiatra jis visiems duos antidepresantu..zodziu..maziau piktyniu,ne to cia uzejau ir beje duo Dieve ,kad jusu zodziai butu teisingi 4u.gif
ruteleee26
QUOTE(Aurio zmona @ 2012 07 12, 14:55)
ko pykstat tamsta??antidepresantai jums nepamaisytu,zinot siais laikais niekas nieko negydo,pats turi kovot del visko,tai ir bandau issiaiskint kas man yra,nes atejus pas psichiatra jis visiems duos antidepresantu..zodziu..maziau piktyniu,ne to cia uzejau ir beje duo Dieve ,kad jusu zodziai butu teisingi 4u.gif
*

Tai jus kreipkites pas neurologa ir jis jums pasakys kuo sergat smile.gif nes cia forume mes tikrai jums diagnozes nenustatysim g.gif
Aurio zmona
QUOTE(ruteleee26 @ 2012 07 12, 16:31)
Tai jus kreipkites pas neurologa ir jis jums pasakys kuo sergat smile.gif nes cia forume mes tikrai jums diagnozes nenustatysim g.gif
*

as ir kreipsiuos,neprasau jusu nustatyti man diagnoze... g.gif
LumiLumi
QUOTE(buenita87 @ 2012 07 11, 16:00)
LumiLumi o jus gyvenate Anglijoje? ax.gif
*

Greitai gyvensiu, ten gyvena mama. Tie 7.40 yra recepto (prescription) mokestis. Kiek domejausi, tai zmones ten vartoja vaistus skirtus IS, vadinasi ne savo nuoziura perka ir moka tukstancius per menesi, bet vaistus skiria gydytojas. Vien Lietuvoj vaistu kaina svyruoja nuo triju iki setyniu tukstanciu litu per menesi ir cia sugeba kompensuoti jei yra recidyvuojanti-remituojanti ligos forma.
Man IS neatrodo lengva liga, visgi degeneruoja smegenys...
buenita87
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 12, 17:39)
Greitai gyvensiu, ten gyvena mama. Tie 7.40 yra recepto (prescription) mokestis. Kiek domejausi, tai zmones ten vartoja vaistus skirtus IS, vadinasi ne savo nuoziura perka ir moka tukstancius per menesi, bet vaistus skiria gydytojas. Vien Lietuvoj vaistu kaina svyruoja nuo triju iki setyniu tukstanciu litu per menesi ir cia sugeba kompensuoti jei yra recidyvuojanti-remituojanti ligos forma.
Man IS neatrodo lengva liga, visgi degeneruoja smegenys...
*

atsikraustysite ir pamatysite... zinot kokius vaistus man Neurologas israse nuo IS? ANTIDEPRESANTUS... g.gif Gali duoti ir injekcijas bet man ju nesiule nes priaugsi svorio, soksi i depresija ir bus dar blogiau smile.gif sekmes gydantis Vaistais smile.gif 4u.gif
LumiLumi
Kam tas lietuviskas sarkazmas, lyg ir norisi igelt, ar ne taip? smile.gif As klausiau ne vaistu gerumo ar blogumo, bet patikimos informacijos apie ju skyrima ir kompensavima. Nes kiek teko skaityti tai NHS juos apmoka, tik mane domina, ko reikia, kad vaistai butu paskirti. Be abejo, reikia deklaruoti gyvenama vieta, dirbti ar ieskotis darbo, pasidaryti insurance number ir prisiregistruoti pas GP. Domiuosi is anksto, nes gyventi norisi. Si liga yra unikali kiekvienam zmogui, vienam lengviau, kitam sunkiau.
Svoris man maziausiai rupi.
As irgi dabar keiciu mityba, skaitau mokslinius straipsnius, renkuosi papildus. Bet nezinia i kuria puse pakryps liga. Tad jei kas turite patikimos info labai prasau brukstelti zinute, busiu labai dekinga 4u.gif
ruteleee26
As tai netikiu, kad mityba labai jau itakoja musu liga g.gif Bandziau laikytis dietos, kuria siulo amerikieciu mokslininkas, atceit gali net padeti pasveikti unsure.gif jauciausi tikrai prastai, persalau 2 kartus per 2 savaites, o tai pablogino IS doh.gif pradejau vel viska valgyti, net ir vyno isgerdavau daznai, ir pasijutau normaliai vel smile.gif As manau mums padeda vaistai ir vitaminai, bent jau reikia tuo tiketi wink.gif O del UK gydymo interferonais, nekarta teko girdeti, kad juos ten lb sunkiai skiria unsure.gif beto jei skaitet kerepla ten gi viskas aprasyta remiantis tikrais faktais smile.gif
LumiLumi
Apie vaistu skyrima knygoje issamiai nerase, faktas - kompensuojamus vaistus ji gavo, teko youtube ziureti jos video, tai ji ne vienus vaistus isbande, dabar Tysabri naudoja. Nors knyga isleido siemet, bet susirgo ji daug anksciau, gal ir sistema ne tokia buvo g.gif
buenita87
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 12, 18:58)
Kam tas lietuviskas sarkazmas, lyg ir norisi igelt, ar ne taip? smile.gif As klausiau ne vaistu gerumo ar blogumo, bet patikimos informacijos apie ju skyrima ir kompensavima. Nes kiek teko skaityti tai NHS juos apmoka, tik mane domina, ko reikia, kad vaistai butu paskirti. Be abejo, reikia deklaruoti gyvenama vieta, dirbti ar ieskotis darbo, pasidaryti insurance number ir prisiregistruoti pas GP. Domiuosi is anksto, nes gyventi norisi. Si liga yra unikali kiekvienam zmogui, vienam lengviau, kitam sunkiau.
Svoris man maziausiai rupi.
As irgi dabar keiciu mityba, skaitau mokslinius straipsnius, renkuosi papildus. Bet nezinia i kuria puse pakryps liga. Tad jei kas turite patikimos info labai prasau brukstelti zinute, busiu labai dekinga  4u.gif
*

Sarcazmas? Na taip ner cia ko slepti biggrin.gif juk LT kraujas teka venomis... drinks_cheers.gif
Taip kaip ir minejote kiekvienam IS labai skirtingai, as kaip jauna paciente, neurologas nesutiko leisti vaistu nes galvoju ateiti apie nestuma, matote kiek suprantu lietuvoje kompensuoja vaistus, o Anglijoje yra tas vienas receptas 7,40 ir tiek, nesvarbu ar vaistu tikroji kaina 20svaru ar 1000svaru moketi 7,40. tai tokia ir kompensacija. pas GP reikia uzsiregistruoti, o jau jis viska pasakys ax.gif isstikruju yra multiple sclerosis informacijos pasiziurekite kuriame mieste gyvensite ir ka jie siulo cool.gif
LumiLumi
drinks_cheers.gif
Gyvensiu Londone, as irgi jauna, man 26m
Bandysiu as laiska i Multiple Sclerosis Society parasyt, gal jie ka patars. Pagyvensim-pamatysim smile.gif
buenita87
QUOTE(Aurio zmona @ 2012 07 12, 14:32)
as ir kreipsiuos,neprasau jusu nustatyti man diagnoze...  g.gif
*

As siame forume ne dazna lankytoja, bet tikrai kazkokia depresuojanti aplinka ax.gif mergaites nepykit gal cia tik man taip atrodo, reikia pailseti turbut... drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 12, 22:04)
drinks_cheers.gif
Gyvensiu Londone, as irgi jauna, man 26m
Bandysiu as laiska i Multiple Sclerosis Society parasyt, gal jie ka patars. Pagyvensim-pamatysim  smile.gif
*

Tai Londone daug visokiu patarimu ir palaikymo manau gausite. O jus blogai jauciates ar kokie simtomai kasdieniniai? kiek laiko su IS draugaujate? blush2.gif
LumiLumi
QUOTE(buenita87 @ 2012 07 13, 08:18)
Tai Londone daug visokiu patarimu ir palaikymo manau gausite. O jus blogai jauciates ar kokie simtomai kasdieniniai? kiek laiko su IS draugaujate? blush2.gif
*

Pirmoji ataka uzklupo siemet, birzelio 3d, i ligonine pagulde 15d, buvo akiu judinamuju nervu paralyzius, dvejinimasis, dingo skonis, uztirpo kaire burnos puse, kairys sonas. Viskas atsistate, tik juosmens kairio sono oda maziau jautri isliko. Na dabar visokiu idomybiu buna, dvejinimasis buna tik anksti ryte, paskui as ji "isvaikstau", atsirado meslungis ir silpnumas kojose, kaire ranka vangesne, vis dar svaigsta galva, kartais einant lygioj vietoj uzmeta doh.gif labiausiai vargina tas svaigimas, nei vairuot, nei pasivaiksiot, o i parduotuve ieiti isvis tragedija, kaip karuseleje jauciuos lotuliukas.gif
Kristinakristina
Geras straipsnis

http://www.vlmedicina.lt/2012/07/issetine-...itis-ir-baimes/

Klaipedieciams sis puslapiukas-(laikinai puslapis neveikia, kita savaite sutvarkys)
http://www.klis.puslapiai.lt/
Kristinakristina
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 13, 12:14)
Pirmoji ataka uzklupo siemet, birzelio 3d, i ligonine pagulde 15d,

Atsiprasau, jei nelabai supratau ankstesniu posmu, ar pirmoji ataka jus uzklupo Anglijoje?
Jei esate Lietuvoje, siulyciau kreiptis i bet kuri IŠSETINĖS SKLEROZĖS CENTRA, Lietuvoje ju yra 3 (Vilniuje Gyd. Rasa Kizlaitienė, Klaipedoje - gyd. Malciene, Kaune - ...) Manyciau turint sia liga, geriau kreiptis i juos, visgi jie labiau specializuojasi sioje srityje, ir beje si liga tikrai nera maziau reiksminga uz diabeta ar sedejima vezimelyje sergant kita liga.
O jei gyvenate Anglijoje, nemanau, kad ten butu problemu su vaistais, jei jums jau diagnozavo sia liga. Kad ir ta recepto israsymo 7.40 kaina, tikrai maza palyginus kiek kainuoja kempensuojamas copaxone Lietuvoje...apie 3500 Lt.
Mano draugai gyvena Airijoje, tai ten jokiu problemu su vaistais nera, ten viskas ''uz dykuti'', israso geriausius vaistus nemokamai (sergant Bechterevo liga Lietuvoje apie biologinius vaistus tik pasvajot gali, nes gauna tik 1 is keliu simtu serganciuju, kaina ju ohohoooo), o ten prasau, tik invalidumo neduoda, tesia nedarbinguma kelis metus... doh.gif

Tuo paciu noriu pakviesti visas klaipedietes ir ju seimos narius jungtis i musu draugija Klaipedoje. Kartu gyvenant ir draugaujant visos problemos sprendziasi daug lengviau ( juk kiekvienai iskyla visokiu klausimu del ligos, gydymosi, bei visokiu kitokiu teisiniu klausimu). Kiek pastebejau SM renkasi supermamos su mazesniu ligos stazu, todel gal kartais ir neprosal butu ilgiau su sia liga draugavusiu patirtis, patarimai.

Cia musu klaipedieciu rudenines linksmybes
http://www.klis.puslapiai.lt/Musu_pramogos...kytes2/Visi.jpg
LumiLumi
QUOTE(Kristinakristina @ 2012 07 13, 15:34)

*

Sveiki, uzklupo Lietuvoje, bet as vistiek isvaziuosiu, mane is darbo atleido kai susirgau, nera is ko gyvent, o Londone mama, tai imsiu MB ir vaziuosiu ax.gif
Kristinakristina
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 13, 16:49)
Sveiki, uzklupo Lietuvoje, bet as vistiek isvaziuosiu, mane is darbo atleido kai susirgau, nera is ko gyvent, o Londone mama, tai imsiu MB ir vaziuosiu  ax.gif
*

Aiskus. Na, jus matau pati viskuom labai domites, saunuole.
Linkiu susigyvent su sia liga, taupyt save ir savo jegas, nepervargt, nes ejimas per prievarta ir pervargimas labai kenkia; saugotis visokiu infekciju (net ir menkiausia sloga sergantys aplinkiniai jums nedraugai), neperkaist sauleje, vengti karstu pirciu... 4u.gif
buenita87
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 13, 09:14)
Pirmoji ataka uzklupo siemet, birzelio 3d, i ligonine pagulde 15d, buvo akiu judinamuju nervu paralyzius, dvejinimasis, dingo skonis, uztirpo kaire burnos puse, kairys sonas. Viskas atsistate, tik juosmens kairio sono oda maziau jautri isliko. Na dabar visokiu idomybiu buna, dvejinimasis buna tik anksti ryte, paskui as ji "isvaikstau", atsirado meslungis ir silpnumas kojose, kaire ranka vangesne, vis dar svaigsta galva, kartais einant lygioj vietoj uzmeta  doh.gif  labiausiai vargina tas svaigimas, nei vairuot, nei pasivaiksiot, o i parduotuve ieiti isvis tragedija, kaip karuseleje jauciuos  lotuliukas.gif
*

Hmm na jo man kazkaip lengviau tik rankos nutirpimas ir skonio receptoriai buvo susilpneje, kazkaip per metus nieko daugiau nepasireiske (tfu tfu tfu tris kartus per kairy peti blink.gif )

Papildyta:
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 13, 13:49)
Sveiki, uzklupo Lietuvoje, bet as vistiek isvaziuosiu, mane is darbo atleido kai susirgau, nera is ko gyvent, o Londone mama, tai imsiu MB ir vaziuosiu  ax.gif
*

Wa kaip cia taip galejo? taip paime ir pasake kad iseitum? g.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
" voresta "
http://sveikata.diena.lt/lt/naujienos/svei...nu-darba-437549

padeda gaminti mieliną – izoliacinį nervų dangalą,

aha, pagaliau pradeda pripažinti, kad cholesterolio mityboje vengimas prie gero neveda... Visad žinojau, kad lašiniai ar sviestas yra geras daiktas thumbup.gif
LumiLumi
QUOTE(buenita87 @ 2012 07 13, 21:20)
Wa kaip cia taip galejo? taip paime ir pasake kad iseitum?  g.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif
*

Cia Lietuvele, cia viskas galima, o jei pats neiseini, tai padaro, kad iseitum bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Kristinakristina @ 2012 07 13, 15:59)
Aiskus. Na, jus matau pati viskuom labai domites, saunuole.
Linkiu susigyvent su sia liga, taupyt save ir savo jegas, nepervargt, nes ejimas per prievarta ir  pervargimas labai kenkia; saugotis visokiu infekciju (net ir menkiausia sloga sergantys aplinkiniai jums nedraugai), neperkaist sauleje, vengti karstu pirciu... 4u.gif
*

Aciu, uz siltus zodzius ir patarimus 4u.gif
buenita87
QUOTE(ruteleee26 @ 2012 07 12, 19:37)
As tai netikiu, kad mityba labai jau itakoja musu liga g.gif Bandziau laikytis dietos, kuria siulo amerikieciu mokslininkas, atceit gali net padeti pasveikti unsure.gif jauciausi tikrai prastai, persalau 2 kartus per 2 savaites, o tai pablogino IS doh.gif pradejau vel viska valgyti, net ir vyno isgerdavau daznai, ir pasijutau normaliai vel smile.gif As manau mums padeda vaistai ir vitaminai, bent jau reikia tuo tiketi wink.gif O del UK gydymo interferonais, nekarta teko girdeti, kad juos ten lb sunkiai skiria unsure.gif beto jei skaitet kerepla ten gi viskas aprasyta remiantis tikrais faktais smile.gif
*

Vat negalejau nepraleisti pro akis jusu sutikomo kad mums geriausia vaistai ir vitaminai, o kaip manote kokie vitaminai geriau? ar chemiskai padaryta tablete ar naturaliai isauginta darzove turinti tiek pat vitamino? thumbup.gif
ruteleee26
QUOTE(buenita87 @ 2012 07 16, 10:42)
Vat negalejau nepraleisti pro akis jusu sutikomo kad mums geriausia vaistai ir vitaminai, o kaip manote kokie vitaminai geriau? ar chemiskai padaryta tablete ar naturaliai isauginta darzove turinti tiek pat vitamino?  thumbup.gif
*

naturalus vitaminai yra geriau, bet deja musu maistas nera toks visavertis, vaisiai i Lt visi zali atvezami ir beto dalis vitaminu is maisto nepasisavina g.gif gal sveikam zmogui pakanka ir ka gauna su maistu, o mums manau be papildu neissiverst smile.gif
LumiLumi
Merginos, gal bandet kas papildus is ciberzoles (kurkuma)? Raso, kad malsina uzdegimines organizmo reakcijas, nes inhibuoja (slopina) interleukinus, blokuoja IS progresa. Taip pat si augala vartoja vezininkai, nes pristabdo vezio plitima ir metastazavima.
Gaila, kad jau nebeturiu priejimo prie pilnu moksliniu straipsniu, butu greitesne duomenu prieiga doh.gif
Silver79
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 16, 17:38)
Merginos, gal bandet kas papildus is ciberzoles (kurkuma)? Raso, kad malsina uzdegimines organizmo reakcijas, nes inhibuoja (slopina) interleukinus, blokuoja IS progresa. Taip pat si augala vartoja vezininkai, nes pristabdo vezio plitima ir metastazavima.
Gaila, kad jau nebeturiu priejimo prie pilnu moksliniu straipsniu, butu greitesne duomenu prieiga  doh.gif
*

Labas. Taip pat kazkur senokai skaiciau, kad ciberzole musu atveju labai tinkamas prieskonis, kaip beje ir kajeno pipirai. Tik reiketu gauti koki tikra,kuo ekologiskesni (kad nebutu kokiu dazu,kitu priedu ar su kitais prieskoniais pamaisysta)
As siuos prieskonius naudoju beveik visur. Taip pat galima ir kari, jei gausite gera. Maximiniai NETINKA, NES TEN BELEKO Primaisyta.
Rigedora
Sveiki, noriu paklaust, ar yra tarp musu tokiu, kurie vartojo interferonus, o paskui mete? unsure.gif
Kristinakristina
QUOTE(LumiLumi @ 2012 07 16, 17:38)
Gaila, kad jau nebeturiu priejimo prie pilnu moksliniu straipsniu, butu greitesne duomenu prieiga  doh.gif
*

Kiek zinau, labai gerai papildai ''transferfactoriai'' , cia galite placiau apie juos pasiskityti - http://www.transferfactor-visiems.lt/transfer-factor, nes jie reguliuoja autoimunine sistema, bet jie nemazai kainuoja, o juos sergant issetine reikia maziausiai 9 menesius vartoti.
Taip pat per kazkuri tai seminara gydytojai minejo, kad geriausia valgyti jautiena, saltienas.
voriukai
QUOTE(Rigedora @ 2012 07 17, 13:44)
Sveiki, noriu paklaust, ar yra tarp musu tokiu, kurie vartojo interferonus, o paskui mete?  unsure.gif
*

Buvau prisieksperimentavus su interferonais. Vartojau ir neapsikentusi leidimosi (buvau panasi i begemota su raudonom demem) nutraukiau interferonus ir bandziau gydytis naturaliai. Maisto derinimas , papildai ir panasiai...

Pasekmes- siaubingas atkrytis po pusmecio su pasekmem. Nekenciu vaistu, bet ju pagalba siemet dar neturejau smarkaus atkrycio. Visokie pasilpimaiman jau nebe naujiena, tad jei rintai suima tada-reaguoju.

Randant bendraminciu -isties smagiau smile.gif
buenita87
QUOTE(voriukai @ 2012 07 18, 14:54)
Buvau prisieksperimentavus su interferonais. Vartojau ir neapsikentusi leidimosi (buvau panasi i begemota su raudonom demem) nutraukiau interferonus ir bandziau gydytis naturaliai. Maisto derinimas , papildai ir panasiai...

Pasekmes- siaubingas atkrytis po pusmecio su pasekmem. Nekenciu vaistu, bet ju pagalba siemet dar neturejau smarkaus atkrycio. Visokie pasilpimaiman jau nebe naujiena, tad jei rintai suima tada-reaguoju.

*

Na va kaip, tikrai kiekvienam skirtingai veikia, as tik mityba ir papildais gyvenu... vaistu dar niekad nevartojau nuo ligos nustatymo. (meluoju, vartojau menesi bet baigesi ir daugiau nebepirkau) blush2.gif
nesvarbu ka vartojat svarbu kad turite varianta kuris geriausiai padeda thumbup.gif
Kristinakristina
QUOTE(Rigedora @ 2012 07 17, 13:44)
Sveiki, noriu paklaust, ar yra tarp musu tokiu, kurie vartojo interferonus, o paskui mete?  unsure.gif
*

QUOTE(voriukai @ 2012 07 18, 17:54)

*

O jus interferonus metet pati, ar jums netiko sis gydymas ir jums ji gydytojai pakeite kitu?
Kadangi sis vaistas yra vienas is pirmuju, juo gydantis patiriama daugiausia salutiniu poveikiu. Nustacius, kad jis netinkamas -iis yra pakeiciamas kitu. Taciau si sprendima turetu priimti gydytojai, nes savavaliskai toki sprendima priimti pavojinga. Suprantu, yra buve tokiu atveju, kad gydytojas ''negirdi'', kad pacientui netinka sis vaistas. Mergaites, nenuleiskit ranku, belskites kitur, eikit pas kita gydytoja, kreipkites i IS centrusa. Taip pat siuo klausimu patarciau paieskoti mediku pagalbos ir konsultacijos IS tinklalapyje. Dazniausia uztenka dvieju menesiu, kad isistikinti, ar tinka gydymas betainterferonais. Jei gydymas neduoda naudos, reikia nedelsiant keisti gydyma, nes viskaskas netinkama, gali pakenkti, ka paskui ilgai tenka taisyti.

Voriukas klause del sanatoriju. Pas mus kaip tik siuo metu yra panasus atvejis. Dazniausiai gydyma sanatorijoje duoda po stacionaro, taciau kaip ir visur siais laikais, labai ziuri ar neisnaudotos kvotos. Reikia tureti svariu argumentu, kad jums butina tolomesne reabilitacija.
LumiLumi
As vis pas jus kaip koks kvailiukas su klausimais blush2.gif
Gal kam buvo kartu su IS nustate vidine hidrocefalija? Mano hidrocefalija saiki, na as pati MRT nuotraukas turiu, tai matau, kad skilveliai praplesti, bet daktarai daugiau sito neakcentavo g.gif Vat idomu ar tas pastovus galvos svaigimas nebus susijes su situo reikalu, o jei intensyviau pajudu ar padirbu fizini darba tai ir galvele intensyviau sukasi.

Ir dar klausimelis, gal kam teko pas gydytoja Balnyte gydytis? Kokie atsiliepimai? Man klinikose ja rekomendavo, bet ji dabar atostogauja, tai uzsirasiau pas kita, nes noriu likvoro tyrimo atsakymus del oligokloniniu juostu suzinot. Bet laukt iki rugpjucio 16d... neturiu kantrybes biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.