Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Turkiski saldumynai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Saldumynai
Pages: 1, 2
Nada...
Turkisku patiekalu tema yra, bet priskirta prie antruju... Gal kuri zino, kaip pasigamint turkisku saldainiu, ar pyrageliu? ax.gif

Vis kuiciuos po maximas, bet nieko is turkisko asortimento nerandu..tai gal iseitu ka pasigamint?
Aysun
Kobrytes sutlac receptai:

Sütlac as tik kazkodel vasarnamyje gaminu,tai teko pasiknaisioti,kol radau .
Yra du gaminimo budai : paprastas ir pagerintas kuri isvirus dar orkaiteje pakepiam.
parasysiu pradziai paprastaji

SÜTLAC----------- RYZİU DESERTAS

1/2 stiklines ryziu /apvaliu "storuliu"/
1 1/2 sauksto krakmolo
4stiklines pieno
1 stikline cukraus
citrinos odeles tarkuotos
cinamono

Verdam ryzius 1 1/2 vandens apie 20 min. 1/2 stiklineje pieno ismaisom krakmola ir su likusiu pienu supilam ant ryziu maisant. Taip pamaisant ,kad neprisviltu, verdam dar apie 10 min. sudedam citrinos odele tarkuota,cukru ismaisome ir dar paverdam apie 2-3 min. Ispilstome i indelius ,virsu papuosiam cinamonu. Atsalus valgom.. thumbup.gif mano sunus labai megsta uogiene ar ledais pagardinti doh.gif

Papildyta:
Kobrytes sutlac receptai:

Pagerintas Ryziu desertas apkeptas orkaiteje

FIRINDA SÜTLAC

4 stiklines pieno
1stikline cukraus
1/2 stikl. ryziu
2 saukstai krakmolo
3 kiausiniu tryniai

Ryzius uzpilam ,kad apsemtu verdanciu vandeniu ir paliekam 1 val. Tada nupilam vandeni. I 2 stiklines verdancio pieno supilam nusunktus ryzius ,imete ziupsneli druskos verdam ant letos ugnies apie 30 min,supilam cukru.I likusia 1stikline pieno ısmaisome krakmolair po truputi maisant supilam i ryzius , verdam maisant kol sutirstes,nuimam nuo ugnies. Atskirai trynius isplakam ,i juos ipilam kelis saukstus ryziu mases ,visa laika gerai maisom!!! I vesti pradejusius ryzius supilam kiausiniu mase maisant,tada ispilstom i orkaite atsparius indelius ir dedam i ikaitinta orkaite-grili kol virsus gerai "iraus"..Valgom atsalusi.

Papildyta:
Ziuriu, kad nuotraukos tai nepersikele doh.gif

Nada...
aciu Aysun, pusryciam pabandziau ta , nepagerinta..tikrai liuks,paprasta ir skanu wub.gif

O Turkijoj jus negaminat saldainiu zele su riesutais? blush2.gif
Rueta
Sveikutes,o gal zinot kaip turkiska Baklava darosi ,ji man labai patinka tik va recepto nezinau ,o lituvoje nera pirkti.
Shalimar
QUOTE(Rueta @ 2006 05 30, 10:46)
Sveikutes,o gal zinot kaip turkiska Baklava darosi ,ji man labai patinka tik va recepto nezinau ,o lituvoje nera pirkti.
*

Nemanau, kad verta terliotis su tesla, labai sudetinga ja iskocioti iki reikiamo plonumo wacko.gif Manau, geriausiai baklavos gamyba aprasyta cia, su visom nuotraukom ax.gif
lanaa
QUOTE(Rueta @ 2006 05 30, 10:46)
*

jau lietuvoj, tai nepatariu baklavos daryt... uzsiknisimas juodas... doh.gif uzsieny, kur parduoda saldyta plona kaip popierius tesla, baklava galima iskepti be problemu smile.gif
Ewin
Kai gyvenau Svedijoje tai darydvau daznai BAKLAVA,bet Lietuvoj nerandu tos phyllo teslos verysad.gif .

Tiesa dar darydavau KNAFE bet Lietuvoj irgi nera teslos (primena plaukus arba pakulas lotuliukas.gif ).
kobryte
QUOTE(Rueta @ 2006 05 30, 09:46)
*

Turkiska baklava ne daug kas is paciu turku sugeba padaryti...
Jei pasitiki savim teslos kociojimo "mene" iki tokio laipsnio,kad iskociota tesla butu permatoma,gali bandyti biggrin.gif biggrin.gif Jei ne,gal fillo iskociotu teslos lakstu paieskok,,,,as asmeniskai nesiryzciau tokiam darbui blush2.gif ,nes labai saldu ir kalorijos tai atomines bombos lygyje.. biggrin.gif biggrin.gif

Papildyta:
QUOTE(voveriena @ 2006 05 30, 09:34)

O Turkijoj jus negaminat saldainiu zele su riesutais?  blush2.gif
*

Ar nebus tai "lokum",nes siaip yg ir nezinau saldainiu su zele ir riesutais..
kobryte
Dar vienas pieno desertas su migdolais ir kokoso riesutu

[B]Keskül
kobryte
Dar vienas Otomano imperijos virtuves desertas su migdolais ir kokoso riesutu

KEŞKÜL

user posted image

4 stiklines pieno
1,2 stiklines cukraus
1 stikline ryziu miltu
1 pokelis vanilinio cukraus
50gr svieziu migdolu
50gr kokoso riesutu

Migdolus isverdam ir nulupam odeles,4-5 atskiriam,o likusius sumalam robotu.
Piena,susmulkintus migdolus,ziupsneli druskos, ryziu miltus kartu maisant verdam kol prades tisteti. Tada sukratom cukru ir kokoso riesuto drozles,maisant verdam,kol desertas bus grietines tirstumo. Butina nuolat maisyti,nes pienas gali greit prisvilti. İsvirus nuimam nuo ugnies ,supilstom i nedidelius indelius.Virsu papuosiam migdolais.
kobryte
Ilgai negalejau priprasti prie tu turkisku pienisku desertu, pas mus Lietuvoje pienas pigus ir visi jo "atsigere". Su laiku pripratau ir pamegau, neseniai gaminau si deserta ir jis buvo pripazintas,kaip geras mano seimynos.. lotuliukas.gif

MUHALLEBİ(6-8 porcijos)

5 stiklines pieno
1 stikline miltu
1 stikline cukraus
125 gr margarino

Istirpdom margarina,sukratom miltus ir gerai maisant pakepinm apie 1 min. ,neprisvilinant ant letos ugnies.Supilam visa laika maisant po truputi piena ir verdam kol nebeliks miltu kvapo ir bus tirstos grietines kondensacijos .Nuemus nuo ugnies supilam cukru ir mikseriu plakam apie 20 min. Supilam i staciakampi inda apie 2cm storiu. Paliekam saldytuve atsalti per nakti ar bent keliom valandom. Atsalusi supjaustom kvadratais ir lopeteles pagalba galim isemus deti i lekstutes. Jei pageidaujate galite pagardinti roziu vandeniu. As daznai dedu perpus maziau cukraus ir tada valgom su uogiene ar ledais.
Indrajaa
O kaip vadinasi tokia kvadratiniai balti saldainiai, apvolioti kokosu ir su pistacijos riesutu? Man baisiai skanus, sakau, gal galima pasigamint namie?
Shalimar
QUOTE(Indrajaa @ 2006 06 19, 15:18)
O kaip vadinasi tokia kvadratiniai balti saldainiai, apvolioti kokosu ir su pistacijos riesutu? Man baisiai skanus, sakau, gal galima pasigamint namie?
*

Lokumas? smile.gif
user posted image
user posted image
Indrajaa
aha, tie per viduri, balti, super thumbup.gif Bet cia viskas taip skaniai atrodo, viska noreciau isbandyt smile.gif
user posted image
kobryte
QUOTE(Indrajaa @ 2006 06 19, 14:18)
*

Kiek as zinau,tai "Lokum" niekas negamina namie,tikriausiai per sunku, o ir piena jie ten ne karviu naudoja(kazkokiu kitu raguociu,net nepamenu) tuose baltuose lokumuose. Permatomi lokumai is vynogiu sulciu daromi ,ilgai ir nuobodziai jas virina,kol sutirsteja,po to pila ant stalo plonu sluoksniu ir atausina,tada i vidu pistacijas,graikiskus riesutus ar kakava ir susuka i rulonus biggrin.gif
As per visa savo gyvenimo laikotarpi Turkijoj (o tas laikotarpis yra gana ilgas ,negirdejau,kad kas lokumus namuose gamintuu ) Manau cia galetu padeti tik tie ,kurie gyvena Afiyone," lokumu karalysteje. Na matot ir as uzsimaniau lokumo,tikro ,sviezio is Afiyono.
Indrajaa
Ot pavydziu, kad gali tokius skanumynus valgyt biggrin.gif As tai cia, Lietuvoj, paragaut gavau, tai buvau suzaveta thumbup.gif
Aysun
QUOTE(kobryte @ 2006 06 14, 22:48)
MUHALLEBİ(6-8 porcijos)

5 stiklines pieno
1 stikline miltu
1 stikline cukraus
125 gr margarino

Istirpdom margarina,sukratom miltus ir gerai maisant pakepinm apie 1 min. ,neprisvilinant ant letos ugnies.Supilam visa laika maisant  po truputi piena ir verdam kol nebeliks miltu kvapo ir bus tirstos grietines kondensacijos .Nuemus nuo ugnies supilam cukru ir mikseriu plakam apie 20 min. Supilam i staciakampi inda apie 2cm storiu. Paliekam saldytuve atsalti per nakti ar bent keliom valandom. Atsalusi supjaustom kvadratais ir lopeteles pagalba galim isemus deti i lekstutes. Jei pageidaujate galite pagardinti roziu vandeniu. As daznai dedu perpus maziau cukraus ir tada valgom su uogiene ar ledais.
*

Kobryte, idomu o kodel ten mikseriu reikia plakti? g.gif Dariau viena karta sita MUHALLEBI (aisku kaip visada "is pakelio" blush2.gif ) Lietuvoje. Norejau pavaisinti svecius, bet jis man gavos kazkoks skystas ir turejo toli labai keista prieskoni - pusu saku skonio g.gif Aciu dievui, kad sveciai nezinojo koks jis turi buti istikruju, tai jiems tai atrode "egzotika" biggrin.gif Bet ar tikrai jis turi tureti toki savotiska saku prieskoni? g.gif

kobryte
QUOTE(Aysun @ 2006 06 21, 10:31)
Kobryte, idomu o kodel ten mikseriu reikia plakti? g.gif Dariau viena karta sita MUHALLEBI (aisku kaip visada "is pakelio" blush2.gif ) Lietuvoje. Norejau pavaisinti svecius, bet jis man gavos kazkoks skystas ir turejo toli labai keista prieskoni - pusu saku skonio g.gif Aciu dievui, kad sveciai nezinojo koks jis turi buti istikruju, tai jiems tai atrode "egzotika" biggrin.gif Bet ar tikrai jis turi tureti toki savotiska saku prieskoni? g.gif
*

Teisingai pastebejai,kad gaunasi "saku" skonio toks ir turi buti tongue.gif ,o del plakimo,as viena karta taipogi patingejau tai gavosi skystokas ir nejo jo supjaustyti ,o jau paskutini karta nepatingejus plakiau tai gavosi super .
kobryte
QUOTE(Indrajaa @ 2006 06 20, 07:10)
Ot pavydziu, kad gali tokius skanumynus valgyt biggrin.gif As tai cia, Lietuvoj, paragaut gavau, tai buvau suzaveta thumbup.gif
*

Indrajaa , visai neseniai Klaipedoje beieskodama saldumynu parsivezimui is Lietuvos aptikau"lokumo" "Akropolio" Maximoj ,prie sokolado dezuciu . Manau jei gerai paieskosi didziuosiuose prekybos centruose,gali rasti.
Athena
Gal kas gali pasakyti, kas yra ir iš ko üzüm sucukları ve muska? ax.gif
aistukke
gal kas zinot ar yra lietuvoj pirkt tu turkisku "siulu",tokie saldumynai,susukti i rutuliukus,grynai kaip siulai smile.gif
man jie tokie skanus wub.gif
Papildyta:
user posted image
kalbu apie sita dalyka smile.gif
viena karta teko ragaut,bet skonio iki siol nepamirstu wub.gif
irmulia
O kaip jie vadinasi turkiškai ar angliškai?
aistukke
QUOTE(irmulia @ 2007 08 12, 19:45)
O kaip jie vadinasi turkiškai ar angliškai?
*

lyg "pismaniye" smile.gif
irmulia
Tokių maximose neteko matyti g.gif, bet pasidomėjau dėl receptų biggrin.gif ir rodos galima šį skanumyną pasigaminti namie. bigsmile.gif ( Na, dar reikia pasitikslinti)
Koruklu
Oı ne, pişmaniye tikrai nepasigaminsite namie, nes cia kaip cukraus vata, tik daug tirsciau viskas susukta, kartais dar kokiu riesutu i vidu ideta. Na juk cukraus vatai irgi reikia specelaus prietaiso, tai ir cia nieko namie nepavyks... vaziuokite i Turkija, cia KOSKA parduotuveje ji patii skaniausia, kaip ir locum ir baklava... Bet man asmeniskai nera nieko skaniau nei baklava su pistacijomis... niam niam... thumbup.gif
Athena
QUOTE(Koruklu @ 2007 08 14, 18:30)
Bet man asmeniskai nera nieko skaniau nei baklava su pistacijomis... niam niam... thumbup.gif
*

Aha wub.gif Su tais kitais riešutais tai schmoll.gif
aistukke
QUOTE(Koruklu @ 2007 08 14, 17:30)
Oı ne, pişmaniye tikrai nepasigaminsite namie, nes cia kaip cukraus vata, tik daug tirsciau viskas susukta, kartais dar kokiu riesutu i vidu ideta. Na juk cukraus vatai irgi reikia specelaus prietaiso, tai ir cia nieko namie nepavyks... vaziuokite i Turkija, cia KOSKA parduotuveje ji patii skaniausia, kaip ir locum ir baklava... Bet man asmeniskai nera nieko skaniau nei baklava su pistacijomis... niam niam... thumbup.gif
*

baik erzinti mus verysad.gif
smile.gif
JaNNeTe
QUOTE(irmulia @ 2007 08 14, 12:19)
Tokių maximose neteko matyti  g.gif, bet pasidomėjau dėl receptų  biggrin.gif  ir rodos galima šį skanumyną pasigaminti namie.  bigsmile.gif  ( Na, dar reikia pasitikslinti)
*

Turkiškų saldumynų tikrai yra pirkti didžiuosiuose prekybos centruose. Kaip tik vakar mačiau Vilniuje, Mindaugo maximoje, 4 rušių "lokumo" radau, viena dežutė 10,99 Lt. Tiesa pirkti dar nebandžiau smile.gif
Unregistered
Jergutėliau, kokį puslapiuką atradau bigsmile.gif wub.gif wub.gif wub.gif . Nieko nėr pasaulyje man skaniau nei turkiški skanėstai good.gif . Prieš savaitėlę apturėjom svečią iš Turkijos, tai jis spec. mano užsakymu atgabeno penkias blush2.gif dėžes skirtingų saldumynų bigsmile.gif . Nepagalvokit, kad viena šveičiau schmoll.gif lotuliukas.gif - dalintis su visais teko tongue.gif . O čia dar ir receptukas yra tų skanumų, dėl kurių esu sakiusi dūšią parduočiau bigsmile.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif .
Papildyta:
Beje, LT parduodamus ne vienus išragavau - visai ne tas, kas iš Turkijos, o ant dėželės parašyta, jog gaminti Belgijoj blink.gif .
Papildyta:
Niu, košmaras ir ne kitaip lotuliukas.gif - vartalioju čia šitus tris puslapius pirmyn/atgal ir seilės tik renkasi nuo vaizdų. Einu iš čia mirksiukas.gif . Grįšiu, kai saldumynų ne taip pageidausiu doh.gif .
degu
QUOTE(JaNNeTe @ 2007 08 20, 10:58)
Turkiškų saldumynų tikrai yra pirkti didžiuosiuose prekybos centruose. Kaip tik vakar mačiau Vilniuje, Mindaugo maximoje, 4 rušių "lokumo" radau, viena dežutė 10,99 Lt. Tiesa pirkti dar nebandžiau smile.gif
*

As pirkau... nes labai megstu turkiskus saldumynus... bet man saldumynai atvezti is Turkijos daug skanesni thumbup.gif
Filosophy

O Turkijoj jus negaminat saldainiu zele su riesutais? blush2.gif
*

[/quote]

esu valgiusi, Labai skanu ir patiko blush2.gif
Bahama mama
QUOTE(Koruklu @ 2007 08 14, 17:30)
Bet man asmeniskai nera nieko skaniau nei baklava su pistacijomis... niam niam... thumbup.gif
*

o man šokoladinė baklava thumbup.gif , vis zyziu sesei, kad atvažiuodama į LT lauktuvėms atvežtų
sarafea
o kazin ar yra Vokietijoj tos phyllo teslos pirkti g.gif jei kas nors is vokieciu,papasakokit ir kur perkat.Noriu baklavos pasidaryt wub.gif
updike
O ar bandete kas nors pasigaminti Şekerpare namie? Ar pavyko? Tai mano patys megstamiausi turkiski saldumynai... wub.gif
Shalimar
QUOTE(updike @ 2007 09 16, 02:23)
O ar bandete kas nors pasigaminti Şekerpare namie? Ar pavyko? Tai mano patys megstamiausi turkiski saldumynai... wub.gif
*

Receptas tai toks butu

http://www.turkishcookbook.com/2005/10/sekerpare.php

Pati nedariau, bet maciau kaip dare biggrin.gif
*Blanche*
QUOTE(Indrajaa @ 2006 06 19, 16:23)
aha, tie per viduri, balti, super thumbup.gif Bet cia viskas taip skaniai atrodo, viska noreciau isbandyt smile.gif
user posted image
*

ooooooooo,kokia nostalgija... wub.gif
bet su pistacijom skaniausia wub.gif wub.gif
Adatėlė
Mamytes baikit doh.gif doh.gif doh.gif Nebegaliu kai prisimenu -kai Turkijoj mes juos kirtom.Seiles tysta beziurint.Pasigamint tur but neimanoma g.gif
kobryte
Noriu pasiulyti mano sunaus pamegta pyraga aişku Turkiska

APELSİNU PYRAGAS /2 alkaniems- 4 sotiems sveciams/

3 Kiausiniai
7 saukstai miltu
7 saukstai cukraus /as dedu tik 5/
1 Apelsino tarkuota zieve
1 apelsino sultys
1 arb saukstelis kepimo milteliu

Viska gerai ismaisom supilam i karsciui atsparu inda ,kepam 170 C apie 30 min.İskepus palieku atausti,supjaustau porcijom ,bet neisimu is kepimo indo ir tuo metu paruosiu sirupa,kuriam reikia

1 apelsino tarkuotos zieves
2 apelsinu sulciu
4-5 saukstu cukraus
siuos produktus sudejus i puodu uzvirinu ir uzpilu ant vesaus pyrago. Palieku per nakti. Paprasai darau dviguba porcija,nes neuztenka
Skanaus

harambele
Oi kokia skani tema tongue.gif Man irgi turkiski saldumynai labai patinka - ir skoniu ir isvaizda smile.gif
Indrajaa
[quote=kobryte,2008 03 25, 00:43]

Vakar išbandžiau šitą pyragą. Labai skanus, tik kad sirupas nepersigėrė kiaurai. O gal taip ir neturi būt?
Cristobal
Gal žinote kaip pasigaminti TEL KADAYIF ? ax.gif
Koruklu
Si karta prasom obuoliu arbatos ir sausainiuku-pyragiuku su pistacijom!!!

user posted image

Taslai:

200 g sviesto
1 a.s. kepimo milteliu
1 st cukraus
1 v.s. vanilinio cukraus
3-4 st miltu.
1 kiausinis
3 saukstai jogurto arba grietines
smulkintu pistaciju.

1 kiausinis aptepinui ir dar siek tiek pistaciju.

Sviesta istrinti su cukrumi ir vaniliniu cukrumi, ideti kiausini. Vel issukti. Kepimo miltelius sumaisyti su jogurtu, sudeti i tesla, sudeti miltus. Tesla turi nelipti prie ranku, bet nebuti kieta.

Tesla padalinti i 3 dalis. I viena trecdali dali deti smulkintas pistacijas (kiek norit, as dejau 1 st). Tesla ismaisyti. Tada imti teslos be pistaciju, padaryti blyneli ir i vidu deti teslos su pistacijom. Padaryti burbuliuka. Ta burbuliuko virsu ikisti i kiausinio plakini ir vel i pistaciju miltelius. Kepti apie 25 min 175C. Skanaus!!!
irmulia
Ar kas bandė namie gamintus tuos Lokum'us? bigsmile.gif

Radau keletą receptų bigsmile.gif

Turkish Delight receptas anglų kalba
user posted image

kobryte
[quote=Indrajaa,2008 05 10, 08:25]
[quote=kobryte,2008 03 25, 00:43]

Vakar išbandžiau šitą pyragą. Labai skanus, tik kad sirupas nepersigėrė kiaurai. O gal taip ir neturi būt?
*

[/quote]

Aha pamirşau prideti kad tam pyragui reikalingas kankinimas sakute lotuliukas.gif , t.y as jı gerai subadau net supjaustau porcijom ir tada po truputi pilu sirupa 4u.gif
Koruklu
Stai kobryte tavo apelsinu pyrago recepto rezultatas. Bet man taip pat siek tiek pritruko sirupo, bet buvo labai skanu! Nors kita diena buvo like keli gabaleliai, bet jau jautesi zieveles specifinis skonis, todel jau niekas nenorejo valgyti. Tai geriausia si pyraga valgyti ta pacia diena ir suvalgyti!!!

user posted image
svajonės kartais išsipildo
QUOTE(kobryte @ 2008 03 25, 01:43)

3 Kiausiniai
7 saukstai miltu
7 saukstai cukraus /as dedu tik 5/
1 Apelsino tarkuota zieve
1 apelsino sultys
1 arb saukstelis kepimo milteliu

Viska gerai ismaisom supilam i karsciui atsparu inda ,kepam 170 C apie 30 min.İskepus palieku atausti,supjaustau porcijom ,bet neisimu is kepimo indo ir tuo metu paruosiu sirupa,kuriam reikia

1 apelsino tarkuotos zieves
2 apelsinu sulciu
4-5 saukstu cukraus
siuos produktus sudejus i puodu uzvirinu ir uzpilu ant vesaus pyrago. Palieku per nakti. Paprasai darau dviguba porcija,nes neuztenka
Skanaus
*

į tą masę reikia įpilti vianą stiklinę sulčių? g.gif nebūna per skysta masė? ax.gif
Rytinė pašvaistė
QUOTE(svajonės kartais išsipildo @ 2008 10 15, 12:04)
į tą masę reikia įpilti vianą stiklinę sulčių?  g.gif nebūna per skysta masė? ax.gif
*

Aš kaip supratau, tai ten vieno apelsino sultys, kur tu matai stiklinę? blink.gif
Drute
mergaites tos sultys pilamos po to kai pyragas iskepes, tiksliau pagaminamas sirupas ir jis pilamas jau ant iskepusio pyrago. Turkai megsta toki varianta.
svajonės kartais išsipildo
QUOTE(LABUSKA @ 2008 10 15, 13:58)
Aš kaip supratau, tai ten vieno apelsino sultys, kur tu matai stiklinę? blink.gif
*

tai sulčiaspaude išsispaust vieną apelsiną? g.gif papraščiau būtų nusipirkt sulčiu..
Rytinė pašvaistė
QUOTE(svajonės kartais išsipildo @ 2008 10 16, 15:44)
tai sulčiaspaude išsispaust vieną apelsiną?  g.gif  papraščiau būtų nusipirkt sulčiu..
*

Tai gali ir pirkt, bet kur šviežiai spausto aplesino skonis ir kvapas ir sulčių doh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.